X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 16 lipca 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka a sprawdzałas buty Bartka, moja ma numer buta 18-19. Mamy sandały z Bartka 19sa troszkę większe ale buty maja 3rzepy i dobrze trzymaja się nogi , sprawnie w nich chodzi. Firma befado ma małe rozmiary.

    Dzisiaj również próbowałam w nocy nie dać cycka pierwsza pobudka o godzinie 12 po 2 dałam jej cyca bo nie usnela, na rękach prezy się wierci niby zasypia a po paru minutach płacz, mąż z nią Chodzil 40min chyba spała usiadł z nią na łóżku 2 minuty i płacz. Więc chyba czekamy.

    Jescze brak Dha w ograzimnie pogarsza sen tak samo jak żelazo.

    U nas na drzemke w południe jest książka i tu jest różnie czasem położy się ładnie i pójdzie spać a czasem podnosi się kładzie milion razy aż wkoncu pada i śpi jak jest taki dzień jak dzisiaj, że płakała wiercila się to nie czytamy. Wieczorem mamy tak jak mąż jest w domu to po kąpieli bierze mała ubiera czyta jej bajkę, ja kąpię się potem daje cyca i idzie spać albo nie wtedy kręci się po łóżku aż też wkoncu pada.

    Moja jak usypia czy w nocy musi trzymać moje włosy albo ucho najczęściej wsuwa mi rękę pod szyję i tak się przytula, w ciągu dnia jak jest śpiaca łapie moje włosy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2019, 13:16

    age.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 16 lipca 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka u nas tak samo było :o z tym, że do 12 to mieliśmy już 2 czy 3 pobudki. Pisałam kiedyś, że moja jak zasypiala to na 9 minut :o a reszta identyko. Chodziliśmy spała, jak się usiadł od razu ryk. Ale mówię, miesiąc prawie i jest o nieeeeebo lepiej :D doszukiwalam się 100 powodów dlaczego nie śpi, bo nie chciałam przyjąć, że to przez cyca. Ale nie ma się co dalej oszukiwać. Dzieci smoczkowe dostają smoka i śpią, nasze w ten sposób traktują cyca.

    Niedawno pytałam pediatre czy mam suplementowac Dha bo nie jemy ryb, powiedziała, że nie ma takiej potrzeby. Małej daje co jakiś czas rybę, ale ona tak jak my, pluje nia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2019, 13:34

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 16 lipca 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy my teraz spróbujemy przesuwać powoli godizbe karmienia, budzi sie 12 to będę jej dawać cyca dopiero koło 2 może zacznie do tej 2 spać ładnie a później przesunie y karmienie na 4.

    Sposób na świeże plamy z owoców soków namoczyć w mleku a potem wyprać działa lepiej niż jaki kolwiek Odplamaicz.

    age.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 16 lipca 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak właśnie odkładam karmienie i dopiero o 3 wola cyca :D
    Ja wiem, że spamuje tym, ale to dla mnie taka radość i oddech od tego ciągłego karmienia i nocnego koszmaru.

    Oo przyda się rada z mlekiem :D ja połowę ubranek muszę wsadzić w odplamiacz bo to strasznie wygladaja. Mała nadal nie pozwala sobie założyć sliniak a często chce jeść sama zupę.

    Joaszo, kokkosanka lubią tę wiadomość

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 16 lipca 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Fasolka a sprawdzałas buty Bartka, moja ma numer buta 18-19. Mamy sandały z Bartka 19sa troszkę większe ale buty maja 3rzepy i dobrze trzymaja się nogi , sprawnie w nich chodzi. Firma befado ma małe rozmiary.

    Dzisiaj również próbowałam w nocy nie dać cycka pierwsza pobudka o godzinie 12 po 2 dałam jej cyca bo nie usnela, na rękach prezy się wierci niby zasypia a po paru minutach płacz, mąż z nią Chodzil 40min chyba spała usiadł z nią na łóżku 2 minuty i płacz. Więc chyba czekamy.

    Jescze brak Dha w ograzimnie pogarsza sen tak samo jak żelazo.

    U nas na drzemke w południe jest książka i tu jest różnie czasem położy się ładnie i pójdzie spać a czasem podnosi się kładzie milion razy aż wkoncu pada i śpi jak jest taki dzień jak dzisiaj, że płakała wiercila się to nie czytamy. Wieczorem mamy tak jak mąż jest w domu to po kąpieli bierze mała ubiera czyta jej bajkę, ja kąpię się potem daje cyca i idzie spać albo nie wtedy kręci się po łóżku aż też wkoncu pada.

    Moja jak usypia czy w nocy musi trzymać moje włosy albo ucho najczęściej wsuwa mi rękę pod szyję i tak się przytula, w ciągu dnia jak jest śpiaca łapie moje włosy.

    Byłam w Bartku i właśnie 18 były okrj ale tylko 2 modele w tym jeden zabudowany a drugie chłopięce :(

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 16 lipca 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola, widziałam w ccc 18.fajne, miękka podeszwa, pieta stabilna. Żałuję, że kupiłam w Bartku bo są dużo twardsze niż te z ccc.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 16 lipca 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola online w Bartku sprawdź jak się nie myle zwrot towaru maja darmowy i wymianę tak samo.
    Tak zgodzę się ostatanio patrzyłam w cc buty i były bardzo fajne sandaly ale rozmiar 20 nie lasockiego i faktycznie bardziej giętkie niż Bartek. Namz Bartka kazał kupić fizjo na te pierwsze a później chyba kupimy już jej w ccc bo naprawdę fajne.

    Lucy piątka moja tak samo nie akceptuje sliniakow, ale da sobie założyć taki fartuszek do karmienia zakłada się jak bluzkę,hege moja da się nakarmić jeśli ona będzie mieć też łyżkę i próbuje sama jeść.

    age.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 16 lipca 2019, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj pytałam na rehabilitacji o to chodzenie za rączkę na spacerku z takim maluchem. Oczywiście można, bo nikt nie puści takiego malucha samego. Poza tym, nie trzymamy za rączki podczas nauki chodzenia żeby dziecko nie nauczyło się chodzić z rękami uniesionymi w górę. Podczas nauki trzymamy za biodra i ubranie na ramionach. Potem spokojnie za rączkę :)

    Joaszo, zielonooka7 lubią tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 17 lipca 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie po MMR, poszło sprawnie. Tylko ta nasza przychodnia na NFZ mnie osłabia. Już nie mówię że znow się musiałam tłumaczyć dlaczego pneumokoki chce później ale tez zostałam oczywiście wyśmiana że nakleilam plaster Emla (a moim zdaniem trochę pomógł) . Przy okazji w 30 sek zrobiono nam bilans 12 miesięcy... Teraz tylko żeby nie było gorączki. Dziś może pojadę gdzieś zobaczyć wózki, trochę się już niecierpliwie żeby zobaczyć jak to będzie z tym podwójnym ;)

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 17 lipca 2019, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W przychodni wysmiali.... Przecież aż ciężko się czyta takie słowa.... Czytałam, że po mmr gorączka pojawia się po tygodniu o ile w ogóle.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 17 lipca 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda dzięki za informację czyli nie szkodze. Cały czas macie rechabilitacje?

    Kropka mały mniej płakał? Pytam ponieważ u nas w przychodni chcą żeby dziekco płakało przy podaniu szczepionki. Tak nam pediatra mówił że najwięcej dzieci goraczkuja w drugim tygodniu po szczepieniu i często występuje wysypka u nas dzisiaj różny tydzień po mmr i póki co nic się nie dzieje.

    age.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 17 lipca 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Magda dzięki za informację czyli nie szkodze. Cały czas macie rechabilitacje?
    Tak. Raz w tygodniu. Dopóki Michał nie zacznie samodzielnie chodzić i potem koniec. Z seri 10 spotkań zostało nam 6 może 5 +przerwa wakacyjna

    Kropka będę we Wrocławiu w weekend ;D

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 17 lipca 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wyśmiali...pani z rejestracji jeszcze przez telefon, potem pielęgniarka. No, ale cóż, dziś chyba taki dzień, pojechałam później popatrzeć sobie na wózki podwójne (wybrałam sklep tylko z wozkami, przecież mieszkam we Wrocławiu to coś będą mieć) a tam Pan się na mnie popatrzył jak na zjawisko że ja chcę wózek rok po roku, bo przecież teraz takich już nikt nie chce a oni nie mają nawet na stanie prawie. Pokazał mi słownie trzy wózki jedyne jakie miał. Rozumiem z tego, że chyba wszyscy kupują przez internet, bo ja na osiedlu nawet swoim widzę bardzo dużo takich wózków wiec gdzieś musieli je ludzie kupić! A ja po prostu chciałam zobaczyć przed kupnem jak się prowadzi itp. Tu nawet nie miałam takiej możliwości, pokazywał tylko Pan i tylko Pan dotykał :-D aż mi się śmiać chciało że chyba się boi że ja mu pobrudze rączki czy cos. Na szczęście Ignaś zaczął marudzić i szybko stamtąd wyszłam :-D Ktoś zna jakieś fajne sklepy/magazyny gdzie moglabym obejrzeć na żywo wózki rok po roku (i nie tylko 3 modele za 5tys.:-P)? :)


    Magda, a jedziecie konkretnie gdzieś ? My w sobotę planujemy jechać obejrzeć działki rano a potem od 16:30-19:30 zapisałam się na warsztaty rehabilitacyjne dla mam z dziećmi, jest za darmo, więcej info na stronie Fundacji Evangelium Vitae może byś chciała i może jeszcze są miejsca.? Możemy się też zobaczyć w niedziele :-D Daj znać na priv jakby co :)

    Magda33 lubi tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 17 lipca 2019, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pomogę z tymi wózkami. Planujemy odwiedzić zoo, ale jeszcze nie wiem czy będzie to w sobotę, czy w niedzielę. Wysłałam zaproszenie! :)

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 17 lipca 2019, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Magda dzięki za informację czyli nie szkodze. Cały czas macie rechabilitacje?

    Kropka mały mniej płakał? Pytam ponieważ u nas w przychodni chcą żeby dziekco płakało przy podaniu szczepionki. Tak nam pediatra mówił że najwięcej dzieci goraczkuja w drugim tygodniu po szczepieniu i często występuje wysypka u nas dzisiaj różny tydzień po mmr i póki co nic się nie dzieje.

    Nie mogę powiedzieć na 100% jeszcze czy u nas ten plaster zadziałał bo to dopiero pierwszy raz, ale na pewno mały nie czuł w ogóle wkłuwania igły, raczej zaczął płakać dopiero przy wstrzykiwaniu szczepionki, z tym że nie wiem czy się przestraszył czy to rzeczywiście go bolało. Ale mega szybko się uspokoił i juz nie płakał. Jak to chcą żeby dziecko płakało? To jakiś jest wyznacznik? :-D

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • anna23 Autorytet
    Postów: 728 1083

    Wysłany: 17 lipca 2019, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas szczepienie było w zeszła środę i od piątku codziennie max 37.5. Jedyne co to zrobił się jajeczkowy ale nie wiem czy szczepienie czy zęby

    qb3c3e5e1lyfyhp2.png
    m3sx3e5ese0n0fi2.png
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 18 lipca 2019, 03:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co ja robię źle że moje dziecko się znów obudziło (już 5 noc z rzędu) i nie chce spać? Mąż już szaleje...ja tłumacze że to pewnie jakiś skok ale czy mam rację? Jemy mega dużo, mięsa też wiec to chyba nie żelazo ...Ech już nie wiem :)

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 18 lipca 2019, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka, może jakis przejściowy etap? Kiedyś u Leiry tak było pamiętam. Mały spał, później nocki ciężkie i za jakiś czas napisała, że się poprawiło :)

    A może za dużo śpi w dzień?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2019, 07:48

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 18 lipca 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w tym tyg znowu gorączka :-/ pediatra zaleciła skontrolować crp, morfologię i mocz. Poszłam do apteki po woreczki na mocz to pani mnie wyśmiała ze biorę tylko 2 bo twierdziła ze mocz u takiego dziecka pobiera się minimum 2 tyg. Cud- mały nasikał cały worek za 1 razem. Tak samo podczas pobrania (z palca) mały się śmiał i zaciekawiony patrzył jak pani kropelka po kropelce pobierała jemu krew. :-) mam dziwne dziecko :-)

    Co do butów to Nike sunray są od rozmiaru 17. Nam bardzo pasuja bo są niesamowicie miękkie i mały czuje się w nich jak na bosaka. Ja nie lubię firmy Bartek. Maja twarde sztywne buty.

    Magda zoo w weekend to nie najlepszy pomysł. Szczególnie wrocławskie :-) my wybieramy się ale w tygodniu. Wiem ze któryś dzień są tańsze bilety i wtedy tez kolejki są potężne pamietam jak ze starszym pierwszy raz odwiedziliśmy zoo. Miał rok i mimo ze naśladował większość zwierząt to zareagował tylko na muflona i powiedział „ihaha” :-D tylko tyle, nawet oceanarium miał w 4 literach :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2019, 12:41

  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 18 lipca 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy010 wrote:
    Kropka, może jakis przejściowy etap? Kiedyś u Leiry tak było pamiętam. Mały spał, później nocki ciężkie i za jakiś czas napisała, że się poprawiło :)

    A może za dużo śpi w dzień?


    Ok, Może rzeczywiście, oby tak było! Mąż właśnie twierdzi że za dużo śpi, ale to różnie bywa od 1.5h-3h wczoraj...To za dużo te 3h? Bo zasypia na noc potem mega szybko i jest padnięty.

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
‹‹ 1414 1415 1416 1417 1418 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ