CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
-
WIADOMOŚĆ
-
Leira wrote:Dwie macice? Ale jazda
Mozesz byc w dwoch ciazach niezaleznych jednoczesnie?
Btw. Dlugo masz te plamienia? Moze krwiak jest swiezy i go jeszcze nie widac na USG?
Pierwsze plamienie które pojawiło sie to 12pazdziernika drugie w tamtym tygodniu . -
welonka wrote:Nie taka jazda bo to jest jedna macica przedzielona co daje dwie odrębne macice i dziecko ma mniej miejsc. Nie ma takiej możliwość tym bardziej ze prawy jajowód niedrożny jest.
Pierwsze plamienie które pojawiło sie to 12pazdziernika drugie w tamtym tygodniu .
To zmienia postac rzeczy
Dobrze, ze macica sie rozciaga - na pewno wszystko bedzie OK
Skoro plamienie mialas juz 12 pazdziernika to nie krwiak, bo po takim czasie bylby widoczny na USG, czyli nie ma sie czym martwic
Widze, ze masz ten sam etap ciazy co ja, jak tam objawy? -
Leria strasznie męczyły mnie mdłości i wymioty mam nadzieje ze juz powoli będą przechodzić ,a tak to zamęczenie i apetyt a u Ciebie jak?
Saaraa ja dzisiaj pytalam lekarza czy mogę iść do dentysty to pozwolił tylko kazał poinformować lekarza ze to wczesny etap ciąży.
A co do tętna ja bylam 6ydzien i3dni i bylo serce uderzeń 118na minute -
Sarrrra wrote:A mnie ząb ziodemka na pół się złamał. Nie boli to jakby martwy. 10 list dopiero dentysta:( czy w ciazy są jakieś specjalne znieczulenia ?
-
Welonka, a czy podwójną macicę widać na usg czy trzeba inne badanie, jak lekarze to wykrywają? Dowiedziałaś się przed ciążą?
Na szczęście macica się rozciąga, więc spokojnie.
Moja koleżanka przeszła ładnie jedną ciąże, w drugiej - bliżniaczej - dowiedziała się o dwurożnej macicy. Wszystko dobrze się skończyło, dziewczyneczki mają już chyba z 3 latka, też plamiła, miała dwa krwiaki.
Zazdroszczę Wam już 9 tygodnia, nie mogę się doczekać u siebieNa szczęscie czas szybko leci
W ciąży z córcią jak nigdy poszłam do dentysty, co unikam to unikam, a tu musiałam, a przy okazji od razu wszystkie zęby poleczyłam, miałam tez zdejmowany kamień, także ciąża posłużyła. Są słabsze znieczulenia dla kobiet w ciąży.
Dziewczyny, nie porównujcie tętna serduszek Waszych maluszków, normy sa od 100 do 160, wzrost częstości pracy serca wiąże się zwykle z rozpoczęciem cyrkulacji krwi w organizmie dziecka. Na pewno jest dobrze.
Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2017, 19:21
-
Sarrrra wrote:Dziewczynki w którym dniu ciąży było u was tetno i ile było uderzeń na minutę?
U mnie serduszko bylo w 5w6d, tetna do dzis nie znam - ze wzgledu na krwiaka lekarze unikaja zwiekszania mocy dopplera, zeby posluchac serca, ale na USG widac ze bardzo szybko miga. -
welonka wrote:Leria strasznie męczyły mnie mdłości i wymioty mam nadzieje ze juz powoli będą przechodzić ,a tak to zamęczenie i apetyt a u Ciebie jak?
U mnie najgorsze sa mdlosci, codziennie i dosc intensywnie. Na poczatku tylko wieczorem, teraz juz cale dnie i do tego mam wstet do mojego M. nawet jak nie uzywa perfumJego zapach i cieplo jego ciala mnie odrzucaja, o dziwo M. dzielnie to znosi
Niemniej jednak tlumacze sobie, ze to dobrze, ze mam te mdlosci bo ciaza jest wciaz zywa -
nick nieaktualny
-
Angella wystarczy zwykle usg ale o wadzie dowiedziałam się dopiero u 4 lekarza i u niego juz zostałam. Wiem macica potrafi ładnie rozciągnąć sie
Leria tak mdłości to dobry znak, że wszystko dobrze:)
Dziewczyny a czy któraś z Was ma zbyt gęstą krew ? -
Jak wróciłam to moja niunia była bardzo marudna, ale już śpi więc w końcu mogę coś napisać
Dziś pierwszy raz byłam u gina, który prowadził moją pierwszą ciążę i będzie prowadził obecną. Wcześniej byłam na NFZ żeby potwierdzić czy w ogóle w ciąży jestem:) dziś więc założył mi kartę ciąży, dostałam całą listę badań do zrobienia no i wyznaczył mi TP na 04.06.
z dzidzią wszytsko ok:) rośnie sobie ładnie, ma już 2,46cm. TP pokrywa się z tym z USG. następna wizyta 21.11 i wtedy też będzie prenatalne.
P.s. Czy wy robicie prenatalne u swoich prowadzących(jeśli mają certyfikat) czy idziecie do kogoś innego, żeby spojrzał "świeżym" okiem?
Agnella ile waży Twoja córcia? moja jakieś 10 kg. chodzi już sama, ale i tak ciągle ją podnoszę, przenoszę itp. co chwilę chce się huśtać, to muszę ją włożyć w huśtawkę, potem wyciągnąć itd. często schodzę do babci na dół i też muszę ją znieść po schodach. nawet jak wyciągam wózek na spacer to jedną ręką targam wózek, a drugą trzymam małą. ciężko mi tego uniknąć, bo sama po schodach nie da rady. na razie nic mnie nie ciągnie i nie boli więc nie ograniczam się. zobaczymy co będzie dalej;)
a powiedz ile Twoja mała śpi w ciągu dnia. Dziewczynki są w podobnym wieku więc ciekawa jestem jak to u was wygląda. u nas jedna drzemka koło południa ok. 1-1,5h. szczerze, to nic nie mogę zrobićdlatego zdziwiłam się, że Ty jeszcze w piecu palisz:o jak Ty dajesz logistycznie radę?
Marya lubi tę wiadomość
-
welonka wrote:Angella wystarczy zwykle usg ale o wadzie dowiedziałam się dopiero u 4 lekarza i u niego juz zostałam. Wiem macica potrafi ładnie rozciągnąć sie
Leria tak mdłości to dobry znak, że wszystko dobrze:)
Dziewczyny a czy któraś z Was ma zbyt gęstą krew ?
Cześć ja mam mutacje krzepnięcia krwi. Gdyby nie heparyna to nawet nie miałabym szans zajść. Biorę ja już od owulacji. 12 m starań dwa cykle z heparyna i dwa razy ciaza. Pierwsza poronilam. Potem od razu zaszlam też na heparynie. Mam mutacje pai homozygota i przez to jestem skierowana do patologii ciąży. Poza tym mutacja MTHFR t7c heterozygota. Homocystejna przez to była wyżej ale zbijam ja aktywnymi witaminami. Teraz heparyny mam 0.6 i acard i muszę co miesiąc badać krzepliwosc krwi . Poza tym jestem na encortonie 10 mg z uwagi na immunologie i niewielkie odchylenia . Ponadto niedoczynność i 75 euthyrox u. Dupka mam aż 3×2 i lutki 2×100 mg. Dużo tego ale ufam lekom