CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
-
WIADOMOŚĆ
-
Czara wrote:Pod pajaca trzeba koniecznie wkładać jeszcze body? Nie można na gole ciało, a potem owinąć rozkiem albo otulaczem?
-
nick nieaktualny
-
zielonooka7 wrote:klarunia u mnie nie badaja, wiec do konca bede w niepewnosci :p
-
nick nieaktualny
-
nick nieaktualny
-
Zielonooka, nie martw się, ten dzień poznasz, ze to TEN. Jako pierworódka od razu wiedziałam, ze to będzie ten dzień. Zaczęło się jak wstałam...parcie jakby na stolce, ból pachwin, źle się czułam...Po południu drobne skurcze, a wieczorem już konkretne...Ciepły prysznic i leżenie jeszcze bardziej je zmogły....Także raczej to to się rozkręci mniej więcej, na spokojnie.
Było pytanie o kąpiel...Ja nie wyobrażam sobie takiego maluszka w samej wodzie kąpać, też położna mi tak radziła...Zaczęłam od Hipp, Linomagu różowego - chyba ten drugi najlepszy na początek, delikatny. A oliwką nie nacierałam ciałka, tylko do wody wlewałam - super nawilżenie, sprzedała mi ten patent koleżanka położna.
Potem był Olilatum, Nivea biały...Aktualnie używam DOVE, ale córcia ma 1,5roku...Ma za dużo nuty zapachowej, moim zdaniem mimo że jest napisane na opakowaniu, ze od 1 dnia, zdecydowanie lepiej później z tym płynem.
Do pupki Linomag zielony i Sudocream warto zakupić.
Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2018, 22:51
-
KochamSłońce wrote:Dziewczyny waga Waszych Maluszkow w 29tc?
Moja Rybka wazy 1750g, pocieszcie ze jakos mi sie uda ją urodzic
Może nie będzie tak źle. U mnie:
pierwsze w 30t0d 2310g ur. 39t6d 4150,
drugie w 30t2d 2024g ur. 40t5d 4190,
trzecie w 28t6d 1545g -
U mnie 29tc 1443 jak dobrze pamiętam a w 30tc 1600 coś.
Ja na wyjście planuje body i śpiochy ewentualnie pajaca jak będzie ciut chłodniej to okryje kocem na przejście do samochodu chce ubrać tak żeby nie było problemu z rozebraniem dziecka czyli np ściągnę ten kocyk bo mamy ponad 50km ze szpitala a w samochodzie temperatura duża wyższa.
Dzisiaj na ig mamalekarz mówiła o tym że ma wejście ze pierwsze szczepienie na gruźlicę ma nie odbywać się od razu po urodzeniu tylko przy wyjściu ze szpitala żeby przez te parę dni dziecko obserwoować. A wzw ma być odwleczone na jeszcze później ale kiedy ma wejście to i czy wejdzie to nie wiem .
-
Wonderland wrote:
Pare dni temu pisałam Wam, że wymyśliłam sobie poród 1,5h od domu. Byliśmy tam w weekend, rozmawialiśmy z położna i jesteśmy zachwyceni. Sale urządzone, jak w domu, zachęcają żeby wziąć swoja muzykę, olejki eteryczne, świece zapachowe itd. Do tego pełna swoboda poruszania się, dostęp do prysznica i wanny i odradzają drugą fazę porodu na leżąco. Oksytocyna wtedy, kiedy rzeczywiście jest potrzebna... Wszystko na spokojnie i bez niepotrzebnego pospieszania porodu. Dzięki temu w zeszłym roku mieli tylko 2% nacięć krocza. Mam nadzieję, że zdążę dojechać, bo poród w takim miejscu może być naprawdę cudownyA gdzie jest taki szpital? Może akurat też mam blisko
-
U nas w 29tyg waga coś nieco ponad 1500g
No i mnie obudzili na wzięcie tabletek spojrzałam jednym okiem na te tabl i coś mi nie pasuje dużo i takie kolorowe haha wolam ich że to nie moje tabl. Za chwilę przyniosła mi już niby moje i dalej tak patrzę czytam i okazało się że znowu nie gra jeden antybiotyk w podwojnej dawce a drugiego wcale nie było... do tej pory jakoś mi się nie zdarzały takie historie ktoś chyba ma kiepski dzień
Dobrze że Wogole spojrzalam...
Wczoraj wylalo mi się znowu sporo wód cieklo już porządnie ale dziś przez noc i do tej pory znowu cisza ...
Wytrzymalam już tydzieńciekawa jestem ile jeszcze da się w ten sposób... Ale będzie wszystko dobrze. Jestem dobrej myśli.
Koleżanka z pokoju urodziła wczoraj ( problemy z nadciśnieniem i słabe przebiegi) 33 tydz3dn chłopczyk zdrowy oddycha samodzielnie jedynie karmiony przez sondę
Do tego silny i ma cała główkę w ciemnych loczkach cudeńko po prostu 2010g i 46 cm taki malutenki. Ale najważniejsze że dobrze sobie radzi.Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2018, 06:42
klarunia1978, Kropka89, Tròjka lubią tę wiadomość
-
Komcia, to u mnie podobnie - równo w 29 tyg. 1360 gramów
Mi się wydaje, że dużo zalezy też od sprzętu i na różnych aparatach u różnych lekarzy waga na tym etapie może się różnić o około 200 gramów.
Klauuudia, dobrze, że zachowałaś czujność z tymi tabletkami. Swoją drogą do takich pomyłek w szpitalach nie powinno dochodzić. Cały czas mocno trzymam za Was kciuki!
Dziewczyny, na ile Waszym zdaniem jest sens kupowania dla takiego maluszka na lato jakiegoś kombinezonu dresowego? Bo nie wiem czy brac coś takiego w najmniejszym rozmiarze, czy u takiego malucha wystarczy na chłodniejsze dni jakiś sweterek/bluza i kocyk w wózku?klauuudia lubi tę wiadomość
-
Summer, masz rację z tym sprzętem, u mnie równo w 29 tyg 1520 u mojego lekarza, a wczoraj 23+2 na sorze w szpitalu 1440g.
-
Cześć dziewczyny
Nam ostatnio położna powiedziała, że przez pierwszy miesiąc dziecko na dworze musi mieć czapkę i zakryte raczki i nóżki, nawet jeśli jest 30 stopni. W domu może być na krótko i bez czapki, byleby nie było przeciągów.
Do kąpieli noworodka poleciła olejek migdałowy i olejek z pestek malin. Poza tym żadnych specyfików. Dodatkowo jak po kupię przemywamy chusteczkami nawilzanymi to nie stosować żadnych kremów, bo w chusteczkach już są. Ogólnie jak najmniej wszelkich specyfików.
A co do oliwki powiedziała, że dla noworodka absolutnie nie używać. Ale czemu to zapomniałam.
Ja po skończonym miesiacu zaczne używać kosmetyków hipp. Tak po tych recenzjach srokao wybrałam.
Co do wakacji to też to myślę o październiku za granicą. Pytałam nawet o transport gondoli w samolocie, bez problemu. Ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.
Ciekawe z tymi szczepionkami. Ja sprawdzałam w książeczce zdrowia to ja byłam szczepiona w 3 dobie. I to moim zdaniem lepsze rozwiązanie. A do wzw b mam jakiś opór. Bo skoro nie mam to jak dziecko może się ode mnie zarazić?