X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • ScarlettKate Autorytet
    Postów: 477 375

    Wysłany: 18 maja 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bisia wrote:
    Dziewczyny - przepraszam że wtrącę się.
    Została którejś moze Luteina dopochwowa 100 mg?
    Mi zostala

    atdcx1hp55hplvo0.png
    3i49df9hqdu1yhfq.png
    jbt1dcim19fwryq1.png






  • Dika Autorytet
    Postów: 277 198

    Wysłany: 18 maja 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malinka - mleko z posypką i przemawiający noworodek, świetny sen :)

    Mój szpital ma taką listę rzeczy do zabrania, że niestety dwie torby pakuję, jedna to moja walizka a druga taka mała sportowa dla malutkiej. Jeszcze chyba reklamówkę do tego będę musiała zabrać, bo np. nie umiem spać bez jaśka i musi być też spakowany ;)
    Na szczęście dwa pobyty w szpitalu dały mi możliwość oblukania jakie gabaryty toreb mamusie mają i jakie są możliwości sal. Nie mam obaw, że mnie ktoś pogoni, zresztą sami tyle wymagają do zabrania..


    Jak to jest z tą opieką 2 tygodnie dla męża? Nigdy z tego nie korzystałam. Ani po porodzie, ani po operacji, szpitale to wystawiają bez problemu?
    Od dnia urodzenia, czy od wyjścia ze szpitala?
    A ten okolicznościowy 2 dni to od dnia narodzin już może być?
    Zielona jestem w temacie a wczoraj mąż mówił, że ma problemy w pracy z wolnym. Już pod górę robią że chce wykorzystać coś co mu się należy.

    klz9hdgetuhl70jy.png
  • firanki na duszę Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 18 maja 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KlaudiaS wrote:
    Dzień dobry! Melduję odejście czopa sluzowego śluzowego teraz będę czekać jak na szpilkach bo może się zacząć niedługo a może dopiero za 2 tyg :) ale już poczułam lekki dreszczyk emocji :D
    Mi ostatnio lekarka w szpitalu powiedziała że odejście czopa nic nie znaczy... Bo pytała mnie czy wody się Sączą, mówie że nie ale ze czop zaczął odchodzić na co ona że to jest bez znaczenia...

    uwo93e3kxvexoenv.png
  • zielonooka7 Autorytet
    Postów: 650 633

    Wysłany: 18 maja 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annaya super wiesci :D to kiedy planujesz lot ? :)

    Ja moja torbe tak pakuje i pakuje a i tak nie wszystko dalej w niej jest :p zreszta wczoraj dopiero zamowilam sobie spodnie do szpitala, bo w domu tylko jakies grube dresy albo znowu cienkie leginsy ani jedno ani drugie jakos mi sie nie widzi w szpitalu a tutaj w koszulach po oddzialach nie chodza jedynie spanie w koszuli. Picia czekaja w lodowce przekaski w szafce o tym chyba nie powinnam zapomniec :D Problem mam tez jakie ubranka zabrac. Wlasciwie u mnie nic nie musze miec dla dziecka, ale ubranka chcemy swoje.
    Mam przygotowane 2x czapeczka, 2x skarpetki, 2x niedrapki, 4x body, 2x spodenki, 2x kaftanik, 2x pajac. Maz mi truje, zeby wziac wiecej, ale kurcze nie bede znowu calej szafy zabierac i tak wydaje mi sie tego sporo. Zreszta zawsze mozna dowiezc badz skorzystac ze szpitalnych jesli beda potrzebne na juz.

    A tak poza tym od wczoraj nie mam sily na nic, jeszcze wczoraj myslalam, ze to zwykle lenistwo, ale pol nocy kaszlalam teraz leze zakatarzona i ciagle mi goraco albo zimno. Ewidentnie przewialo mnie 2 dni temu na plazy :( mialo byc fajnie, romantycznie spacerek po plazy a bylo zimno, wietrznie i zaraz wracalismy do domu.

    2nn3csqv5aa4ewil.png
    w5wqio4pmt9rfpnw.png

  • Fufka30 Autorytet
    Postów: 1684 995

    Wysłany: 18 maja 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dwa tygodnie opieki to takie L4 dla taty i w szpitalu powinni bez problemu wypisać w dniu w którym wychodzicie tak przynajmniej jest u mnie ;) a te dwa dni to tzw. okolicznościowe z okazji narodzin dziecka i mój to brdzie wykorzystywał od razu na czas porodu :)

    gann90bv7cnzinvy.png
    Maksymilian 23tc [*]
    Mateusz 22tc [*]
  • zielonooka7 Autorytet
    Postów: 650 633

    Wysłany: 18 maja 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisalyscie kilka dni temu, ze bedziecie robic ,,zapasy'' obiadowe na czas po porodzie. Co zamierzacie robic do mrozenia ? Mi jedynie przychodza do glowy jakies pierogi, golabki.

    Pytanie do mamusiek jak to bylo u was po porodzie, rzeczywiscie ciezko zorganizowac czas na zrobienie obiadu ?

    2nn3csqv5aa4ewil.png
    w5wqio4pmt9rfpnw.png

  • klarunia1978 Autorytet
    Postów: 757 428

    Wysłany: 18 maja 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KlaudiaS wrote:
    Dzień dobry! Melduję odejście czopa sluzowego śluzowego teraz będę czekać jak na szpilkach bo może się zacząć niedługo a może dopiero za 2 tyg :) ale już poczułam lekki dreszczyk emocji :D
    Klaudia a czy możesz opisać tak dokładniej jaki kolor ma taki czop i wielkość sorry za fizjologiczne pytania. Ale przy 3 poród ach nie przeżyłam tego, chyba mi odchodził po kawałku. Teraz tak mam że jakieś glutki wypadają raz na kilka dni i nie wiem co to jest.

    qq87krhmjgas4avj.png
    Aniołki:2016[*] 2016[*] 2017[*]
    Mama 4 kobietek:)
    Z. Ashermana, Mthfr, AMH 0.2, pai1, cukrzyca

    Córeńko kocham Cię nade wszystko.
  • anieszka Ekspertka
    Postów: 159 236

    Wysłany: 18 maja 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urlop okolicznościowy na ur. dziecka jest przyznawane pracownikowi na jego wniosek i nie musi być wykorzystany w tym samym dniu, może być wykorzystany w późniejszym terminie. Pracodawca może zażądać skrocony akt urodzenia dziecka.

    oar8yx8dab4u94zl.png
  • klarunia1978 Autorytet
    Postów: 757 428

    Wysłany: 18 maja 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anieszka, a jak u Ciebie??? Dzieje się coś, chyba jesteś najbliżej terminu z nas na forum:)

    qq87krhmjgas4avj.png
    Aniołki:2016[*] 2016[*] 2017[*]
    Mama 4 kobietek:)
    Z. Ashermana, Mthfr, AMH 0.2, pai1, cukrzyca

    Córeńko kocham Cię nade wszystko.
  • KlaudiaS Ekspertka
    Postów: 242 174

    Wysłany: 18 maja 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klarunia1978 wrote:
    Klaudia a czy możesz opisać tak dokładniej jaki kolor ma taki czop i wielkość sorry za fizjologiczne pytania. Ale przy 3 poród ach nie przeżyłam tego, chyba mi odchodził po kawałku. Teraz tak mam że jakieś glutki wypadają raz na kilka dni i nie wiem co to jest.
    Wczoraj zauważyłam małe kuleczki gęstej galaretkowatej konsystencji prawie przeźroczyste lekko zoltawe a dziś rano przy podmywaniu się poczułam jak coś ze mnie wypływa i w dwóch częściach wpłynęło razem ze zwykłym śluzem mega gęste ciągnące jak galareta

    02.07.2017 Aniołek 8tc [*]
    5a1a819071e77.png
  • klarunia1978 Autorytet
    Postów: 757 428

    Wysłany: 18 maja 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dziękuję to już wiem czego się spodziewać:) To powodzenia!!

    qq87krhmjgas4avj.png
    Aniołki:2016[*] 2016[*] 2017[*]
    Mama 4 kobietek:)
    Z. Ashermana, Mthfr, AMH 0.2, pai1, cukrzyca

    Córeńko kocham Cię nade wszystko.
  • kokkosanka Autorytet
    Postów: 330 199

    Wysłany: 18 maja 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które mają zamiar chustowac maleństwo.. Jakie chusty kupilyscie? Z jakiej firmy? Jaka grubość?
    Ja chyba umowie się z doradcą od chustonoszenia już po urodzeniu, to pokaże co i jak.. Bo na razie w ogóle nie orientuje się w temacie ;)

    dqprj48abcqcj6gc.png
    km5sdf9h2wz9wpdb.png
  • kokkosanka Autorytet
    Postów: 330 199

    Wysłany: 18 maja 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka jak Twoje wyniki, które przez telefon zlecił Ci gin? Wszystko w porządku? Pewnie tak, bo wczoraj miałaś wizytę :)

    dqprj48abcqcj6gc.png
    km5sdf9h2wz9wpdb.png
  • Wonderland Autorytet
    Postów: 701 760

    Wysłany: 18 maja 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od wczoraj też kiepsko się czuję. Chyba przez pogodę.

    Mój szpital nie chcial wystawić mężowi opieki na mnie, ale bez problemu na podstawie wypisu i od dnia wypisu wystawił rodzinny. Opieka to 80% płatne L4.

    Kokkosanka, pierwszą moją chustą byl Little Frog Kamienny Opal. Teraz mam tez Didymos Prima (kiedyś Indio) z konopiami i Storchenweige Leo kółkową. Lepiej kupić używaną (np na FB na grupie chustowej), bo jest bardziej miękka i łatwiej się dociąga. Polecam spotkanie po porodzie z doradcą. Ja zwlekałam ze dwa miesiące i uczyłam sie z neta, a ona szybko w 2-3h bardzo wiele mi rozjaśnila i pokazała, jak za pomocą drobnych tricków unikać błędów. Dodatkowo, jeśli będziesz chciała, to doradca może przywieźć Ci chusty różnych firm i dlugości do wypróbowania, żebyś mogla zobaczyć, co Ci pasuje. Chusty Little Frog można też często kupić u doradcy na konsultacji (minusem tego jest to, że są nowe). Także na taką konsultację z doradcą wcale nie musisz mieć swojej chusty :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2018, 13:26

    ScarlettKate lubi tę wiadomość

    <3
    MRqfp2.pngAnMUp2.png
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 18 maja 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wonderland a co Ci jest? Ja również gorzej się czuje, ciagle mnie mdli (z drugiej strony mam apetyt). Do tego od wczoraj boli mnie gardło i czuje się totalnie rozbita. Właśnie wstałam z drzemki bo już codziennie kładę się z młodym i przynajmniej godzinę muszę się w ciagu dnia przespać.

  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 18 maja 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w sobotę kolejne spotkanie z położna. Zaczynam wchodzić w etap chce urodzić już teraz natychmiast. Myśle ze ibtak to u mnie jeszcze trochę potrwa :-)
    Dopiero od kilku dni widzę ze zaczyna mi się zatrzymywać woda w organizmie. Przy młodym konkretne zatrzymywanie wody trwało ze 2 tyg.

  • ScarlettKate Autorytet
    Postów: 477 375

    Wysłany: 18 maja 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chustowalam synka od 4 msc (zaluje ze tak pozno sie o chustach dowiedzialam bo mozna od 3 dnia zycia juz nosic w taki sposob) i kupowalam wtedy zwykłego pasiaka od Little Frog. Teraz kupiłam chuste od Didymos model Borea. Jest cieniutka przewiewna doskaonala dla noworodka ale trzeba uniec juz motac. Troche tych chust juz mialam bo to wciąga ;
    :P Dla poczatkujacej mamy lepiej jest kupic chuste w paski łatwiej sie uczy wiązań, wybor jest ogromny i tak naprawde samej trzeba troche próbować co sie lubi. Jaki skład długość grubość czy kolkowa chuste czy zwykła i tez jaki przedział cenowy itp. Umowienie sie z doradca to najlepsza opcja bo mozna od razu próbować roznych chust. Polecam z calego serca chustowanie kazdej mamie. Bliskosc z dzieckiem, pozytywny wplyw na rozwoj emocjonalny i wolne rece przy okazji :D ja synka nosilam w chuscie do 6 msc ciazy ale później juz brzuch przeszkadzal teraz juz sie doczekac nie moge kiedy znowy bede mogla zamotac moje skarby.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2018, 13:40

    Wonderland, Wonderland, Wonderland, Kropka89 lubią tę wiadomość

    atdcx1hp55hplvo0.png
    3i49df9hqdu1yhfq.png
    jbt1dcim19fwryq1.png






  • ScarlettKate Autorytet
    Postów: 477 375

    Wysłany: 18 maja 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wonderland wrote:
    Ja od wczoraj też kiepsko się czuję. Chyba przez pogodę.

    Mój szpital nie chcial wystawić mężowi opieki na mnie, ale bez problemu na podstawie wypisu i od dnia wypisu wystawił rodzinny. Opieka to 80% płatne L4.

    Kokkosanka, pierwszą moją chustą byl Little Frog Kamienny Opal. Teraz mam tez Didymos Prima (kiedyś Indio) z konopiami i Storchenweige Leo kółkową. Lepiej kupić używaną (np na FB na grupie chustowej), bo jest bardziej miękka i łatwiej się dociąga. Polecam spotkanie po porodzie z doradcą. Ja zwlekałam ze dwa miesiące i uczyłam sie z neta, a ona szybko w 2-3h bardzo wiele mi rozjaśnila i pokazała, jak za pomocą drobnych tricków unikać błędów. Dodatkowo, jeśli będziesz chciała, to doradca może przywieźć Ci chusty różnych firm i dlugości do wypróbowania, żebyś mogla zobaczyć, co Ci pasuje. Chusty Little Frog można też często kupić u doradcy na konsultacji (minusem tego jest to, że są nowe). Także na taką konsultację z doradcą wcale nie musisz mieć swojej chusty :)
    Czyżby jakas chustoswirka sie znalazla ? :D

    atdcx1hp55hplvo0.png
    3i49df9hqdu1yhfq.png
    jbt1dcim19fwryq1.png






  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ScarlettKate wrote:
    Mi zostala
    Wyslalam zaproszenie do przyjaciółek - przyjmij proszę

  • Wonderland Autorytet
    Postów: 701 760

    Wysłany: 18 maja 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anitka201 wrote:
    Wonderland a co Ci jest? Ja również gorzej się czuje, ciagle mnie mdli (z drugiej strony mam apetyt). Do tego od wczoraj boli mnie gardło i czuje się totalnie rozbita. Właśnie wstałam z drzemki bo już codziennie kładę się z młodym i przynajmniej godzinę muszę się w ciagu dnia przespać.

    Też mnie mdli, ale nie mam apetytu. Czuję się rozbita i na nic nie mam siły - najchętniej przespałabym i przeleżała cały dzień. Wczoraj jeszcze było mi ciągle zimno. Wcześniej robiłam masę rzeczy na raz i miałam takiego powera, że nawet wieczorami nie czułam się jakoś strasznie zmęczona. Także, Anitka, łączę się z Tobą w bólu ;) tylko u Ciebie jeszcze to gardło, oby to nie było jakieś przeziębienie.

    <3
    MRqfp2.pngAnMUp2.png
‹‹ 892 893 894 895 896 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ