Czerwiec 2017
-
WIADOMOŚĆ
-
Mojej gin nie ma na tej liście, ale doskonale o tym wiedziałam. Nie każdy robi te uprawnienia. Poza tym lekarz prowadzący, powinien kierować pacjentkę do lekarza właśnie z tym certyfikatem. Mi dała dwa nazwiska i dwie placówki, w jakich mogę się zarejestrować. Jestem zadowolona z mojej gin, za nic na świecie nie zamieniłabym jej na innego lekarza prowadzącego.
ines., Freska, .kropka. lubią tę wiadomość
-
małaMyszka wrote:Mojej gin nie ma na tej liście, ale doskonale o tym wiedziałam. Nie każdy robi te uprawnienia. Poza tym lekarz prowadzący, powinien kierować pacjentkę do lekarza właśnie z tym certyfikatem. Mi dała dwa nazwiska i dwie placówki, w jakich mogę się zarejestrować. Jestem zadowolona z mojej gin, za nic na świecie nie zamieniłabym jej na innego lekarza prowadzącego.
no i własnie o to chodzi, usg prenatalne i połówkowe może, ale nie musi być wykonywane przez tego samego lekarza który prowadzi ciążę.
zresztą Eiza z tego co pamiętam to chyba Ty pisałaś kiedyś, że lekarz powiedział Ci, że jak chcesz dokładniejsze to prywatnie do lekarza w większym mieście. chyba, że coś pomyliłam.
Ataeb gratuluję udanej wizyty
ataeb lubi tę wiadomość
Córcia16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
Synek10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
-
Merida86 wrote:Za to mój lekarz powiedział że brzuch wyjątkowo duży i wygląda na 18-20 tydz ciąży, że to pewnie jelita i wzdęcia bo na pewno nie z samej wielkości macicy wynika... ale nic nie zalecił... Hmmm. Dziwne...
AgaSY, daj znać czy Espumisan Ci się sprawdził, to pewnie i ja spróbuję.
Padam z nóg, dzień pełen wrażeń dał się we znaki.
Z tego co wiem, Espumisan działa doraźnie, więc powinien pomóc zaraz po wzięciu 1 tabletki... Wzięłam wczoraj wieczorem 1, dziś już 2 i jeszcze nie widzę żadnej różnicy, brzuch nadal napompowany. Może po kilku dniach się coś zmieni...
Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
12.07.2019r. M.
07.06.2017r. L.
26.07.2015r. (*) -
Hej witajcie o moim poranku. Mam dzis bardzo zly dzien. Mam strasznie duzo do roboty, skonczyc pakowanie, musze wyskoczyc do dwoch sklepow, a w miedzyczasie obiad, mala i typowe obowiazki. A od rana zaczelam miec krwawienia. I teraz nie wiem co ze soba zrobic. Bylam wczoraj u lekarza, zbadala wszystko dokladnie i powiedziala ze nic sie nie dzieje a dzis znow to samo a nawet i gorzej. Tylko ryczec mi sie chce
-
nick nieaktualnyEzia90 wrote:Jesteście wspaniałe, cudowne, życzliwe za tak liczne odpowiedzi.
Co do listy lekarzy: o zgrozo! Nie ma na nim nie tylko mojego lekarza ale wielu wielu co znam ze sa świetnymi i drogimi lekarzami w oddalonym ode mnie większym mieście....a ich też nie ma na liście! Nawet ordynatora ginekologii w pobliskim szpitalu też nie...czyli rzeczywiście podkarpacie to takie zacofanie ze brak słów... na polowkowe na 100% idę prywatnie. Zapłacę te 250zł za 3D, 4D ale będę miała wszystko sprawdzone. To się robi około 20 tygodnia ciąży tak?
spokojnie, mojego lekarza prowadzącego też nie mata lista zawiera certyfikowanych lekarzy, po kursie przeprowadzania usg genetycznego
z tego co mi wiadomo usg połówkowe jest 2D. USG 3D/4D to takie bardziej dla rodziców, którzy chcą zobaczyć wyraźniej swoje dziecko
tutaj opis połówkowego ze strony placówki w której byłam na genetycznym usg:
"Kolejnym badaniem prenatalnym jest USG w 18-23 tygodniu ciąży. Bardzo szczegółowo oceniamy dziecko pod kątem budowy oraz symetrii i proporcji poszczególnych części ciała. Wykonujemy takżedokładne pomiary wielu narządów dziecka aby potwierdzić prawidłowy ich rozwój."
i opis 3D/4D:
"W celu lepszego uwidocznienia środowiska wewnątrzmacicznego stosujemy obrazowanie przestrzenne (3D) i trójwymiarowe w czasie rzeczywistym (4D). Dla rodziców dziecka jest to niezwykłe doświadczenie wizualne bardzo pomocne w nawiązaniu emocjonalnej więzi z ich nienarodzonym jeszcze dzieckiem. Niekiedy technika 3D pomaga w lepszym rozpoznaniu pewnych struktur np. w obrębie twarzy dziecka."
więc wnioskuję, że to zupełnie inne badaniaFreska, ines. lubią tę wiadomość
-
ines. wrote:tak
ja jestem z podkarpacia Eiza i są lekarze z listy, ale to jest tak, że wiele kobiet chodzą normalnie do lekarza nie z listy i taki lekarz świetnie prowadzi ciążę, tylko właśnie na usg prenatalne i połówkowe chodzą do lekarza który się tym zajmuje - czyli jest na tej liście. i tyle
nie ma co panikować. to że Twoj lekarz nie robi takich badan nie znaczy, że jest złym lekarzem. inna sprawa, że powinien Cie o takich mozliwościach poinformować.
-
nick nieaktualnydziewczyny jesteście już na L4 czy jeszcze pracujecie?
na wizycie 4 tygodnie temu lekarz pytał mnie czy chcę L4, ale ja ambitnie stwierdziłam, że dobrze się czuję i będę pracować. Jednak od kilku dni tak mi się nie chcerano jak dzwoni budzik to dopada mnie straszna niemoc i najchętniej bym spała kilka godzin dłużej. Zaczynam poważnie się zastanawiać nad tym L4
Może to tylko ta pogoda i szybko mi przejdzie lenistwo?
-
.kropka. wrote:dziewczyny jesteście już na L4 czy jeszcze pracujecie?
na wizycie 4 tygodnie temu lekarz pytał mnie czy chcę L4, ale ja ambitnie stwierdziłam, że dobrze się czuję i będę pracować. Jednak od kilku dni tak mi się nie chcerano jak dzwoni budzik to dopada mnie straszna niemoc i najchętniej bym spała kilka godzin dłużej. Zaczynam poważnie się zastanawiać nad tym L4
Może to tylko ta pogoda i szybko mi przejdzie lenistwo?
Na l4 od 2 miesiecy. Nie placze z tego powodu, mam co robic
Zoja lubi tę wiadomość
-
nick nieaktualnyTotoja wrote:Nie placze z tego powodu, mam co robic
w przyszłym tygodniu mam wizytę u mojego gina to z nim zagadam, może taki odpoczynek to ostatni, jaki mi się trafi przez następne kilka lat po porodzie -
Ja już jestem na l4 od 5 tygodni. Jak powiedziałam w pracy, to od razu miałam zakaz robienia czegokolwiek, robiłam tylko same zamówienia i spacerowałam po sklepie i załatwiałam klientów. I moja praca po oznajmieniu pracodawcy trwała tydzień a potem poszłam na l4, bo pracodawca powiedział , ze jak sama na l4 nie pójdę to mnie od pracy oddeleguje sam bez mojej zgody bo nie będzie ryzykował że coś mi się stanie. Teraz jestem w 12t1d.
Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2016, 15:41
-
W związku z tym, że jestem gdzieś na szarym końcu czerwca 29/6 chciałabym zapytać bardziej doświadczonych koleżanek oo wagę. A konkretnie podzielcie się info czy z końcem pierwszego trymestru macie jakieś kg na plusie? Czy zauważyłyście już rosnące brzuszki?
18.11.2015 Aniołek - W -
mala latynoska wrote:Hej witajcie o moim poranku. Mam dzis bardzo zly dzien. Mam strasznie duzo do roboty, skonczyc pakowanie, musze wyskoczyc do dwoch sklepow, a w miedzyczasie obiad, mala i typowe obowiazki. A od rana zaczelam miec krwawienia. I teraz nie wiem co ze soba zrobic. Bylam wczoraj u lekarza, zbadala wszystko dokladnie i powiedziala ze nic sie nie dzieje a dzis znow to samo a nawet i gorzej. Tylko ryczec mi sie chce
18.11.2015 Aniołek - W