X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwiec 2017
Odpowiedz

Czerwiec 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ..a więc jest 5:55, nie udaje mi się zasnąć od jakiejś 3, także dzień dobry kochane:)
    Kocyki, pieluszki itd poprane. Ostatnią ture trzeba wyprasować i wszytsko czeka w szufladzie pod łóżeczkiem :) zostaną tylko te nieszczęsne ubranka.. mam wrażenie że nie da sie tego posegregować rozmiarami, bo poprostu rozmiar rozmiarowi nie równy.. ale trzeba wkońcu się za to zabrać. A na końcu czeka torba do szpitala :) zmęczona wiecznym czymś do roboty, ale witam się w 31tc :) !

  • makatka Ekspertka
    Postów: 180 138

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj początek 33tc, a jestem daleko w lesie za Tobą z przygotowaniami. I nic dziwnego skoro wstajesz skoro świt:D Może uda Ci się w południe zdrzemnąć. A ja zaczęłam właśnie od pakowania w torbę do szpitala przynajmniej swoich rzeczy, tak awaryjnie. Pieluchy i ubranka czekają na pranie. Nawet jeszcze wszystkiego nie mam:)

    h84fanlifj6ps8sf.png
    h84fcwa1b8cv6fcl.png
  • Madllene Autorytet
    Postów: 312 156

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj też nie miałam najlepszej nocki... wstawanie na siku kilka razy, ale najgorsze jest to, że ciężko mi było spać zarówno na prawym, jak i na lewym boku bo jak chwilę poleżalam to zaczynało mnie boleć chyba biodro po tej stronie na której leżałam, tak jakbym miała potłuczone- chyba od ciężaru tak mnie bolało, więc przekręcałam się co chwilę. Do tego nie mogę nabrać pełnego powietrza bo coś trasie kłuje mnie w klatce po lewej stronie, tak jakby w płuco wbijały się żebra... i jak tu do czerwca przetrwać. A i co jeszcze, od początku III trymestru lub już nawet od II mam strasznie suchą skórę, ale to tak, że po umyciu rąk z kłykci schodzi mi skóra...

    Dzisiaj znowu nie mam na nic ochoty. Mąż idzie na popołudnie, więc będę się nudzić. Może chociaż pomyślę, gdzie postawimy łóżeczko... :D

    7u2290bvd63lv0ph.png
  • makatka Ekspertka
    Postów: 180 138

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na suchą skórę polecam masło shea nierafinowane. Normalnie mam suchą skórę, a teraz w ciąży tylko taki tłuścioch potrafi ją nawilżyć. A jeśli chodzi o spanie to ja 90 procent czasu leżę na plecach. Dzidziol nie lubi na boku. Broni się rękami i nogami ;) Czasem przez chwilę tak poleżę jak śpi i się nie zorientuje. Wychodzę z założenia, że skoro mi jest dobrze na plecach, to dziecku też. Ale przyznaję, że też się tym martwiłam na początku. Na siku nie wstaje zbyt często, zwykle śpię do 5-6 rano. Tylko czasami jak Dzidzia się nudzi i kręci w nocy to muszę w stać, bo zwykle wtedy wali głową w pęcherz.

    Madllene lubi tę wiadomość

    h84fanlifj6ps8sf.png
    h84fcwa1b8cv6fcl.png
  • Szaron Autorytet
    Postów: 728 391

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madllene mam to samo z bólem bioder od spania na boku, tu jest artykuł o tym: https://parenting.pl/bol-biodra-w-ciazy
    To przez relaksynę i coraz większe obciążenie tej części ciała. W nocy się przewracam kilkanaście razy i zawsze się budzę, bo właśnie mnie budzi ból biodra na którym akurat boku leżę.

    Madllene lubi tę wiadomość

    tb7382c324e9cpbx.png
  • Nika8686 Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na poważne bóle bioder i kręgosłupa polecam osteopate. Przed porodem tez można pójść by rozluźnił miednice i ułatwił poród.


    Ja tez w nocy wstaje bo cierpne albo mi się siku chce i coraz częściej jestem wyspana po 3 i nie mogę usnąć :(

    961lwn15y3w1u452.png
    21.09.16 Beta 87- 8dpt
    21.01.16 Aniołek 9 tc <3


  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja pierwszy raz od nie pamiętam kiedy nie wstałam w nocy na siku! a to oznacza, że jestem mega wyspana. poza tym, że obolała od środka, tak mnie maluch skopał, że czuje sie jakbym miała od środka mnóstwo siniaków, a teraz po wczorajszych walkach dziś jest dziwnie wyciszony, pewnie odsypia rozbójnik mały.


    nadchodzi ten moment, że zamierzam jutro spakować torbę do szpitala. ale tylko dlatego, że wybieramy się z mężem na wypad weekendowy i torbę pasuje włożyć do bagażnika jakby co :D oczywiście pukają mi dookoła do głowy, że gdzie ja w 8 miesiacu na wyjazd, ale kurde, dobrze sie czuje i lekarz mówi, że jak najbardziej moge to moge.

    a co do prania to u mnie aura nie sprzyja, więc pewnie dopiero po majówce się zabiorę. kompletnie nie wiem jaką taktykę przybrać, czy zacząć od fotelika i wózka, czy pieluch czy ciuszków. jak patrze na tą góre prania a potem prasowania to mi się odechciewa.

    Madllene lubi tę wiadomość

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja własnie wstałam z podłogi gdzie przez bite 2 godziny segregowałam ubranka rozmiarami i kolorami, więc ustawiła się już kolejka do pralki :D rano wyprasowałam tetrówki, flanelki i kocyki, teraz pierze się wózek.. a następne są ubrankaa.. mistrzem prasowania nie jestem ani wielbicielem, więc nie wiem jak ja to wyprasuje :D

  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez pierwsze ubranka uprane i zaraz bierzemy sie za prasowanie :) tez nie wiem jak to segregować ale kazda półka bedzie osobno na kaftaniki itp, spodenki, spioszki , i ostatnia na body . Najpierw piorę te mniejsze czyli 56 i 62 a te większe pozniej na bieżąco :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2017, 17:22

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • Nika8686 Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie słodki ciężar ma już 2320 i przybrał prawie 400 gram przez 2 tyg. Szyjka bez zmian ma prawie 3 cm. Zadowolona jestem mega. Miłego weekendu

    100noga, ahisma, Merida86, AgaSY, caroline29, małaMyszka, ines., Madllene lubią tę wiadomość

    961lwn15y3w1u452.png
    21.09.16 Beta 87- 8dpt
    21.01.16 Aniołek 9 tc <3


  • pingui Autorytet
    Postów: 839 422

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy się i my po wizycie.
    Dzisiaj waga dzidziolka oszacowana na 2180g ;-)
    Łozysko podniosło się troszkę do góry ;-) uff i teraz jest już na granicy poprzedniej blizny ;-) Szyjka ok ;-) długa, uformowana i zamknięta.

    Co do bolesności bioder w leżeniu na boku to miałam tak w pierwszej ciąży i minęło jak kupiliśmy materac siedniopolowy plus poduszka między kolana.
    Dobry osteropata też napewno pomoże. W Krakowie mogę polecić, bo z racji urazu kręgosłupa znam kilku dobrych.

    ahisma, Szaron, AgaSY, małaMyszka, Nika8686, Madllene lubią tę wiadomość

    atdci09ktbgklgiz.png
  • Szaron Autorytet
    Postów: 728 391

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pingui wrote:
    Witamy się i my po wizycie.
    Dzisiaj waga dzidziolka oszacowana na 2180g ;-)
    Łozysko podniosło się troszkę do góry ;-) uff i teraz jest już na granicy poprzedniej blizny ;-) Szyjka ok ;-) długa, uformowana i zamknięta.

    Co do bolesności bioder w leżeniu na boku to miałam tak w pierwszej ciąży i minęło jak kupiliśmy materac siedniopolowy plus poduszka między kolana.
    Dobry osteropata też napewno pomoże. W Krakowie mogę polecić, bo z racji urazu kręgosłupa znam kilku dobrych.

    To mnie te biodra chyba bardziej pobolewają (NA RAZIE!) niż są faktycznym, uprzykrzającym życie problemem. Po prostu się przewracam w nocy i rzeczywiście, poduszka miedzy nogami też pomaga. Jak się za miesiąc nie będę w stanie utulić do snu to podpytam Cię o tego osteopatę :)

    tb7382c324e9cpbx.png
  • Szaron Autorytet
    Postów: 728 391

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie z gatunku: co sądzicie, co macie, co się sprawdza :)

    Szukam czegoś do ustawienia przy łóżku w naszej sypialni, żeby dziecko spało blisko, szczególnie na początku. Myślę albo koszu Mojżesza z kołyską
    kosz-mojzesza-lozeczko-shnuggle-kolyska1.jpg

    Albo o dostawce Chicco next 2 me:
    51_next%20to%20me9007871442830247.jpg

    tb7382c324e9cpbx.png
  • ahisma Autorytet
    Postów: 399 240

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 01:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pęcherz uciska, mały się wierci, biodra bolą, za oknem wiatrzycho, że chałupa skrzypi i jeszcze mąż nad uchem chrapie :/

    Szaron co się sprawdza?
    Nie wiem, bo u nas pierwsze dziecko, więc dopiero się okaże.
    W każdym razie kupiliśmy drewnianą dostawkę do sypialni z regulowaną wysokością i funkcją osobnego łóżeczka lub kołyski w zależności co tam się przykręci. Sypialnię mamy b. małą, więc dostawka będzie na styk, gdy nasze łóżko dosuniemy na maxa do kaloryfera.

    atdco7est7svlfak.png
    9ltfxzdv75wjz8un.png
  • Natusia_mamusia Ekspertka
    Postów: 192 53

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahisma a pokażesz co masz za dostawkę?Nawet moj Mąż się juz niepokoi,ze mała nie ma jeszcze dostawki,wiec mam nadzieje,że w ten weekend to ogarniemy ;) zastanawiam sie tez miedzy ta chicco co wstawiła Szaron,a biała drewniana najlepiej na kółkach,bo chyba ładniej wyglada?

    klz9tv73zduvfwch.png
    qb3c20mmbats3a28.png
  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z rana, my już ogarnięci, jedziemy do Ikea popatrzeć na kanapy, mam nadzieję, że ją kupimy i w końcu wezmę się za robotę w sypialni.

    Mam dosyć ciągłego bajzlu...

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • ahisma Autorytet
    Postów: 399 240

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natusia_mamusia wrote:
    Ahisma a pokażesz co masz za dostawkę?
    http://allegro.pl/showitem/description/6787258385.html

    My mamy sosnę naturalną, bo pasuje kolorystycznie do naszego łóżka, a u małego w pokoju mamy drewniane, białe pełnowymiarowe łóżeczko.
    Jeżeli dobrze pamiętam, to u tego sprzedawcy też chyba można dokupić kółka do tych dostawek.

    atdco7est7svlfak.png
    9ltfxzdv75wjz8un.png
  • Madllene Autorytet
    Postów: 312 156

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, to teraz zasadnicze pytanie: czy któraś nie ma jeszcze łóżeczka i komody, czy tylko ja jestem taka zacofana w podstawowych zakupach? Pół biedy, że nie mogę się nawet zdecydować na kolor, ale gorsza sprawa ze znalezieniem miejsca w naszym pokoju na kącik dla malucha. Każda ściana już zawalona naszymi meblami i czegoś będzie trzeba się pozbyć, tzn przerzucić do takiego gospodarczego pokoiku, ale najpierw i tam trzeba miejsce zrobić... przez to wszystko jestem trochę zniechęcona do tych zakupów, ale zdaję sobie sprawę, że to ostatni dzwonek...

    7u2290bvd63lv0ph.png
  • pingui Autorytet
    Postów: 839 422

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W dostawkach nie mam doświadczenia. Nasze dzieci spały w normalnym łóżeczku od razu. Teraz tez nie planuję. Mam taki kojec, który się kładzie na łóżko.
    Jak malutki będzie spokojny to będzie spał w łóżeczku, a jak będzie miał gorsze noce to tata pójdzie spać do gościnnego :-) a my będziemy mieć 180 cm dla siebie.
    Nie będę kupować dostawki na dwa tygodnie, bo jak mąż wróci do pracy po urlopie to musi się jakoś wyspać w nocy, żeby w pracy funkcjonować.

    atdci09ktbgklgiz.png
  • blondas_ Znajoma
    Postów: 26 11

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam komody ani pomyslu jak ma wygladac nasz kacik dla malego. Mieszkamy na stancji i za bardzo poszalec nie mozemy bo to nie nasze mieszkanie. W pokoju gdzie spimy trzeba zrobic mega przemeblowanie zeby sie lozeczko zmiescilo i komoda. Niestety musimy sie pozbyc biurka o ile wlasciciel sie zgodzi.. bo jak nie to nie wiem gdzie malego wcisniemy ;) Moj W teraz lezy w stabilizatorze i sie ruszac nie moze wiec ten kacik to chyba pod koniec maja zaczniemy urzadzac.. Łóżeczko mamy, ale trzeba je najpierw pomalowac i zlozyc no i z tym tez czekamy az W sie wyrehabilituje i bedzie mogl chodzic. Takze tego wszystko czeka w pudlach na lepszy czas :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2017, 19:36

    Madllene lubi tę wiadomość

    0d1yqqmzbofgm5gk.png
‹‹ 697 698 699 700 701 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ