Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwiec 2017
Odpowiedz

Czerwiec 2017

Oceń ten wątek:
  • pingui Autorytet
    Postów: 839 422

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatynka wrote:
    hej


    A mojemu prawe oczko lekko ropieje :( na szczęście nie ma zaczerwienienia ani opuchlizny. Przemywam mu gazikiem z solą fizjologiczną. Zobaczymy jak do wieczora dalej będzie ropiało to podjedziemy na oddział pediatryczny aby lekarz rzucił okiem i coś zalecił.

    To zapewne przytkany kanalik łzowy. Bardzo częsta dolegliwość u noworodków. Jeśli nie ma obrzęku to masuj kanalik od noska w kierunku kącika oka kilka razy dziennie i przemywaj solą fizjologiczną. Powinno minąć. Jeśli pojawi się obrzęk trzeba będzie wkrapiać antybiotyk.

    atdci09ktbgklgiz.png
  • szatynka Autorytet
    Postów: 1637 740

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LaRa wrote:
    Szatynka, jak to bez majtek? A odchody poporodowe?

    w pierwszych dniach miałam ich sporo a teraz czasem ale to czasem delikatnie pod krwawię, na tyle tak mało że jak jestem w domu to wystarczy że od czasu do czasu podetrę się ... ale jak wychodzę poza dom to wiadomo dla bezpieczeństwa wkładam podpaskę ale taką na delikatne krwawienia jakie stosowałam przy @

    09.06.2010r. - 💙

    18.06.2016r. [*] 6tc Aniołek - w mym sercu na zawsze <3

    07.06.2017r - 💙
  • szatynka Autorytet
    Postów: 1637 740

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pingui wrote:
    To zapewne przytkany kanalik łzowy. Bardzo częsta dolegliwość u noworodków. Jeśli nie ma obrzęku to masuj kanalik od noska w kierunku kącika oka kilka razy dziennie i przemywaj solą fizjologiczną. Powinno minąć. Jeśli pojawi się obrzęk trzeba będzie wkrapiać antybiotyk.


    Łezki w oczku ma, bo jak płacze to z obu oczek lecą. Obrzęku i zaczerwienienia nie ma.
    Dzięki za radę, pomasuję jak mówisz. Pierwszy raz się z taką "dolegliwością" spotykam.

    09.06.2010r. - 💙

    18.06.2016r. [*] 6tc Aniołek - w mym sercu na zawsze <3

    07.06.2017r - 💙
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 870

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. 14.06 na świat przyszła Anielka. 56 cm szczęścia i 3610g radości. Niestety sn było niemożliwe ze względu na duże ryzyko dysocjacji barkowej.

    AgaSY, LaRa, Nika8686, ahisma, 100noga, VillemoVilo, małaMyszka, Gracjanna lubią tę wiadomość

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • pingui Autorytet
    Postów: 839 422

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatynka wrote:
    Łezki w oczku ma, bo jak płacze to z obu oczek lecą. Obrzęku i zaczerwienienia nie ma.
    Dzięki za radę, pomasuję jak mówisz. Pierwszy raz się z taką "dolegliwością" spotykam.

    Normalnie łzy pojawiają się pod koniec pierwszego miesiąca życia. Jeśli oczka są załzawione już teraz to świadczy o przytkaniu kanalików, które u noworodka są bardzo wąskie. Masuj obustronnie skoro oba są załzawione.

    atdci09ktbgklgiz.png
  • Szaron Autorytet
    Postów: 728 391

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u lekarza, szyjka krótka, miękka, no i to by było na tyle. Jak się młody nie pospieszy to w środę mam iść do szpitala i będą go popędzać sztucznie.

    tb7382c324e9cpbx.png
  • LaRa Autorytet
    Postów: 7140 4555

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Styczniowa nadzieja, gratulacje!!!!

    Szaron, to juz blisko, ale zyćze zeby sie samo zaczęło.

    Szatynko, u mnie tak ze pół dnia nie leci, a w momencie Podpaska cała.

    Szaron lubi tę wiadomość

    38t2d 3200g 52 cm 2.06.2017
    mhsv3e5euobgbkf8.png
    39t4d 3620g 57 cm 21.04.2015r.
    ug37rl681rlw7tbf.png

    ***gang18+***
  • szatynka Autorytet
    Postów: 1637 740

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pingui wrote:
    Normalnie łzy pojawiają się pod koniec pierwszego miesiąca życia. Jeśli oczka są załzawione już teraz to świadczy o przytkaniu kanalików, które u noworodka są bardzo wąskie. Masuj obustronnie skoro oba są załzawione.

    Wielkie dzięki.
    Wymasowałam oba, przetarłam gazikiem z solą fizjologiczną mam nadzieję że pomoże.

    StyczniowaNadzieja Gratuluję

    09.06.2010r. - 💙

    18.06.2016r. [*] 6tc Aniołek - w mym sercu na zawsze <3

    07.06.2017r - 💙
  • pingui Autorytet
    Postów: 839 422

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam od dr-a. Zdjął szew. U mnie tez już prawie czysto na podpaskach, ale na usg widział ze jest jeszcze trochę do zejścia wiec bez niczego się nie wypuszczam :-)
    Dostałam plastry Silikonowe na bliznę i jakieś próbki żelu silikonowego. Poza tym wszystko ok. Mam przyjść za 5 tygodni.

    atdci09ktbgklgiz.png
  • szatynka Autorytet
    Postów: 1637 740

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LaRa wrote:
    Szatynko, u mnie tak ze pół dnia nie leci, a w momencie Podpaska cała.

    To ja już mam lajcik. Dziś bez podpaski.

    Szaron ja również życzę Ci aby akcja sama się rozpoczęła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2017, 21:02

    09.06.2010r. - 💙

    18.06.2016r. [*] 6tc Aniołek - w mym sercu na zawsze <3

    07.06.2017r - 💙
  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatynka wrote:
    Łezki w oczku ma, bo jak płacze to z obu oczek lecą. Obrzęku i zaczerwienienia nie ma.
    Dzięki za radę, pomasuję jak mówisz. Pierwszy raz się z taką "dolegliwością" spotykam.
    Stasiowi tez ropialy oczka i to dwa tyg i nieraz tez ta ropka sie pokaze, mieliśmy krople gentamycin ale nic nie daly i zaczęliśmy orzemywac sola i masować te kanaliki przy nosie bo pani doktor kazala.

    Charlutek lubi tę wiadomość

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • ahisma Autorytet
    Postów: 399 240

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StyczniowaNadzieja gratulacje!

    U nas bezobjawowo, bez zmian :(

    Jak nadal tak będzie, to w poniedziałek stawiam się na oddziale w szpitalu :(

    atdco7est7svlfak.png
    9ltfxzdv75wjz8un.png
  • pingui Autorytet
    Postów: 839 422

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szaron wrote:
    Byłam u lekarza, szyjka krótka, miękka, no i to by było na tyle. Jak się młody nie pospieszy to w środę mam iść do szpitala i będą go popędzać sztucznie.

    To już niedługo, trzymam kciuki.

    atdci09ktbgklgiz.png
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Merida właśnie zobaczyłam na 1 stronie, że urodziłas! Moje gratulacje, rosnijcie zdrowo <3 (może Ci ktoś przekażę na fb :-) )

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • szatynka Autorytet
    Postów: 1637 740

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    caroline29 wrote:
    Stasiowi tez ropialy oczka i to dwa tyg i nieraz tez ta ropka sie pokaze, mieliśmy krople gentamycin ale nic nie daly i zaczęliśmy orzemywac sola i masować te kanaliki przy nosie bo pani doktor kazala.

    Wczoraj przemyłam mu solą fiz.wymasowałam kanaliki w nocy podczas karmienia powtórzyłam obie czynności i powiem że widzę poprawę no rano obudził się z niewielką ilością ropki. Jeszcze raz dzięki dziewczyny za radę. Ierwszy raz spotykam się z czymś takim jak zatkany kanalik łzowy.

    caroline29 lubi tę wiadomość

    09.06.2010r. - 💙

    18.06.2016r. [*] 6tc Aniołek - w mym sercu na zawsze <3

    07.06.2017r - 💙
  • Matka Rocku Autorytet
    Postów: 461 717

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ahisma wrote:
    Na Pomorzu jest taka cudna ekipa ;)
    Ale w którym szpitalu?
    Pozdrawiam,
    Podczytująca Was wrześniówka. ;)

  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Styczniowa Gratulacje!!!!

    szatynka tak przemywam octaniseptem i robię okłady z rywanolu, jeszcze do jutra mam dwa szwy, jak je zdejmie, to założy mi stripy, bo góra zawinęła się pod spodem i będzie próbowała się odkleić, a boję się rozejścia rany.

    Co do oczyszczania, to ja dzisiaj zaszalałam i mam tylko wkładkę, w nocy też bez bielizny śpię, chodzę w kieckach, żeby wietrzyć ranę.

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • myszka 30 Autorytet
    Postów: 509 334

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, Widze, ze sie troche dzialo pod moja nieobecnosc :)
    Nasz synek urodzil sie 09.06.2017 o gdzinie 18:05. Dokładnie w terminie wg OM. Urodziłam SN bez znieczulenia, poród trwał 11 h i był cięzki. Bo jak na moje gabaryty mały urodził się duży 3450 g i 56 cm i w dodatku był jakos bokiem ułożony. Juz myslalam ze go nie urodze. Ze wzgledu na moj stan po porodzie lezelismy tydzien w szpitalu ale jestesmy juz w domu. Nadal ledwo co sie ruszam, chyba gorzej niz gdybym miala cc. Mysle, ze jesli zdecydujemy sie kiedys na drugie dziecko to tylko cc wchodzi w gre.
    Gratuluje wszystkim mamusią :)

    AgaSY, caroline29, 100noga, małaMyszka lubią tę wiadomość

    relgi09kd6xm2d0n.png
    f2wl3e5e5qc78nw6.pngklz99vvjfs70t8uz.png
  • pingui Autorytet
    Postów: 839 422

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka30 gratulacje!!! Ważne że wszystko dobrze się skończyło i jesteście już w domku razem. Nasz synek tylko 7 godzin starszy od Twojego bobaska :-)

    atdci09ktbgklgiz.png
  • pingui Autorytet
    Postów: 839 422

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś odkładam już cześć ubranek na 56, bo są za małe :-) ja synek wyprostuje nóżki, to zsuwają się z ramionek :-)

    atdci09ktbgklgiz.png
‹‹ 742 743 744 745 746 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen w ciąży i po porodzie – jak regulowane podparcie ciała wpływa na kręgosłup i miednicę?

Oczekiwanie na przyjście na świat nowego członka rodziny to moment pełen emocji, który wiąże się z ogromnymi zmianami zachodzącymi w anatomii przyszłej mamy. Rosnący brzuszek stopniowo przesuwa środek ciężkości ciała, co bardzo często skutkuje uciążliwym dyskomfortem towarzyszącym kobiecie nawet podczas nocnego odpoczynku. Znalezienie wygodnej pozycji staje się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza kiedy tradycyjne poduszki i akcesoria przestają przynosić upragnioną ulgę zmęczonym plecom. Prawidłowa regeneracja jest warunkiem zachowania sił witalnych, dlatego warto zrozumieć, jak powierzchnia, na której śpisz, realnie oddziałuje na twoje zmieniające się ciało.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ