Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwiec 2017
Odpowiedz

Czerwiec 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas pojawiła się ciemieniucha :O jak była malutka to mieliśmy z tym problem, ale po tygodniu zniknęło i więcej jej nie widzieliśmy, do teraz :/ pod włosami słabo to widać, wyczesać przez te włosy też nie bardzo się da... Pojechałam dziś po płyn Ziaja na ciemieniuche i mam nadzieję, że za kilka dni zejdzie (żadne smarowanie oliwką i wyczesywanie nic nie pomaga). Co robiliście żeby się ciemieniuchy pozbyć poza oliwką i szczotką?

  • pingui Autorytet
    Postów: 839 422

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka zwróć uwagę, czy Mała nie jest przegrzana w nieprzewiwnym kapelusiku albo może to być efekt stosowanego szamponu. To pewnie łojotokowe zapalenie skóry. Postępuje się jak z niemowlęcą ciemieniuchą. Trzeba po zmiękczeniu oczyszczać skórę głowy.

    atdci09ktbgklgiz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czapek nie nosi wcale bo wszystko od razu zdejmuje, szamponu nie zmienialiśmy, cały czas myjemy tym samym płynem od urodzenia - białą Nivea (ale może przestał jej służyć?)

    Po tym płynie Ziaja jest trochę lepiej, kilka dni chyba potrwa pozbywanie sie tego z głowy...

    A jak już zejdzie, co polecacie do mycia głowy? Zmienimy szampon i zobaczymy, mam nadzieję że problem nie wróci

  • pingui Autorytet
    Postów: 839 422

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myje szamponem Oilatum.

    atdci09ktbgklgiz.png
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My myjemy całego Leoncia Emolium do kąpieli :-). Po basenie żelem pod prysznic, tez z Emolium. On prawie nie ma włosów, więc szampon nam nie potrzebny :-D.

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza urodziła się z lekką czupryną, teraz ma już trochę włosów i nawet robimy kitkę na czubku "na cebulę" :P gdyby nie to, że dziewczynka, to bym obcięła te piórka żeby były wygodne w utrzymaniu. Tym bardziej ze się kręcą i każdy sterczy w inną stronę.

  • pingui Autorytet
    Postów: 839 422

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas już jest ciemna, kręcona czuprynka, a Mały często jedzenie, piasek itp. zostawia na swojej głowie, więc włoski myjemy :-)

    atdci09ktbgklgiz.png
  • Szaron Autorytet
    Postów: 728 391

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka ja mega polecam żel na ciemieniuchę z Emolium. U nas zniknęła po 4-5 użyciach.
    Myję głowę Alkowi codziennie szamponem - jak są takie upały - albo Emolium szampon nawilżający, albo jest świetny szampon, bardzo łagodny i prosty w składzie, w piance z Pharmaceris - Emotopic. Już drugi raz obcięliśmy mu włosy maszynką na 15 mm i wygląda super ;) jak taki mały łobuz (którym zresztą jest). Ogólnie ja jestem z tych, co wolą u chłopców i mężczyzn włosy krótkie, a nawet bardzo krótkie. Jakieś nieskoordynowane kosmyki klejące się do twarzy czy szyi to nie to ;)

    Mijają 3 tygodnie jak jestem w pracy, a Alek miesiąc w żłobku. I jest super. Wszystko się powoli stabilizuje i układa.
    Alek do żłobka już wbiega sam, leci do dzieci i nie ogląda się za siebie ;) Gdyby jeszcze tylko to cholerne ząbkowanie nie robiło z niego (momentami) marudzącej bestyjki z cieknącym nosem to by było idealnie :)

    tb7382c324e9cpbx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, jak Ziaja nie da rady po kilku użyciach to będziemy testować emolium na ciemieniuche (chociaż u nas Ziaja rok temu dała radę, też po kilku użyciach ciemieniucha zniknęła - miałam jakieś próbki ze szkoły rodzenia chyba) :) z szamponów popatrzę co dostanę stacjonarnie i też będziemy testować z tych co polecacie :)

    Szaron u chłopca na pewno praktyczniej jest z krótkimi włosami. Jak już nam się synek urodzi to też będziemy obcinać :D u córki to by mnie chyba babcie znienawidziły, że "takie piękne włosy" obcięte :P poza tym, ładnie jej w kitce. Niestety wcera sobie w głowę piasek, ziemię, jedzenie i wszystko inne co napotka więc rzadko trafia nam się kąpiel bez mycia włosów :P


    W ogóle najlepsza zabawa na dworze ostatnio to zbieranie kamieni i rzucanie nimi... Przed domem mamy posadzone trochę krzaczków i pomiędzy wysypane drobne kamienie granitowe. Dzień bez rozwalania tych kamyków dniem straconym ;) dziś po zabawie zmieniając pieluchę wyjęłam z niej garść kamieni, masakra :P

    Szaron lubi tę wiadomość

  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka to niezły przemytnik Ci rośnie ;-) najważniejsze że nie pakuje tych kamieni do buzi, moja ostatnio na plaży tak właśnie robiła, a ja potem cała w stresie je z tej buzi wyciągałam, modląc się żeby któregoś nie połknęła:-\

    Szaron, kiedy nastąpił u Ciebie przełom w żłobku? U nas dziś był 5. dzień, pierwsze 2 po 3 godziny fantastyczne, od poniedziałku równia pochyła (5 godzin, z tym że dziś 2.5 :-( ).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do buzi też wkładała ale milion razy powtarzanie "be" i "nie wolno" w końcu zadziałało. Teraz czasami patrzac mi w oczy poliże kamień (jakby sprawdzała, czy tym razem jej pozwolę), ale znowu mówię że nie wolno, więc wraca do rzucania. Kamienie mają chyba w sobie jakąś magiczną moc, bo każde dziecko 1-2 lata, które nas odwiedza w nich przesiaduje :P

  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leon przespał dziś ciągiem 9h!! Najdłużej w swoim krótkim życiu :-). Niewiarybungagodne!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2018, 10:35

    .kropka., Szaron, pingui lubią tę wiadomość

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • pingui Autorytet
    Postów: 839 422

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też zabawa kamieniami jest przednia. Jeszcze niedawno znalazłam w buzi garść kamyków jak tylko na chwilę odwróciłam wzrok. Ostatnio na szczęście się to już nie zdarza. Jak jedziemy nad jeziorko to jest zabawa w rzucanie do wody :-)

    atdci09ktbgklgiz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaSY wrote:
    Leon przespał dziś ciągiem 9h!! Najdłużej w swoim krótkim życiu :-). Niewiarybungagodne!
    U nas też jakaś zadziwiająco dobra noc była, w dzień śpi też jakoś więcej... Może jakiś sprzyjający układ gwiazd? :P

    AgaSY lubi tę wiadomość

  • Szaron Autorytet
    Postów: 728 391

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Delilah pierwsze 5 dni to był jeden płacz (poza pierwszym dniem, za drugim obczaił że robi się z tego jakiś niebezpieczny, powtarzalny wzorzec...) - przy zaprowadzaniu i przy odbieraniu ze żłobka. W ciągu dnia niby aż tak nie ryczał, ale dobrze nie było.
    Przełom był jak został pierwszy raz na 4-5h, tzn z drzemką włącznie. Potem jakoś go puściło i już nie było dramatu.
    Także faktycznie adaptację zamknęliśmy w 2 tygodniach, ostatniego dnia został na 6h i było ok. Teraz już zaczepia inne dzieci, zabiera im zabawki ;) budzi innych jak sam wstanie z drzemki, więc trochę łobuzuje. Cieszy się na widok cioć, macha do innych dzieci i jak np widzi płaczące dziecko które wchodzi na salę to podchodzi do niego i tak śmiesznie próbuje zagaić, uspokoić. Ogólnie super. Mają pierwsze próby z nocnikiem, ciocie uczą jeść sztućcami, myć dobrze zęby, itp. Ja po tym miesiącu widzę kolosalną różnicę jak fajnie i tak "dojrzalej" wchodzi w interakcje z innymi dziećmi.
    Także spoko, przełom będzie i dacie radę :) Byle choróbska nie zdziesiątkowały nas na jesieni, ale może nie będzie tak źle...

    pingui, .kropka. lubią tę wiadomość

    tb7382c324e9cpbx.png
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mnie ciekawi jak jest z tymi drzemkami w żłobku. Przeciez każde dziecko śpi o innej godzinie i ma inne rytuały do zasniecia hmmm

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • Szaron Autorytet
    Postów: 728 391

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaSY wrote:
    Bardzo mnie ciekawi jak jest z tymi drzemkami w żłobku. Przeciez każde dziecko śpi o innej godzinie i ma inne rytuały do zasniecia hmmm
    W końcu dzieci się przestawiają. Alek ma normalnie drzemki wcześniej, a w żłobku to jest to pora około po dwunastej, więc pada jak ścięty i przesypia półtorej godziny. Daliśmy butelkę ze smoczkiem i mleko żeby dostawał na zaśnięcie, ale teraz już nawet mu tego nie dają, bo nie ma potrzeby. Myślałam że z tym będzie faktyczny problem, a naprawdę szybko zaczął ładnie spać i to tyle ile sypia w domu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2018, 20:20

    AgaSY, pingui, .kropka. lubią tę wiadomość

    tb7382c324e9cpbx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie, że Alek tak ładnie się zaadoptował i mu się podoba :) każde dziecko inaczej przez to przejdzie, jestem ciekawa co to będzie u nas na wiosnę...

    Nasz sąsiad (rówieśnik) własnie się adoptuje w "naszym" żłobku, ale on to jakiś ewenement, bo pierwszego dnia wszedł na salę z mamą za rękę i po kilku minutach został już tam bez płaczu na 2h, kolejnego dnia bez problemu wziął "ciocię" za rękę, mamie zrobił papa i poszedł się bawić (i tak jest od tygodnia) :P jak ja bym chciała, żeby u nas tak było, ale nie mam złudzeń, mam odważne dziecko ale nie aż tak :P

    Szaron lubi tę wiadomość

  • pingui Autorytet
    Postów: 839 422

    Wysłany: 24 sierpnia 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My za tydzień zaczynamy przygodę z nianią ;-) zobaczymy jak nam pójdzie. Mam nadzieję, że się polubią. Jestem spokojna, bo niania „od znajomych”. Pracowała u nich 7 lat.

    .kropka., Szaron lubią tę wiadomość

    atdci09ktbgklgiz.png
  • Szaron Autorytet
    Postów: 728 391

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech u nas angina. ZNOWU. Po miesiącu od ostatniej.
    Alek się zbudził z ponad 40 stopniami gorączki, rycząc. Cholera, miesiąc od startu żłobka. Także chyba zaczeliśmy oficjalnie "sezon"... :/

    tb7382c324e9cpbx.png
‹‹ 911 912 913 914 915 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ