X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwiec 2017
Odpowiedz

Czerwiec 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7kg kołdra :O dajcie później znać czy działa bo jestem bardzo ciekawa

    U nas dziś jakieś szaleństwo jeśli chodzi o spanie w dzień, właśnie minęło 3h od położenia na drzemkę i dalej śpi... Boję się zaglądać czy wszystko ok żeby jej nie obudzić :P

  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 5 września 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh Rusalka trochę przesadziła :-D. Ta kołdrą powinna być 20 cm dłuższa niż dziecko i ważyć 10-15% masy jego ciała ;-)

    .kropka. lubi tę wiadomość

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • Rusałka06 Autorytet
    Postów: 449 348

    Wysłany: 5 września 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no widzisz, ja tylko weszłam szybko na jakaś stronę z tymi koldrami bez analizowania i tam było napisane 7kg. Pewnie to była kołdra dla dorosłego człowieka ;)

    n59y2n0a4o8fm1ic.png

    qdkkdf9hht6ogiuw.png
  • Szaron Autorytet
    Postów: 728 391

    Wysłany: 5 września 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakoś ciężko mi uwierzyć żeby Alkowi akurat taki kocyk miał pomóc w tańczeniu brejka przez sen :/ Na razie reaguje alergicznie na wszelkie próby przykrywania.

    tb7382c324e9cpbx.png
  • pingui Autorytet
    Postów: 839 422

    Wysłany: 5 września 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to samo, niczym nie pozwoli się przykryć. Śpiworek to niemal histeria. Wiec soi w pampersie i bawełnianym pajacu bez stopek, bo te muszą być odkryte. Tak już ma i chyba mu nie zimno, bo jak tylko przykryje to zaraz się budzi.

    atdci09ktbgklgiz.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 7 września 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U was się nie pozwalają przykryć a u mnie Jasiek budzi się od razu kiedy mu kocyk albo kolderka znika z ciała :D on to lubi spać ostatnio jak mumia. Koniecznie pod kołdrą, najlepiej jeszcze koc do przytulenia. Normalnie jak jego mamusia, bo śpię tak samo :D

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas bez tetry w roli przytulanki nie ma spania ani w dzień ani w nocy :) od urodzenia tak ma... W nocy tez lubi ciepło, musi być śpiworek, jak kiedyś się przesikała i śpiworek musiał iść do prania to noc mieliśmy nieprzespaną, co chwilę pobudki gdy sobie wędrowała po łóżku a kołderka zostawała z drugiej strony łóżka :/ w dzień za to zasypia bez przykrycia w samym bodziaku i jak zaśnie to przykrywam jej nogi muslinową pieluchą bo jak zmarznie tosię budzi

    Młoda od kilku dni stojąc na rozłożonym narożniku puszcza się oparcia i sobie powoli idzie bez trzymanki... Robi tak tylko na miękkim podłożu. Po twardym musi trzymać mnie przynajmniej za jeden palec i wtedy idzie. Niezła asekurantka z niej :P dziś się zapomniała i zrobiła 3 kroki po płytkach bez trzymanki :D cieszy mnie to niezmiernie bo pewnie jeszcze max 2 tygodnie i skończy się chodzenie na boso po dworze a nie ma szans żeby zatrzymać ją w wózku, co chwilę chce wychodzić i sobie chodzić/raczkować gdzie tylko się da (a nie chciałabym kupować jej butów póki sama nie chodzi)

    Jak mierzyłyście dzieciom stopę żeby kupić buty przez internet? I ile mm wieksza powinna być wkładka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2018, 14:06

  • Szaron Autorytet
    Postów: 728 391

    Wysłany: 7 września 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka online kupiłam raz buty, z premedytacją na wyrost na późną jesień. A tak to mierzymy w sklepie, bo obecny rozmiar 22/23 bardzo się różni pomiędzy markami, więc jak sobie kupuję buty tylko online to Alkowi raczej nie zaryzykuję, bo raczej skończy się na wymianie czy zwrocie.

    .kropka. lubi tę wiadomość

    tb7382c324e9cpbx.png
  • pingui Autorytet
    Postów: 839 422

    Wysłany: 8 września 2018, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupuję 2-3 rozmiary. Wybieram dobre a resztę zwracam. Kupuję zawsze o ok. 5 mm większe

    .kropka. lubi tę wiadomość

    atdci09ktbgklgiz.png
  • pingui Autorytet
    Postów: 839 422

    Wysłany: 9 września 2018, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam dziś przy myciu ząbków dolne 3 :-) jeszcze górne i trochę odetchniemy od nocnych marudzeń :-/

    .kropka., Szaron lubią tę wiadomość

    atdci09ktbgklgiz.png
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 9 września 2018, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pingui super! Chociaz znam 2 dzieci w wieku naszych chlopcow,ktore maja juz 5 :-).

    My bylismy wczoraj na weselu i mamy noc pierwszych razow :-D. Pierwsze kroczki z balonem w rekach i pierwsza przespana noc. Jak zasnal w aucie o 22.25 tak bez pobudki spi nadal ;-). Biedne wymeczone dziecko :-P.

    .kropka., pingui lubią tę wiadomość

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pingui super, u nas w końcu przebiła się lewa dolna czworka (chyba miesiąc to trwało i już traciłam nadzieję). Brakują nam jeszcze: prawa dolna czworka, wszystkie 3 i wszystkie 5. Więc my się jeszcze pomęczymy. No chyba że nas zaskoczy i reszta wyjdzie bezobjawowo, najlepiej w jedną noc ;)

  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 9 września 2018, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nadal nie ma żadnej 4,3 ani tym bardziej 5 :D wszystko wyjdzie pewnie razem także zazdrosne wam tych małych kroczkow do przodu z zębami , bo ja wyczuwam swoim niezawodnym nosem niezły kosmos :(

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zimowa stokrotka w ostatnich tygodniach czułam się jakby wychodziły jej ze 4 zęby na raz a to był tylko jeden :P więc szczerze mówiąc wolałabym żeby nadal wychodziły pakietami, jak do tej pory a nie po jednej sztuce, bo moje dziecko wcale nie jest mniej marudne i nie śpi lepiej... Matce nigdy nie dogodzisz hehe :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2018, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas po 2 dniach spokoju znowu chyba ząb wychodzi... Dobijcie mnie :P buzi otworzyć i pokazać nie chce (jak zwykle) ale po kierunku ładowania całej ręki do buzi wnioskuję, że to nasza ostatnia brakującą czwórka. Jeśli znowu czeka nas miesiąc przebijania się zęba to nic tylko strzelić sobie w łeb :P

    Zamroziłam 600zl w Deichmann, miałam z tymi butami poczekać jeszcze z tydzień (młoda idzie za palec a jak się zapomni to puszcza i robi kilka kroków), ale wysłali mi mailem kupon 30% to grzech było nie kupić. I trzewiki skórzane dla młodej ze 140 na 98zł (mam nadzieję że jakaś para będzie pasować xD)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2018, 07:54

  • pingui Autorytet
    Postów: 839 422

    Wysłany: 13 września 2018, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio Mały dość dobrze radzi sobie z widelcem, a dziś próbował samodzielnie zamiatać zupę łyżką i nawet mu to szło. Całej porcji jeszcze by nie zjadł, wiec jemy na dwie łyżki :-) ale ma z tego duźą radość. Widelcem je już samodzielnie :-) sama jestem w szoku, że tak szybko.
    Ech No i śmieszą mnie komentarze innych mam/opiekunek widzących Julka zajadającego całe jabłko ze skórką i nie w kawałkach, bo przecież mu się skórka do żołądka przyklei :-) podobnie było ze śliwkami.

    .kropka. lubi tę wiadomość

    atdci09ktbgklgiz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2018, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mnie ostatnio zdziwiła moja mama tekstem "czy jej się skóra do żołądka nie przyklei" jak zobaczyła młodą zajadającą winogrono. Aż się zawahałam i sama się zastanawiałam czy serio coś robimy nie tak ;) ale mi się nigdy nic nie przykleiło, mężowi ani nikomu kogo znam też nie, więc chyba fizycznie jest to niemożliwe :P ludzie to mają pomysły, nie wiem skąd się to bierze, to chyba jakieś ludowe legendy

  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 13 września 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w rodzinie dziwią się że młody je chleb ze skórką także tego :D albo że je mięso w kawałkach a nie jakieś mielone papki. Po prostu kiedyś było inne podejście i tyle. Mam wrażenie że kiedyś dzieci pod względem jedzenia i w ogóle traktowało się trochę jak nieporadne, ale za to teraz w kwestii samodzielności (zabawy, pozwalania na wszystko itd...) tak się je traktuje. Taki obrót sytuacji:w jedzeniu pozwalamy na więcej niż kiedyś, a życia codziennego mniej. Nie wiem czy mnie rozumiecie o co chodzi :D

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 13 września 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wszyscy długo się dziwili (niektórzy nadal), że daje Leonowi surowe owoce nawet ;-). Winogrona, śliwki, nawet paprykę je ze skórą i nic mu nie ma.
    U nas też sztućce w użyciu. Jak jest widelec to nie ma szans żeby mu odebrać :-)

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zimowa stokrotka ja chyba wiem o co ci chodzi. Jak miałam nie spelna 2 lata to moi rodzice wypuszczali mnie na plac zabaw z 3 letnią sąsiadką i jej 5 letnim bratem. Bloki tworzyły co prawda wielokąt i wewnątrz był plac zabaw (z dala od ulic itp) a nasze mamy wtedy sobie spokojnie gotowały/sprzątały i co jakiś czas zerkały czy jesteśmy... Im byliśmy starsi tym mniejszy był nadzór, po szkole cały dzień biegało się bez telefonu po całym osiedlu i stawiało się w domu o ustalonej porze. Zanim zaszlam w ciążę to mi koleżanka z pracy mówiła, że jej córka (wtedy chyba 1 klasa podstawówki) nie wychodzi sama na rower ani na plac zabaw, bo inne dzieci też same nie wychodzą. Zaszokowało mnie to wtedy, bo co niby te dzieci robią po szkole i w weekendy, o wakacjach już nawet nie wspominając :P ale teraz gdy mieszkam na małym osiedlu na wsi, obserwuje raczej to co u mnie w dzieciństwie, dzieci cały czas na dworze/na rowerach/na placu zabaw. Rodzice dają im luz a dzieciaki po szkole/przedszkolu ganiają do wieczora i się bawią w swoim towarzystwie. Więc tak sobie myślę, że to chyba zależy od miejsca gdzie te dzieci mieszkają (w sensie małe osiedla gdzie wszyscy się znają to i dziecku można zdjąć smycz)

    zimowa stokrotka lubi tę wiadomość

‹‹ 914 915 916 917 918 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ