X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fioletowa strona mocy
Odpowiedz

Fioletowa strona mocy

Oceń ten wątek:
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 13 lipca 2019, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko beta w poniedziałek, ewentualnie do tego jeszcze środa. Ale w sumie pierwszy przyrost najważniejszy, a później sobie mniej więcej obliczysz :) Ja robiłam tylko 2 razy teraz, nie chciałam więcej stresu. I później dopiero wizyta u gina :)

    Nie mamy tutaj żadnej mamy z Opola, nie? Mam właśnie rozkminę, gdzie zapisać małą do pediatry... Niby czytam opinie na necie, ale kurcze ktoś z polecenia by się przydał.

    Nona lubi tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 13 lipca 2019, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, czyli badam w poniedzialek i srode i dzwonie do lekarza :) Poki co sklaniam sie, zeby isc od razu na wizyte serduszkowa, ale moze mi sie zmienic z niecerpliwosci :D
    Juz wrocilam z baby shower, bylo super. Nie wyobrazam sobie, ze siedzialabym teraz tam z okresem haha.
    Anionka - mam takie ciagniecie w brzuchu. Nie umiem okreslic czy to lekki bol czy takie jakby rozciaganie, ale przypuszczam, ze to normalne. Oprocz tego kosmiczny bol cyckow i lekkie zawroty glowy. No i ciagle biegam do lazienki sprawdzic czy nie plamie 🙈

    Nona, madziorek86, VianEthel2 lubią tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 13 lipca 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Niestety, tylko odbiór osobisty, nie wysyłam za pobraniem 🤣

    W nocy od 23 budził się co 1,5h o 7 poszedl spac na 3,5h łaskawca i od tamtej pory nie śpi, a sam leżeć nie chce, tylko na kimś 🤦🏻‍♀️ a wczoraj do 23 budził się ładnie co 3h na jedzenie, zjadał full procje i dalej spal, raz nawet 5h.

    No nie dogodzisz matce :P

    A Ty się nigdy do cyca przytulić nie chciałaś? 😂 Kurde tyle spał chłopak wczoraj, że az się stęsknił i stwierdził, że dzisiaj musi sobie odbić! Chodź Jerzyku do cioci Dominiki, ciocia zostanie osobistym materacem 🥰

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Rodzynka Autorytet
    Postów: 331 151

    Wysłany: 13 lipca 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam takie same odczucia i też latałam co chwilę do łazienki sprawdzać czy nie ma plamienia 😁
    Mi też towarzyszyły sporadycznie mdłości później się uspokoiły i wróciły koło 8 tygodnia i wtedy już się rozkręciły na maksa.

    Nikodemka lubi tę wiadomość

    19.12.2019 ♥️ 3600g 54cm
  • Dośka Autorytet
    Postów: 1172 1817

    Wysłany: 13 lipca 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to samo 😀 Ciągle sprawdzałam w toalecie 😀

    Nikodemko a jak mąż? Rodzicom już mówiłaś? 😃

    bl9cmg7y7g2u5710.png
  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 13 lipca 2019, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko cudowne wieści mocno gratuluje :)

    Lami dziecko w brzuchu a reszta w dupę poszła Haha

    Niezapominajko od stycznia wogole nie ćwiczę miałam zakaz potem i 2 razy poszłam na aqua aerobik i bardzo mnie bolał brzuch po wiec już wytrzymam i nie ryzykuje.

    Przedszkolanko tylko ja na wadze już 9kg na plusie Ty pamiętam malutko jakoś
    Za to mój synuś do leniwych się nie zalicza i rusza się non stop bez wytchnienia Haha

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 19:04

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 13 lipca 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doska - maz szaleje, nie dowierza i snuje dalekosiezne plany, ktore poki co mnie przerazaja :D Wie tylko moja mama, ucieszyla sie bardzo, ale chyba tez nie wierzy w to, co sie dzieje :)
    Jesli macie jakies zlote rady na sam poczatek ciazy, to chetnie wyslucham. A staraczki zrobia screena i wykorzystaja za miesiac :*

    Dośka, Wik89 lubią tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2019, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 11:10

    Nikodemka lubi tę wiadomość

  • Dośka Autorytet
    Postów: 1172 1817

    Wysłany: 13 lipca 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! 😀 Strasznie się cieszę razem z Wami!! 😃

    Ja na początku wolałam więcej odpoczywać, spacerować sobie powoli i tak max do 30 minut. Więcej leżeć i nie bać się prosić męża o pomoc w domu 🙂A i duuużo wody starałam się pić 🙂

    bl9cmg7y7g2u5710.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 13 lipca 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko, przede wszystkim dużo odpoczynku :) I bez schiz jeśli objawy będą zanikać albo coś, bo później mogą wrócić ze zdwojoną siłą. Tego nie przewidzisz :)
    Co do sprawdzania plamienia ja do tej pory to robię jak poczuję, że mam mokro :D

    Smarowanie też polecam od początku. Ja ostatnio smarowałam tylko brzuch, piersi omijałam i już mam mini rozstępy przy sutkach. Myślę że znikną, bo są naprawdę bladziutkie. Ale wcześniej smarowałam i nic nie było, a kilka dni bez i już pykło.
    Ja lubię oliwkę baby Dream z Rossmana :)


    Nikodemka lubi tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 13 lipca 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śmiejcie się,ale całą ciąże z Polą i teraz tą za każdym razem przy podcieraniu zerkam czy jest ok🙈🙈

    Kozgo,ale u Ciebie w ogóle nie widać i u Ciebie to mega szybko spadnie 😊 u mnie tak latwo nie jest(hormony,taka uroda itp.).
    A mój tez szaleje sporo ale zdarzy się taki spokojny dzień od czasu do czasu ,którego nie lubie ;p

    Nikodemko a za wiele nie podpowiem bo w obu mdlosci i wymioty bite 3 mce,dlatego jedz póki możesz i nie przeciąźaj się ;)
    O i smarowanie teraz oliwka np.a od 2 trymestru czym tam moźna dla mam, co Ci podpasuje ,polecam palmers stretch marks jakoś tak. Szybko się wchlania 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 19:24

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 13 lipca 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie z tym odpoczynkiem moze byc ciezko. Jutro zdjecia na Chrzcie, pozniej w tygodniu kilka sesji... Chcialabym sprobowac pracowac do konca lipca. Moze dam rade. Zatrudnie meza do dzwigania plecaka.
    W takim razie od poniedzialku sie smaruje.

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 13 lipca 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2019, 18:25

    Nikodemka, Nona, madziorek86 lubią tę wiadomość

  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3786 5603

    Wysłany: 13 lipca 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko gratulacje, pieeekna beta i prog rowniez 😍

    U mnie @. Dobrze ze chociaz przyszla praktycznie bez opoznien bo wczoraj juz panikowalam ze sie okres wydluzy nie wiadomo ile. Zaczynam kolejny cykl oby ostatni albo jeden z ostatnich staraczkowych ;) wierze w dobra moc ciazy Nikodemki :)

    tęczova, blair., Nona, przedszkolanka:), VianEthel2, Słoneczko123, Arashe, Cytrynowy sok lubią tę wiadomość

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 13 lipca 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik - dmucham na Ciebie. Zaczynasz wlasnie 1 dzien ciazy :)
    Niezapominajko - mowisz, zeby pytac, to Was pytam. Malowanie wlosow na tym etapie ciazy tak czy nie? Akurat umowilam sie do fryzjera na poniedzialek, a chodze raz na rok...

    Wik89 lubi tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 13 lipca 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Ok, czyli badam w poniedzialek i srode i dzwonie do lekarza :) Poki co sklaniam sie, zeby isc od razu na wizyte serduszkowa, ale moze mi sie zmienic z niecerpliwosci :D
    Juz wrocilam z baby shower, bylo super. Nie wyobrazam sobie, ze siedzialabym teraz tam z okresem haha.
    Anionka - mam takie ciagniecie w brzuchu. Nie umiem okreslic czy to lekki bol czy takie jakby rozciaganie, ale przypuszczam, ze to normalne. Oprocz tego kosmiczny bol cyckow i lekkie zawroty glowy. No i ciagle biegam do lazienki sprawdzic czy nie plamie 🙈

    Tak, 3x betka i tel. do lekarza. Ja proga robiłam raz, przy pierwszej becie.
    Pierwsza beta 14.10 a wizyta była od razu serduszkowa 5.11 :) to był 6tydz5dz. :)
    Mówi się, że pierwsza wizyta najszybciej (jeśli wszystko jest okej) 28dpo.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 13 lipca 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Wik - dmucham na Ciebie. Zaczynasz wlasnie 1 dzien ciazy :)
    Niezapominajko - mowisz, zeby pytac, to Was pytam. Malowanie wlosow na tym etapie ciazy tak czy nie? Akurat umowilam sie do fryzjera na poniedzialek, a chodze raz na rok...
    Ja malowałam normalnie. Ale wiem, że dziewczyny różnie do tego podchodzą. I jak się masz martwić, to nie maluj ;)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 13 lipca 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na pierwszą wizytę też się umówiłam 2 tyg od pozytywnej bety, proga badałam przy drugiej dopiero. I tyle. Ale nie doczekałam do wizyty bo miałam plamienia i na IP od razu jechałam. Także jak widać plamienie też niczego nie przesądza :) Ale życzę ci, żeby nic się nie pojawiło! Brzuch może boleć okresowo z początku, wszystko się naciąga. Nawet nie pamiętam w którym tygodniu przestało, ale na pewno grubo po pierwszych prenatalnych. A teraz znowu czasem coś zaćmi, także nigdy nie ma spokoju.

    Ja pierwszy raz farbowałam w 16 tc. I wstyd się przyznać, ale teraz idę dopiero drugi raz, 20.07 :D Chodzę jak dziobak, ale zwyczajnie mi się nie chciało farbować bo i tak siedziałam w domu większość czasu. A teraz przed porodem i odrost do porodu nie będzie tragiczny :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 19:41

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Rodzynka Autorytet
    Postów: 331 151

    Wysłany: 13 lipca 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie dużo odpoczynku zaczyna się burza hormonów i naprawdę poczujesz tą burzę ja na początku miałam może nie tyle mniejszy apetyt co smaka na takie rzeczy których nie miałam w zasięgu ręki i co spróbowałam to zaraz mi przestawało smakować

    Później zasypiałam w pracy prawie że w każdym możliwym miejscu 🤣 aż wstyd mi było.

    Brzuch okresowo bolał przez jakiś czas, na początku ciągle, później z przerwami i coraz delikatniej. Bałam się tego okresowego bólu bo to było takie odczucie jakbym zaraz miała dostać @.

    I co mnie bardzo bawi jeszcze jak nie wiedziałam że jestem w ciąży zapominałam o wszystkim, dosłownie. Takie dziury w śmieci mam do tej pory. A co jak mi zostanie już tak na zawszę i zapomnę o swoim dziecku w sklepie np.? 🙈🙊 Takiego objawu w ciąży się absolutnie nie spodziewałam a pamięć miałam naprawdę bardzo dobrą.

    I porozmawiaj z lekarzem na temat kwasu foliowego bo ja zmieniałam kilka razy. Po niektórych firmach bardzo źle się czułam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 19:44

    Nikodemka lubi tę wiadomość

    19.12.2019 ♥️ 3600g 54cm
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 13 lipca 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja Ci powiem Nikodemko, że choćbyś się wysmarowała płynnym złotem, jak masz genetyczne tendencje to popękasz tak czy siak :) luzik, to naprawisz ewentualnie po porodzie :)

    To ja Ci poradzę, żebyś nie przesadzała z dmuchaniem na siebie jeśli tylko wszystko będzie przebiegało prawidłowo i będziesz się znośnie czuła :) wiem, że na pewno pójdziesz szybko na l4 (w końcu odbijesz sobie te wszystkie zusy!), ale staraj się być aktywna i korzystaj ze wszystkich dobrodziejstw wolnego! :)
    Rób wszystko co sprawi, że w tym wyjątkowym stanie będziesz się czuła atrakcyjnie ❤️❤️❤️

    Edit-ja włosy farbowałam cały czas, robiłam hybrydę i jeździłam na rzęsy. Od tygodnia nie mam hybrydy na dłoniach i czuję się jakaś taka jak niepomalowana😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 19:43

    Niezapominajka2, Nikodemka, Anhydra, przedszkolanka:) lubią tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
‹‹ 1163 1164 1165 1166 1167 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ