X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fioletowa strona mocy
Odpowiedz

Fioletowa strona mocy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 11:10

    tęczova, Meggs, Biegającą-mama, blair., madziorek86, Wik89, Cytrynowy sok lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 11:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 11:10

    Wik89 lubi tę wiadomość

  • Biegającą-mama Autorytet
    Postów: 906 1222

    Wysłany: 13 lipca 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biore udział w konkursie na największego arbuza 😂
    e63293dcff8f.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 21:16

    Niezapominajka2, Ani0nka, alex0806, Dośka, Meggs, Lami, Nona, Słoneczko123, Arashe, blair., Beti82, Magda - mbc, Szczęściara, przedszkolanka:), tęczova, Pestkaa, madziorek86, sunshine03, Cytrynowy sok lubią tę wiadomość

  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 13 lipca 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona - powiedzialam, ze mam okres i biore ketonal forte 😂
    Nie wygadalam sie. Poki co powiedzielismy tylko mojej mamie, ale ja mieszkajac z rodzicami nie dam rady tego ukryc. Poprosilam, zeby nikomu nie mowila dopoki nie bedzie serduszka. Jutro powiemy tacie i tesciom, ale wszyscy maja miec buzie na klodke :)
    Alex - poki co totalnie nie wiem co robic... Cudotworca prowadzi tez ciaze, ale ja chcialabym rodzic w Warszawie. Jestem rozdarta. Zastanawiam sie nad Wrona. Poszlabym gdzies u mnie zobaczyc czy jest pecherzyk, a do niego pojechalabym na wizyte serduszkowa i juz zostala... Musze to na spokojnie przemyslec.

    Nona lubi tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 13 lipca 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam dr W do prowadzenia ciąży 😊

    tęczova lubi tę wiadomość

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 13 lipca 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2019, 18:25

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 11:11

    Nikodemka lubi tę wiadomość

  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 13 lipca 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko, nawet jak zamierzasz rodzić w Warszawie, lekarza wybieraj tak, żeby łatwo było się do niego dostać przez najbliższe 8 miesięcy. Czasami będziesz po prostu chciała pójść coś sprawdzić, coś zapiecze, cokolwiek. Najezdzisz się, naprowadzisz się ciążę gdzieś daleko, a podczas porodu nie będzie go na zmianie itd.

    Jeśli chodzi jeszcze o samą ciążę i rady - warto wychodzić do ludzi mimo np zwolnienia, to pomaga we wszystkich schizujących momentach 😊 I nie czytaj internetów, serio! Jeśli będziesz miała jakieś wątpliwości, coś ci się uroi - napisz tu. Któraś tęga głowa pomoże. Ja serio staram się czytać jak najmniej. Kiedyś zapytałam dziewczyn dlaczego nie ochraniacze na łóżeczko, napisały mi krótko i super, wszystko skumałam. Ale później mnie pokusiło i wtryniłam się do mamyginekolog i naczytałam się litani na 10 minut przewijania w dół i już stres. Na wątki przeróżne na forum też nie wchodź. Więc warto tego unikać 😊 I zaplanujcie jakiś wypoczynek w 2 trymestrze 😂

    Magda - mbc, Nikodemka, Nona lubią tę wiadomość

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 13 lipca 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    co powiedzialas czmeu nie pijesz?
    bo u mnie to ja zawsze pije wiec musialabym samochodem przyjechac, no nie wiem co bym miala mowic. Mowilas komus juz? Ja to w ogole czekalam dlugo do informowania otoczenia. Bardzo.
    Siostra dowiedziala sie w 8 tygodniu. Rodzice dowiedzieli sie w 12tygodniu, tesciowie tez.w pracy 14 tydzien dopiero powiedzialam.

    U nas wszyscy dowiadywali się w 12tc. Nawet rodzice. Dlugo trzymalismy w tajemnicy. Ale to tez wyniaklo z tego, ze jednak trombofila powoduje poronienia nawykowe no i nie wiedzielismy jak bedzie.
    Od początku wiedziała tylko moja przyjaciółka i w 8tc powiedziałam szefowi w pracy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 21:58

    Nona lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 13 lipca 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami, dostosuje sie do tych rad :) Z nieczytaniem w necie nie mam problemu. Nawet nie przychodzi mi do glowy, zeby wpisac „objawy ciazy pozamacicznej”, wiec jest dobrze :D Ze wszystkimi watpliwosciami bede przychodzic do ekspertek z Fioletowej Strony Mocy :)
    Z tym lekarzem jeszcze musze sie zastanowic, bo mam straszna sieczke w glowie. Boje sie tutejszych szpitali. Chociaz ten, w ktorym mialam histero wygladal dobrze. Musze zasiegnac opinii.

    Magda - no wlasnie, trombofilia... Jeden z moich aktualnych lęków. Jutro skladam zamowienie na testdna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 22:01

    przedszkolanka:), Nona, Magda - mbc lubią tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Pestkaa Autorytet
    Postów: 1140 2104

    Wysłany: 13 lipca 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Beta: 42,1
    Progesteron: 27,8
    ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
    Jeju nie mogłam tu wcześniej zajrzeć, ale byłam myślami <3 PIĘKNA BETA!!!! To teraz już oficjalnie gratuluję!

    Nona lubi tę wiadomość

  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 13 lipca 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biegająca piękny brzuszek reszta fakt jakby nietknięta cudo :*

    Biegającą-mama lubi tę wiadomość

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 13 lipca 2019, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas prócz rodziców moich (mieszkają nad nami )i teściow (w 9-10 tyg.bo nie dalo sie ukryć przez mdlosci a i tak pozno bo to szczęście,że tesciowa byla w sanatorium) to też po 12-14 tyg.reszta 😊

    Biegająca ale zgrabna jestes!! Sam brzuch a nogi i dupka bez zmian . Zazdro!
    U mnie dupa wielka,nie zaprzeczycie bo kazdy mi tu to mówi ;p

    Nikodemko! Patrze na ovu na lipcowe-Twój nick wpisany na 15tego i jeszcze nie ma serduszka!!

    Nona, Biegającą-mama lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 13 lipca 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko, a co to znaczy "tutejsze szpitale", przypomnij. Lekarz i miejsce porodu to powinny być rzeczy kompletnie niezależne. Poza wyjątkami to naprawdę nie ma znaczenia. Poród przyjmuje położna, od niej najwięcej zależy. Jeśli już to znalazłbym położna, która przyjmuje porody w konkretnym szpitalu i próbowała się z nią umówić na prywatną opiekę. W Warszawie w wielu miejscach jest to możliwe.

    Poza tym lekarz ma być dobrym specjalista w prowadzeniu ciąży a nie w porodzie, gdzie tak naprawdę jego zadaniem jest reagowanie w sytuacjach patologicznych. Coraz więcej dobrych lekarzy, którzy mają prywatne praktyki rezygnuje z pracy w szpitalu, bo im się to zupełnie nie opłaca. Także też nie ma co się ograniczać pod tym kątem.

    Nona lubi tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 13 lipca 2019, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2019, 18:25

    Biegającą-mama lubi tę wiadomość

  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 13 lipca 2019, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie, zle sie wyrazilam, to mialy byc dwie, oddzielne mysli :) Ja nie lacze lekarza ze szpitalem. Majac na mysli „tutejsze” szpitale, mialam na mysli ten w moim miescie i miescie obok, ktore sa okrzykniete naprawde złą sławą, dlatego zastanawiam sie nad Warszawa.
    Lekarze to osobna kwestia. Po prostu chce wybrac miedzy cudotworca a Wrona.
    No i ja na 90% nie bede mogla rodzic naturalnie ze wzgledu na miesniaka.
    Profesor Dębski sugerował mi, ze byc moze bedzie mozliwosc usuniecia go przy cesarskim cieciu, ale w takim wypadku musialabym szukac kogos, kto naprawde sie na tym zna.
    Dzis mam siano w glowie. Wezme sie za to na powaznie po wyniku poniedzialkowej bety :)

    Niezapominajka2, Biegającą-mama lubią tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Biegającą-mama Autorytet
    Postów: 906 1222

    Wysłany: 14 lipca 2019, 05:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko masz jeszcze czas na myślenie o szpitalu a nawet o lekarzu , spokojnie, kork po kroku wszystko się wyklaruje!
    Nie myśl na razie o tym tylko włącz pozytywne myślenie , wszystko będzie dobrze!!
    Mysle, ze 70-80% kobiet nie ma takich rzeczy zaplanowanych wcześniej ☺️

    Nona pierwszy raz cis takiego slysze heheh! Ale, ze wypatrzyłas 😂

    Zazdroszczę wakacji za granica bo pogoda w Polsce jest jaka jest🤔 My dziś wyjeżdżamy nad morze, jeden dzień w Sopocie potem 7 Mielno, a resztę urlopu na bierząco coś wymyślimy. Przez dwa tygodnie chcemy się odciąć od domu wtedy wypoczywamy 😃

    Nona, Nikodemka lubią tę wiadomość

  • Biegającą-mama Autorytet
    Postów: 906 1222

    Wysłany: 14 lipca 2019, 05:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko lubię twój komentarz z grzeczności , ale uważam, ze z Ciebie jest laska tylko piękny brzuszek odstaje i mało kg na plusie wiec po porodzie od razu zniknie ! Tak miałam z Mikołajem !

    przedszkolanka:), Nona lubią tę wiadomość

  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 14 lipca 2019, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś cukier 81 na czczo 🙈😁😁 dlatego w nagrodę jem sobie płatki na mleku 😂
    I standardowo jak co niedziela-zaczynamy nowy tydzień ❤️ To już 26 😱😍😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2019, 06:41

    blair., Biegającą-mama, Meggs, przedszkolanka:), Magda - mbc, Wik89, Cytrynowy sok, Arashe lubią tę wiadomość

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
‹‹ 1165 1166 1167 1168 1169 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania w ciąży - sprawdź, które warto wykonać

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ