X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prasuje wszystko dzieciom prócz bielizny. Nasze składam i chowam i prasujemy sobie przed założeniem. Dzieciom też nadal piorę w płynach dla maluchów ze względu na AZS Olka które niestety w tym roku wróciło :-/ dobrze, że jedziemy w poniedziałek do pulmunologa, niech nas szybko na testy zapisze.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sabinaaa wrote:
    Justyna, ufff dobrze, ze dzieci zdrowe. Wyslesz dwojke do przedszkola i troche odsapniesz.
    Co do karmienia, to skoro chcesz wrocic do pracy, to powoli odstawiaj. Z mojego doswiadczenia moge tyle powiedziec, ze im pozniej tym gorzej odstawic. Ja Kube nadal karmie. Oczywiscie nie ma zadnego karmienia w miejscach publicznych, a tylko i wylacznie do spania. Mimo wszystko jestem zmeczona tym juz, chcialabym odstawic a z drugiej strony nie mam sumienia, zeby mu nie dac jak prosi. Ot i takie zamkniete kolo. Zuza odstawila sie sama jak miala pol roku. Dla mnie to byla kleska. Teraz wiem, ze to byla fajna sprawa, bo przeszlo calkiem bezbolesnie.

    Ja prasuje wszystko, oprocz bielizny. Do szafek wkladam wszystko juz wyprasowane. Jakbym miala prasowac przed wyjsciem, to 2 godz przed musialabym zaczac wszystko szykowac. A w ogole wyjscie na spacer to teraz hardcore. Zanim ich poubieram w te kombinezony, rekawiczki, czapki, szaliki itd to mam dosc. Kuba jeszcze jeczy, bo ubierac sie nie lubi. Chce juz wiosne, zeby zalozyc im polarki, buty i gotowi :)

    Aneczka, matko to juz luty na ramieniu i Twoje cc tuz tuz. Kazda matka jak idzie rodzic kolejne dziecko, to martwi sie o to pierwsze, ale spokojnie. Swietnie dadza sobie rade z tatusiem.
    No właśnie mi też szkoda mi nie dać :-/ z tamtymi jakoś to odstąpienie było łatwiejsze. A ten taki cycoholik jest i juz kładę go na kanapę a ten na bok się przekręca smoczka wyjmuje i czeka na cyca :-) więc za miesiąc czy dwa to już sam do bluzki się będzie dobierał

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Szymek miał 9 msc chciałam go powoli przestawiać na butle żeby do roku jak wrócę do pracy był odstawiony. Nie było szans on mlekiem modyfikowanym prawie że rzygał. Mimo że do 3 miesiąca pił.

    Jak miał rok i stale posiłki to karmiłam go tylko rano po wstaniu i na noc. No i w nocy co 2 godziny... Tak mnie to męczyło jak wróciłam do pracy że jak miał 15msv odstawiłam go z dnia na dzień. Zaczął jeść kaszkę łyżka na noc. I wtedy w nocy już nie jadł ewentualnie jak się budził to wodę dostawał. Marudził przez pierwsze dwa dni ale zniósł to dobrze

    justyna14 lubi tę wiadomość

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka86 wrote:
    Inso Ty to jesteś dobra.. Mam mieć cc 13 prawdopodobnie albo 12. W niedzielę mam zadzwonić do lekarza, bo będzie akurat na dyżurze w szpitalu i ma mnie wpisać.
    Powiedział, że szyjka jeszcze długa i wszystko pozamykane także powinnam dotrwać do tego terminu.
    Zapytałam o te zmiany od 2019 to mi podpowiedział co mówić w razie w Ale żebym się nie martwiła, bo dotrwam do terminu i on będzie robić cc ;)
    Do szpitala mam się stawić dzień wcześniej..myślałam, że będzie to tego samego dnia. Na sama myśl to już tęsknię za moją Lena :( To będzie nasze pierwsze rozstanie :(
    Ha! Zostane wrozka ;p takze wiesz 12.02 ;pp

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna lubie za zdrowe dzieci i powrot do przedszkola :D

    A co do kp to ja mam luzne podejscie. Poprostu jak Tobie bedzie wygodnie tak tez zrob ;) My jak bylismy po te ubranka u Brata ciotecznego Malza to ta mala u Jego Zonki w cyckach caly czas siedziala ;D i w bluzke caly czas zagladala i sie pchala hehe Ona z lipca jest.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie mogę ostatnio przeżyć tej sytuacji z Moja teściowa. Nie wiem czy to hormony jeszcze bardziej na mnie działają..
    Kobieta jest młodsza od mojej mamy o 15 lat. Siedzi teraz w domu 3 tydzień. I jeszcze mieszka kilka bloków dalej.
    A jeszcze wczoraj jak mi mąż powiedział coś to do dziś to trawie...
    2 dni temu byliśmy u nich z Lena, bo kupowała nam pralkę przez Internet. Miałam nie iść Ale mąż mnie namówił, że jeszcze kupi zła A miałam wybrana. Okej.. poszłam. Była tam też siostra męża z 2 swoich dzieci.
    Wczoraj mąż mi mówi, że jego mamusia i jej mąż odchorowali nasza wizytę, bo dzieci były głośno. Że muszą jakoś rozwiązać te nasze spotkania.. czyli co.. teraz jeszcze jak nam się urodzi to zero spotkań? No ja pierd.... Dziadki roku.

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha to ja jestem wyrodna matka,bo o Lenie nie mysle,ze to bedzie rozlaka i bedzie ciezko a o Laurze to juz wogole.. ale moze wiem,ze oddaje Je obie w bardzo dobre rece do swoich rodzicow. Moge swoje mysli calkowicie zajac porodem i Lidia.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka86 wrote:
    Dziewczyny nie mogę ostatnio przeżyć tej sytuacji z Moja teściowa. Nie wiem czy to hormony jeszcze bardziej na mnie działają..
    Kobieta jest młodsza od mojej mamy o 15 lat. Siedzi teraz w domu 3 tydzień. I jeszcze mieszka kilka bloków dalej.
    A jeszcze wczoraj jak mi mąż powiedział coś to do dziś to trawie...
    2 dni temu byliśmy u nich z Lena, bo kupowała nam pralkę przez Internet. Miałam nie iść Ale mąż mnie namówił, że jeszcze kupi zła A miałam wybrana. Okej.. poszłam. Była tam też siostra męża z 2 swoich dzieci.
    Wczoraj mąż mi mówi, że jego mamusia i jej mąż odchorowali nasza wizytę, bo dzieci były głośno. Że muszą jakoś rozwiązać te nasze spotkania.. czyli co.. teraz jeszcze jak nam się urodzi to zero spotkań? No ja pierd.... Dziadki roku.
    Ja pierdziele. No coment wogole. Aneczka a moze Siostrunia ma taki wplyw na swoja matke? Tak jak jest to u mnie... my nie mozemy normalnie zajechac do Tesciowej bo ogony caly czas musza byc. No masakra.. a jak Tesciowa jest sama to inaczej zupelnie sie zachowuje.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zamowilam sobie do greentoma torbe duza i organizer ;d i jestem przeszczesliwa. Podobaja mi sie te handmade. I taniej wyszlo mi za dwie rzeczy niz dokupic nowa torbe firmowa do tego wozka..

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka co znaczy "odchorowali"? głowy ich bolały? maskara jakaś. współczuję, ale nie masz co się przejmować, trzeba takich olewać. Ja mam podobną sytuację z teściową niesttey, wróciła teraz z sanatorium po 3 tygodniach i nie zamierza nas odwiedzić. jest nauczycielką więc teraz 2 tyg bedzie miała ferii i jestem pewna ze nie wpadnie do nas pobawić się z wnukami nawet na godzine. także tak. a ma do nas rzut beretem

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso taki wpływ na nią ma jej mąż. Jemu wszystko przeszkadza..zabawki też. A dodam, że dzieci tego dnia wyjątkowo ładnie się bawiły. Ale wiadomo jak to dzieci 3 letnie.. w miejscu siedzieć nie będą.
    Justyna chyba tak.. może i głowy i psychika..brak słów. Ja to tylko czekam na taki moment aż wybuchne i powiem co myślę.

    A nasza biedna Lena znów dziś u moich rodziców.. wiecie jak ona już tęskni. Do tej pory dpedzala dużo czasu z nami. Teraz ja już nie mam tyle siły A tatuś czasu..każdy weekend my gdzieś jedziemy.. Tak mi jej szkoda :( Jutro cały dzień spędzamy z nią.

    No a dziś kupiliśmy panele, tapetę do pokoju Leny i inne drobniejsze rzeczy. W tym tyg ma być już malowanie, włączenie płytek.. już coraz bliżej końca :)

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakrę macie z tymi teściowymi. Jakbyście zobaczyły moja to byście nie uwierzyły że tacy ludzie istnieją.
    Ja dziś do niej pojechałam.z dziećmi bo mąż znowu chory i leży od wczoraj... Szymek jak tylko wstał to już chciał jechać. W międzyczasie mnie tak wkurzył że go zostawiłam z goła pupa bo nie chciał się ubrać. Majtki założył sam i tak latał aż mąż go ubrał jak ja poszłam odśnieżyć auto.

    Jak jestem u teściów to ja dla Szymona mogę nie istnieć. On się bawi z wujkiem, babcia go nakarmi, wysadzi na kibelek, był z wujkiem na sankach, rysowali, robili namiot, budowali z klocków pistolety.
    Ja ogarniam tylko Pole, ale ta to śpi u nich jak aniołek. Zresztą tam są jakieś dobre prądy i wszystkim dzieciom się dobrze śpi. Teściowa zrobiła obiad i posiedzialysmy i gadaliśmy. Chcieli żeby Szymek został na noc, on nawet też chciał ale nie zabrał nic do nocowania więc w tygodniu jakoś zostanie. Dlatego dziś jestem wypoczęta.

    Szymek jest grzeczny tak jak dziś bo cały dzień ktoś się z nim bawił i poświęcał uwagę. A jutro pewnie będę toczyć wojny....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2019, 22:11

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka pochwal się jakimiś fotami mieszkania...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2019, 15:48

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez czekam na fotki po remoncie :D takze Aneczka pamietaj!:d
    Ale najpierw czekam na fotki Laury po tej stronie brzucha. Toz to juz tak niedlugo. Juz w piatek luty!:d Ale sie sama ciesze ;)

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso.. możesz puścić totka ;)
    Cc mam 12.02. A 11 mam się stawić w szpitalu. Zostało mi 2 tyg .. zaczynam się stresować :(

    natalka0887, sabinaaa, iNso87 lubią tę wiadomość

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka-ale super że już za niedługo będziesz tulila maleństwo!!!

    My wczoraj mieliśmy bal przebierańców. Ola przeszczesliwa i podobało jej się bardzo:)za to wieczorem zostala z moją mamą a myśmy sobie poszli na randkę:ad kolacja,spacer:D polecam wam!:D

    natalka0887, Aneczka86 lubią tę wiadomość

    201512131765.png

    201909081765.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka gratulacje donoszonej ciąży :)

    Aneczka86 lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka Twoi tesciowie zasluguja na miano dziadkow roku... Wiem, ze ciezko Ci to przetrawic, ale po prostu musisz ich olac. Innej rady chyba nie ma. Tez chce fotki mieszkanka nowego :) Wyrobicie sie z remontem do 12 lutego?

    Animka mowisz randka z mezem? Ahhhhh kiedy u nas to bylo... :/

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • Kava Autorytet
    Postów: 1660 2397

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już niedługo przybędą nam tu nowe brzdące.
    Jak milo !!!
    Ale wiecie co, mimo że to chwile jedyne w swoim rodzaju to cieszę się że Adaś ma już prawie roczek. Pewnie mówię to bo ostatnio jestem padnięta i w sumie czeka aż Adaś będzie miał chociaż 3 lata. Może nie będzie już aż tak absorbujący :P
    Z DRUGIEJ strony uwielbiam to e jest jeszcze moim dzidziusiem..

    U nas trochę kataru i kaszlu W sumie pierwszy raz w tym sezonie. Wczoraj urodziny Leona i Adasia razem dla rodziny A dziś dla dzieci.
    Miały być miesiąc temu tylko Leona Ale ospa ich dopadła po kolei i się odwlekło.
    Cieszę się że już z głowy mamy. Jestem tak wykończona że wypije zaraz chyba drina i natychmiast idę spać.
    Tym bardziej że dzisiejsza noc może być podobną do wczorajszej czyli baardzo mało snu...

    Aneczka86 lubi tę wiadomość

    lprke6ydr0ivk1mg.png
    o148x1hplm8rceto.png
    [*] - 10.2014
    [*] - 02.2015
    [*] - 04.2017
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kava ja dzis tez na dyzurze nocnym ;) Lena dzis caly dzien kaszlala. I teraz caly czas wieczorem. Biedna chciala odkaszlnac zalegajaca wydzieline,wiec czekalam z miska przy buzi.. oczywsicie doczekalam sie.. haft poszedl rowno. Ale potem przysnela i znowu slyszalam jak przelyka gora dol w gardle. Do tego wiadomo mala histeria bo spac che a tu kaszel i odruch wymiotny. Narazie spi znowu a ja siedze nad Nia..

    Aneczka super!:D fajna data naprawde ;) w godzine to raczej sie nie wstrzelicie bo ja mialam cc z Laura o 19:45,najpierw od rana wykanczali mnie i torturowali zeby wyszlo sn ;)

    Edit.
    Zapomnialam dodac. Mam wrazenie,ze ten nebbud nam namieszal. Lena nigdy kaszlu wieczornego nie miala a napewno nie takiego duszacego. Sinecod zawsze przed spaniem i ok a teraz nie wiem co sie dzieje. Malo co pluc nie wyplula. Raz kaszel suchy raz mokry.. i zero innych objawow.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2019, 22:25

    Aneczka86 lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
‹‹ 3395 3396 3397 3398 3399 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ