X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż od nowa chory i poszedł do lekarza...

    Kazałam mu zapisać dzieciaki bo Szymek ciągle kaszle a Pola ma ten katar. Niech ich zobaczy lekarz żebym miała spokój na weekend

    Słuchajcie a pracujecie dzieciom majtki? Bo wczoraj byłam na zebraniu w przedszkolu i dziewczyny opowialy że prasują żeby owsików nie bylo

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka- pierwsze słyszę. Ja nic Oli nie prasuje poza sukienkami przed założeniem bo po prostu nie mam czasu i siły.

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka ja wszystko pasuje oprócz bielizny.

    Mojej Lenie przeszlo po tygodniu A teraz znów ma mokry kaszel. Moi rodzice też mają to samo. Mama była wczoraj u lekarza i to jakiś wirus.. bo wszyscy choruja na to samo. Mam nadzieję, że do poniedziałku gorzej nie będzie, bo czekam już na chwilę wolnego :) Bo u nas właśnie kończą się ferie.
    Dziewczyny nie jestem bardzo ogarnięta w inhslacjach.. powiedzcie czy na wieczór można instalować czy raczej nie?

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso jak Ty znajdujesz czas na te wątki na bbf :) Ja nie nadążam czytać lutowek :) Pamiętam, że jak było nas tu tak dużo to też wiecznie byłam w tyle i dlatego nigdy nic nie pisałam :D

    Ja mam dziś wizytę.. czekam z niecierpliwością. Ciekawa jestem czy ten mój intensywny tryb życia w ostatnim czasie czegoś nie przyspiesza. No i poznam datę cc.

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka- wiesz co na noc nie za bardzo inhalacje raczej bo to pobudza odkaslywanie. Ale może to zależy czym się inhaluje.
    Trzymam kciuki za wizyte!

    201512131765.png

    201909081765.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka u nas inhalacje sprawdzaja sie i w nocy. Wrecz sa bardzo dobrym sposobem na uspokojenie tez Leny. Jak Lena w nocy kaszle mocno zawsze siegam po inhalator i nebudose. Ona sama z reszta chce sie inhalowac. Wtedy od tego burczenia to i z powrotem przysypia a ja spokojnie Ja inhaluje. Z reszta tak jak dzisiaj (no przeciez 2 w nocy byla ;D wlasnie poprawilam slowo wczoraj na dzisiaj )lekarka kazala odrazu do domu zajechac i inhalowac sie Nebubudem. Najpierw jedna ampulke pol h odczekac i druga,potem o 10 i teraz juz co 12h.

    Teraz moje Dziecie siedzi w kuchni bawi sie plastelina a ja siedze w salonie i czytam co ciekawego :D jakos tak z telefonem jest latwiej bo zawsze jest pod reka. Tak,zeby na kompie to napewno bym nie pisala tyle i wchodzila na bbf. :)

    Daj znac jak po wizycie :D stawiam na 12.02 cc ;p Fajna data dla Laurek ;D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2019, 11:45

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso ja w ogóle nie korzystam z komputera. Służy mi jedynie do pracy Ale praca zakończona to leży zamknięty.

    Moja Lena nie lubi inhalacji także w nocy to byłby krzyk na całe osiedle :)

    Ja Inso obstawiam wcześniejszą datę, bo termin na 16.. I ogólnie mam przeczucie, że zacznie się wczesniej.

    Wzięłam się za sprzątanie, bo syf w domu.. nawet łazienkę wymylam ;)

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso ja taka akcje mialam 1 stycznia w nocy. Z tym, ze meza wyslalam do apteki i inhalowalismy Zuze pulmikortem i berodualem na rozszerzenie oskrzeli. Zuza miala swiszczacy i przyspieszony oddech. Z takimi rzeczami nie ma co czekac do rana. Teraz juz mamy leki w domu, tak w razie w. A co do wanny, to kiedys mialam i wole chyba prysznic ;) ale na poddaszu bedziemy robic lazienke z duza wanna, bo miejsca mamy full;)

    Justyna jak po wizycie?

    Moje "malenstwo" konczy dzis 1.5 roku :) Ale ten czas ucieka...

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso Ty to jesteś dobra.. Mam mieć cc 13 prawdopodobnie albo 12. W niedzielę mam zadzwonić do lekarza, bo będzie akurat na dyżurze w szpitalu i ma mnie wpisać.
    Powiedział, że szyjka jeszcze długa i wszystko pozamykane także powinnam dotrwać do tego terminu.
    Zapytałam o te zmiany od 2019 to mi podpowiedział co mówić w razie w Ale żebym się nie martwiła, bo dotrwam do terminu i on będzie robić cc ;)
    Do szpitala mam się stawić dzień wcześniej..myślałam, że będzie to tego samego dnia. Na sama myśl to już tęsknię za moją Lena :( To będzie nasze pierwsze rozstanie :(

    iNso87 lubi tę wiadomość

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka to już tuż tuż. Myślę że skoro lekarz mówi że dotrwasz raczej do terminu to może wie co mówi. Nie wiem jak bys wolała?

    Sabina :-) dzięki za pamięć , dzieci zdrowe, już dzownilam dziś do przedszkola że w poniedziałek będą :-) nareszcie !!! 3 tygodnie sam na sam z trójką dzieci po 9-11 godzin dziennie to zdecydowanie ponad moje siły. Coraz częściej myślę o powrocie do pracy i jak to wszystko zorganizować i jak ja to ogarnę. Dziś u męża w pracy jakiś dym, jeszcze może on będzie szukał innej pracy jak go wkurza bo widzę że ma dość.

    iNso87 lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wprowadziłam w tym tygodniu już Antkowi dwa stałe posiłki po za cyckiem, w południe słoiczek jakaś zupka i na noc daje mu kaszkę w butli. Chciałabym jakoś powoli odchodzić od kp stopniowo. Bo niby wygodnie ale takie uwiązanie i boje się , że potem będę miała problem z odstawieniem. I nie chce sytuacji że mi dziecko bluzkę ściąga przy gościach bo cyca chce. Co sądzicie?

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o inhalacje to u nas w ciągłym uzyciu :-)

    Teraz Antek miał pulmicort plus berodualu plus sól, Pola i Olek mukosolvan plus sól.
    Na codzien jak coś ich łapie to lecimy z nebudose , bądź Mmeri mar bądź ecto dose.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2019, 19:39

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Kava Autorytet
    Postów: 1660 2397

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887 wrote:
    Co zrobić jak niemowlak ma katar? Bo psikam woda i odciagam ale mało leci gdzieś ten katar jest głęboko. Zakrapianlm też nosek takimi kroplami od lekarza. Szymek zawsze to dostaje i Pola dostała jak miała katar w 3 tygodniu. Nie byłam u lekarza ale jak nie przejdzie to idę z obojgiem w poniedziałek do lekarza. Szymek ciągle jeszcze kaszle więc też mu się przyda wizyta

    dzisiaj czytałam że po osiągnięciu zakropić Biodacyną Ale nie stosowalam nigdy.
    jeśli kp to możesz swoim mlekiem zakrapiać

    lprke6ydr0ivk1mg.png
    o148x1hplm8rceto.png
    [*] - 10.2014
    [*] - 02.2015
    [*] - 04.2017
  • Kava Autorytet
    Postów: 1660 2397

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nic nie prasuje. No chyba że biała koszulę przy jakiejś okazji.

    Co do inhalacji to mogą wymagać odkasływaie Ale ja neb budem zawsze wieczora inhaluje to noc spokojniejsza.

    Justyna, pewnie dużo od dziecka zależy. Ja Leona odstawiłam jak miał prawie rok i nie było zupełnie problemu. Robiłam to bardzo stopniowo. Zmniejszyłam karmienia w dzień A potem w nocy.
    Adaś ma prawie rok i mam zamiar to jeszcze karmić ale to dlatego że nie jest cycusiowy i się wcale nie domaga.

    lprke6ydr0ivk1mg.png
    o148x1hplm8rceto.png
    [*] - 10.2014
    [*] - 02.2015
    [*] - 04.2017
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kava ja bym chciała w lato do pracy iść więc jakoś muszę to powoli ogarniać. Na razie zostawiam z dwoma posiłkami, za miesiąc może butle z mm wprowadzę jedną na dzień.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna to oby były już zdrowe jak najdłużej :)
    Ja nastawiam się na od początku A karmienie mieszane..No chyba, że po poroďzie mi się coś odmieni..haha Ale pewnie nie.

    Co do prasowania to pod tym względem jestem praktyczna... nawet ręczniki pracuje. Swoje ubrania najczęściej prasuje przed wyjściem Ale opracowane muszą być, bo inaczej mnie to drażni..haha

    Justyna wolałabym dotrwać do terminu, bo byłabym spokojniejsza jakby cc robił mi mój lekarz no i byłabym przyszykowana w jakiś sposób. A tak to jechalabym w stresie do szpitala, szczególnie po tym co przeszłam 3 lata temu.

    Asa i Laura już niezła kluseczka..prawie 3300 :)

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za rady z inhakacjami. U nas od niedawna dopiero w użyciu. Justyna jak stosujesz Ectodose?

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka86 wrote:
    Dzięki dziewczyny za rady z inhakacjami. U nas od niedawna dopiero w użyciu. Justyna jak stosujesz Ectodose?
    pół fiolki czyli 2,5 ml ze 3-4 razy dziennie, albo jak wysiedzi to 5ml 2 razy dziennie.

    Aneczka86 lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Justyna :*

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna, ufff dobrze, ze dzieci zdrowe. Wyslesz dwojke do przedszkola i troche odsapniesz.
    Co do karmienia, to skoro chcesz wrocic do pracy, to powoli odstawiaj. Z mojego doswiadczenia moge tyle powiedziec, ze im pozniej tym gorzej odstawic. Ja Kube nadal karmie. Oczywiscie nie ma zadnego karmienia w miejscach publicznych, a tylko i wylacznie do spania. Mimo wszystko jestem zmeczona tym juz, chcialabym odstawic a z drugiej strony nie mam sumienia, zeby mu nie dac jak prosi. Ot i takie zamkniete kolo. Zuza odstawila sie sama jak miala pol roku. Dla mnie to byla kleska. Teraz wiem, ze to byla fajna sprawa, bo przeszlo calkiem bezbolesnie.

    Ja prasuje wszystko, oprocz bielizny. Do szafek wkladam wszystko juz wyprasowane. Jakbym miala prasowac przed wyjsciem, to 2 godz przed musialabym zaczac wszystko szykowac. A w ogole wyjscie na spacer to teraz hardcore. Zanim ich poubieram w te kombinezony, rekawiczki, czapki, szaliki itd to mam dosc. Kuba jeszcze jeczy, bo ubierac sie nie lubi. Chce juz wiosne, zeby zalozyc im polarki, buty i gotowi :)

    Aneczka, matko to juz luty na ramieniu i Twoje cc tuz tuz. Kazda matka jak idzie rodzic kolejne dziecko, to martwi sie o to pierwsze, ale spokojnie. Swietnie dadza sobie rade z tatusiem.

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
‹‹ 3394 3395 3396 3397 3398 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ