X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka też mam wrażenie, że ma dużo drzemek. Może ona marudzi przy usypiania, bo nie chce iść spać? Moja z jest aktywna ok 2h i widzę, że już ziewa i oczy się kleją - wtedy usypiam.

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka86 wrote:
    Natalka też mam wrażenie, że ma dużo drzemek. Może ona marudzi przy usypiania, bo nie chce iść spać? Moja z jest aktywna ok 2h i widzę, że już ziewa i oczy się kleją - wtedy usypiam.
    mój wstaje ok 7, ok 10 pierwsza drzemka, ptem około 13-14 kolejna i jeszcze 17.30-18 padnie na 30 min. Ostatecznie 20.30 już zazwyczaj śpi.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna narazie nic nie wiadomo. Ta kobieta nie oddzwania jeszcze i ciekawe czy oddzwoni. Trudno,poczekamy a jak nie oddzwoni to ja tam plakac nie bede ;) gorzej Malz,no i fajnie,bo blisko by bylo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2019, 15:55

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś 3 drzemki po 20 min..padam.
    Byłam nawet 2h na spacerze Ale nic..ani minuty snu..za to ja padnięta 😂
    Ale Laura śpi już od pół godziny, Lena też już w łóżku. Ja już po kąpieli.. Oby jutrzejszy dzień był spokojniejszy 😁

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówicie że za dużo? To postaram się ją jakoś przeciągnąć. Ona różnie raz po godzinie już marudzi i trze oczy np dziś o 6. A czasami dopiero po 3h.
    W ogóle to ja znów nie mam żadnego rytmu dnia. Ona je kiedy chce, śpi kiedy chce a ja latam jak wariatka. Ale ja też jakaś mało ogarnięta jestem

    Spróbuję zobaczymy jak nam pójdzie. Ale mam ja zabawiać i nosić jak będzie płakać?

    Inso Dusia wygląda na starszą niż 3 miesiące
    Ale słodziak z niej. Śliczna i te włosy....

    iNso87 lubi tę wiadomość

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka trzeba się zastanowić czemu marudna. Jeśli to zęby to może coś od zębów?
    Ja np. Wiem, że Laura po 2h jest 100% śpiąca. Wtedy usypiam. Czasami po godzinie tez marudzi ale nie da rady jej uśpić czyli śpiąca nie jest. Bawimy się wtedy bądź jak cos robie np. w kuchni to biorę ja że sobą i gadam do niej, kładę jej zabawki itd.

    Może warto też wprowadzić jakiś stały rytm dnia? Wieczorem zawsze idzie spać o tej samej porze?

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wieczorem jest od początku kąpanie i spanie o tej samej godzinie.
    Chodzimy różnie na dwór bo czasem jak muszę kupić coś na obiad to idę o 9. A jak mam obiad to idę koło 12 i wtedy ta drzemka się przesuwa. Na spacerze zazwyczaj jak idę do sklepu to się bawi, zasypia na powrocie ale jak stanę pod blokiem, chce usiąść i poczytać to za chwilę się budzi:-\

    To marudzenie zaczęło się w majówkę więc już trochę trwa. Najpierw miała skok rozwojowy 3 tyg. Potem przeszło a teraz to w sumie ciężko stwierdzić co jest. No i dostała wodnisty katar. Ale my z mężem tez przeziębieni więc mogła coś złapać.
    Dziiejsza noc spisałam na straty koło północy i skupiłam się żeby mała spala. Bo co chwilę się wybudzają, na brzuch się odwracała. To ja lulalam, to smoczek dawałam, to nogą łóżeczko bujalam hehe. Szymek też się coś budził 2 razy. Nawet królik wariował i przewrócił butelki z wodą w kuchni więc go zamknęłam na noc

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2815 2691

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka - no to widze ze ciezka noc za tobą. Wspolczuje. U mnie poki co spokojne noce od pół roku (tfu tfu zeby nie zapeszyć 😂)
    Chyba sie juz przyzwyczaiłam do tego spokoju, ciezko byloby mi znowu wrocic do tego wstawania, pampersów (Filip u dziadkow od razu sie oduczyl pampersa na noc zakladac. Poki co zero wpadek :D )

  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    byłam dziś z Antusiem u pediatry bo niepodobał mi się zapach z ust i ciągle mokro odkasłuje - już ponad 3 tyg. Więc ma grzybka jakiegoś na gardle :/ i poszło już na lewe ucho i oskrzela :/ także antybioty :/ no po prostu super, a Pola dziś pierwszy dzien w przedszolu bo miałą jelitówkę od 01.06 :/ także supcio , mam nadzieje, że u Was lepiej..


    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antuś właśnie zalicza 1 drzemke :)

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna- o matko jedyna. Wy to spokoju mieć nie możecie... Ale dobrze że jesteś taka czujna.

    Ja dzisiaj rano przezylam koszmar. Ostatnio na wizycie lekarka zapisała mi żelazo na poprawę wyników. Wzięłam o 6 dzisiaj pierwsza tabletke. Minęło dwie godziny a ja dostałam takiego bólu żołądka że myślałam że się przekręce. Aż plakalam z bólu.... Zadzwonilam do ginki i kazała mi więcej nie brać tego żelaza tylko kazała zakisisc buraki i pić.... A do tego wszystkiego wyjątkowo Ola została dzisiaj w domu bo opiekunce coś nie pasowało i ona biedna się tak wystraszyła co mi się dzieje że kazała do tatusia dzwonić i mu relacjonowała że mamusia lezy i płacze a one nie umie pomoc...
    Na szczęście mi przeszlo i już teraz wyszlysmy na plac zabaw ale doświadczenie Masakra....

    201512131765.png

    201909081765.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna zdrówka dla Antka, co za pech że co rusz chory. Oby się wychował a już następnego lata będą bez chorób.

    Animka to faktycznie ostro cię wzięło. Biedna Ola że się tak przejęła, nie wiedziała co się dzieje.

    Ja wracałam przed chwilą że spaceru i jakiś dziadek się przewrócił przede mną. Facet co szedł obok mnie zadzwonił na pogotowie. A że dziadek nie chciał żeby przyjechali to pogotowie powiedziało że nie przyjedzie. Daje dziadkowi wody, on nie chciał nawet się napić... W końcu wstał i poszedł.


    Ja z Pola dziś idę do lekarza bo jej ropieje oko...

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas się nie kończy. Olek skonczył antybiotyk, to Pola dostała jelitówki, Poli przeszło to Antuś ma antybiotyk bo oskrzela i ucho i jakieś psikadło na gardło dla wszystkich bo jakiś grzyb. żyć nie umierać. zastanawiam się tylko jak wszystkie zabawki gryzaki teraz wymyć wyszorować :/ macie pomysł?

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna- może wrzuć do miski z mega ciepła woda i mieszaj je i niech się wymocza.

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2815 2691

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna - wspolczuje, ciagle cos sie u Was dzieje :x Zdrowka dla dzieci i dla Was.

    Animka - :x w szoku jestem, lepiej naturalnie przyswajac żelazo w takim razie. Pierwsze slysze zeby ktos mial az takie jazdy po tym no ale roznie moze byc. Ja wymiotowalam w ciazy po kwasie foliowym z jakimis witaminami, zostaw wydawal sie spoko, kilka dni nie moglam dojsc do twgo po czym mi tak niedobrze a tu O, po tabletkach :x

    Jutro mamy dzień rodziny w przedszkolu, dzien mamy i taty. Z jednej strony chce isc z Filipem ale z drugiej tak mi go szkoda i przykro mi strasznie :( Wczoraj chcial jechac po tate na lotnisko, codziennie oglada zdjecia wspolne, dzisiaj w przedszkolu ponoc smutny był i wolal do taty i do mnie (zawsze jest wesoly i pelny energii, uwielbia przedszkole i az sie nauczycielki zaniepokoily i pytaly co sie dokladnie dzieje).
    No i teraz mam dylemat co z jutrem :(

  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola- ja mam bardzo wrażliwy żołądek,reaguje na bardzo wiele rzeczy na które normalni ludzie nie zwracają uwagi;) całe szczęście ze mi przeszło:) mnie kurcze ciężka sytuacja z tym dniem rodziny.... Ale chyba jednak bym poszła, przecież ma ciebie. Bo wiesz potem dzieci będą o tym rozmawiać a jemu już całkiem smutno będzie że tam nie był....no nie wiem. Tak sobie mysle

    201512131765.png

    201909081765.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola ma zapalenie spojówki w tym oczku co jej ropieje. Nie spytałam czy mogę z nią iść na dwór. Jak myślicie?

    Ola ja bym z nim poszła. My mamy dzień rodziny za tydzień i będzie w plenerze taki jakby piknik. Mój mąż będzie zagranica więc jadę sama z Pola.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2815 2691

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No chyba z nim pójdę, bedzie sie cieszyl ze bedzie sie widzial jeszcze po szkole z kolegami ;) a ja to taki tam dodatek ;)

  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887 wrote:
    Pola ma zapalenie spojówki w tym oczku co jej ropieje. Nie spytałam czy mogę z nią iść na dwór. Jak myślicie?

    Ola ja bym z nim poszła. My mamy dzień rodziny za tydzień i będzie w plenerze taki jakby piknik. Mój mąż będzie zagranica więc jadę sama z Pola.
    ze dwa dni się wstrzymaj albo wieczorem jak słońce zajdzie bo światło bardzo podrażnia i gorzej oczka łzawią i mogą boleć. także raczej nie wskazane.

    natalka0887 lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna na gardełko Antosia polecam dentosept a mini, troszke znieczuli i przyniesie ulge. Ma jakies afty czy tylko nalot na gardelku?

    Animka z tym żelazem to chyba dużo osob ma problem z przyswajaniem go. Ja mam hemoglobine ponizej normy i dostalam zelazo od rodzinnej. Po kilku dniach to prawie plakalam na kibelku, tak nie moglam sie zalatwic.

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
‹‹ 3486 3487 3488 3489 3490 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ