Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak jest - i też się zastanawiałam czy taki test ma sens ale..... ta dziewczyna miała w teście Pappa podwyższone ryzyko wszystkich wad nie tylko ZD, poza tym triplodia jest bardzo rzadką wadą . Nifty i Harmony nie wykrywają wszystkiego są dokładniejszym testem Pappa ale tylko amniopunkcja bada kariotyp twojego dziecka i biopsja kosmówki , którą można wykonać wcześniej niż amnio.

    niania.ogg, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10356 6264

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alicja ja się nie znam na tych testach, ale trzymam kciuki, żeby skończyło się tylko na niepotrzebnych nerwach. Trzymaj sie :*

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    7w3d 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaraz jadę na badanie do Sodowskiego. Mam nadzieje, że nie będzie problemu z wykonaniem badania ponownie.
    Dam znać po.
    Dzięki jeszcze raz.

    Hashija, haen lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja trzymam kciuki .

  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alicja 3 mam kciuki :*
    Dawno mnie tu nie było, działkowałam :P I teraz trudno mi jest nadrobić Was, nie wiem czy dam radę :P

    Mam taki problem, przed weekendem duzo sie kłóciłam z moim, dużo płakałam, mało jadłam i sie denerwowałam tak strasznie ze az mi cisnienie skakało i miałam dusznosci i drżałam. takie nerwy towarzyszyły mi prawie 3 dni...za kazdym razem po takim stresie czułam puchnięcie w podbrzuszu.. bardzo się bałam. W niedziele wieczorem, po intensywnym dniu na powietrzu poczułam lekkie skurcze brzucha i krzyża położyłam się i nagle taki przeszywający ból (silne ukłucie) w sam środek podbrzusza aż mnie sparaliżowało z bólu na pare sekund..nie moglam sie ruszyc.. poleżałam jeszcze 10 min i wszystko przeszło. Boje się bardzo czy nic sie tam nie stało, nie wiem co mam robić :-( Biorę luteine wiec obawiam sie ze nawet gdyby cos sie stało to nie dostałabym zadnego plamienia nawet. :-(

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • _nick00 Ekspertka
    Postów: 161 195

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja trzymam kciuki, wiem, że wszystko będzie dobrze. Zobaczysz kochana ;-)
    Poziomka na pewno dzidzia ma się dobrze i teraz chociaż niepotrzebnie się nie stresuj ;-) leż dużo, zrelaksuj się aby nadrobić stracony czas z weekendu ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2015, 17:20

    Poz!omka., nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    74863f63c6.png
  • Anko:-) Autorytet
    Postów: 1455 2070

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo słusznie.
    Mocno trzymam kciuki. Poproś o pappa na cito lub coś. Stresuje się razem z tobą. Sama nie chciałam robić krwi bo wyniki są często mylne.
    Hm, sama nie wiem co badać. Ja pieje.
    Mocno trzymam kciuki.
    alicja_ wrote:
    Wynik Nifty dopiero za dwa tygodnie.

    Możecie to krytykować, ale na 18:20 jadę do kliniki Sodowskiego w Katowicach powtórzyć PAPPA i prenatalne. Tyle się słyszy o fałszywych wynikach, więc 200 czy 300zł to nie majątek, a dla mnie być może uchronienie się przed amniopunkcją. Pobranie krwi nikomu nie zaszkodziło, a może uchroni mnie od inwazyjnej metody :(

    :(

    dfe01f0225.png
  • Nadulka Autorytet
    Postów: 1022 972

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [wiadomość wyedytowana]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2016, 08:32

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    01.12.2015👸
    02.06.2023 🤴
  • m@rzenie Autorytet
    Postów: 879 742

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja mam nadzieję, że jednak będzie dobrze... Trzymam za Was kciuki!

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    3i499vvjv3ex36x6.png
  • lips Autorytet
    Postów: 702 533

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja - trzymam za was kciuki, mam szczerą nadzieję że to wszystko okaże się pomyłką, a nawet jeśli nie to, że jednak was to nie dotknie i będziesz miała super zdrową piękną dzidzię, ze wszystkie będziemy mieć zdrowe dzieciątka.


    Ja wczoraj miałam wizytę, maluszek ma prawie 7 cm, wszystko jest w porządku, jedyne co mnie lekko zaniepokoiło to ginekolog powiedziała ze przeziernośc karkowa jest w górnej granicy normy (nie pamiętam dokładnie tej wartości ale chyba coś koło 2 mm). Nigdy o tym nie czytałam, w ogóle się na tym nie znam, powiedzcie proszę czy mam się martwić czy jest to normalne. Poza tym nosek jest, serduszko bije, rączki i nóżki piękne :) płci jeszcze nie znamy.

    Pytałam również o leki na tradzik. Pani dr stwierdziła zeby ograniczyć sie do maści cynkowej, sudocremu lub innych bardzo łągodnych środków. Myślałam o tym Acnedermie ale skoro nie wspomniała ze jest on bezpieczny w ciąży wiec na własną rękę nie będę go stosować.

    nick nieaktualny, Madzisek, bella88, nick nieaktualny, Hashija, nick nieaktualny, justyna14 lubią tę wiadomość

    atdc3e5eao0yqv5p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2016, 14:28

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja ja rowniez mocno trzymam kciuki, jestes silna tak samo jak i Twoja coreczka,obydwie juz to pokazalyscie :) plus ponad sto kobitek tzryma za Was kciuki-200 kciukow optymalnie;) i kazda czeka na dobre wiesci.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suerte wrote:
    u mnie w UK ten test krwi jest za darmo dla każdej chętnej kobiety, ale postanowiłam, że nie zrobię go...
    Ja robie, tylko jeszcze nie wiem kiedy :) mam nadzieje,ze tak jak za pierwszym razem obejdzie sie bez stresu :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lips - ja miałam przezierność 1.9 mm i mi gin powiedziała , że ok.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lips wrote:
    Alicja - trzymam za was kciuki, mam szczerą nadzieję że to wszystko okaże się pomyłką, a nawet jeśli nie to, że jednak was to nie dotknie i będziesz miała super zdrową piękną dzidzię, ze wszystkie będziemy mieć zdrowe dzieciątka.


    Ja wczoraj miałam wizytę, maluszek ma prawie 7 cm, wszystko jest w porządku, jedyne co mnie lekko zaniepokoiło to ginekolog powiedziała ze przeziernośc karkowa jest w górnej granicy normy (nie pamiętam dokładnie tej wartości ale chyba coś koło 2 mm). Nigdy o tym nie czytałam, w ogóle się na tym nie znam, powiedzcie proszę czy mam się martwić czy jest to normalne. Poza tym nosek jest, serduszko bije, rączki i nóżki piękne :) płci jeszcze nie znamy.

    Pytałam również o leki na tradzik. Pani dr stwierdziła zeby ograniczyć sie do maści cynkowej, sudocremu lub innych bardzo łągodnych środków. Myślałam o tym Acnedermie ale skoro nie wspomniała ze jest on bezpieczny w ciąży wiec na własną rękę nie będę go stosować.
    U mnie przezierność karku wynosi 2,20 mm i lekarz powiedział ze jest wszystko dobrze.

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja trzymam mocno kciuki :* Bedzie na pewno dobrze.

    No ja wynikow nifty spodziewam sie w tym tyg. akurat 2 tyg dzisiaj mijaja

    nick nieaktualny, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a nam czym dokladnie polega na amniopunkcja ze jest ryzyko poronienia przy tym? Jak to sie wykonuje?

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!!! :)
    Dzisiaj byłam u lekarza i dzidzia rozwija się prawidłowo, miałam robione USG i bardzo byłam dumna jak powiedział lekarz "proszę spojrzeć, to Pani dziecko" - byłam niesamowicie zadowolona jak zobaczyłam moją kruszynkę. :) Ma już 11 tygodni :)
    Trzymajcie się dziewczyny!! :*

    Madzisek, nick nieaktualny, bella88, nick nieaktualny, Karola1990, Hashija, m@rzenie, nick nieaktualny, justyna14 lubią tę wiadomość

  • Madzisek Autorytet
    Postów: 1533 1149

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flakonik amniopunkcja to pobranie igłą przez brzuch wód płodowych. Zagrożenie pewnie związane jest z tym że trzeba się przebić przez pęcherz płodowy.

    1usap07w9hybl9h9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flakonik daj znać jak będziesz miała wyniki, bo jestem ciekawa czy będą dokładnie po 3 tyg czy jednak ciut wcześniej.

    Amniopunkcja polega na pobraniu płynu owodniowego - czyli nakłuciu pęcherza płodowego i pobraniu płynu. Możliwym powikłaniem jest właśnie potem nieszczelność pęcherza, wyciekanie płynu co prowadzi do poronienia. Oczywiście wymieniane jest też uszkodzenie płodu przez nakłucie - ale amnio jest wykonywana przy jednoczesnym USG więc chyba nie ma wielkiego ryzyka - no ale jest to jednak badanie inwazyjne.

‹‹ 489 490 491 492 493 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ