Partner Akcji

AKCJA "SUPLEMENTY Z SENSEM"

Dziewczyny, czas zadbać o męską płodność!
1 saszetka pełna mocy dla wsparcia jakości nasienia 🔥
SPRAWDŹ
Partner Akcji

AKCJA "SUPLEMENTY Z SENSEM"

Kobieca płodność pod lupą - jak wspierać owulację, hormony, metabolizm i gospodarkę cukrową?
SPRAWDŹ
Partner Akcji

AKCJA "SUPLEMENTY Z SENSEM"

PCOS? Insulinooporność? Co jeszcze możesz zrobić?
Polecamy kompleksową formułę
w wygodnych saszetkach👇
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • Chichibi Autorytet
    Postów: 471 438

    Wysłany: 8 września 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eve_84 wrote:
    Ja od jakiegoś czasu tez mniej czuje Mała. Kopnie od czadu do czasu ale dużych popisów nie ma. Moze ma juz mniej miejsca i nie biega tak jak wcześniej :-)
    Przepraszam, że polubiłam Twój post ale przyciski pomyliłam :-)

    Od kilku dni mam refluks. Cokolwiek zjem wraca mi do gardła. Fuj! Gaviscon na to pomoże?


    mam to samo... wraca i do gardła.. okropne uczucie ..

    1usamg7yobts6kpo.png

    7v8r3e3kbjif8sqj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella88 zaraz koniec dnia, jutro musi być lepszy. Ja dzisiaj miałam taki nerw z byle gówna że jeszcze w ciąży tak mnie nie zlapało. Mo&ego opierdoliłam porządnie to się zrobił potulny i grzeczny;)

    Zauwazyłam ze moj brzuchal w dolnej czesci jest ciemniejszy niz w gornej. Tak jakby bardziej ukrwiony. Dziwnie to wyglada ale taka chyba moja uroda.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniek90 wrote:
    A ja się przed chwilą mocno wzruszyłam! Niunia zaczęła kopać i jak przyłożyłam dłonie w okolice pępka to wyczułam wierzgające nóżki, pierwszy raz tak wyraźnie! :-) Cudowne uczucie! :-)

    Ja tak mam od kilku dni. Juz nawet moj R poczul kopniaki, czasem w nocy dotyka brzuchala i potem sie chwali ze maly przybil mu piatke;) Piekne to jest doswiadczenie:)

  • Hashija Autorytet
    Postów: 1453 993

    Wysłany: 8 września 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem po wizycie. niunia waży 1127g a termin przesunął mi się na 30.11.
    mam problem ze stawami biodrowymi i stawem krzyzowo-biodrowym. w nocy mam nie mogę spać na plecach bo kość krzyżowa a na bokach też kicha bo biodra a rano masakra ze wstaniem w gorszych dniach. LEkarz powiedział, że zobaczymy jaki będzie stan miednicy na koniec ciąży i biorąc pod uwagę, że były komplikacje przy pierwszym porodzie to nie wyklucza, że poród zakończy się cesarką... Dla mnie to ostateczność a i on unika takich sytuacji, ale na złość nie będzie robić jeśli bardzo będę chciała...

    Mama-julka, Mama-julka, MeGi2986, moniek90, kwiatakacji, bella88, Madzisek lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hashija tak mocno uderzyłam w ekran tableta aż dwa razy polubiłam Twoją wiadomość ;-)

    A ja się trochę wkurzyłam na lekarkę. Ale takie są uroki chodzenia na NFZ. Z tego wszystkiego zapomniałam się spytać ile mój waży. :-(
    Taki z niego akrobata, że nie dawał się dobrze obejrzeć. Wywijała mi lekarka po brzuchu, nawet drugi raz musiała smarnąć żelem :-D
    Ale najważniejsze że dojrzała żołądek, serce i nerki. Wszystko oki :-D

    moniek90, MeGi2986, Hashija, kwiatakacji, bella88, Madzisek lubią tę wiadomość

  • moniek90 Autorytet
    Postów: 1013 896

    Wysłany: 8 września 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MeGi2986 wrote:
    Ja tak mam od kilku dni. Juz nawet moj R poczul kopniaki, czasem w nocy dotyka brzuchala i potem sie chwali ze maly przybil mu piatke;) Piekne to jest doswiadczenie:)

    Kopniaki wyczuwane na zewnątrz mała też już daje od jakiegoś czasu. Mój mąż z kolei jak mała nie śpi przykłada policzek do brzucha i mówi "no kopnij tate", a jak dostanie kopa to się tym jara jak nie wiem :-D Dzisiaj zaś poczułam te nóżki tak dokładnie, że wyczułam nierówności stópek, tak jakby brzucha nie było :-)

    Mama-julka, MeGi2986 lubią tę wiadomość

    relgh371b3i8nmn1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo ja tez juz tak chce!! :) dla mnie nowoscia bylo poczuc jak maly sie rozciaga, czulam dokladnie jak mi pod zebrami sie rozpycha:)

    moniek90 lubi tę wiadomość

  • moniek90 Autorytet
    Postów: 1013 896

    Wysłany: 8 września 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja jestem w trochę "starszej" ciąży i pewnie dlatego już czuję :-) Ciebie też to czeka :-) W takich momentach mijają wszelkie zmartwienia i nic nie jest ważniejsze, dziecko przestaje być abstrakcją albo nieznaną postacią tylko kimś namacalnym, realnym o konkretnym kształcie :-) Moja Mała chyba już jest odwrócona głową do dołu, bo kopie mnie pod żebrami i przy pępku. Jak siedzę a ona nie śpi to nie mogę trzymać rąk założonych pod biustem, bo mnie po nich kopie i nie chcę jej ograniczać przestrzeni :-D

    Hashija, MeGi2986, Pola_27 lubią tę wiadomość

    relgh371b3i8nmn1.png
  • Acikk Autorytet
    Postów: 3861 4544

    Wysłany: 8 września 2015, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co zaczelam oglądać ten program 600g szczęścia i musialam przełączyć bo mnie to przerazilo :( mam nadzieję że z naszymi dzieciaczkami będzie wszystko ok nie mogę patrzeć na takie rzeczy bo mi się czarne myśli nakrecaja

    Nasze Słoneczko <3
    atdc2n0auob2dui0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój odwrócony jest już od miesiąca główką w dół, ale najsilniejsze uderzenia czuje w dole pod pępkiem i nie wiem czy to raczki takie silne czy nozki jakos slabsze. No ale nie doszukuje sie problemow na pewno jest wsio okey:)
    Ogladam ten program....alez to sa przezycia.
    Acikk musi byc wszystko okey. Fakt program jest pełen sytuacji uswiadamiajacych i stresujacych ale tez dla mnie osobiscie daja wiare i nadzieje skoro tym malenstwom sie udalo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2015, 23:21

  • Acikk Autorytet
    Postów: 3861 4544

    Wysłany: 8 września 2015, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też twardo siedzi głową w dol, mój mąż nie mógł się nadziwic, jak to stwierdził że straszna tam lipa nie dość że mu sie musi nudzić to jeszcze głową w dół siedzi :P

    alisss871, Pola_27 lubią tę wiadomość

    Nasze Słoneczko <3
    atdc2n0auob2dui0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie jakiś sposób na ból żołądka? leżę i płaczę, mam takie skurcze żołądka, że nie umiem wytrzymać... nospa nie daje rady... cały brzuch u góry mnie boli i dotknąć nie umiem...

  • Acikk Autorytet
    Postów: 3861 4544

    Wysłany: 8 września 2015, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi no jasne że tak :) ale jakos na tym etapie gdzie sama czekam na dzidziusia wolę tego nie oglądać bo na mnie akurat źle dziala, nie bede syneczka stresowac moimi smuteczkami :P

    Nasze Słoneczko <3
    atdc2n0auob2dui0.png
  • Acikk Autorytet
    Postów: 3861 4544

    Wysłany: 8 września 2015, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia jesteś pewną że to żołądek skoro aż tak Cię boli ??

    Nasze Słoneczko <3
    atdc2n0auob2dui0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehehe Acikk no to Twoj maz wymyslił:)

    Madzia biedulko nie umiem Ci poradzic. Ale taki silny bol to raczej nie bez powodu sie wzial.

  • moniek90 Autorytet
    Postów: 1013 896

    Wysłany: 8 września 2015, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja program obejrzałam z fascynacją i zaciekawieniem. Nie wiedziałam, że te dzieci muszą tyle przeżyć zabiegów, badań...mam nadzieję, że żadnej z nas taka sytuacja nie spotka. Pełen szacunek dla rodziców tych dzieciaczków, nie wyobrażam sobie nawet co oni muszą przeżywać. Ale tak jak powiedziała Megi, program daje nadzieje, że w razie czego medycyna nie jest bezradna i na tych oddziałach dzieją się cuda :-)

    Madzia ja również nie pomogę, miewałam bóle żołądka takie kłujące, spowodowane raczej niestrawnością czy przejedzeniem, ale zawsze jakoś to przeleżałam. Nie był to aż taki ból jak Ty opisujesz :-( Może apap pomoże? albo krople żołądkowe? Chociaż nie wiem czy można je brać w ciąży. Albo herbatka miętowa chociaż?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2015, 23:44

    relgh371b3i8nmn1.png
  • Acikk Autorytet
    Postów: 3861 4544

    Wysłany: 8 września 2015, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe noo mój maz bardzo racjonalnie podchodzi do życia pewnie stąd takie pomysły :P ostatnio się smialiamy bo miałam taki krzywy brzuch jak lezalam i nawet w dotyku po lewej stronie nie było nic tylko cały się wcisnal na prawa :P ciekawe jak to dalej będzie jak dzidzie większe bedam:D

    moniek90, MeGi2986 lubią tę wiadomość

    Nasze Słoneczko <3
    atdc2n0auob2dui0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obejrzałam cały. Aż dech zapiera. Pocieszające jest to że takie maleństwa mają szanse na przeżycie, ale nie chciałabym być w takiej sytuacji. Chcę donosić do końca.
    Sympatyczna pielęgniarka w fartuchu w kwiatki i fajny lata Maciusia. Mam nadzieję że z Matyldą wszystko dobrze. Próżnociąg i te inne wynalazki są okropne :-(

    MeGi2986 lubi tę wiadomość

  • moniek90 Autorytet
    Postów: 1013 896

    Wysłany: 8 września 2015, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam wczoraj taki krzywy brzuch, w ogóle Mała często leży tylko z prawej strony :-D Z lewej jest miękko :-D
    Mój mąż z kolei wymyślił, że Małą natura oszukała, że kręciła się pewnie kręciła, śmigała sobie fikołka głową do dołu, a tu nagle miejsca zabrakło, zaklinowała się i musi dyndać głową do dołu :-D Ogólnie strasznie Jej współczuje :-D

    MeGi2986 lubi tę wiadomość

    relgh371b3i8nmn1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie ze kolejne odcinki beda czesciej i duzo wczesniej:)
    Ciaza to naprawde cudowne doswiadczenie:)
    Hehehe ja dzis swojego troche podkusilam i juz liczylam ze cos bedzie:p a ten dotknal brzucha wyczul ze malego glowka na samym dole i dupa, powiedzial ze nie bedzie go bil po glowie;) i juz nie przekonalam ze to tak nie dziala.

    moniek90, Mama-julka lubią tę wiadomość

‹‹ 899 900 901 902 903 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Badania w ciąży - sprawdź, które warto wykonać

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 mitów na temat premenopauzy, które warto wiedzieć mając 40 lat lub więcej

Premenopauza (perimenopauza) to nie tylko wciąż temat tabu, ale również etap życia kobiety, który często owiany jest mitami i nieporozumieniami. W rzeczywistości jest to naturalny okres przejściowy, który poprzedza menopauzę, a jego zrozumienie może zaoszczędzić Ci wiele stresu, lęku i znacząco wpłynąć na jakość życia i zdrowie hormonalne. Wraz z ekspertami zebraliśmy dla Ciebie 10 najpowszechniejszych mitów dotyczących premenopauzy i menopauzy, opierając się na najbardziej wiarygodnych i aktualnych danych naukowych.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suplementy w ciąży – co naprawdę jest potrzebne?

Ciąża to czas pełen radości, ale i wyzwań. Jednym z najważniejszych aspektów, o które należy zadbać, jest odpowiednie odżywianie. Kobiety w ciąży często słyszą o konieczności suplementacji, ale które składniki są naprawdę niezbędne?

CZYTAJ WIĘCEJ