Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe Mamuśki 2014
Odpowiedz

Grudniowe Mamuśki 2014

Oceń ten wątek:
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Militta110816 wrote:
    hej :) zakupiłam dziś 2 testy zrobię jutro rano jeden a drugi na czwartek zostawiam oby wyszła już ciemniejsza kreska :) ja mam jakieś obawy,ze po mimo tego ze wyszła ta blada krecha to i tak dostane okresu... A już powoli oswoiłam się z myślą o ciazy.Kiedy mocniej mnie w podbrzuszu zaboli to dziwne myśli już mam... Słuchajcie nie wiem czy zapisać się do ginekologa w piątek czy zaczekać do przyszłego tyg do 5 tyg ciazy.. jestem zielona w niektórych sprawcach jeśli chodzi o ciąże więc bd mi miło jak któraś mamusia mi doradzi. Do później :)


    dokładnie z wizytą poczekaj do 6-7 nawet tygodnia, bo wtedy serduszko będzie już biło, a lekarz założy kartę ciąży :) mi zawsze lekarz tak ustawiał właśnie wizytę :) aby była już szansa na zobaczenie Maluszka :) a to jest bezcenne usłyszeć to serduszko :) ja przy pierwszej ciąży poleciałam od razu, bo myślałam, że już czegoś się dowiem, ale nic z tego :)

    tak jak pisze macadamia warto poczekać cierpliwie :)

    a ból na miesiączkę to normalny całkiem :) ja tak nawet teraz czasem mam :) ale takie częste bóle to miałam tak około 7 dni odkąd się dowiedziałam :) jajniki też dopiero teraz przestają boleć także nie martw się ;)

    Militta110816 lubi tę wiadomość

    qbxwkvq.png
  • oliwia85 Autorytet
    Postów: 728 426

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe mamuski !:) ja umówilam sie na 15 kwietnia na wizytę to bedzie pierwszy dzien 8 tygodnia to juz bedzie ładnie widac :) a ja nadal bez objawow nic a nic nie czuje oby wszystko było dobrze teraz czekam z niecierpliwością ma wizytę :)

    Militta110816, Ewelcia, Ita lubią tę wiadomość

    w4sq3e3ky3ds3xdy.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuję cały czas jakbym okres miała dostać.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mnie bardzo bolą krzyże troszkę zaczynam się tym martwić.... sama nie wiem, a jeszcze jestem sama z dzieciakami i jutro też będę... maskara... martwię się....

    hmmmm... już sama nie wiem.... niby bóle krzyża mi towarzyszą często, ale teraz jestem w ciąży i nie wiem....

    wczoraj trochę posiedziałam przy kompie bez oparcia i źle chyba spałam i mam nadzieję, że to tylko przez to :(

    boję się :( :( :(

    qbxwkvq.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja beta dzisiaj 1111.55

    Kasandra, lolaliciouse, Ita, Ewelcia, HANA lubią tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia wrote:
    Moja beta dzisiaj 1111.55


    super :) gratuluję :)

    qbxwkvq.png
  • Bursztynka Autorytet
    Postów: 1602 2189

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia ja też codziennie rano jak się budzę to czuję brzuch jak na nadchodzącą @. Mam wizytę u gina w piątek. Jest to nowy gin na NFZ z polecenia koleżanki i ma dobre opinie w necie. Czekałam na tą wizytę z miesiąc czasu, a zapisałam się po to żeby skonsultować działania mojej ginki, która chciała mi clo dać bez monitoringu. No a teraz idę do niego i tak, bo po pierwsze jest na NFZ a mam już dość płacenia za wszystkei badania. A po drugie to biorę duphaston. I dlatego nie chcę czekać do 6-7 tygodnia z wizytą, bo nie wiem czy mam go dalej brać. Wiem że raczej nic nie będzie widać. No ale muszę pójść.

    SyCy39O.jpgSyCyp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, te bole @ beda sie jeszcze przez jakis czas utrzymywac, jesli bardziej was boli to wziasc nospe i sie polozyc, to powinno pomoc

  • Bursztynka Autorytet
    Postów: 1602 2189

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki blue. Też już zdążyłam wyczytać że to normalne. Mam też takie uczucie jak się przeciągam jakbym miała zakwasy na mięśniach brzucha.

    Tylko nie chodzę jeszcze częściej siku, nie mam bolących cycków i nie zalewa mnie białym śluzem :/

    SyCy39O.jpgSyCyp2.png
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mnie też plecy popuściły na szczęście :) poleżałam troszkę i jest lepiej :)

    a bóle na @ normalne bo macica się rozkurcza :)

    u mnie już jak co wieczór zaczęła się zgaga :)

    qbxwkvq.png
  • Bursztynka Autorytet
    Postów: 1602 2189

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh to widzę że zgaga przede mną :) mnie suszy z kolei.

    SyCy39O.jpgSyCyp2.png
  • Mamax Autorytet
    Postów: 1066 218

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam problem. W sobote bylam na chrzcinach u kolezanki i jedna z dziewczynek ktora tam byla zachorowala na ospe :-( Teraz boje sie o moja fasolke :-(

    (**) Nasze kochane aniolki-bliźnieta- 30.03.2011- 11tc
    82do3e5er89phwkq.png[/url]

    zrz6anlirvrf5z1r.png[/url]

    f2wl6iyemrinq9lg.png[/url]
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamax wrote:
    Mam problem. W sobote bylam na chrzcinach u kolezanki i jedna z dziewczynek ktora tam byla zachorowala na ospe :-( Teraz boje sie o moja fasolke :-(

    mamax jeśli chorowałaś na ospę w dzieciństwie nie ma problemu, bo Twoje przeciwciała chronią również fasolkę :)

    jeśli nie chorowałaś na ospę radziłabym skontaktować się z lekarzem

    a może najlepiej zrób to czy tak czy siak, bo nie chcę się bawić w lekarza, a choroby zakaźne są groźne,

    ale na pewno zachowaj spokój i jutro zadzwoń do gina i może do zwykłego lekarza :)

    qbxwkvq.png
  • lolaliciouse Autorytet
    Postów: 429 417

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieńdobry!
    ja te odczuwam małpowe bóle itp.
    W krzyżu też czasem łupie.

    Bursztynka- kciuki za dzisiejszą wizytę!

    Mamax- tak jak pisze Kasandra- przeszłabym się do lekarza.


    Ja standardowo spać z rana nie potrafię :/ wieczorem padam za to jak mucha :)

    9ewn9jcg1snynms3.png
    nqtk6iyehyxwnxnb.png
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 18:55

  • aniar Autorytet
    Postów: 577 398

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Termin na 4 grudnia według BBF :D
    Wizyta u gina na 10 kwietnia (boję się że może być trochę za wcześnie, ale chciałabym dostać skierowania na badania krwi, żeby być spokojna i żeby sprawdził czy wszystko jest ok, bo mam coraz więcej obaw)

    Ita, Militta110816, Paulina85 lubią tę wiadomość


    9f7c0714c72801dem.jpg
    - Mój blog :)
    Polub mnie na Facebooku:)
    3i492n0a68x5of6u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia wrote:
    U mnie zaczyna się bezsenność w nocy:-/ wiercę się całą noc i nic:-/ dzisiaj termin @. Troszkę się denerwuję. Wizytę mam na 11.04 czyli pechowy 6tydz.
    Wczoraj najadłam się salatki z cebulą i zgaga dała o sobie znać:|
    Spokojnie. Ja też jestem pełna obaw, ale staram się zabijać złe myśli ;) Szkoda tylko, że nie umiem się cieszyć ciążą tak jak inne dziewczyny bo ciągle coś mi nie daje spokoju. Z jednej strony poronienie skłoniło mnie do zdobycia sporej wiedzy i nawet jestem zła sama na siebie bo często doszukuję się objawów na siłę i snuję czarne scenariusze. Tym czasem może się nam uda? Może będzie dobrze? Ja pewnie też w okolicach 8 tyg będę zestresowana, ale wzięłam urlop w tym czasie i słowo daję prześpię cały urlop, jak mam stres dużo śpię- taka reakcja organizmu ;) A wiadomo jak człowiek śpi to i nie myśli- hahahaha ;)

  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sama mam teraz taki problem, że mam te bóle krzyża... jak wstałam rano po nocy to nic... chwilkę pochodziłam i już się zaczęlo, ale jak odprowadziłam Córcię do przedszkola to już nie bolało...

    mam też zaparcia...ehhhh kupiłam sobię activię i śliwki, których nie lubię, ale dam radę dla dobra sprawy...

    a do wizyty jeszcze tak długo....

    ehhhh internet to przekleństwo, bo zaczynasz się doszukiwać, więc ja przestaję czytać i od teraz tylko pozytywne myślenie :)

    Ita lubi tę wiadomość

    qbxwkvq.png
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też stwierdziłam, że nie dopuszczam do siebie żadnych złych informacji z internetu. Nie ma co się nakręcać.

    Na dzień dzisiejszy tylko 2 objawy:
    brak miesiączki :D
    i paskudny, wstrętny, okropny, metaliczny smak w ustach (co najmniej jakbym drobniaki pod językiem miała)

    Wizyta u lekarza dopiero 23.04 - może nie zeświruję do tego momentu.

    Za to na betę dziś skoczyłam, bo jednak chciałam mieć twarde dowody w łapkach :)
    a w pt powtórzę betę i zrobię jeszcze progesteron.

    atdck6nlmznf5qze.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba jajko zniosę do 17 kwietnia ;) Prawie będzie na Wielkanoc ;) Stres zawsze będzie wydaje mi się, pytanie tylko jak sobie z nim poradzimy... Ale fakt powtarzam sobie jak mantrę "będzie dobrze"

    Ita lubi tę wiadomość

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ