X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe Mamuśki 2014
Odpowiedz

Grudniowe Mamuśki 2014

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy wrote:
    Karolaa zagladam! Ale super wiesci o Syneczku! Piekny Okruszek, zobaczysz, jaki rosły chłop z Niego wyrośnie!!! Trzymam kciuki za powodzenie w kangurowaniu, oby szybciutko nadszedl ten piekny dzien! <3
    byc moze juz dzisiaj przytule pierwszy raz mojego Okruszka do piersi :) lekarze mi pozwolili, aha maly jest zdjety z CPAPu :) narazie tylko na probe, ale teraz troszke odbuduja mu sie pecherzyki, poza tym pobrali tez posiewy i jutro mam sie dopytywac o wyniki...

    zokeia, Paulina85, Lola83, julianna, Ewka89, aniar, Ita, Malenq, Marimiko lubią tę wiadomość

  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 29 września 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julianna wrote:
    my szukamy wyłącznie wózka głębokiego, znalazłam fajne ogłoszenia, i liczę tu na waszą ocenę wózków, są to;

    mutsy evo
    navington cadet
    peg perego
    babywelt moon

    ...

    Juliannam sama kupuję mutsy igo. Widzę, że evo jest bardzo do niego podobny. Różnią się chyba tylko budową ramy. Ale oba mają najcudowniejsze szprychy pod słońcem :D Myślę, że będzie tak samo lekki, zwrotny i stylowy :) Próbowałam jeździć Igo po sklepie, także z obciążeniem i bardzo mi pasował. Będę sięporuszać z dzieckiem raczej tylko w trybie miejskim, więc wybieram piankowe koła (z uwagi na wagę). Jeśli mieszkasz na wsi, to chyba lepiej pompowane, albo wogóle inny, bardziej terenowy wózek.

    Pozostałych wózków nie znam, więc trudno mi ocenić. A wygląd - rzecz gustu.

    czyli mutsy mutsy mutsy ;)

    julianna lubi tę wiadomość

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 29 września 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaarolaa trzymam kciuki! Czeka Cię piękny moment :):):)

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Ewka89 Autorytet
    Postów: 577 541

    Wysłany: 29 września 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do lekarzy, to na mojego nie mogę narzekac, zawsze dobrze zbada, na każde nawet najgłupsze i najbardziej oczywiste pytania odpowiada cierpliwie. Po badaniu i rozmowie co na następną wizytę daje czas na pytania. Zawsze mówi tak " na chwilę obecną z dzieckiem wszystko dobrze, ale to nie znaczy że nie masz byc czujna, gdyby cos się działo to dzwoń albo pisz". Jedyne co to zauważyłam że u Was na wizytach zawsze podają wagę malucha, a moj lekarz na moją prośbę zważył go raz i mówił że następne ważenie ok 32 tygodnia....

    4dbc34fc83.png
  • Paulina85 Przyjaciółka
    Postów: 64 80

    Wysłany: 29 września 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć mamuśki. Też mam problem co do wyboru wózka. Moje typy na dzień dzisiejszy;
    http://allegro.pl/wozek-dzieciecy-3w1-goya-x5-mega-zestaw-i4548415297.html
    http://allegro.pl/wozek-dzieciecy-3w1-goya-x5-mega-zestaw-i4548415297.html
    http://allegro.pl/raf-pol-wozek-avaro-3w1-gleboki-spacer-fotelik-i4608681333.html
    chciałabym jakiś neutralny kolor ponieważ moje dziecko wciąż się ukrywa i nie chce się ujawnić. Wizytę mam na 9 pażdziernika i myśle że pokaże uparciuszek :D

    iv093e5eshsjbk7b.png
  • NaamaH6669 Przyjaciółka
    Postów: 67 55

    Wysłany: 29 września 2014, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja też dziś byłam oglądać wózki. No i kompletny chaos :( mam się zmieścić do 3k i naprawdę nie wiem... Te wszystkie wózki są takie twarde, a z drugiej strony terenowe są wielkie. Podoba mi się x-lander x-pulse ale ma małe przednie koła i boję się że w śniegu będzie masakra. To taki typowo miejsko - sklepowy wózek.
    Z kolei mi się podoba Mutsy iGo i Evo, ale mają te torby na dole tak nisko, że się szura po ziemi i zahacza o krawężnik. No i też dość twardy jest.
    Jedo mi się wogóle nie podobają.
    Z tańszych to Bebetto Silvia, podobny do Lupo ale nowszy i nigdzie nie ma opinii więc sama nie wiem.
    Za to mega mi się podoba Quinny Buzz Extra, no po prostu cudowny, ale widziałam tylko starszą wersję Buzz i sprzedawczyni mówiła że stoi u nich już któryś rok, wiec nie wiem co myśleć?

  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 29 września 2014, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello.
    Karola Marcelek dzielny :-) Modlę się za Was.

    My wózek niby wybraliśmy....al mąż coś marudzi,że może lepszy kupić. Miał być Skrzat Apollo, a teraz to nie wiem co będzie.

    Ja dzisiaj na wizytę do swojego gina idę.

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 29 września 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W końcu ubłagałam mężuna żebyśmy podjęli decyzję i dziś lub jutro zamawiamy wózek :D (jemu się zdaje, że jak rodzę za 2 miesiące to jeszcze hohoho)

    A druga fajna rzecz - byłam dziś na warsztatach chustowych i... rewelacja :D Prowadząca nie namawiała na konkretne rozwiązania, ale dała do pomacania 5 rodzajów nosideł, różne chusty tkane i elastyczne. Dziewczyny z dziećmi ćwiczyły na nich a brzuchatki na lalkach. Muszę powiedzieć, że jeżeli tkwiła gdzieś we mnie szczypta niepewności albo strachu czy dam radę to teraz to wszystko zniknęło. :D Zwłaszcza jak zobaczyłam jak momentalnie dzieci się uspokajały po zawiązaniu w chustę/nosidło.

    atdck6nlmznf5qze.png
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 29 września 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NaamaH6669 wrote:
    Z kolei mi się podoba Mutsy iGo i Evo, ale mają te torby na dole tak nisko, że się szura po ziemi i zahacza o krawężnik. No i też dość twardy jest.
    Jedo mi się wogóle nie podobają.
    Z tańszych to Bebetto Silvia, podobny do Lupo ale nowszy i nigdzie nie ma opinii więc sama nie wiem.
    Za to mega mi się podoba Quinny Buzz Extra, no po prostu cudowny, ale widziałam tylko starszą wersję Buzz i sprzedawczyni mówiła że stoi u nich już któryś rok, wiec nie wiem co myśleć?

    Zupełnie nie zwróciłam uwagi na wysokość kosza w mutry. Ale może masz rację? Najwyżej nie będę przewzić tam jajek :) Ale podoba mi się hamulec ręczny w tym wózku (jak w rowerze). Nie wiem, czy inne wózki mają taki bajer, ale z pewnością ułatwi to poruszanie się w dół podjazdów. I koniecznie dokupię sobie uchwyt na kubek :) I w la millou jakąś fajną mufkę, żeby w łapy było mi miło :):)
    Quinny Buzz też jest ładny, ale podobno spacerówka nie starcza na długo bo jest kubełkowa. No i Quinny ma jedno kółko z przodu i chyba to nie dla mnie :/

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Kulka41 Autorytet
    Postów: 438 207

    Wysłany: 29 września 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie mogę się zdecydować na wózek. Z każdym jest coś nie tak. Już mam serdecznie dosyć. Teraz zastanawiam się nad tako Extreme i tako omega. Wczesniej nie brałam tej firmy pod uwagę. Wiem, ze Extreme jest ciężki, ale nie muszę wózka nosić.

    relganli1r5x4qbq.png
    Aniołek 5.02.2013 - 8tc
  • karola88 Autorytet
    Postów: 1298 687

    Wysłany: 29 września 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heloo kobitki

    Co do wozkow to podoba mi sie jedo ale tutek grander lub tutek tombero u nas kroluje.podoba sie calej rodzince a w szczegolnosci kolor czarny z czerwona buda bialym srodkiem i na czerwonym stelazu. Widzialam dzieciaczki zarowno w gondolkach jak i spacerowkach i jestem zadowolona. Prowadzilam tez go w sklepie i tez jest super wiec teraz tylko kwestia kiedy od kogo i gdzie :) cenowo uzywane sa od ok 600 zl.

    My zostajemy niesety jeszcze w szpitalu. Brzus twardnieje, skurcze na ktg dzis wychodzily ok 40 ale nie jakies bolesne. Olcia chyba sie przebudzila i troche odzyla bo wierci sie caly czas do tej pory. Na szczescie z szyjka i rozwarciem nic sie nie zmienilo wiec pod tym wzgledem jest ok. Pojawila sie jakas bakteria w moczu i chca to kontrolowac wiec naraxie zostaje
    Przy badaniu na samolocie lekarz dotknal glowki malej i chyba ja posmyral bo zaczela raczkami strasznie walic w pecherz i kosvi biodrowe.

    Maria ur. 06.03.2010 2950 gr i 55cm <3
    Aleksandra ur 17.12.2014 3100gr i 51 cm <3
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 29 września 2014, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ita a jakie chusty polecasz, chciałabym kupić jedną, i taką nie powalającą cenowo ;)


    karola88 to db, że jest db, a o co chodzi z 40? to minuty...


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kangurowalam Marcelka :) uczucie super, przez 15 minut trzymania go na piersi ciagle lecialy mi łzy...mam zdjecia pozniej Wam wstawie...teraz musze mleko sciagac i lece na karminie mojego Okruszka :)

    Paulina85, kasiakuzniki, Qrczak, julianna, madzialena, Ita, Lola83, AniaPoznań, Niespodzianek:), ewelinka_shn, zokeia, kanapa, Marimiko lubią tę wiadomość

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 29 września 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczak wrote:
    Dzień dobry :)

    Co do wózka - ja nadal mam dylemat :/ Jeszcze nie wybrałam konkretnego modelu. Ale zastanawiam się nad Bebetto Luca, Bebetto Nico Plus, Camarelo Sevilla i Tutek Grander. Nie ukrywam, że chciałabym kupić jak najtaniej ;) Dlatego to moi faworyci, ceny za zestaw 3w1 wahają się między 1250-1600 zł, więc myślę, że tragedii nie ma. Tylko cholercia nie potrafię się zdecydować :( Najgorsze jest to, ze nigdzie w okolicy nie znalazłam wszystkich tych wózków w jednym miejscu, żeby móc je porównać na żywo, postawić jeden obok drugiego i wybrać.
    Milcia Bebetto Nico Plus jest bardzo fajny. Gadałam z jednym tatusiem na jego temat i bardzo sobie chwalił ;) Zresztą ostatnio dużo ich jeździ po moim mieście, pewnie dlatego że cena zachęca. Muszę jeszcze zapytać koleżanki, która w lipcu urodziła i zdaje się, że też ma Nico. Jak się czegoś dowiem, to napiszę. A gdzie znalazłaś go za 999zł?

    Miłego dnia Wszystkim życzę :D Tym chorym szybkiego powrotu do zdrowia, hospitalizującym się - powrotu do domu, a pozostałym mało zmartwień i żadnych niepokojących objawów, tylko samych radości z ciąży :D


    Qrczak to masz link do wózka:
    http://www.babyblue.sklep.pl/wozek-wielofunkcyjny-2w1-bebetto-nico-plus,id29.html

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 29 września 2014, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola88 ważne, że nie jest gorzej. Nie zaszkodzi jak jeszcze na trochę zostaniesz w szpitalu na obserwacji. Niech wszystko dokładnie skontrolują.

    Julianna Karoli chodziło o poziom skurczy na KTG - oznacza, że miała skurcze na poziomie 40%.

    Karola cudowna wiadomość. Przeżycie na pewno niesamowite i niezapomniane :D Skoro pozwolili Ci już kangurować Marcelego, to znaczy, że jest z nim coraz lepiej, a z dnia na dzień będzie widać jeszcze większe postępy :) Oby tak dalej!

    Milcia dzięki. Jak się już zdecyduję, to sprawdzę, czy promocja nadal aktualna ;)

    Mi się dziś brzuch dość często napina :( Nie boleśnie, ale czuję że twardnieje i to na pewno nie wypychanie Juniora. Wzięłam dodatkową dawkę moich leków rozkurczowych. Ale jak nie przejdzie, to chyba pojadę na IP. Tylko cholera do najbliższego szpitala z oddziałem ginekologicznym mam prawie 30 km :/ No nic, wezmę letni prysznic, a potem się położę i będę liczyła, że twardnienia same miną.

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 29 września 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczak dzięki za wyjasnienie, odnośnei twardnienia, połóż się powinno być lepiej, zapewne aktywnie spędzilaś dzień, mi wystarczy trochę schylania i chodzenia i już skurcze bardziej się aktywują ;/

    a z innej beczki, chodzi mi o pakowanie się do szpitala, powinnam mieć jedną dużą torbę czy dwie mniejsze, bo planuje zakup dodatkowej, ale boję się że jak już kupię to będzie zbyt mała, jak to wygląda wg Was


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • karola88 Autorytet
    Postów: 1298 687

    Wysłany: 29 września 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolaa boskie wiadomosci. Ciesze sie bardzo. Zobacz jak maluszek szybko robi posteepy.

    Qrczak ja biore 2 mniejsze torby chyba bo jedna dla mnie jedna dla maluszka. W 1 ciazy wzielam jedna srednia a pozniej jak wychodzilismy ze szpitala to z tej jednej zrobily sie wlasnie 2 ( lezalysmy tydzien w szpitalu i tak sie wszystko nazbieralo

    kaarolaa, julianna lubią tę wiadomość

    Maria ur. 06.03.2010 2950 gr i 55cm <3
    Aleksandra ur 17.12.2014 3100gr i 51 cm <3
  • szurabura Autorytet
    Postów: 456 223

    Wysłany: 29 września 2014, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej

    Ja jeszcze ze szpitala piszę, mam nadzieję że już niedługo.
    Mąż był u ordynatora. Ja od 11 jestem na tabletkach już, odpięli mi mojego drina do żyły 24/h. Ordynator powiedział tak, że jutro mam usg i jutro albo pojutrze wyjdę do domu jeśli będzie dobrze na tabletkach :jupi: a na tabletkach jest tak jak na pompie więc nie ma sensu żeby mnie tu trzymali dłużej. Porównają jutro też wyniki z USG pierwszego i tego jutrzejszego i zobaczymy czy coś się zmieniło przez ten czas.

    Co do pessaru to powiedział, że też po USG stwierdzi, ale to też jest ryzyko, bo pessar może podrażniać szyjkę i powodować dodatkowe skurcze, ale wielu kobietom pessar pomógł. Ja wiem, że ryzyko jest zawsze, jeśli nie takie jak mówi, to też takie że przy skurczach szyjki może się zsunąć, ale chciałabym, żeby to ONI podjęli decyzję czy jest to potrzebne i konieczne w moim stanie. Bo tak sobie myślę, że skoro szyjka 2.5-3 cm to często standard na tym etapie ciąży i nawet z rozwarciem można chodzić, to oni może niepotrzebnie zrobili ten alarm i mnie tak straszyli. Jasne, skurcze były i trzeba było coś zrobić, żeby je wyciszyć, ale oni o rychłym porodzie mówili... a skurcze pojawiać się będą dalej, mówił, że świadczy to o prawidłowym przepływie krwi do łóżyska, przy czym na jednym forum konsultowałam i jednej dziewczynie lekarz powiedział, że prawidłowo to do 10 dziennie a u mnie dużo więcej, ale nic więcej już mi na te skurcze nie poradzą.

    julianna lubi tę wiadomość


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    b2d0af5aaba674femed.jpg

    00cfab6a334fce92med.jpg

    to nasze wspolne przytulaski :) trwaly 15 minut, ale to najcudowniejsze uczucie i prawie caly czas mi łzy lecialy...mały sobie spał spokojnie, a ja mu nucilam przez łzy do uszka...

    Ewka89, Paulina85, Malenq, NaamaH6669, angelstw, Ita, julianna, Sue, Lola83, eforts, Milcia, AniaPoznań, aniar, przedszkolanka:), Niespodzianek:), Martynika, Bogusiar80, Eve, Pollyanna, kittykate, anka418, zokeia, kanapa, Qrczak, LadyMK, Chanela, Ewelina88, jedynka, maria.sm, Lara 82, Marimiko, plemniczka lubią tę wiadomość

  • Ewka89 Autorytet
    Postów: 577 541

    Wysłany: 29 września 2014, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak się cieszę że w końcu mogłaś Go przytulić :)a jaki Marceli musiał być szczęśliwy :)

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    4dbc34fc83.png
‹‹ 947 948 949 950 951 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ