X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe Mamuśki 2014
Odpowiedz

Grudniowe Mamuśki 2014

Oceń ten wątek:
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 29 września 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zokeia wrote:
    Ktoś tu wcześniej na forum pisał, że:
    1. Jak twardnieje macica, to z brzucha robi się stożek lub kulka. Twardnienie dotyczy całej powierzchni brzucha. Cała macica się napina.
    2. Jak wypycha się dzieciaczek, to napięcie robi się z jednej strony. Pozostałe części brzucha możesz nacisnąć i tam jest miękko.

    U mnie się to sprawdza.

    zgodzę się, ale nie zupełnie, czasem twardnieje mocno tylko z jednej ze strony brzucha i wypina, druga jest trochę twarda i płaska, pytałam gina czy to maluch czy skurcz wyszło że skurcz, bo kwestia ułożenia dzidzi


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 29 września 2014, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jutro zglosze to swojej gin. bolal mnie niedawno brzuch jeszcze tak pobolewal i klul w dole, to tez mu przy okazjo zglosze, lepiej dmuchac na zimne...lece spac o 8 mam byc w szpitalu...

    dobranoc!

    Kate

    np55zzc.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 30 września 2014, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry.
    Wczoraj odpoczywałam, jednak skurcze nadal były niezależnie od tego, czy akurat stałam, siedziałam czy leżałam... co jakiś czas się pojawiały. Zaczęłam już pakować torbę do szpitala. Ale wzięłam kolejną dawkę leków i postanowiłam się położyć. No i w nocy nie czułam, żeby się coś działo. Dziś mam zamiar nic nie robić tylko się obserwować i liczyć te cholerne twardnienia. Jeśli będzie ich niepokojąco dużo to na pewno pojadę na IP.
    Co do samego rozróżniania tych skurczy, to ja też nie zawsze potrafię dobrze to rozpoznać. Czasem wiem na 100%, że to skurcz, a innym razem muszę dotknąć brzucha i sprawdzić, czy cała macica jest twarda, czy tylko część. jeśli cała, to wiem, że to skurcz, jeśli tylko część - prawdopodobnie to Junior się rozpycha. Julianna dobrze to opisała - często czuć przy tym ściąganie skóry, jakby się mocno naciągała. Do tego nie są one (przynajmniej u mnie) bolesne, bardzie to taki dyskomfort, nieprzyjemne uczucie. U mnie trwa ponad pół minuty i puszcza.

    Bogusia co do globulek i innych leków dopochwowych, to zawsze trzeba je nieco głębiej wsadzić. Luteina np. ma taki aplikator, którym można sobie pomóc głębiej włożyć tabletkę, za to globulki zwykle są długie i stożkowate właśnie po to, żeby łatwiej było je głęboko włożyć. Jeśli włożysz zbyt płytko, to cała globulka może zaraz wylecieć i guzik z kuracji.

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 30 września 2014, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola zdjęcie z kangurowania Marcelego cudowne <3 bardzo się wzruszyłam patrząc na nie. Mam nadzieję, że teraz już codziennie będziecie mieli swoje 15 minut, a z czasem coraz więcej, aż w końcu nie będziecie w ogóle wypuszczać się z ramiom :D

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 30 września 2014, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zdarzało się czuć skurcze tylko połową brzucha. Trafny jest opis dziewczyn - napinanie skóry, trwa ok. 30sek-1min, nie ból a dyskomfort czy ucisk.
    Przed ciążą podobny ból brzucha czułam przy zatruciu. Tylko wtedy to takie regularne skurcze jelit sie czuje - wiadomo kiedy łapie, potem chwile trzyma i puszcza.

    atdck6nlmznf5qze.png
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 30 września 2014, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczak ja też mam skurcze jak śpię, jak leżę, ale ogólnie nasilają się gdy chodzę;
    a i lekarz mówił, że jak nie są częściej niż co godzinę to jest ok, ale mimo to i tak trzeba się oszczędzać;


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 30 września 2014, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pollyanna wrote:
    Karola, aż sama się popłakałam. Cudownie razem wyglądacie. Marceli taki śliczny. A Ty to po prostu przepiękna mamusia. Wyglądasz rewelacyjnie!

    U nas po sobotniej wizycie wszystko w porządku. Marysia waży już 1500 gram. A szyjka "jak drut" jak to określił mój lekarz, 30 mm. Mam przestać się przejmować, ulżyło mi. Następna wizyta za 4 tygodnie i pewnie już określimy termin cc. Ale to minęło.

    Dzisiaj mieliśmy kolejne zajęcia sr. Tym razem pielęgnacja maluszka. Świetnie było. Nawet nie wiem, kiedy ten czas upłynął.

    My mamy Quinny Moodd z fotelikiem Cabriofix i bazą. Zastanawialiśmy się jeszcze nad Bebetto Silvia, ale mój mąż po zobaczeniu, prowadzeniu i "macaniu" zdecydował, że ten i żaden inny.

    Lola, pisałam Ci kiedyś o stronach z łóżeczkami. Chciałam już zamówić u nich, ale są błędy na stronie, a kontakt z nimi kiepski. Na forach dziewczyny polecają innego producenta i chyba jutro od niego zamówię. I ceny niższe.

    www.pietrus.pl

    Pollyanna okazało, że w zeszłym miesiącu ten sklep Piętrus otworzył się w moim bloku :) Przeprowadziliśmy się do nowego bloku, gdzie na dole są lokale usługowe. I jeden stał pusty, a tu patrzę któregoś dnia łóżeczka dla bobasów szok! Byłam tam raz na razie przez chwile, bo są otwarci do 17 chyba, a ja do 17 jestem w pracy, ale faktycznie łóżeczka są ładne i w przystępnej cenie. Które Ci się podoba? Mi się spodobało:

    http://pietrus.pl/oferta/lozeczko-alek-120x60-z-szuflada-ID97

    Jest proste, jak chciałam, ma szufladę, 3 poziomy regulacji i 3 wyjmowane szczebelki. Ale chciałabym białe, a te które stało na sklepie było takie jakby niedomalowane. Pani twierdziła, że to taki egzemplarz uszkodzony w transporcie, ale ja widziałam, że w wykonaniu tak słabo było pomalowane. Ale chyba się na nie zdecyduje mimo wszystko, tylko może w kolorze drewna...

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 30 września 2014, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do spinania brzucha to ja miałam to dosłownie kilka razy, ale u mnie jest takie jakby spięcie na całej powierzchni, jak piszą dziewczyny i jak idę to czuję taki dyskomfort jakby ten brzuch był "doczepiony". Ja bym tego nie pomyliła z wypychaniem, u mnie jest bardzo charakterystyczne, spina się od góry i po bokach. Trzyma faktycznie jakiś czas i zwykle mam to jak naprawdę duuużo się nachodzę.

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 30 września 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    bylam juz w szpitalu, moja Pani dr wziela mnie od razu na fotel i naklula to dziadostwo i wycisnela... masakra! oczywiscie moze sie to znow zatkac za 2-3-4 tyg nie wiadomo ale nie chce mnie usypiac by mi to czyscic, a po ciazy byc moze ze bede musia miec ten gruczol usuniety...

    Tak jak Qrczak pisze ja tez czuje taki dyskomfort jakby brzuch nie moj i trwa to tak z pol minuty do minuty i przechodzi, powiedzialam mojej gin o tym i ze mnie wczoraj pod wieczor bolal brzuch. Kazala wziac nospe dzis 3x2 tabl i lezec ...

    Takze leze sobie na kanapie juz, dobrze ze moj S. wzial wolne i jest ze mna :)<3

    Dziewczyny czy wiecie ze 37tydz to ciaza donoszona i tak naprawde 2 mies dzieli nas byc moze od naszych Kruszynek?? juz tak niedlugo... :D

    Kate

    np55zzc.png
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 30 września 2014, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kittykate współczuje problemu z gruczołem, ech straszne to musi być...
    a dużą dawkę lekarka ci zaleciła 3x2, ja mam 3x1 ale przez 7 dni mam brać odstawić i zobaczyć czy przeszło jak nie wracać do nospy, ale ja juz mam taka naturę i to nie przejdzie, bo mimo brania nospy tez się skurcze pojawiają


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 30 września 2014, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julianna ja mam tylko dzis brac i lezec i juz tak nie forsowac sie, bo niestety ale ja caly czas cos robie gdzies jezdze, laze... a to juz przeciez 7 miesiac... trzeba troche przystopowac. Mam nadzieje ze to wystarczy i skurcze nie beda sie powtarzac...
    A ten gruczoł to naprawde dziadostwo jakich mało, oby zadna z Was nie doswiadczyla tego, bol okropny jak sie wda zakazenie, a potem tylko problemy jak nawraca :/

    No a Ty uwazaj i odpoczywaj duzo, bo musimy jak najdluzej chodzic z maluszkami w brzuszku i lepiej zeby sie
    za wczesnie nie wykluły łobuziaki ;)

    julianna lubi tę wiadomość

    Kate

    np55zzc.png
  • eforts Autorytet
    Postów: 2866 1894

    Wysłany: 30 września 2014, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć brzuchatki i mama Karola :)

    Mnie skurcze łapią sporadycznie, tzn jak chodzę to praktycznie zawsze mi twardnieje brzuch ale to się trochę różni od skurczu który mnie łapie w pozycji leżącej, zdarza mi się to rzadko ale nawet w nocy przy tylu godz leżakowania. Ja nie biorę nospy nawet jej nie mam w domu. Mój lekarz powiedział ze kilka może się pojawiać, macica ćwiczy.

    Przeziębienie mi trochę odpuszcza, jeszcze jeden dzień, herabatek z cytryna i miodem i mleka z miodem i będzie super :)
    Śmiałam się wczoraj w aptece bo chciałam kupić olejek do inhalacji i pani mi nie sprzedała :) tzn pewnie gdybym nie liczyła się z jej zdaniem to by sprzedała ale odpuśćiłam, dała mi próbki tabletek z czosnkiem dla kobiet w ciąży ;)

    1usaanlitgnl6x8t.png
    1usaupjyr1vci98r.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 30 września 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez łapie jakies przeziebienie :/ mam katar zimno mi i kicham non stop, tez pije herbatki z miodem cytryna albo sokiem malinowym... :(
    wszystkim przeziebionym szybkiego powrotu do zdrowia!
    niestety taka pora roku a my w III TRYM... oby jak najmniej nas łapały te choróbska! :)

    Kate

    np55zzc.png
  • Pollyanna Autorytet
    Postów: 445 259

    Wysłany: 30 września 2014, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola83 wrote:
    Pollyanna okazało, że w zeszłym miesiącu ten sklep Piętrus otworzył się w moim bloku :) Przeprowadziliśmy się do nowego bloku, gdzie na dole są lokale usługowe. I jeden stał pusty, a tu patrzę któregoś dnia łóżeczka dla bobasów szok! Byłam tam raz na razie przez chwile, bo są otwarci do 17 chyba, a ja do 17 jestem w pracy, ale faktycznie łóżeczka są ładne i w przystępnej cenie. Które Ci się podoba? Mi się spodobało:

    http://pietrus.pl/oferta/lozeczko-alek-120x60-z-szuflada-ID97

    Jest proste, jak chciałam, ma szufladę, 3 poziomy regulacji i 3 wyjmowane szczebelki. Ale chciałabym białe, a te które stało na sklepie było takie jakby niedomalowane. Pani twierdziła, że to taki egzemplarz uszkodzony w transporcie, ale ja widziałam, że w wykonaniu tak słabo było pomalowane. Ale chyba się na nie zdecyduje mimo wszystko, tylko może w kolorze drewna...

    Lola, wybierałam pomiędzy:
    http://pietrus.pl/oferta/lozeczko-alek-120x60-z-szuflada-ID97
    http://pietrus.pl/oferta/lozeczko-kacper-120x60-z-szuflada-ID87
    http://pietrus.pl/oferta/lozeczko-adas-120x60-szuflada-ID93

    Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Alka. Zaraz będę składać zamówienie :)
    Robimy właśnie remont w pokoju Małej i zależy mi na białym, bo mamy już białą komodę i półkę z Ikei. Mi też zależało, żeby łóżeczko miało 3 poziomy i 3 wyjmowane szczebelki. Przez to co napisałaś, obawiam się teraz trochę o ten kolor, ale zaryzykuję.
    Widzę, że mamy podobny gust :)

    Córeczka :)

    km5smg7y28om81lj.png
  • Bogusiar80 Autorytet
    Postów: 1164 829

    Wysłany: 30 września 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry :)
    Dziekuje za odpowiedzi co do globulek :) czyli tym lekkim wepchnjeciem poszlo na tyle, ze mi nie wyplynela :) w poniedzialek mam normalna w planach wizyte u gina, moze podejrze bobasa :D
    Karola najlepszego dla Marcela z okazji dnia chlopaka buziaki :)

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    iv09j44jrzoyrcfq.png iv09x1hppuqonulm.png
  • Pollyanna Autorytet
    Postów: 445 259

    Wysłany: 30 września 2014, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kittykate wrote:
    Mnie tez łapie jakies przeziebienie :/ mam katar zimno mi i kicham non stop, tez pije herbatki z miodem cytryna albo sokiem malinowym... :(
    wszystkim przeziebionym szybkiego powrotu do zdrowia!
    niestety taka pora roku a my w III TRYM... oby jak najmniej nas łapały te choróbska! :)

    Kittykate, słyszałam, że soku malinowego podczas ciąży nie powinno się pić - wywołuje skurcze macicy. Może przez to masz te twardnienia?
    Chorowałam w tamtym tygodniu i ze swojej strony polecam syrop z mleczy, syrop z cebuli i czosnku, herbatę z sokiem wyciśniętym z cytryny, a na gardło Hallsy z miodem i cytryną. Naprawdę pomaga.

    Córeczka :)

    km5smg7y28om81lj.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 30 września 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pollyanna wrote:
    Kittykate, słyszałam, że soku malinowego podczas ciąży nie powinno się pić - wywołuje skurcze macicy. Może przez to masz te twardnienia?
    Chorowałam w tamtym tygodniu i ze swojej strony polecam syrop z mleczy, syrop z cebuli i czosnku, herbatę z sokiem wyciśniętym z cytryny, a na gardło Hallsy z miodem i cytryną. Naprawdę pomaga.

    Kurcze powiem Ci że pierwsze słyszę o tym ze syrop malinowy dodawany do herbaty (moze z 2 lyzeczki) moze wywolac skurcze... nie wiem ile musialabym go pic...
    tym bardziej ze dotychczas wypilam moze przez tydzien z 3 takie herbatki z wkladka z soku :) ale zapytam lekarza na wszelki wypadek.

    hallsy uwielbiam szczegolnie te miodowo cyrtynowe ale gardlo mnie nie boli tylko wlasnie bardziej od zatok kurcze:/
    mam uzywac wody morskiej do nosa i moge jakis spray taki bardziej dla dzieci lub jakies kropelki olejku do inhalacji na ubranie przed snem i tyle...
    a to dziadostwo meczyc potrafi strasznie :/
    no nic dzis dzien lezenia, moj mnie pilnuje a ja normalnie nie moge ...:/ ale leze bo wiem ze musze takze przez to przeziebienie :/

    Kate

    np55zzc.png
  • Pollyanna Autorytet
    Postów: 445 259

    Wysłany: 30 września 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży nawet głupie przeziębienie daje w dupkę :) Normalnie wzięłoby się coś mocniejszego i szybciej by minęło.

    Mi też się dziwne wydawało z tym sokiem, ale nie piłam tak na wszelki wypadek.

    "Jeśli masz stan podgorączkowy (do 38ºC) - załóż ciepłe skarpety, wypij gorącą herbatę z miodem i kilkoma kroplami soku z cytryny i wskocz pod kołdrę. W razie gorączki zapakuj się pod kołdrę, zaparz sobie herbatę z lipy. Nie dodawaj soku z malin, bo wzmaga on działanie skurczów macicy. Gdy się spocisz, zmień piżamę i wróć do łóżka. Nie wychodź z niego pod byle pretekstem, bo ciągłe rozgrzewanie i schładzanie organizmu sprzyja rozwojowi choroby."
    źródło: http://www.mamazone.pl/artykuly/ciaza-i-porod/ciaza/zdrowie/2011/jak-leczyc-przeziebienie-w-ciazy.aspx

    Gdy zaczęłam "głębiej" szukać, to zdania są podzielone, więc nie wiem, ile w tym prawdy.

    Córeczka :)

    km5smg7y28om81lj.png
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 30 września 2014, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pollyanna wrote:
    Kittykate, słyszałam, że soku malinowego podczas ciąży nie powinno się pić - wywołuje skurcze macicy. Może przez to masz te twardnienia?
    Chorowałam w tamtym tygodniu i ze swojej strony polecam syrop z mleczy, syrop z cebuli i czosnku, herbatę z sokiem wyciśniętym z cytryny, a na gardło Hallsy z miodem i cytryną. Naprawdę pomaga.

    Pollyanna na pewno jest plus, że wykonane jest całe z drewna. A zastanawiałaś się nad materacem, mają grykę-kokos za jakieś 80 zł, macałam i na moje oko jest solidny. Może warto w jednym zamówieniu skoro i tak się płaci za transport?

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • Pollyanna Autorytet
    Postów: 445 259

    Wysłany: 30 września 2014, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola, za późno - już złożyłam zamówienie :) Jak łóżeczko będzie ok, to chyba zamówię u nich jeszcze kołyskę.

    Co do materaca to chciałabym bez gryki. Naczytałam się o ciężkim suszeniu w razie zamoczenia i możliwym zagnieżdżeniu robaków, że mi gryka zbrzydła. Myślę o kokos-lateks. Ale to jeszcze kwestia przemyślenia.

    A powiedz mi, jak oglądałaś to łóżeczko na żywo, to wygląda dobrze?

    Córeczka :)

    km5smg7y28om81lj.png
‹‹ 949 950 951 952 953 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ