X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe Mamuśki 2014
Odpowiedz

Grudniowe Mamuśki 2014

Oceń ten wątek:
  • szurabura Autorytet
    Postów: 456 223

    Wysłany: 29 września 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, piękny widok :) Nie dziwię się, że łzy same leciały. Jaki on jest maleńki...

    kaarolaa lubi tę wiadomość


  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 29 września 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też się popłakałam, wspaniały widok

    kaarolaa lubi tę wiadomość


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 29 września 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Bosheee już rozmowa o torbach do szpitala... jesteśmy takie dorosłe :P

    szurabura teraz się będę wkurzać, że nie mam skurczy i coś jest nie tak z łożyskiem! Chociaż w środę mi sprawdzał te przepływy i mówił, że ok :/

    kaarolaa cudowny dzień dla Was, jesteś naprawdę teraz dla niego całym światem...

    kaarolaa, zokeia lubią tę wiadomość

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 29 września 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa piękny widok :)

    Julianna hmm... wszystko zależy jakiej chusty szukasz. Np. Elastycznej czy tkanej?
    Ja poszłam w tkane. Wtedy podobno najlepsze tkane skośno-krzyżowo, bawełniane. Z firm to np. Natibaby, little frog, lenny lamb.
    Polecam również używane, bo podobno lepsze w obsłudze niż nówki - łatwiej wiązać. Dlatego warto przeglądać allegro, olx i bazarek na forum chusty.info (tu dziewczyny też chetnie doradzają). Dobrą, używaną chustę natibaby można kupić nawet za 100zl.

    Warto też poczytać najpierw o rozmiarach, żeby kupić odpowiednio długą chustę.

    atdck6nlmznf5qze.png
  • eforts Autorytet
    Postów: 2866 1894

    Wysłany: 29 września 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolz cudny widok a Marceli taki malusi podziwiam że umiesz się nim zająć :)

    Lola mi też lekarz powiedział ze do 10 chyba może się brzuch napinać ale to jest ,, bezpieczna'' granicą, na tym etapie jak nie masz skurczy to tylko się cieszyć :)

    U nas Pani od chust powiedziała ze najbardziej uniwersalna i najłatwiejsza w obsłudze będzie chusta 4,6 m. No i jak poczytałam i pogadalam z nią ta lepiej tkana.

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    1usaanlitgnl6x8t.png
    1usaupjyr1vci98r.png
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 29 września 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki, temat wyboru chusty nie jest taki łatwy ;D

    Ita lubi tę wiadomość


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 29 września 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam właśnie jedna 4,6 w paseczki. Ma krawędzie w różnym kolorze więc wiadomo gdzie góra a gdzie dół. Mój mężun (w miarę zgrabniaczkowy mężczyzna) też się w niej wiąże.

    Dwie pozostałe mam 4,2, ale bez brzucha raczej szczupła jestem - rozmiar 36-38, w tych M. ma węzeł tak na styk.

    julianna lubi tę wiadomość

    atdck6nlmznf5qze.png
  • Niespodzianek:) Autorytet
    Postów: 752 411

    Wysłany: 29 września 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola lezki mi poleciały.. Cudownie, ze mogłaś przytulic Marcelka. To naprawde jest najwspanialsze uczycie pod słońce :) oby coraz częściej i coraz wiecej :)

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    evr44nt.png

    z9vvjl9.png
  • Bogusiar80 Autorytet
    Postów: 1164 829

    Wysłany: 29 września 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola super. Slicznie razem wygladacie :)
    Ja dzis bylam oddac mocz do badania. I wstapilam na wizyte do gina. W sobote i niedziele mialam jakies glutki, i wczoraj mnie pieklo.
    Polozna z wagi mam 95 kg, 113 cm w pasie, 140 puls ma bobas. A ja dzis cisnienie 100/50, pewnie przez to ze nie spalam przwie nic w nocy.
    Gin mnie obadal. Powiedzial, ze nic zlego sie nie dzieje. Przepisal mi globulki clotrimazolum.
    A za tydzien mam wizyte ta ustalona 8-ego wrzesnia :)

    iv09j44jrzoyrcfq.png iv09x1hppuqonulm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny dla mnie to bylo naprawde niezapomniane przezycie...jesli bedzie mozna, bede codziennie kangurowala malego, dobre i 15 minut...on sie oswaja ze mna a ja z nim i tak sie buduje nasza wiez... :)

    Paulina85, julianna, aniar, Ita, Qrczak, Niespodzianek:) lubią tę wiadomość

  • Eve Autorytet
    Postów: 1861 1673

    Wysłany: 29 września 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola jaki on malusieńki teraz to widać całkiem. Taki Okruszek a jakie szczęście. Dzielny Chłopak:) Oby tak dalej, teraz już może być tylko dobrze:)

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    👨25/08/2010 Szymon💙
    👦07/11/2014 Aleksander💙
    👧08/01/2022 Klara ❤️
  • Pollyanna Autorytet
    Postów: 445 259

    Wysłany: 29 września 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, aż sama się popłakałam. Cudownie razem wyglądacie. Marceli taki śliczny. A Ty to po prostu przepiękna mamusia. Wyglądasz rewelacyjnie!

    U nas po sobotniej wizycie wszystko w porządku. Marysia waży już 1500 gram. A szyjka "jak drut" jak to określił mój lekarz, 30 mm. Mam przestać się przejmować, ulżyło mi. Następna wizyta za 4 tygodnie i pewnie już określimy termin cc. Ale to minęło.

    Dzisiaj mieliśmy kolejne zajęcia sr. Tym razem pielęgnacja maluszka. Świetnie było. Nawet nie wiem, kiedy ten czas upłynął.

    My mamy Quinny Moodd z fotelikiem Cabriofix i bazą. Zastanawialiśmy się jeszcze nad Bebetto Silvia, ale mój mąż po zobaczeniu, prowadzeniu i "macaniu" zdecydował, że ten i żaden inny.

    Lola, pisałam Ci kiedyś o stronach z łóżeczkami. Chciałam już zamówić u nich, ale są błędy na stronie, a kontakt z nimi kiepski. Na forach dziewczyny polecają innego producenta i chyba jutro od niego zamówię. I ceny niższe.

    www.pietrus.pl

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    Córeczka :)

    km5smg7y28om81lj.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 29 września 2014, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaarolaa sama sie popłakalam cudowne uczucie na pewno zarówno dla Ciebie jak i dla Maluszka <3
    juz bedzie tylko lepiej !!!

    Dziewczyny jak to jest z tym twardnieniem brzucha? jak je rozpoznać ze to nie dziecko?
    bo ja nigdy tego nie miałam a dzis w ciagu dnia popoludniu az do teraz mam wrazenie ze mi twardnieje co jakis czas,
    nie tak na dlugo ale na chwile, przechodzi i znow... i sie zastanawiam :(
    moze ktoras z Was mi to bardziej przybliżyc? troche sie zmartwilam a tak jutro jak bede w szpitalu to podpytalabym moja gine...

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    Kate

    np55zzc.png
  • Pollyanna Autorytet
    Postów: 445 259

    Wysłany: 29 września 2014, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kittykate, mam ten sam problem - nie wiem, jak to rozpoznać. Gdzieś przeczytałam, że tego nie da się z niczym pomylić, bo boli. Czasami wydaje mi się, że mi twardnieje, ale nie wiem, czy na pewno.

    Córeczka :)

    km5smg7y28om81lj.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 29 września 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pollyanna wrote:
    kittykate, mam ten sam problem - nie wiem, jak to rozpoznać. Gdzieś przeczytałam, że tego nie da się z niczym pomylić, bo boli. Czasami wydaje mi się, że mi twardnieje, ale nie wiem, czy na pewno.

    Podobno sa to skurcze probne Braxtona-Hicksa tzw skurcze probne macicy, nie sa grozne jesli trwaja krotko sa nieregularne, i nie towarzyszy im silny bol brzucha czy plamienie z drog rodnych.
    nalezy wstac, zmienic pozycje, polozyc sie lub przespacerowac, rowno i spokojnie oddychac, nie nalezy glaskac sie o brzuchu. :)

    Kate

    np55zzc.png
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 29 września 2014, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wg mnie to jest tak, gdy maluch wariuje w brzuszku to unosi się skóra, faluje, czuć pływanie albo kawałek wypychającej kostki,
    gdy twardnieje macica, to jest całkiem inaczej brzuch lekko wygina, uwypukla się u mnie głównie na wysokości pępka, i czuć choć nie zawsze ściąganie się skóry, czasem nie mogę się db wyprostować, to nie boli ale jest taki dyskomfort, trwa kilka sekund i brzuch robi się miękki.. tak wg moich obserwacji


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 29 września 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julianna wrote:
    wg mnie to jest tak, gdy maluch wariuje w brzuszku to unosi się skóra, faluje, czuć pływanie albo kawałek wypychającej kostki,
    gdy twardnieje macica, to jest całkiem inaczej brzuch lekko wygina, uwypukla się u mnie głównie na wysokości pępka, i czuć choć nie zawsze ściąganie się skóry, czasem nie mogę się db wyprostować, to nie boli ale jest taki dyskomfort, trwa kilka sekund i brzuch robi się miękki.. tak wg moich obserwacji

    julianna mialam dzis dokladnie tak samo...

    Kate

    np55zzc.png
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 29 września 2014, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś tu wcześniej na forum pisał, że:
    1. Jak twardnieje macica, to z brzucha robi się stożek lub kulka. Twardnienie dotyczy całej powierzchni brzucha. Cała macica się napina.
    2. Jak wypycha się dzieciaczek, to napięcie robi się z jednej strony. Pozostałe części brzucha możesz nacisnąć i tam jest miękko.

    U mnie się to sprawdza.

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Bogusiar80 Autorytet
    Postów: 1164 829

    Wysłany: 29 września 2014, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie. Jak wkladacie sobie globulki to tylko na ich wielkosc czy ciut popychacie do srodka? Bo ja tak ogolnie zrobilam dzis. Troche mnie pieklo przy wkladaniu. A w zyciu raz mialam globulki i to jak w ciazy nie bylam. Mam nadzieje, ze bedzie ok :)

    iv09j44jrzoyrcfq.png iv09x1hppuqonulm.png
  • Pollyanna Autorytet
    Postów: 445 259

    Wysłany: 29 września 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bogusiu, mi lekarz mówił, że trzeba włożyć dalej.

    Córeczka :)

    km5smg7y28om81lj.png
‹‹ 948 949 950 951 952 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ