X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe Mamuśki 2014
Odpowiedz

Grudniowe Mamuśki 2014

Oceń ten wątek:
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 1 października 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szurabura dobrze dziewczyny pisza... nerwy trzymaj na wodzy one teraz tylko moga zaszkodzic, musisz myslec pozytywnie i byc jak najbardziej spokojna, pewnie ze to nielatwe ale pomysl o dziecku i pamietaj!!! nie jestes w tak zlej sytuacji jak byla Kaarolaa dziecko jest juz duzo silniejsze by z pomoca aparatury gdyby sie cokolwiek podzialo przezyc poza Twoim brzuszkiem!
    Ale wierze ze nie bedzie to konieczne i spokojnie jeszcze uda sie je zatrzymac ... zaufaj lekarzom!
    Trzymam kciuki za Was !!!! <3

    Kate

    np55zzc.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 1 października 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się w kalendarzowym ósmym miesiącu :)

    Czy Was też trochę boli brzuch jak na okres? Mnie od kilku dni rano trochę boli, ale nie bardzo.

    Lola83 lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 1 października 2014, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia wrote:
    Witam się w kalendarzowym ósmym miesiącu :)

    Czy Was też trochę boli brzuch jak na okres? Mnie od kilku dni rano trochę boli, ale nie bardzo.

    Milcia, szykuje się już brzuchol do porodu! W końcu 8 miesiąc!

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 1 października 2014, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eforts wrote:
    A skąd ja mam teraz wiedzieć która strona w materacu to kokos a która gryka? :)

    Kokos jest płaski, a gryka to takie ziarenka. Rozróżnisz na pewno :)

    eforts lubi tę wiadomość

  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 1 października 2014, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na razie nie mam takich odczuć, ale pewnie tak jak lola pisze, brzuchol w kolejne stadium wszedł i się szykuje...

    dziewczyny, które iorą nopse na skurcze, czy jak je łykacie to skurcze odchodzą, bo ja mimo jej łykania i tak je mam, być może nie tak często


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 1 października 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wczoraj pomogla choc wzielam 2 dawki po 2 tabl a nie 3 dawki jak zalecila moja gin.
    Wiem tez juz ze za bardzo sie forsuje, z duzo czasem robie rzeczy i nie potrafie usiedziec na d... a to juz niestety ta pora zeby troche przystopowac bo faktycznie mogloby to miec rozne konsekwencje... wydaje nam sie ze wszystko ok i super a nagle wszystko moze sie obrocic o 180 stopni.... takze pilnujmy sie dziewczyny! :) ja zalegam przed tv... buuu ale pogoda tez nie zacheca do spacerow, zaczelo padac...

    Kate

    np55zzc.png
  • AsiaCh Autorytet
    Postów: 433 191

    Wysłany: 1 października 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szurabura musisz być silna Kochana! Ja biorę magnez: http://centrumamis.pl/pl_PL/p/Coral-Magnesium/948?gclid=CMnihN74isECFSXKtAodyiIA2A
    jest to magnez ze sklepu zielarskiego, super przyswajalny. Jak już kiedyś pisałam, ja nie biorę preparatów z apteki, bo mój organizm zupełnie na nie nie reaguje. Zaopatruję się we wszystko z tej firmy i jest super, nawet z anemii wyszłam, a lekarze przez całe studia rozkładali nade mną ręce i twierdzili, że chyba taka moja anemiczna uroda :)

    860ianliz3s2rxlo.png
  • slodka100 Autorytet
    Postów: 1688 1468

    Wysłany: 1 października 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ;) przepraszam ze wchodze wam w watek bo bede marcowa mamusia 2015 ;)
    ale mam tylko 1 do was pytanie odnosnie wozka: czy potrzebna jest regulacja zaglowka w gondoli?????????
    W niektorych firmach zaczynaja to wycofywac by dziecko tylko lezalo w gondoli a mam jeszcze opcje kupienia wozka z ta regulacja ale musialabym kupic go jak najszybciej bo zaraz wyprzedaja te starsze modele a;e z dugiej strony mam jeszcze duzo czasu na kupno wozka dlatego prosze was o wasze opinie na temat tego zaglowka ;)

    atdc2n0ay3iuybl8.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 1 października 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slodka pierwsze slysze o historiach z zaglowkiem w gondoli... dziecko jest po prostu za male... a gondola i tak posluzy Ci bardzo krotko bo zaledwie 4 miesiace, dziecko zacznie siadac rozgladac sie, bedzie chcialo byc wyzej widziec wiecej i wtedy zmieniasz na spacerowke ktora jest wygodniejsza i mniejsza i warto by ona miala mozliwosci przeroznych regulacji :) np na plasko, na nozki, najlepiej duza budka by dobrze chronila przed sloncem :) etc w gondoli dziecko ma miec tak jak w lozeczku czyli plasko i cieplo :) powodenia!
    ja kupilam wozek i nie spotkalam sie z takim wynalazkiem, pewnie dlatego wycofuja to bo to po prostu sie nie przydaje.

    aga.just lubi tę wiadomość

    Kate

    np55zzc.png
  • slodka100 Autorytet
    Postów: 1688 1468

    Wysłany: 1 października 2014, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje bardzo za info ;) teraz juz wiem ze ta regulacja nie ma sensu i moze byc niebezpieczna bo przeciez w gondoli nie ma pasow.

    Życze szybkiego i pomyslnego rozwiazania ;)

    kittykate lubi tę wiadomość

    atdc2n0ay3iuybl8.png
  • aniar Autorytet
    Postów: 577 398

    Wysłany: 1 października 2014, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fakt, też wydaje mi się nieprzydatna ta regulacja, ale w Jedo jest opcja podniesienia w gondoli. Właściwie nie wiem po co...

    slodka100 lubi tę wiadomość


    9f7c0714c72801dem.jpg
    - Mój blog :)
    Polub mnie na Facebooku:)
    3i492n0a68x5of6u.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 1 października 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    producenci kusza roznymi opcjami im wiecej bajerow tym wiecej mozna napisac na stronie:) niekoniecznie idzie to w parze z wygoda i zdrowiem dziecka:) nigdy bym nie pomyslala ze 1 mies czy 2 mies maluszkowi mozna podniesc tak glowe w gondoli bo i po co ? zwykle przeciez na swierzym powietrzu w niej spi :)

    slodka100, aniar lubią tę wiadomość

    Kate

    np55zzc.png
  • goto4 Autorytet
    Postów: 279 144

    Wysłany: 1 października 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szurabura mi ginekolog przepisał Magnezin. Ma on 515g jonów magnezowych. Polecam, jest to lek a nie suplement. Póki co biorę jedna tabletkę dziennie.

    esyqd4f.png
    vej6x4z.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 1 października 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jak oglądałam wózki, to wszystkie praktycznie miały regulację w gondoli i się zastanawialiśmy po co to.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szurabura bedzie dobrze...koncowka 27 to prawie 100% szans, ze dziecko przezyje...a poza tym poki dostajesz kroplowki bedzie dobrze tylko niech rozwarcie sie nie powieksza,,,a jak szyjka, miekka i skraca sie??? jesli jest tylko rozwarcie to slyszalam o dziewczynach, ktore z lekkim rozwarciem lezaly do 38 tyg...kochana nie wiem jak mam Cie pocieszyc bo u mnie akurat to wszystko poszlo nagle, bez ostrzezenia...

    i najwazniejsze, wiem ze trudno ale mysl pozytywnie bo nerwy to najgorsze co moze byc i jeszcze pogarszaja cala sytuacje...

    kittykate, Qrczak lubią tę wiadomość

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 1 października 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na skurcze ja mam przepisaną No Spę Max 3x1 i do tego teraz jeszcze Relanium 2x1 na uspokojenie brzucha. Póki co skurczy mam mniej niż 10 dziennie. Niestety zaczęło mnie dusić między piersiami i z tyłu pleców, do tego stopnia, że oddychać nie mogłam. To jest związane z moją krzepliwością krwi. Na to biorę zastrzyki, ale mam nadzieję, że się więcej nie powtórzy.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 1 października 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez biorę Magnezin i tez mi polecił go gin.

    W spacerówce maluchy mają mieć płasko, więc faktycznie to chyba niepotrzebny bajer i ja też słyszałam, że ma być zabroniony w przyszłości. Ale to nie ma problemu, jak opcja jest, to po prostu jej nie używać i problem z głowy!

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 1 października 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    Co do regulacji w gondoli, to jest ona przydatna np. gdy dziecko ma refluks. Wtedy niestety leżenie całkowicie na płasko nie jest wskazane, gdyż dziecko może się zadławić/udusić cofającym się pokarmem. Niby bajer, ale czasem przydatny, choć wiem że raczej rzadko się z niego korzysta.
    Są nawet specjalne wózki dla dzieci z refluksem, gdzie całą gondolę można ustawić pod kontem. No ale to już w ogóle bezsens. Bo wiadomo, że wózek kupujemy raczej przed narodzinami dziecka, a jaka mama będzie z góry zakładała, że jej dzieciątko będzie cierpiało na refluks ;)
    No i wg mnie 4 m-ce na przerzucenie dziecka z gondoli do spacerówki to stanowczo za wcześnie! Dziecko niestety jeszcze dobrze nie siedzi, jest chwiejne itd. Ale to jedynie moje zdanie, oparte na obserwacji i rozmowach z doświadczonymi mamami ;)

    aniar lubi tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 1 października 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej kolezanki dziecko mialo 4,5 mies jak przesadzila je do spacerowki i mala nie miala zadnych problemow :)
    mi sie wydaje ze zalezy od dziecka jak wczesnie zaczyna unosic glowe, cwiczyc miesnie i siadac :)
    Jej Blanka nie chciala juz za bardzo jezdzic w gondoli i patrzec w niebo :)

    Kate

    np55zzc.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 1 października 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wyraziłam jedynie własne zdanie. Póki moje dziecko nie będzie samodzielnie siadało, to nie mam zamiaru przesadzać go do spacerówki czy też sadzać na siłę, bo to najgorsze, co można robić dziecku. Rozmawiałam z rehabilitantką mojego siostrzeńca i mówiła, żeby absolutnie nie sadzać dziecka póki ono samo nie zacznie tego robić i nie będzie stabilnie siedzieć. To samo dotyczy prowadzania dziecka za rączki, chodzików, w których dziecko uczy się chodzić w nieprawidłowy sposób (zwykle na palcach) czy huśtawek, w których jego nóżki zwisają i obciążają słaby jeszcze kręgosłup. także ja zaufam profesjonaliście ;)
    Ale jeśli jakieś dziecko w wieku 4 miesięcy siada całkowicie samodzielnie i jest stabilne w takiej pozycji to owszem, czemu nie.

    aga.just, eforts lubią tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
‹‹ 954 955 956 957 958 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ