X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2023
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2023

Oceń ten wątek:
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 04:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morelka456 wrote:
    Za mniejszą dawkę luteiny 50 nie płaciłam, teraz biorę 100 i płace 20 zł mniej więcej
    Ja biorę 200 nic nie płacę.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz po prostu musiał ci zaznaczyć ryczałt tylko a nie jeszcze do tego kod ciąża...

    Madeline lubi tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Morelka456 Autorytet
    Postów: 348 232

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to nieźle. To mu powiem,żeby to zrobił teraz skoro one są całkowicie bezpłatne.

  • kropeczek Autorytet
    Postów: 933 837

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam luteine 100mg i też mam całkowicie za darmo.

    ♥️ 2020 - 👧🏼

    25.10.22 🕊👼🤍
    13.03.23 🕊👼🤍

    🌈💜 12.2023 👶🏼

    PAI1 hetero, MTHFR hetero
    💉 Clexane 40mg, Acard 150, luteina
  • Dzella19 Autorytet
    Postów: 485 336

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, widze ze dużo wizyt już miałyście, gratuluje dobrych wieści ❤️
    Morelka ja mam jeszcze pobolewania podbrzusza ale już tak raz dziennie lub raz na dwa dni i krótko boli, tydzien temu miałam ostre skurcze i biegunkę ale to było na bank po pomidorach😂 niestety wymiotuje praktycznie codziennie tylko raz albo rano jak wstanę wezmę tabletkę i zaraz wymioty na żółto albo przed spaniem😂 nie jest lekko mdłości niestety całodzienne jeszcze mie odpuszczają, ka staram się na sile jeść wiadomo, wizyta we wtorek i szykujemy się żeby zrobić te płatne badania Nifty bo już dziś 10+1 a wiem ze od 10 tyg można wiec akurat za jakiś tydzien dwa chve zrobić, dziś pierwszy raz od 3 tyg wyszłam z domu do ludzi czyli na rzęsy i było mocno średnio bo nony leżałam ale dostałam helikoptera( jak bym była ostro pijana ) dziwne to było ale wytrzymałam 🙏🏻 Gdyby nie jutrzejsza impreza to bym zrezygnowała xd
    Dziewczyny jestem w szoku ile wy bierzecie leków ja o 90% nie słyszałam ja biorę tylko kwas foliowy z omegamed i wit D która mi się skończyła, No i leki na wymioty, kurde teraz się zastanawiam czy coś ze mną nie tak ? Śluz tez mam tak rożny i tez czasem na papierze widze taki grudki żółte lub żółty śluz dziś jest gesty i biały na przykład 😂 zapach normalny ale czy mam o tym myśleć kurdeee nie wiem sama 🤔🙄

  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzella19 wrote:
    Hejka, widze ze dużo wizyt już miałyście, gratuluje dobrych wieści ❤️
    Morelka ja mam jeszcze pobolewania podbrzusza ale już tak raz dziennie lub raz na dwa dni i krótko boli, tydzien temu miałam ostre skurcze i biegunkę ale to było na bank po pomidorach😂 niestety wymiotuje praktycznie codziennie tylko raz albo rano jak wstanę wezmę tabletkę i zaraz wymioty na żółto albo przed spaniem😂 nie jest lekko mdłości niestety całodzienne jeszcze mie odpuszczają, ka staram się na sile jeść wiadomo, wizyta we wtorek i szykujemy się żeby zrobić te płatne badania Nifty bo już dziś 10+1 a wiem ze od 10 tyg można wiec akurat za jakiś tydzien dwa chve zrobić, dziś pierwszy raz od 3 tyg wyszłam z domu do ludzi czyli na rzęsy i było mocno średnio bo nony leżałam ale dostałam helikoptera( jak bym była ostro pijana ) dziwne to było ale wytrzymałam 🙏🏻 Gdyby nie jutrzejsza impreza to bym zrezygnowała xd
    Dziewczyny jestem w szoku ile wy bierzecie leków ja o 90% nie słyszałam ja biorę tylko kwas foliowy z omegamed i wit D która mi się skończyła, No i leki na wymioty, kurde teraz się zastanawiam czy coś ze mną nie tak ? Śluz tez mam tak rożny i tez czasem na papierze widze taki grudki żółte lub żółty śluz dziś jest gesty i biały na przykład 😂 zapach normalny ale czy mam o tym myśleć kurdeee nie wiem sama 🤔🙄

    Wszystko jest z tobą ok. Poprostu na tym forum ovufriend głównie są osoby które zaszły w ciążę po wielu latach starań i mają jakieś problemy plodnosciowe.
    A jeśli o śluz to często przy infekcji jest oprócz sercowatych upławów swiąd pieczenie więc jeśli się to utrzymuje ciągle to można podejrzewać infekcje.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Morelka456 Autorytet
    Postów: 348 232

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka nie do końca każdy ma jakieś problemy z płodnością. Sporo kobiet jak i mężczyzn nie wie,że ma mutacje genetyczne albo inne choroby.
    Chociaż mi mój ginekolog powiedział,że np mutacja mthfr nie jest powodem do brania heparyny i większej dawki kwasu foliowego.

    Komu jeszcze zostały prenatalne? Kasiu wiem,że Ty masz w poniedziałek,ja mam w poniedziałek zwykła wizytę i wtedy będę wiedziała jaki termin mogę wybrać,bo zależy ile teraz ma dzidziuś.

  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 30.06 prenatalne ;) a 15.06 zwykłą wizytę u gina
    Co do heparyny i folianow to samo mthfr nie jest niby wskazaniem, ale ja np mam jeszcze pai homo i VLeiden a to już trombofilia. Więc biorę taki zestaw. Bez tego nie donoszę ciąży. Także jak ktoś nie ma problemów to nic tylko się cieszyć ;)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Dudka1997 Ekspertka
    Postów: 182 203

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to dziewczyny dziś mam kryzysowy dzień...odkąd wstałam to mam straszne rwanie w podbrzuszu więc leżę od rana i jedynie wstaje na siku 😏 mam nadzieję że to tylko chwilowe

    preg.png

    08.2022 💔🤰
    31.03 ⏸️
    USG1 20.04 7t+1d ❤
    USG2 5.05 9t+2d ❤ zalozona karta ciazy, CRL 2.6cm
    USG 3 30.05 12t+6dn CRL 6.9cm Płeć: dziewczynka
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno, więzadła może cię bolą. Macica się rozrasta coraz bardziej.

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Ann_123 Koleżanka
    Postów: 60 61

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie prenatalne 7 czerwca a kolejna wizyta 26 czerwca.

    Dudka1997 trzymaj się!

    Morelka456, Dudka1997 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Morelka456 Autorytet
    Postów: 348 232

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Ja mam 30.06 prenatalne ;) a 15.06 zwykłą wizytę u gina
    Co do heparyny i folianow to samo mthfr nie jest niby wskazaniem, ale ja np mam jeszcze pai homo i VLeiden a to już trombofilia. Więc biorę taki zestaw. Bez tego nie donoszę ciąży. Także jak ktoś nie ma problemów to nic tylko się cieszyć ;)
    Ja mam mthfr i Pai I,ale fakt ginekolog mówił,że Leiden i ten drugi gen ( zapomniałam nazwy) są czynnikiem ryzyka.
    Mnie ciągnie dziś dół brzucha,parcie jakby się brzuch stawiał. Macie tak?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    ja tak samo mam luteinę za darmo. :)
    Cieszę się, że u Was wszystko dobrze. Z brzuchem miałam podobnie jak Wy w okolicach 9 tygodnia i wszystko jest oki.
    Dołączyłam niestety do klubu pH 8 i idę jutro zrobić jeszcze raz badanie moczu. Dobrze, że w poniedziałek mam wizytę to od razu zapytam co z tym fantem.

    Morelka pamiętam, że miałaś podobny problem. Jak sobie z tym poradziłaś? ☺️

    Madeline lubi tę wiadomość

  • Anu5ia Przyjaciółka
    Postów: 65 64

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam prenatalne 9.06. Też mam takie ciągnięcia od dwóch dni. Trochę wywołane chyba zaparciami tak myślę i rośnięciem... mam nadzieję że to dlatego 🥴

  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam brzuch jak w 5 mc 🤣 jak się najem to wyskakuje, przez chwilę jest płaski i wystarczy że znowu zjem a wystaje. Też mnie ciągnie trochę ale staram się odpoczywać ile moge

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Dudka1997 Ekspertka
    Postów: 182 203

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Na pewno, więzadła może cię bolą. Macica się rozrasta coraz bardziej.

    Tak czytalam właśnie;) No nic trzeba to przetrwać;)

    preg.png

    08.2022 💔🤰
    31.03 ⏸️
    USG1 20.04 7t+1d ❤
    USG2 5.05 9t+2d ❤ zalozona karta ciazy, CRL 2.6cm
    USG 3 30.05 12t+6dn CRL 6.9cm Płeć: dziewczynka
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morelka456 wrote:
    Emilka nie do końca każdy ma jakieś problemy z płodnością. Sporo kobiet jak i mężczyzn nie wie,że ma mutacje genetyczne albo inne choroby.
    Chociaż mi mój ginekolog powiedział,że np mutacja mthfr nie jest powodem do brania heparyny i większej dawki kwasu foliowego.

    Komu jeszcze zostały prenatalne? Kasiu wiem,że Ty masz w poniedziałek,ja mam w poniedziałek zwykła wizytę i wtedy będę wiedziała jaki termin mogę wybrać,bo zależy ile teraz ma dzidziuś.

    Mutacje też powodują problemy plodnosciowe czyż nie? Mthfr jest powodem do brania metylowych witamin a nie większej ich dawki czy heparyny.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dokładnie. Przy mthfr trzeba brać foliany i metyle, a nie większe dawki kwasu foliowego. Ja na początku mojej batalii o dziecko brałam Femibion. Wywalił mi kwas foliowy grubo ponad normę bo zamiast go przyswajać, odkładał. Teraz biorę tylko metylowane witaminy.

    e_mil_ka lubi tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Nattttal Ekspertka
    Postów: 216 184

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam bardzo duże bóle brzucha od piątku do wtorku, nasilały się podczas chodzenia, ale nawet jak leżałam mnie bolało. Poszłam do lekarza w sobotę i wszystko było w porządku, mówił, że albo macica się powiększa albo za dużo chodziłam dzień wczesniej i lepiej się oszczędzać. Każdy taki ból jest bardzo stresujący, zwłaszcza, jak boli dłużej. Jestem przekonana, że nasze ciała przygotowują się do nowej roli i stąd ten dyskomfort ❤️

    Morelka456, Dudka1997 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Morelka456 Autorytet
    Postów: 348 232

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Tak dokładnie. Przy mthfr trzeba brać foliany i metyle, a nie większe dawki kwasu foliowego. Ja na początku mojej batalii o dziecko brałam Femibion. Wywalił mi kwas foliowy grubo ponad normę bo zamiast go przyswajać, odkładał. Teraz biorę tylko metylowane witaminy.

    W pueria uno i Duo masz kwas metylowany i zwykły. Wszystkie suplementy tak mają.
    Femibion też ma obie wersje kwasu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2023, 20:35

‹‹ 70 71 72 73 74 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ