X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2017
Odpowiedz

Grudzień 2017

Oceń ten wątek:
  • magdzia26 Autorytet
    Postów: 6509 11640

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia na wizytach ja dzisiaj idę do endo -ginka więc mam nadzieję że przy okazji konsultacji endo zrobi mi USG i zobaczę co u mojego okruszka

    Zołzimagic, Wachciowa lubią tę wiadomość

    zrz6x1hpqvnjwkat.png
    dqpr2n0afwpg3f4t.png[/url]
    Aniołek 16.08.2016 <3
  • AnaR Autorytet
    Postów: 445 512

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus87 wrote:
    AnaR a to pierwsza wizyta? Czy juz kolejna? Gratki wiesci z wizyt i kciuki za kolejne ! :) Ooo ja juz wizytr mam za tydzien.ale zlecialo
    Teraz będzie druga.

    geeky-2017-12-21.jpg
    nzjdqqmzsy5sbehi.png
    Uleczka 29.01.2016
  • Missjust Ekspertka
    Postów: 171 203

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wiecie, co. walczę z dodawaniem zdjęć, ale nic mi nie wychodzi ;> jak to robicie?

    Udało się :)
    Tak więc to są te ciuszki z Lidla, które zakupiłam na dobry początek:
    2974o8.jpg
    A to są książki które kupiłam, całkiem fajnie napisane, są głównie o ciąży a nie dzieciach. To moja pierwsza ciąża, więc pomyślałam, ze się przyda. Kupiłam jeszcze w październiku, zanim zaczęliśmy się starać, żeby wiedzieć czego się spodziewać ;p
    2hwpqg6.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2017, 08:53

    Tizzi, Basik83, Lady Savage, Justya85, Ingwer, magdzia26, Wachciowa, Marteczka93, A85K lubią tę wiadomość

    ur3qp2.png
    cravings-2017-12-14.jpg
  • kaka470 Autorytet
    Postów: 1210 959

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się w ten zimny poranek , jeszcze tylko 2tyg i w końcu zobaczę moją fasolkę nie mogę się już doczekać !!!! Mnie od wczoraj dopadły mdłości , i to chyba mega mdłości , przynajmniej jestem spokojniejsza bo jedyny objaw ciąży jak na razie to brak @ .

    migiem, Wachciowa, Tizzi lubią tę wiadomość

    30.11.2015 <3 Laurka ,16.02.2017 Anołek 6tc[*], 01.01.2018<3 Tomuś

    201511304980.png

    201801011678.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nowym mama polecam zorientowac sie juz w poradniach laktacyjnych - dla mnie np. bardzo wazne bylo karmienie piersia i moj szpital, jesli w nim sie rodzilo, ma darmowa poradnie laktacyjna. Korzystalam z niej przy pierwszym dziecku - bylam na konsultacjach, bo zatkany kanalik mialam i pomagali mi.
    Karmienie nie jest takie hop siup, dlatego warto miec przygotowan zaplecze zawczasu. Dużo ksiazek o karmieniu piersia jest, doradców laktacyjnych.

    kaka470, Basik83, Wachciowa lubią tę wiadomość

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Mus Koleżanka
    Postów: 44 97

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tizzi wrote:
    U mnie po wizycie jest wszystko super. Nasz groszek rośnie i ma już 17mm <3 serduszko 165/min :)
    Tizzi gratuluję :).

    Tizzi lubi tę wiadomość

    25 dc- beta 94,52 U/l , 27 dc- beta 211,5 U/l
    29 dc- beta 475,8 U/l, 34 dc beta 2628 U/l
    24.04.17 jest serducho :)
    p19uskjomqafttjx.png
  • emilydread Ekspertka
    Postów: 170 397

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tizzi wrote:
    Prenatalne mam 24.05 za 4 tyg.

    Powodzenia na wizytach :)

    Tizzi , jakie dokładnie testy robisz?
    Ja zdecydowałam się na HARMONY :)

    Jutro zaczynamy 10 tydzień huhuuuu! A wiesz, że za miesiąc będziemy już w II trymestrze ?!:)

    p19u9jcgcttxiugd.png
    23.05 Kaziu 15.00 cm <3
    *Aniołek 24.01 -10 tc*
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majamia wrote:
    A ja nowym mama polecam zorientowac sie juz w poradniach laktacyjnych - dla mnie np. bardzo wazne bylo karmienie piersia i moj szpital, jesli w nim sie rodzilo, ma darmowa poradnie laktacyjna. Korzystalam z niej przy pierwszym dziecku - bylam na konsultacjach, bo zatkany kanalik mialam i pomagali mi.
    Karmienie nie jest takie hop siup, dlatego warto miec przygotowan zaplecze zawczasu. Dużo ksiazek o karmieniu piersia jest, doradców laktacyjnych.
    jeśli coś mogę doradzić to radziłabym pierworódkom rozejrzeć się gdzie mają poradnie laktacyjne i pielęgniarkę laktacyjną, terminy są tam odległe i ja mając z małą problem, zaczęłam tego szukać gdy miała około 2 miesiące i to było już zdecydowanie za późno. Najlepiej juz zacząć sie wstępnie umawiać pod koniec 6 miesiąca na początku 7 miesiąca. Bardzo bardzo pomagają, jeśli sie zawczasu je zarezerwuje.

    Wachciowa lubi tę wiadomość

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • Alxawl Autorytet
    Postów: 468 374

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chicken wrote:
    80zl/mac ale przez pracodawcę?
    Ja myślę czy u siebie nie wykupić abo. U mnie to jest zbiór placówek które współpracują z ubezpieczycielem. Placilabym dużo bo 140zł Ale w tym jest też prowadzenie ciąży. Pytanie tylko czy wszystkie badania też czy to już dodatkowy koszt?
    80zl to jest koszt jaki ja ponosze na siebie. mamy pakiet za 240zl na miesiąc za 3 osoby. to jest najwyższy pakiet i mam dostęp do wszystkich specjalistów praktycznie od ręki. opłaca się jak ktoś faktycznie korzysta. u nas wzięliśmy ten pakiet że względu na dziecko. jeśli jest przeziębione co się często zdarza to można podejść do pediatry nawet wieczorem a nie trzeba się tłuc po izbach przyjęć w szpitalu gdzie i tak by nas olali. tak samo mam dostęp do alergologa dziecięcego i do wszystkich badań. a teraz w ciąży wszystkie badania mam w pakiecie, dali mi do podpisania plan opieki w ciąży, w którym są opisane plany na kolejne wizyty i konieczne badania. jest też napisane że mogę przyjść w każdej chwili na kontrolę nawet jak po prostu odczuwam niepokój. także ze swojej strony polecam ;)

    co do farbowania to ja mimo siwiejacych włosów na razie nie farbuje bo wiem że nie przeżyje zapachu farby...
    dziś nawet ciepłe powietrze z łazienki mnie osłabia :( czekam aż odruch wymiotny przejdzie żebym mogła wziąć leki...

    powodzenia na dzisiejszych wizytach :)

    chicken, Wachciowa lubią tę wiadomość

    Mom of 3 :)
    11.2011
    11.2017
    06.2019
  • Ingwer Znajoma
    Postów: 19 32

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzę, że wiele z nas ma dzisiaj wizytę u gina - ja też :) Trzymam mocno kciuki Kochane! Niech każda z nas dziś usłyszy same pozytywne rzeczy!

    Zołzimagic, migiem, Wachciowa, Tizzi lubią tę wiadomość

    3jgxgox1d1oovi0e.png
    27.04.17 - jest <3
    01.06.17 - 6,5cm, NT=1,14
    12.07.17 - 236g szczęścia - będziemy mieć córeczkę! <3
  • Justya85 Autorytet
    Postów: 714 401

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam I ja. U mnie tez zimno szaro I ponuro.
    Tizzi gratulacje:)
    Lady a u mnie truskawki caloroczne juz puscily z tym ze nie wiem czy nie umrozone, I tez musze zamowic piaaskownice:)
    Jejku dziewczyny u nas w weekend ma byc.kolo 20 stopni wiec moze ostatnie juz takie paskudne dni. Ja mam we wtorek wizyte I chyba padne do tego czaasu.... juz sie rozgladalam wczoraj za lekarzem w szpitalu w ktorym chce rodzic. A tak z ciekawosci ile placiciw za prywatne wizyty? Ja najlepsza endo tylko 150zl a lekarz o ktorym mysle tylko 180 hehe
    I kciuki za dzisiejsze wizyty:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2017, 09:45

    Panie Boże chroń tą małą istotkę i pozwól nam ją kochać...synuś!
    9ewnskjogh9me2fr.png
    29.11.2017 mamy serduszko!
    Córeńka 5 latka (2013)
    Aniołek [*] hbd10 (w 7 przestało bić serduszko:() (11.05.2017)
    hashimoto, podwyższona prl, homa-r 1,66-dietka
  • mycha91 Autorytet
    Postów: 1137 1055

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justya85 wrote:
    Witam I ja. U mnie tez zimno szaro I ponuro.
    Tizzi gratulacje:)
    Lady a u mnie truskawki caloroczne juz puscily z tym ze nie wiem czy nie umrozone, I tez musze zamowic piaaskownice:)
    Jejku dziewczyny u nas w weekend ma byc.kolo 20 stopni wiec moze ostatnie juz takie paskudne dni. Ja mam we wtorek wizyte I chyba padne do tego czaasu.... juz sie rozgladalam wczoraj za lekarzem w szpitalu w ktorym chce rodzic. A tak z ciekawosci ile placiciw za prywatne wizyty? Ja najlepsza endo tylko 150zl a lekarz o ktorym mysle tylko 180 hehe
    I kciuki za dzisiejsze wizyty:)

    Ja place 200 ziko. Niby sporo. Ale za komfort psychiczny i ludzki gabinet z jednorazowymi spodniczkami itep oraz dobrym sprzetem jestem w stanie przezyc i usg na kazdej wizycie.

    p19udqk3k1omz18g.png

    25 tc 870 g Uleczki <3
    19tc 290g ! Kawał - no właśnie.Kogo?
    7tc, 0.62 cm kropka i bijace serduszko <3
    5CS 12dpo - beta 99.47! 15 dpo - 361.62!!
  • nesairah Autorytet
    Postów: 2322 2169

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia na wizytach! Ja mam jutro o 10:45.

    A tak poza tym to miałam okropną noc. O 2:30 obudziły mnie mdłości i jednocześnie ogromny głód! Co z tego, że jadłam przed snem... musiałam wstać i zrobić kanapki. Mój P był na mnie wściekły, że go obudziłam. Przewracając się z boku na bok, trącił mi talerz, kanapki spadły (na pościel, bo kocham jeść w łóżku), a ja się popłakałam. Nie panuję nas sobą. Z jednej strony to śmieszne, a z drugiej tak bardzo nieznośne...

    preg.png

    2017 - 👦, 2021 - 👶

    2016 - [*] 6tc 👼
    2019 - [*] 6tc 👼
    2022 - cb💔
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesairah wrote:
    Powodzenia na wizytach! Ja mam jutro o 10:45.

    A tak poza tym to miałam okropną noc. O 2:30 obudziły mnie mdłości i jednocześnie ogromny głód! Co z tego, że jadłam przed snem... musiałam wstać i zrobić kanapki. Mój P był na mnie wściekły, że go obudziłam. Przewracając się z boku na bok, trącił mi talerz, kanapki spadły (na pościel, bo kocham jeść w łóżku), a ja się popłakałam. Nie panuję nas sobą. Z jednej strony to śmieszne, a z drugiej tak bardzo nieznośne...

    też nie potrafię zapanować nad emocjami. Wczoraj poryczałam się na Meridzie Walecznej i to nie na momencie, jak ta matka prawie że umarła tylko na początku jak Merida jeździ na koniu i strzela z łuku. Czemu mnie to tak rozczuliło nie wiem, a dziś nawrzeszczałam na małą. Bo nie słuchała sie w ogóle, tłumaczę, tłumaczę, proszę, proszę, i tak milion razy, w końcu nie wytrzymała nawrzeszczałam i ją szarpnęła, a potem ryczałam z nią ;/ głupia jestem.

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • Tizzi Autorytet
    Postów: 357 375

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emilydread wrote:
    Tizzi , jakie dokładnie testy robisz?
    Ja zdecydowałam się na HARMONY :)

    Jutro zaczynamy 10 tydzień huhuuuu! A wiesz, że za miesiąc będziemy już w II trymestrze ?!:)
    Usg + pappa. Jeśli wyjdzie coś nie tak to wtedy będziemy myśleć dalej. :)

    <3 Lea <3
    tt1d8bf6.pngcravings-2017-12-01.jpg
  • Ingwer Znajoma
    Postów: 19 32

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesairah wrote:
    Powodzenia na wizytach! Ja mam jutro o 10:45.

    A tak poza tym to miałam okropną noc. O 2:30 obudziły mnie mdłości i jednocześnie ogromny głód! Co z tego, że jadłam przed snem... musiałam wstać i zrobić kanapki. Mój P był na mnie wściekły, że go obudziłam. Przewracając się z boku na bok, trącił mi talerz, kanapki spadły (na pościel, bo kocham jeść w łóżku), a ja się popłakałam. Nie panuję nas sobą. Z jednej strony to śmieszne, a z drugiej tak bardzo nieznośne...

    Właśnie... mdłości i ssący głód to dla mnie dramatyczne uczucie. Ja potrafię zjeść 3 bułki na raz a po 10 minutach znowu mnie ssie i momentalnie mdli. Boje się co będzie dalej, gdy ja już na tym etapie jem co chwilę..

    3jgxgox1d1oovi0e.png
    27.04.17 - jest <3
    01.06.17 - 6,5cm, NT=1,14
    12.07.17 - 236g szczęścia - będziemy mieć córeczkę! <3
  • nesairah Autorytet
    Postów: 2322 2169

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ingwer wrote:
    Właśnie... mdłości i ssący głód to dla mnie dramatyczne uczucie. Ja potrafię zjeść 3 bułki na raz a po 10 minutach znowu mnie ssie i momentalnie mdli. Boje się co będzie dalej, gdy ja już na tym etapie jem co chwilę..


    Ja też się boję... już mi brzuch wywaliło. Wieczorem wyglądam jakbym była w 5 miesiącu :/ Mogę jeść non stop... mam nadzieję, że to minie.

    preg.png

    2017 - 👦, 2021 - 👶

    2016 - [*] 6tc 👼
    2019 - [*] 6tc 👼
    2022 - cb💔
  • magdzia26 Autorytet
    Postów: 6509 11640

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj poplakalam się na bajce "pamiętnik ryjowki" jak recytowala wierszyk swojemu tacie na dzień ojca...a teraz czytam was i mam łzy w oczach...czemu??? Pojęcia nie mam :P

    zrz6x1hpqvnjwkat.png
    dqpr2n0afwpg3f4t.png[/url]
    Aniołek 16.08.2016 <3
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alxawl wrote:
    80zl to jest koszt jaki ja ponosze na siebie. mamy pakiet za 240zl na miesiąc za 3 osoby. to jest najwyższy pakiet i mam dostęp do wszystkich specjalistów praktycznie od ręki. opłaca się jak ktoś faktycznie korzysta. u nas wzięliśmy ten pakiet że względu na dziecko. jeśli jest przeziębione co się często zdarza to można podejść do pediatry nawet wieczorem a nie trzeba się tłuc po izbach przyjęć w szpitalu gdzie i tak by nas olali. tak samo mam dostęp do alergologa dziecięcego i do wszystkich badań. a teraz w ciąży wszystkie badania mam w pakiecie, dali mi do podpisania plan opieki w ciąży, w którym są opisane plany na kolejne wizyty i konieczne badania. jest też napisane że mogę przyjść w każdej chwili na kontrolę nawet jak po prostu odczuwam niepokój. także ze swojej strony polecam ;)

    Alxawl, skąd jesteś? nie mam najwyższego pakietu co prawda. Co do planu ciąży i kalendarza badań owszem tak samo, usg na kartę ciąży, owszem, ale z tą dostępnością to już nie. Szczególnie jeśli patrzysz lekarzowi na ręce i nie chcesz iść do byle kogo.
    Z uwagi na podróże służbowe natomiast wielokrotnie spotkałam się z tym, że wszędzie oprócz Warszawy nie ma żadnych kolejek, od ręki i z pocałowaniem ręki obsługują, bez szemrania L4 na czas nawet przesadnie długi, skierowania na badania. Kiedyś w Łodzi jak byłam to się przeziębiłam - to było takie zapalenie krtani/oskrzeli. Żeby się dostać do internisty bez czekania musiałam tylko oszacować ile czasu mi zajmie dojazd, bo wizyty były od ręki. Dał mi zwolnienie na prawie 2 tyg (od środy do piątku następnego tygodnia) "bo już mnie pewnie więcej nie zobaczy, a lepiej, żebym dobrze wyleżała".

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2017, 10:31

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś od rana mogłabym słonia zjeść :(

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
‹‹ 240 241 242 243 244 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ