X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2020
Odpowiedz

Grudzień 2020

Oceń ten wątek:
  • Savana Ekspertka
    Postów: 143 91

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W weekend cisza a teraz za wami nie nadążam 😂

    No wkoncu jakas księżniczka będzie gratuluję!

    Ja się budzę co noc ok 3 teraz jeszcze muszę mierzyć cukier w nocy to już w ogóle ciężko mi zasnąć... Walczę z ustabilizowaniem diety i dobrymi cukrami..
    Wizytę mam u gina dopiero w połowie lipca i już się strasznie niecierpliwie!

    Co do ruchów to moje bejbe też ostatnio milczy nawet próbowałam mu dokuczać ale cisza...

    oar89n73y6mg0rut.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. Ja mam termin na 14 grudnia :) to moja pierwsza ciąża :) od 8 tc też miałam problem z plamieniami ale po 2x100g luteiny dziennie po tygodniu się skończyły... Od wczoraj lekarka kazała odstawić więc jestem przerazona że znów coś zacznie się dziać :( póki co jak na początek 17 tygodnia nie czuję żadnych ruchów a brzuszek urosl tylko troszkę...

  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba tylko jak tak intensywnie czuje ruchy , nawet mojemu starszakowi już rączkę przykładam do brzucha żeby poczuł 😂

    W pierwszej ciąży zaczęłam wyczuwać ruchy około 18 tygodnia.

    Odnośnie tych poduszek do spania to tez nie mam zdania, sama nie mam i nie wiek czy byłoby to wygodne... dziewczyny które maja- czy po ciąży wykorzystujecie jeszcze ta poduszkę ?

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do Was. Czy któraś bierze magnez Magne B6? Jak miałam problem z plamieniem to lekarka mi zapisała na początek 3x po 1 tabl a docelowo 3x po 2 tabl. Zastanawiałam się czy jest inny dobry magnez gdzie nie trzeba brać takiej ilości tabletek?

  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatSim - ja bardzo dobrze sypiam aż za dobrze :D w prawdzie zaników pamięci nie mam ale chyba przejęłam "niegramotność" po partnerze tzn. wszystko mi wylatuje z rąk, a to coś stłuczę a to wyleję.. na początku się denerwowałam ale już przywykłam :D.

    Kocia - myślę żeby kupić ale na myśleniu chyba się skończy. :) bo ja to wcale brzucha nie mam.

    Savana - współczuje Ci tych pomiarów, ja jedyne co ustawiałam sobie budzik w nocy to jak okres miałam żeby nie "przeciec" a to już było dla mnie wyzwanie.

    Tysia34 - nie zamartwiaj się i postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza :) jak by się coś działo masz do niej numer? Ja brałam magne b6 ale mój ginekolog zalecił mi chelamagb6. W miarę możliwości biorę 2x2.

    Kokaina - z tymi ruchami to chyba razem jesteśmy, mój mały ostatnio tak się rozpychał to aż podskakiwałam że poprosiłam partnera zeby reke przylozyl to mówił jakby fale czuł pod reka :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2020, 10:57

    Kokaina, Tysia34, Kinaa lubią tę wiadomość

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Globojadek - dokładnie, cudowne uczucie ❤️

    Tysia34- ja biorę Magne b6, jakoś mam największe do niego zaufanie , bo to lek a nie suplement.
    Mi lekarz zalecił brać go 2-3 razy dziennie po 1 tabletce. Jak mam bóle brzucha to biorę go częściej.

    Glonojadek, Tysia34, mon!ta^ lubią tę wiadomość

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z ta niezdarnoscia w ciąży ponoć chodzi o osłabienie mięśni. I dlatego wszystko leci z rak.

    Ja normalnie śpię z poduszka między nogami, bo inaczej bola mnie mega biodra. Wiec poduszka jesy dla mnie zbawieniem. Ja jej po ciąży nie uzywalam, głównie dlatego ze zajmuje dużo miejsca. I po prostu wkładałam zwykła poduszke, ale z rogalem jest wygodniej. Moja znajoma ja używała pózniej jako poduszke do karmienia, ale ja wole o niebo kurę z la millou. Młody mi idealnie na niej leżał i było mi wygodnie. A teraz jeździ na niej jak na koniu 🤣

    Glonojadek, Kokaina lubią tę wiadomość

  • Savana Ekspertka
    Postów: 143 91

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatSim moja córka 2l tak się przyzwyczaila do kury ze nie pozwala teraz nikomu jej dotknąć🙈 na poacztku służyła do karmienia bardzo polecam... Teraz dla malucha muszę kupić kolejna bo tej na pewno nie odzyskam 😂

    Glonojadek lubi tę wiadomość

    oar89n73y6mg0rut.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Savana wrote:
    PatSim moja córka 2l tak się przyzwyczaila do kury ze nie pozwala teraz nikomu jej dotknąć🙈 na poacztku służyła do karmienia bardzo polecam... Teraz dla malucha muszę kupić kolejna bo tej na pewno nie odzyskam 😂
    My mamy dwie, bo pierwsza ukradł tata do spania 😂 bardzo ją lubię, początkowo nie wzięłam jej do szpitala, ale szybko mąż mi ją dowiózł i komfort karmienia niebo a ziemia. Ale my spędziliśmy w szpitalu 14 dni, może przez 2-3 wytrzymałabym bez 😂

  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie poduszka do spania to musy have przedewzzytakim prawidłowa pozycja bioder przy spaniu na boku plus pod brzuszkiem też lekko wspomaga :) co do powłoczkę sama je sobie szyję już mam kilka bo ogólnie mój mąż też śpi z tą poduszka uwielbia ja.

    Do kp ja miałam i teraz też będę mieć motherhood fasolkę (nie premium).

    Magnes b6 tak jak Kokaina wspomniała to lek i brałam w poprzednich ciążach jak będę musiała brać teraz w to tylko to.

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za informację :) chyba jednak zostanę przy tym Magne B6.
    Glonojadek- owszem w razie czego mam kontakt do lekarki ale mam nadzieję że nie będę musiała z niego skorzystać. A kolejna wizyta 14 lipca :)

  • Kinaa Ekspertka
    Postów: 247 223

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też mam poduszkę ,,C'' i bardzo sobie chwalę, później można ją wykorzystać jako zabezpieczenie dookoła dziecka, do łóżeczka lub samemu dalej używać :D kurę też planuję kupić, kuzynka miała i bardzo sobie ją chwaliła :D

    ckai9jcgzvp69p78.png
  • potrójnamama Przyjaciółka
    Postów: 66 58

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mi poduszka uratowała życie i kręgosłup w poprzedniej ciąży. Ta duża ł, jest super. Polecam wszystkim :)

    Pierwsza ciąża 8tc poronienie
    Synek 2015
    Córeczka 2017
    Synek 05-16.03.2019 💔

    7v8r3e3k3cjsoq3e.png
  • Savana Ekspertka
    Postów: 143 91

    Wysłany: 1 lipca 2020, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi czy macie może jakas sprawdzona aptekę internetową poza gemini?

    oar89n73y6mg0rut.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka
    Savana ja najczęściej korzystam z Gemini ale swego czasu długo zamawiałam z apteki melissa. Szybka realizacja i ceny też nawet dobre wg mnie :)

  • Kocia Autorytet
    Postów: 294 138

    Wysłany: 1 lipca 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy macie jakieś sposoby na cellulit? Ja po dzisiejszej wizycie na plaży stwierdziłam że mój tyłek odbiega wyglądem od mojego wyobrażenia o nim 😂 nigdy nie miałam z tym problemu, choć ćwiczenia omijałam szerokim łukiem, teraz nie poćwiczę, ale czy np masaże pomagają czy to pic na wodę? W pierwszej ciąży brzuch było mi widać dopiero w 5 mies i obyło się bez ubran ciążowych(oprócz spodni) . Teraz wyglądam jak w 6..i ciało już nie jest takie jedrne 😲 🙄

    3jgxrjjgjcihyty1.png

    l22nkrhm8r0lnbnn.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 1 lipca 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Savana wrote:
    Dziewczyny powiedzcie mi czy macie może jakas sprawdzona aptekę internetową poza gemini?

    Tak naprawdę to chyba wszystkie te apteki internetowe są ok. Ja przeglądam oferty i kupuję, gdzie w danym momencie jest taniej :) Kupowałam już w Gemini, DOZ, Melissa, Wapteka, Olmed i jeszcze parę innych. W DOZ można osobiście odebrać, więc oszczędza się na przesyłce. Jakieś kosmetyki czy suplementy można też znaleźć na allegro w dobrych cenach.

    Tysia34 lubi tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 1 lipca 2020, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocia wrote:
    A czy macie jakieś sposoby na cellulit? Ja po dzisiejszej wizycie na plaży stwierdziłam że mój tyłek odbiega wyglądem od mojego wyobrażenia o nim 😂 nigdy nie miałam z tym problemu, choć ćwiczenia omijałam szerokim łukiem, teraz nie poćwiczę, ale czy np masaże pomagają czy to pic na wodę? W pierwszej ciąży brzuch było mi widać dopiero w 5 mies i obyło się bez ubran ciążowych(oprócz spodni) . Teraz wyglądam jak w 6..i ciało już nie jest takie jedrne 😲 🙄

    Dziewczyny z mojej pracy polecały szczotkowania na sucho taka specjalna szczotka do masażu, tylko trzeba być bardzo skrupulatnym i naprawdę robić to codziennie. Pewnie najwiekszy efekt dałyby ćwiczenia. Ja z kolei cellulit mam chyba całe życie😂 czy ważyłam 55 kg przy wzroście 176 , czy teraz kiedy wazę 10 kg więcej. Taka uroda i chyba się troszkę już przyzwyczaiłam 😏

    Kocia lubi tę wiadomość

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 1 lipca 2020, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak Kokaina pisze szczotka na sucho potem kąpiel peeling i na to balsam po kąpieli :) tylko trzeba robić regularnie najlepiej rano i wieczorem (może być tylko masaż szczotka i potem balsam nałożyć. Ale ogólnie nic nie zastąpi ćwiczeń ;) możesz też pić pokrzywę bo jak ma.sie cellulit to też organizm zatrzymuje wodę i też pojawia się ten nieszczęsny cellulit ;) a w ciąży dozwolone.
    Ja kupuję na Gemini i dobieram e placówce koło domu więc nie płacę za dostawę ;)

    Kocia lubi tę wiadomość

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2020, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka wrote:
    Tak naprawdę to chyba wszystkie te apteki internetowe są ok. Ja przeglądam oferty i kupuję, gdzie w danym momencie jest taniej :) Kupowałam już w Gemini, DOZ, Melissa, Wapteka, Olmed i jeszcze parę innych. W DOZ można osobiście odebrać, więc oszczędza się na przesyłce. Jakieś kosmetyki czy suplementy można też znaleźć na allegro w dobrych cenach.
    Ja od jakiegoś czasu sprawdzam plus minus ceny w google w różnych aptekach. Szczególnie jak Gemini robi jakieś promocje czy darmowe dostawy to najczęściej wtedy podnoszą ceny. Kiedyś kupowałam tylko tam, bo było tanio i duzy asortyment ale ostatnio tam się pozmieniało. Jak macie smarta to dużo rzeczy można tanio na allegro znaleźć i wysyłka tez odpada jak się ma smarta

‹‹ 101 102 103 104 105 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ