Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2025 🍼❤️
Odpowiedz

Grudzień 2025 🍼❤️

Oceń ten wątek:
  • Wilga27 Autorytet
    Postów: 1523 1016

    Wysłany: 2 czerwca, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RumbaLover wrote:
    U nas to samo okno aktywności max 1h45min z reguły już się szybciej nudzi i marudzi. Kładziemy ją około 19/20 i „spi” do 6/7. My mamy problem z mikropobudkami bo karmienia są tylko dwa, ale reszta nocy jest na czuwaniu tak czy siak. Mam nadzieję że to szybko minie.

    U nas to samo. Karmienie ostatnio to było nawet jedno w nocy (teraz na wakacjach 2). Ale snem to tego nie można nazwać. Mamy milion mikropobudek a od 4/5 to ja podtrzymuję tylko ten sen, w tym roku może 3 razy obudziłam się rano leżąc. Tak to na siedząco z córką na rękach. Dramat.

    👩34 👨42


    🌿🏋🏻‍♀️🤸‍♂️🚴‍♂️

    Starania naturalne od 2021.
    W klinice od IX.2023

    4 nieudane transfery
    3 pierwsze - beta 0
    4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
    Punkcja nr 2 - 03.2025
    5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
    8dpt beta 158
    11dpt beta 635 😍
    15dpt beta 3062 🫣
    5.05 mamy ♥️
    19.05 2cm człowieczka 🌞
    6.06 4,6cm byka
    Panorama ok 🌸
    16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
    11.08 połówkowe lux 😎

    age.png
  • Wilga27 Autorytet
    Postów: 1523 1016

    Wysłany: 2 czerwca, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    taterniczka wrote:
    Różnie, raz około 2 godzin, raz prawie 4. 😱

    Wow. No u nas przez te krótkie OA narazie nie widzę nadziei na 3 drzemki

    👩34 👨42


    🌿🏋🏻‍♀️🤸‍♂️🚴‍♂️

    Starania naturalne od 2021.
    W klinice od IX.2023

    4 nieudane transfery
    3 pierwsze - beta 0
    4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
    Punkcja nr 2 - 03.2025
    5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
    8dpt beta 158
    11dpt beta 635 😍
    15dpt beta 3062 🫣
    5.05 mamy ♥️
    19.05 2cm człowieczka 🌞
    6.06 4,6cm byka
    Panorama ok 🌸
    16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
    11.08 połówkowe lux 😎

    age.png
  • RumbaLover Koleżanka
    Postów: 120 16

    Wysłany: 2 czerwca, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wilga27 wrote:
    U nas to samo. Karmienie ostatnio to było nawet jedno w nocy (teraz na wakacjach 2). Ale snem to tego nie można nazwać. Mamy milion mikropobudek a od 4/5 to ja podtrzymuję tylko ten sen, w tym roku może 3 razy obudziłam się rano leżąc. Tak to na siedząco z córką na rękach. Dramat.

    Ja czekam na poprawę tego snu jak na zbawienie 😅 zakupiłam jakiś czas temu nianie elektroniczną ale ona się kompletnie nie przydaje bo na chwilę obecną to na zmianę z mężem musimy przy niej czuwać w nocy. Ja już nie wiem może ja jestem za bardzo przewrażliwiona i można by ją tak zostawić tracą oczka aż się sama uspokoi i wyciszy no ale wolę dmuchać na zimne i jej przedłużyć ten sen żeby się obeszło bez płaczu.

    W dzień drzemki w sumie teraz każda usypiamy się w wózku.

  • Wilga27 Autorytet
    Postów: 1523 1016

    Wysłany: 3 czerwca, 05:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z usypianiem na drzemki i sen nocny w ogóle nie ma problemu. Czasami trzymamy na rękach ale większość razy córka zasypia leżąc (ja obok) no ale
    Nie pomogło to w śnie nocnym w żaden sposób niestety :(

    👩34 👨42


    🌿🏋🏻‍♀️🤸‍♂️🚴‍♂️

    Starania naturalne od 2021.
    W klinice od IX.2023

    4 nieudane transfery
    3 pierwsze - beta 0
    4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
    Punkcja nr 2 - 03.2025
    5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
    8dpt beta 158
    11dpt beta 635 😍
    15dpt beta 3062 🫣
    5.05 mamy ♥️
    19.05 2cm człowieczka 🌞
    6.06 4,6cm byka
    Panorama ok 🌸
    16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
    11.08 połówkowe lux 😎

    age.png
  • RumbaLover Koleżanka
    Postów: 120 16

    Wysłany: 3 czerwca, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jedynie takie usypianie i leżenie obok siebie przejdzie w nocy. W dzień nie ma szans, mała się jeszcze bardziej niestety nakręca.

  • Wilga27 Autorytet
    Postów: 1523 1016

    Wysłany: 5 czerwca, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero co Wam pisałam, że u nas okna 1h45 a na wyjedzie chyba z dnia na dzień jakiś skok mieliśmy i nagle są 2-2h15 a czasem dłuższe i Zaraz trzeba będzie przejść na 3 drzemki 😬

    W pn zaczynamy też RD. dzieje się !

    👩34 👨42


    🌿🏋🏻‍♀️🤸‍♂️🚴‍♂️

    Starania naturalne od 2021.
    W klinice od IX.2023

    4 nieudane transfery
    3 pierwsze - beta 0
    4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
    Punkcja nr 2 - 03.2025
    5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
    8dpt beta 158
    11dpt beta 635 😍
    15dpt beta 3062 🫣
    5.05 mamy ♥️
    19.05 2cm człowieczka 🌞
    6.06 4,6cm byka
    Panorama ok 🌸
    16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
    11.08 połówkowe lux 😎

    age.png
  • RumbaLover Koleżanka
    Postów: 120 16

    Wysłany: 6 czerwca, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wilga27 wrote:
    Dopiero co Wam pisałam, że u nas okna 1h45 a na wyjedzie chyba z dnia na dzień jakiś skok mieliśmy i nagle są 2-2h15 a czasem dłuższe i Zaraz trzeba będzie przejść na 3 drzemki 😬

    W pn zaczynamy też RD. dzieje się !

    Idą zmiany! :-) my już od 4 dni rozszerzamy dietę ale nie widzę specjalnego zainteresowania, nie poddajemy się i serwujemy w tym tygodniu warzywka.

    Wilga a skąd wiesz że się Twoje małej kończy okno aktywności?pytam bo ja z reguły zaczynam usypiać ja słyszę że córka marudzi i każda aktywność już jest „bee” ale nie wiem czy to dobry znak bo u nas większość drzemek w dzień to walka z usypianiem i ta zastanawiam się co mogę robić źle albo jak jej inaczej pomóc.

  • Wilga27 Autorytet
    Postów: 1523 1016

    Wysłany: 6 czerwca, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co, przyjęłam jakoś tak wcześniej 1h45 max 2 i idealnie nam się sprawdzało bo mała zasypiała sama dosłownie w kilka minut. Ale ostatnie dni wszystko się pozmieniało. Wiem żeby wydłużyć bo usypianie stało się duuuuzo cięższe a na pewno okna nie były za długie. Teraz właśnie mała śpi i miała krótsze okno ale już marudziła więcej niż zwykle. U nas tak z pół h wcześniej zaczyna się ziewanie a bliżej spanka tarcie oczu. I to jedyne objawy po jakich rozpoznaje :D

    👩34 👨42


    🌿🏋🏻‍♀️🤸‍♂️🚴‍♂️

    Starania naturalne od 2021.
    W klinice od IX.2023

    4 nieudane transfery
    3 pierwsze - beta 0
    4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
    Punkcja nr 2 - 03.2025
    5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
    8dpt beta 158
    11dpt beta 635 😍
    15dpt beta 3062 🫣
    5.05 mamy ♥️
    19.05 2cm człowieczka 🌞
    6.06 4,6cm byka
    Panorama ok 🌸
    16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
    11.08 połówkowe lux 😎

    age.png
  • RumbaLover Koleżanka
    Postów: 120 16

    Wysłany: 6 czerwca, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wilga27 wrote:
    Wiesz co, przyjęłam jakoś tak wcześniej 1h45 max 2 i idealnie nam się sprawdzało bo mała zasypiała sama dosłownie w kilka minut. Ale ostatnie dni wszystko się pozmieniało. Wiem żeby wydłużyć bo usypianie stało się duuuuzo cięższe a na pewno okna nie były za długie. Teraz właśnie mała śpi i miała krótsze okno ale już marudziła więcej niż zwykle. U nas tak z pół h wcześniej zaczyna się ziewanie a bliżej spanka tarcie oczu. I to jedyne objawy po jakich rozpoznaje :D


    No właśnie my mieliśmy teraz okno aktywności prawie 3h ale nie było marudzenia a rano już po godzinie. U nas właśnie nie ma ziewania ani tarcia oczu więc jedynie moim wyznacznikiem jest marudzenie 😬 badz tu mądry 🤡

  • Wilga27 Autorytet
    Postów: 1523 1016

    Wysłany: 7 czerwca, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jest najgorsze. Wyczucie tego 🫣 ja nie mogę się pod
    Tym kątem doczekać aż będzie jedna drzemka 😆

    👩34 👨42


    🌿🏋🏻‍♀️🤸‍♂️🚴‍♂️

    Starania naturalne od 2021.
    W klinice od IX.2023

    4 nieudane transfery
    3 pierwsze - beta 0
    4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
    Punkcja nr 2 - 03.2025
    5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
    8dpt beta 158
    11dpt beta 635 😍
    15dpt beta 3062 🫣
    5.05 mamy ♥️
    19.05 2cm człowieczka 🌞
    6.06 4,6cm byka
    Panorama ok 🌸
    16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
    11.08 połówkowe lux 😎

    age.png
  • Wilga27 Autorytet
    Postów: 1523 1016

    Wysłany: 9 czerwca, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od kilku dni mamy 3 drzemki co musimy kłaść spać o osiemnastej. Mam nadzieję że jakoś się unormuje.

    Nasza mała już od miesiąca i robi wstęp do czworakowania, coś czuję że niedługo będzie szaleć 🫠

    👩34 👨42


    🌿🏋🏻‍♀️🤸‍♂️🚴‍♂️

    Starania naturalne od 2021.
    W klinice od IX.2023

    4 nieudane transfery
    3 pierwsze - beta 0
    4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
    Punkcja nr 2 - 03.2025
    5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
    8dpt beta 158
    11dpt beta 635 😍
    15dpt beta 3062 🫣
    5.05 mamy ♥️
    19.05 2cm człowieczka 🌞
    6.06 4,6cm byka
    Panorama ok 🌸
    16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
    11.08 połówkowe lux 😎

    age.png
  • RumbaLover Koleżanka
    Postów: 120 16

    Wysłany: 10 czerwca, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wilga27 wrote:
    Od kilku dni mamy 3 drzemki co musimy kłaść spać o osiemnastej. Mam nadzieję że jakoś się unormuje.

    Nasza mała już od miesiąca i robi wstęp do czworakowania, coś czuję że niedługo będzie szaleć 🫠

    U nas ostatnio okna aktywności zamiast się wydłużyć to się skracają, mąkę bardzo marudna a drzemek to mamy dalej 4. W nocy 2 karmienia też dalej. Jak Wam idzie RD? 🙃

  • Wilga27 Autorytet
    Postów: 1523 1016

    Wysłany: 10 czerwca, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może musi nadejść jej czas. Ja też byłam pewna, że trzy drzemki daleko przed nami a nagle wszystko się zmieniło z dnia na dzień.

    Rd narazie bez szału. Podaliśmy brokuła i ziemniaka ale „spróbowanie” to za duzo powiedziane. Mała się krzywiła i niewiem czy w ogóle posmakowała tych warzyw. Będziemy próbować dalej niech się oswaja z całą tą sytuacją :)

    👩34 👨42


    🌿🏋🏻‍♀️🤸‍♂️🚴‍♂️

    Starania naturalne od 2021.
    W klinice od IX.2023

    4 nieudane transfery
    3 pierwsze - beta 0
    4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
    Punkcja nr 2 - 03.2025
    5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
    8dpt beta 158
    11dpt beta 635 😍
    15dpt beta 3062 🫣
    5.05 mamy ♥️
    19.05 2cm człowieczka 🌞
    6.06 4,6cm byka
    Panorama ok 🌸
    16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
    11.08 połówkowe lux 😎

    age.png
  • RumbaLover Koleżanka
    Postów: 120 16

    Wysłany: 10 czerwca, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wilga27 wrote:
    Może musi nadejść jej czas. Ja też byłam pewna, że trzy drzemki daleko przed nami a nagle wszystko się zmieniło z dnia na dzień.

    Rd narazie bez szału. Podaliśmy brokuła i ziemniaka ale „spróbowanie” to za duzo powiedziane. Mała się krzywiła i niewiem czy w ogóle posmakowała tych warzyw. Będziemy próbować dalej niech się oswaja z całą tą sytuacją :)


    Jasne - u nas to samo, ale próbujemy dalej :-) staram się karmić ja jak jest mąż, żebyśmy się wspólnie śmiali bo to jest super fajne mimo że mała prawie nic nie je ale się cieszy przynajmniej :) cała się trzęsie jedynie na widok kubeczka i wody.

    Wilga a jak Wasze nocki? Coś się poprawiło?

  • Wilga27 Autorytet
    Postów: 1523 1016

    Wysłany: 10 czerwca, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RumbaLover wrote:
    Jasne - u nas to samo, ale próbujemy dalej :-) staram się karmić ja jak jest mąż, żebyśmy się wspólnie śmiali bo to jest super fajne mimo że mała prawie nic nie je ale się cieszy przynajmniej :) cała się trzęsie jedynie na widok kubeczka i wody.

    Wilga a jak Wasze nocki? Coś się poprawiło?

    A jaki macie kubeczek? My jeszcze nie podaliśmy wody, może jutro?
    Co podawaliście już z warzyw?

    Dziś za to podałam drugi raz ziemniaka i już nawet coś się udało zjeść więc jest postęp :D

    Co do nocek … do wczoraj był postęp i trzy noce pod rząd było lepiej, więc coś się zmieniło. Dziś za to do 1 kilka pobudek potem 1-3 okno bez spania a potem do 6:30 znowu kilka pobudek … zobaczymy jak dzis.

    Przynajmniej ostatnie 3 noce były względnie lepsze :)
    Wstawiliśmy wiatrak do pokoju, zmieniliśmy śpiworek ale czy to miało znaczenie ? Moim zdaniem nie, prawdopodobnie się coś zmieniło bo córka na bank ostatnio miała jakiś skok więc obstawiam że to to..

    👩34 👨42


    🌿🏋🏻‍♀️🤸‍♂️🚴‍♂️

    Starania naturalne od 2021.
    W klinice od IX.2023

    4 nieudane transfery
    3 pierwsze - beta 0
    4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
    Punkcja nr 2 - 03.2025
    5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
    8dpt beta 158
    11dpt beta 635 😍
    15dpt beta 3062 🫣
    5.05 mamy ♥️
    19.05 2cm człowieczka 🌞
    6.06 4,6cm byka
    Panorama ok 🌸
    16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
    11.08 połówkowe lux 😎

    age.png
  • RumbaLover Koleżanka
    Postów: 120 16

    Wysłany: 10 czerwca, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wilga27 wrote:
    A jaki macie kubeczek? My jeszcze nie podaliśmy wody, może jutro?
    Co podawaliście już z warzyw?

    Dziś za to podałam drugi raz ziemniaka i już nawet coś się udało zjeść więc jest postęp :D

    Co do nocek … do wczoraj był postęp i trzy noce pod rząd było lepiej, więc coś się zmieniło. Dziś za to do 1 kilka pobudek potem 1-3 okno bez spania a potem do 6:30 znowu kilka pobudek … zobaczymy jak dzis.

    Przynajmniej ostatnie 3 noce były względnie lepsze :)
    Wstawiliśmy wiatrak do pokoju, zmieniliśmy śpiworek ale czy to miało znaczenie ? Moim zdaniem nie, prawdopodobnie się coś zmieniło bo córka na bank ostatnio miała jakiś skok więc obstawiam że to to..

    Kupiłam kubek doidy, taki z uszkami i miałam jakiś normalny plastikowy co dostaliśmy od kogoś w zestawie z talerzykiem i najchętniej pije z tego najzwyklejszego, nie wiem czy to dobrze, połowę wylewa na siebie, ale ładnie chwyta w rączki, niech się uczy 😅 my już jesteśmy po brokule, ziemniaku,marchewce, dyni i wczoraj jej dałam jabłko a dziś miała mix marchew - jabłko. Jutro planuje batata jej podać, jak skończy 6 miesięcy to jej jakieś mięsko dodam i kaszki.

    Co do nocek to u nas bez zmian ale z perspektywy czasu to jak sobie pomyślę to wszystko tak stopniowo przychodziło, więc myślę że u Was to napewno jest skok rozwojowy.

    A jaki macie śpiworek i czy Wasza mała też robi takie wygibasy? Zastanawiam się jak to się ma do spiworka w nocy :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca, 21:59

  • Wilga27 Autorytet
    Postów: 1523 1016

    Wysłany: 12 czerwca, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RumbaLover wrote:
    Kupiłam kubek doidy, taki z uszkami i miałam jakiś normalny plastikowy co dostaliśmy od kogoś w zestawie z talerzykiem i najchętniej pije z tego najzwyklejszego, nie wiem czy to dobrze, połowę wylewa na siebie, ale ładnie chwyta w rączki, niech się uczy 😅 my już jesteśmy po brokule, ziemniaku,marchewce, dyni i wczoraj jej dałam jabłko a dziś miała mix marchew - jabłko. Jutro planuje batata jej podać, jak skończy 6 miesięcy to jej jakieś mięsko dodam i kaszki.

    Co do nocek to u nas bez zmian ale z perspektywy czasu to jak sobie pomyślę to wszystko tak stopniowo przychodziło, więc myślę że u Was to napewno jest skok rozwojowy.

    A jaki macie śpiworek i czy Wasza mała też robi takie wygibasy? Zastanawiam się jak to się ma do spiworka w nocy :D


    My wodę dziś podaliśmy w kieliszku. Był szał 😅na plus!

    Oj nawet niewiem jaki to śpiworek; bo dostaliśmy. Bez nóżek. 1 tog ale zmienię na 0.5 chyba bo u nas jest ciepło a okna w sypialni nie otwieramy bo mieszkamy na parterze …

    👩34 👨42


    🌿🏋🏻‍♀️🤸‍♂️🚴‍♂️

    Starania naturalne od 2021.
    W klinice od IX.2023

    4 nieudane transfery
    3 pierwsze - beta 0
    4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
    Punkcja nr 2 - 03.2025
    5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
    8dpt beta 158
    11dpt beta 635 😍
    15dpt beta 3062 🫣
    5.05 mamy ♥️
    19.05 2cm człowieczka 🌞
    6.06 4,6cm byka
    Panorama ok 🌸
    16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
    11.08 połówkowe lux 😎

    age.png
  • Wilga27 Autorytet
    Postów: 1523 1016

    Wysłany: 12 czerwca, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U max chyba jednak coś po tym skoku kliknęło i nocki są lepsze. Nie dobre; ale lepsze 😅

    👩34 👨42


    🌿🏋🏻‍♀️🤸‍♂️🚴‍♂️

    Starania naturalne od 2021.
    W klinice od IX.2023

    4 nieudane transfery
    3 pierwsze - beta 0
    4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
    Punkcja nr 2 - 03.2025
    5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
    8dpt beta 158
    11dpt beta 635 😍
    15dpt beta 3062 🫣
    5.05 mamy ♥️
    19.05 2cm człowieczka 🌞
    6.06 4,6cm byka
    Panorama ok 🌸
    16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
    11.08 połówkowe lux 😎

    age.png
  • RumbaLover Koleżanka
    Postów: 120 16

    Wysłany: 12 czerwca, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wilga27 wrote:
    U max chyba jednak coś po tym skoku kliknęło i nocki są lepsze. Nie dobre; ale lepsze 😅

    Super! Ja myślę że wszystko idzie ku lepszemu 🙃a co się zmieniło na plus?

  • Wilga27 Autorytet
    Postów: 1523 1016

    Wysłany: 13 czerwca, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy w stanie przespać np 2-2,5h bez pobudki 🤪 tzn jedno z nas w łóżku z córką. Drugie z nas śpi w salonie.
    Na wspolne spanie z mężem jeszcze sobie poczekam .. tak
    Jak na spanie córki w łóżeczku …

    Pochwaliłam i dziś było do 1 milion pobudek a potem 2:30-4 bez spania 😬
    Ale przynajmniej spałam 4-6:30 na leżąco co też jest sukcesem, nie musiałam siadać z córką na rękach

    RumbaLover lubi tę wiadomość

    👩34 👨42


    🌿🏋🏻‍♀️🤸‍♂️🚴‍♂️

    Starania naturalne od 2021.
    W klinice od IX.2023

    4 nieudane transfery
    3 pierwsze - beta 0
    4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
    Punkcja nr 2 - 03.2025
    5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
    8dpt beta 158
    11dpt beta 635 😍
    15dpt beta 3062 🫣
    5.05 mamy ♥️
    19.05 2cm człowieczka 🌞
    6.06 4,6cm byka
    Panorama ok 🌸
    16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
    11.08 połówkowe lux 😎

    age.png
‹‹ 670 671 672 673 674
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ