Grudzień 2025 🍼❤️
-
WIADOMOŚĆ
-
RumbaLover wrote:U nas to samo okno aktywności max 1h45min z reguły już się szybciej nudzi i marudzi. Kładziemy ją około 19/20 i „spi” do 6/7. My mamy problem z mikropobudkami bo karmienia są tylko dwa, ale reszta nocy jest na czuwaniu tak czy siak. Mam nadzieję że to szybko minie.
U nas to samo. Karmienie ostatnio to było nawet jedno w nocy (teraz na wakacjach 2). Ale snem to tego nie można nazwać. Mamy milion mikropobudek a od 4/5 to ja podtrzymuję tylko ten sen, w tym roku może 3 razy obudziłam się rano leżąc. Tak to na siedząco z córką na rękach. Dramat.👩34 👨42
🌿🏋🏻♀️🤸♂️🚴♂️
Starania naturalne od 2021.
W klinice od IX.2023
4 nieudane transfery
3 pierwsze - beta 0
4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
Punkcja nr 2 - 03.2025
5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
8dpt beta 158
11dpt beta 635 😍
15dpt beta 3062 🫣
5.05 mamy ♥️
19.05 2cm człowieczka 🌞
6.06 4,6cm byka
Panorama ok 🌸
16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
11.08 połówkowe lux 😎

-
taterniczka wrote:Różnie, raz około 2 godzin, raz prawie 4. 😱
Wow. No u nas przez te krótkie OA narazie nie widzę nadziei na 3 drzemki👩34 👨42
🌿🏋🏻♀️🤸♂️🚴♂️
Starania naturalne od 2021.
W klinice od IX.2023
4 nieudane transfery
3 pierwsze - beta 0
4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
Punkcja nr 2 - 03.2025
5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
8dpt beta 158
11dpt beta 635 😍
15dpt beta 3062 🫣
5.05 mamy ♥️
19.05 2cm człowieczka 🌞
6.06 4,6cm byka
Panorama ok 🌸
16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
11.08 połówkowe lux 😎

-
Wilga27 wrote:U nas to samo. Karmienie ostatnio to było nawet jedno w nocy (teraz na wakacjach 2). Ale snem to tego nie można nazwać. Mamy milion mikropobudek a od 4/5 to ja podtrzymuję tylko ten sen, w tym roku może 3 razy obudziłam się rano leżąc. Tak to na siedząco z córką na rękach. Dramat.
Ja czekam na poprawę tego snu jak na zbawienie 😅 zakupiłam jakiś czas temu nianie elektroniczną ale ona się kompletnie nie przydaje bo na chwilę obecną to na zmianę z mężem musimy przy niej czuwać w nocy. Ja już nie wiem może ja jestem za bardzo przewrażliwiona i można by ją tak zostawić tracą oczka aż się sama uspokoi i wyciszy no ale wolę dmuchać na zimne i jej przedłużyć ten sen żeby się obeszło bez płaczu.
W dzień drzemki w sumie teraz każda usypiamy się w wózku. -
U nas z usypianiem na drzemki i sen nocny w ogóle nie ma problemu. Czasami trzymamy na rękach ale większość razy córka zasypia leżąc (ja obok) no ale
Nie pomogło to w śnie nocnym w żaden sposób niestety
👩34 👨42
🌿🏋🏻♀️🤸♂️🚴♂️
Starania naturalne od 2021.
W klinice od IX.2023
4 nieudane transfery
3 pierwsze - beta 0
4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
Punkcja nr 2 - 03.2025
5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
8dpt beta 158
11dpt beta 635 😍
15dpt beta 3062 🫣
5.05 mamy ♥️
19.05 2cm człowieczka 🌞
6.06 4,6cm byka
Panorama ok 🌸
16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
11.08 połówkowe lux 😎

-
Dopiero co Wam pisałam, że u nas okna 1h45 a na wyjedzie chyba z dnia na dzień jakiś skok mieliśmy i nagle są 2-2h15 a czasem dłuższe i Zaraz trzeba będzie przejść na 3 drzemki 😬
W pn zaczynamy też RD. dzieje się !👩34 👨42
🌿🏋🏻♀️🤸♂️🚴♂️
Starania naturalne od 2021.
W klinice od IX.2023
4 nieudane transfery
3 pierwsze - beta 0
4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
Punkcja nr 2 - 03.2025
5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
8dpt beta 158
11dpt beta 635 😍
15dpt beta 3062 🫣
5.05 mamy ♥️
19.05 2cm człowieczka 🌞
6.06 4,6cm byka
Panorama ok 🌸
16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
11.08 połówkowe lux 😎

-
Wilga27 wrote:Dopiero co Wam pisałam, że u nas okna 1h45 a na wyjedzie chyba z dnia na dzień jakiś skok mieliśmy i nagle są 2-2h15 a czasem dłuższe i Zaraz trzeba będzie przejść na 3 drzemki 😬
W pn zaczynamy też RD. dzieje się !
Idą zmiany!
my już od 4 dni rozszerzamy dietę ale nie widzę specjalnego zainteresowania, nie poddajemy się i serwujemy w tym tygodniu warzywka.
Wilga a skąd wiesz że się Twoje małej kończy okno aktywności?pytam bo ja z reguły zaczynam usypiać ja słyszę że córka marudzi i każda aktywność już jest „bee” ale nie wiem czy to dobry znak bo u nas większość drzemek w dzień to walka z usypianiem i ta zastanawiam się co mogę robić źle albo jak jej inaczej pomóc.
-
Wiesz co, przyjęłam jakoś tak wcześniej 1h45 max 2 i idealnie nam się sprawdzało bo mała zasypiała sama dosłownie w kilka minut. Ale ostatnie dni wszystko się pozmieniało. Wiem żeby wydłużyć bo usypianie stało się duuuuzo cięższe a na pewno okna nie były za długie. Teraz właśnie mała śpi i miała krótsze okno ale już marudziła więcej niż zwykle. U nas tak z pół h wcześniej zaczyna się ziewanie a bliżej spanka tarcie oczu. I to jedyne objawy po jakich rozpoznaje

👩34 👨42
🌿🏋🏻♀️🤸♂️🚴♂️
Starania naturalne od 2021.
W klinice od IX.2023
4 nieudane transfery
3 pierwsze - beta 0
4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
Punkcja nr 2 - 03.2025
5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
8dpt beta 158
11dpt beta 635 😍
15dpt beta 3062 🫣
5.05 mamy ♥️
19.05 2cm człowieczka 🌞
6.06 4,6cm byka
Panorama ok 🌸
16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
11.08 połówkowe lux 😎

-
Wilga27 wrote:Wiesz co, przyjęłam jakoś tak wcześniej 1h45 max 2 i idealnie nam się sprawdzało bo mała zasypiała sama dosłownie w kilka minut. Ale ostatnie dni wszystko się pozmieniało. Wiem żeby wydłużyć bo usypianie stało się duuuuzo cięższe a na pewno okna nie były za długie. Teraz właśnie mała śpi i miała krótsze okno ale już marudziła więcej niż zwykle. U nas tak z pół h wcześniej zaczyna się ziewanie a bliżej spanka tarcie oczu. I to jedyne objawy po jakich rozpoznaje

No właśnie my mieliśmy teraz okno aktywności prawie 3h ale nie było marudzenia a rano już po godzinie. U nas właśnie nie ma ziewania ani tarcia oczu więc jedynie moim wyznacznikiem jest marudzenie 😬 badz tu mądry 🤡 -
No to jest najgorsze. Wyczucie tego 🫣 ja nie mogę się pod
Tym kątem doczekać aż będzie jedna drzemka 😆👩34 👨42
🌿🏋🏻♀️🤸♂️🚴♂️
Starania naturalne od 2021.
W klinice od IX.2023
4 nieudane transfery
3 pierwsze - beta 0
4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
Punkcja nr 2 - 03.2025
5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
8dpt beta 158
11dpt beta 635 😍
15dpt beta 3062 🫣
5.05 mamy ♥️
19.05 2cm człowieczka 🌞
6.06 4,6cm byka
Panorama ok 🌸
16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
11.08 połówkowe lux 😎

-
Od kilku dni mamy 3 drzemki co musimy kłaść spać o osiemnastej. Mam nadzieję że jakoś się unormuje.
Nasza mała już od miesiąca i robi wstęp do czworakowania, coś czuję że niedługo będzie szaleć 🫠👩34 👨42
🌿🏋🏻♀️🤸♂️🚴♂️
Starania naturalne od 2021.
W klinice od IX.2023
4 nieudane transfery
3 pierwsze - beta 0
4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
Punkcja nr 2 - 03.2025
5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
8dpt beta 158
11dpt beta 635 😍
15dpt beta 3062 🫣
5.05 mamy ♥️
19.05 2cm człowieczka 🌞
6.06 4,6cm byka
Panorama ok 🌸
16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
11.08 połówkowe lux 😎

-
Wilga27 wrote:Od kilku dni mamy 3 drzemki co musimy kłaść spać o osiemnastej. Mam nadzieję że jakoś się unormuje.
Nasza mała już od miesiąca i robi wstęp do czworakowania, coś czuję że niedługo będzie szaleć 🫠
U nas ostatnio okna aktywności zamiast się wydłużyć to się skracają, mąkę bardzo marudna a drzemek to mamy dalej 4. W nocy 2 karmienia też dalej. Jak Wam idzie RD? 🙃 -
Może musi nadejść jej czas. Ja też byłam pewna, że trzy drzemki daleko przed nami a nagle wszystko się zmieniło z dnia na dzień.
Rd narazie bez szału. Podaliśmy brokuła i ziemniaka ale „spróbowanie” to za duzo powiedziane. Mała się krzywiła i niewiem czy w ogóle posmakowała tych warzyw. Będziemy próbować dalej niech się oswaja z całą tą sytuacją
👩34 👨42
🌿🏋🏻♀️🤸♂️🚴♂️
Starania naturalne od 2021.
W klinice od IX.2023
4 nieudane transfery
3 pierwsze - beta 0
4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
Punkcja nr 2 - 03.2025
5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
8dpt beta 158
11dpt beta 635 😍
15dpt beta 3062 🫣
5.05 mamy ♥️
19.05 2cm człowieczka 🌞
6.06 4,6cm byka
Panorama ok 🌸
16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
11.08 połówkowe lux 😎

-
Wilga27 wrote:Może musi nadejść jej czas. Ja też byłam pewna, że trzy drzemki daleko przed nami a nagle wszystko się zmieniło z dnia na dzień.
Rd narazie bez szału. Podaliśmy brokuła i ziemniaka ale „spróbowanie” to za duzo powiedziane. Mała się krzywiła i niewiem czy w ogóle posmakowała tych warzyw. Będziemy próbować dalej niech się oswaja z całą tą sytuacją
Jasne - u nas to samo, ale próbujemy dalej
staram się karmić ja jak jest mąż, żebyśmy się wspólnie śmiali bo to jest super fajne mimo że mała prawie nic nie je ale się cieszy przynajmniej
cała się trzęsie jedynie na widok kubeczka i wody.
Wilga a jak Wasze nocki? Coś się poprawiło? -
RumbaLover wrote:Jasne - u nas to samo, ale próbujemy dalej
staram się karmić ja jak jest mąż, żebyśmy się wspólnie śmiali bo to jest super fajne mimo że mała prawie nic nie je ale się cieszy przynajmniej
cała się trzęsie jedynie na widok kubeczka i wody.
Wilga a jak Wasze nocki? Coś się poprawiło?
A jaki macie kubeczek? My jeszcze nie podaliśmy wody, może jutro?
Co podawaliście już z warzyw?
Dziś za to podałam drugi raz ziemniaka i już nawet coś się udało zjeść więc jest postęp
Co do nocek … do wczoraj był postęp i trzy noce pod rząd było lepiej, więc coś się zmieniło. Dziś za to do 1 kilka pobudek potem 1-3 okno bez spania a potem do 6:30 znowu kilka pobudek … zobaczymy jak dzis.
Przynajmniej ostatnie 3 noce były względnie lepsze
Wstawiliśmy wiatrak do pokoju, zmieniliśmy śpiworek ale czy to miało znaczenie ? Moim zdaniem nie, prawdopodobnie się coś zmieniło bo córka na bank ostatnio miała jakiś skok więc obstawiam że to to..👩34 👨42
🌿🏋🏻♀️🤸♂️🚴♂️
Starania naturalne od 2021.
W klinice od IX.2023
4 nieudane transfery
3 pierwsze - beta 0
4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
Punkcja nr 2 - 03.2025
5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
8dpt beta 158
11dpt beta 635 😍
15dpt beta 3062 🫣
5.05 mamy ♥️
19.05 2cm człowieczka 🌞
6.06 4,6cm byka
Panorama ok 🌸
16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
11.08 połówkowe lux 😎

-
Wilga27 wrote:A jaki macie kubeczek? My jeszcze nie podaliśmy wody, może jutro?
Co podawaliście już z warzyw?
Dziś za to podałam drugi raz ziemniaka i już nawet coś się udało zjeść więc jest postęp
Co do nocek … do wczoraj był postęp i trzy noce pod rząd było lepiej, więc coś się zmieniło. Dziś za to do 1 kilka pobudek potem 1-3 okno bez spania a potem do 6:30 znowu kilka pobudek … zobaczymy jak dzis.
Przynajmniej ostatnie 3 noce były względnie lepsze
Wstawiliśmy wiatrak do pokoju, zmieniliśmy śpiworek ale czy to miało znaczenie ? Moim zdaniem nie, prawdopodobnie się coś zmieniło bo córka na bank ostatnio miała jakiś skok więc obstawiam że to to..
Kupiłam kubek doidy, taki z uszkami i miałam jakiś normalny plastikowy co dostaliśmy od kogoś w zestawie z talerzykiem i najchętniej pije z tego najzwyklejszego, nie wiem czy to dobrze, połowę wylewa na siebie, ale ładnie chwyta w rączki, niech się uczy 😅 my już jesteśmy po brokule, ziemniaku,marchewce, dyni i wczoraj jej dałam jabłko a dziś miała mix marchew - jabłko. Jutro planuje batata jej podać, jak skończy 6 miesięcy to jej jakieś mięsko dodam i kaszki.
Co do nocek to u nas bez zmian ale z perspektywy czasu to jak sobie pomyślę to wszystko tak stopniowo przychodziło, więc myślę że u Was to napewno jest skok rozwojowy.
A jaki macie śpiworek i czy Wasza mała też robi takie wygibasy? Zastanawiam się jak to się ma do spiworka w nocy
Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca, 21:59
-
RumbaLover wrote:Kupiłam kubek doidy, taki z uszkami i miałam jakiś normalny plastikowy co dostaliśmy od kogoś w zestawie z talerzykiem i najchętniej pije z tego najzwyklejszego, nie wiem czy to dobrze, połowę wylewa na siebie, ale ładnie chwyta w rączki, niech się uczy 😅 my już jesteśmy po brokule, ziemniaku,marchewce, dyni i wczoraj jej dałam jabłko a dziś miała mix marchew - jabłko. Jutro planuje batata jej podać, jak skończy 6 miesięcy to jej jakieś mięsko dodam i kaszki.
Co do nocek to u nas bez zmian ale z perspektywy czasu to jak sobie pomyślę to wszystko tak stopniowo przychodziło, więc myślę że u Was to napewno jest skok rozwojowy.
A jaki macie śpiworek i czy Wasza mała też robi takie wygibasy? Zastanawiam się jak to się ma do spiworka w nocy
My wodę dziś podaliśmy w kieliszku. Był szał 😅na plus!
Oj nawet niewiem jaki to śpiworek; bo dostaliśmy. Bez nóżek. 1 tog ale zmienię na 0.5 chyba bo u nas jest ciepło a okna w sypialni nie otwieramy bo mieszkamy na parterze …👩34 👨42
🌿🏋🏻♀️🤸♂️🚴♂️
Starania naturalne od 2021.
W klinice od IX.2023
4 nieudane transfery
3 pierwsze - beta 0
4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
Punkcja nr 2 - 03.2025
5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
8dpt beta 158
11dpt beta 635 😍
15dpt beta 3062 🫣
5.05 mamy ♥️
19.05 2cm człowieczka 🌞
6.06 4,6cm byka
Panorama ok 🌸
16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
11.08 połówkowe lux 😎

-
U max chyba jednak coś po tym skoku kliknęło i nocki są lepsze. Nie dobre; ale lepsze 😅👩34 👨42
🌿🏋🏻♀️🤸♂️🚴♂️
Starania naturalne od 2021.
W klinice od IX.2023
4 nieudane transfery
3 pierwsze - beta 0
4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
Punkcja nr 2 - 03.2025
5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
8dpt beta 158
11dpt beta 635 😍
15dpt beta 3062 🫣
5.05 mamy ♥️
19.05 2cm człowieczka 🌞
6.06 4,6cm byka
Panorama ok 🌸
16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
11.08 połówkowe lux 😎

-
Jesteśmy w stanie przespać np 2-2,5h bez pobudki 🤪 tzn jedno z nas w łóżku z córką. Drugie z nas śpi w salonie.
Na wspolne spanie z mężem jeszcze sobie poczekam .. tak
Jak na spanie córki w łóżeczku …
Pochwaliłam i dziś było do 1 milion pobudek a potem 2:30-4 bez spania 😬
Ale przynajmniej spałam 4-6:30 na leżąco co też jest sukcesem, nie musiałam siadać z córką na rękach
RumbaLover lubi tę wiadomość
👩34 👨42
🌿🏋🏻♀️🤸♂️🚴♂️
Starania naturalne od 2021.
W klinice od IX.2023
4 nieudane transfery
3 pierwsze - beta 0
4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
Punkcja nr 2 - 03.2025
5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
8dpt beta 158
11dpt beta 635 😍
15dpt beta 3062 🫣
5.05 mamy ♥️
19.05 2cm człowieczka 🌞
6.06 4,6cm byka
Panorama ok 🌸
16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
11.08 połówkowe lux 😎

-



