X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Jak dlugo sie staralyscie i co pomoglo wam zajsc w ciaze?
Odpowiedz

Jak dlugo sie staralyscie i co pomoglo wam zajsc w ciaze?

Oceń ten wątek:
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorac pod uwage moj wiek udalo sie w 2 cs, a w 1 takim naprawde naprawde. 1 cs byl dla mojego męza stresujący ;p czesto nie mogl sie wyluzowac i twierdzil ze tak na sile bo juz to on nie umie. Stwierdzilam, ze w kolejnym cyklu nic nie bede mu mowic na ten temat. Po prostu serduszkowalismy i się udalo.

    Zanim zaszłam brałam przez 8 mcy Omegamed Optima Start (zestaw witamin dla kobiet starajacych sie), a mąz Folik jakieś 6 mcy.

    Kwas foliowy brany dlugo podobno ulatwia zajscie w ciaze.

    Używaliśmy zelu Conceive.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2017, 12:51

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Indiana_dzika Przyjaciółka
    Postów: 166 49

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie Dr polecił zrezygnować ze słodyczy całkowicie Witamina D ,Omega Dha i kwas foliowy metylowany i zaszłam już w kolejnym cyklu :) Nie wiem czy to pomogło czy taki szczęśliwy traf :)

    f2w3dqk3zx7289z3.png
    2009- Synek Kacper <3
    18 luty 2016 - Aniołek* Oliwia (12 tydz)
    29 Sierpień 2016 -Aniołek* Puste jajo (9tydz)
    8 Maj 2017 -Aniołek* c.biochemiczna (6tydz)
    (Ana 1 Ana2 1:160 )(wysoka homocysteina)
  • panama Ekspertka
    Postów: 225 229

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraliśmy się z mężem rok. Zrobił badania nasienia, wyniki idealne. Ginekolog na NFZ wysyłał mnie do kliniki leczenia niepłodności, bo stwierdził, że więcej pomóc mi nie może. Trafiłam do ginekologa prywatnego, który przepisał Clostilbegyt i zaszłam już w pierwszym cyklu stymulowania jajników. Dodatkowo stosowałam Inofem.

    3jvzk6nlakaftugh.png
  • Kasia.ke1 Autorytet
    Postów: 400 229

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5 lat starań, leczenie, inseminacje, stwierdzona podwyższona insulina. Pomogła.. zakrapiana impreza i trochę luzu :) I tak z czystego przypadku czekamy na potomka :)

    06.01.2010 - syn Artur
    08.2013 - [*] 8t
    08.2016 - [*] 9t
    06.03.2018 - syn Marek
  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 1 września 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie były 4 lata starań. Po roku wybraliśmy się do lekarza i wtedy zaczęło się leczenie, badania. Po zmianie lekarza i leku do stymulacji (z Clostilbegyt na Aromek) zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu starań - niestety zakończyła się poronieniem w 6 tygodniu. Rok później w ostatnim cyklu przed inseminacją udało się i na teście pojawiły się dwie kreski :)

    U nas chyba pomogło to, że trochę odpuściliśmy i zdecydowaliśmy, że podejdziemy do inseminacji ale jednocześnie udamy się do ośrodka adopcyjnego. W czasie najbardziej intensywnych starań, zastrzyków, liczenia dni i wizyt u lekarza oboje się stresowaliśmy i nie wpływało to dobrze ani na same starania ani na nasze małżeństwo.

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • BP 02 Autorytet
    Postów: 678 944

    Wysłany: 10 września 2017, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszym cyklu ALE po 2 latach przygotowan. Jako ze mam PCO, to wczesniej mialam tabletkami anty wylaczone jajniki, zeby sie troche wyregulowaly a takze zbijaéismy TSH do 1. Po odstawieniu tabletek cykle byly na tyle regularne ze po 3 podjelismy starania :)
    Nie wiem czy to pomoglo ale bralam selen, kwas foliowy, jod i magnez zalecone przez endokrynologa. I pupa do gory po :D (moze nie swieca az ale wyzej)

    dxomclb10296nsxe.png
‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ