X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Jak dlugo sie staralyscie i co pomoglo wam zajsc w ciaze?
Odpowiedz

Jak dlugo sie staralyscie i co pomoglo wam zajsc w ciaze?

Oceń ten wątek:
  • meeegi1771 Autorytet
    Postów: 480 415

    Wysłany: 20 czerwca 2015, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy to to miało wpływ ale przy drugim cyklu brania kwasu foliowego magnezu witaminy C żelaza selen+cynk się udało każde z tych witamin ma znaczenie bo też się oczytalam bardzo dużo o tym ze względu na wcześniejsze przeżycia ,wiec faszerowalam siebie i partnera :)

    Aniołek 11 tc ciąży 29.11.2013. [*]
    4.12.2014 6 tydz. Cp
    2nn3yx8debyd73bt.png
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 2 lipca 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby przy 6 cyklu,ale 4 z nich to były starania (w tym 1 bezowulacyjny). Dowiedziałam się,że mam problemy z hormonami i wtedy odpuściłam,bo stwierdziłam,że mam to gdzieś - i wtedy zaszłam :) Duża w tym zasługa Pana Boga :)

    qXNVp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2015, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas zaskoczylo w 11 cyklu, w 3 cyklu z lekami, tzn.po wycieciu polipa endomertialnego, bromegran plus dufhaston.A w ogole to mial to byc cykl bezowulacyjny:) generalnie zaskoczenie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My rok się staraliśmy, kupiłam testy owulacyjne i po pierwszym cyklu były dwie kreski, także nie wiem czy wcześniej nie trafialiśmy na dni płodne, czy to zbieg okoliczności:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2015, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2015, 12:37

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2015, 01:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zaszliśmy w pierwszym cyklu starań. Przed staraniem przez kilka tygodni jedliśmy dużo warzyw, owoców i slonecznika- zawiera kwas foliowy. No i kwas foliowy w tabletce oczywiście też ;)

    Podobno bardzo pomaga w zajściu w ciążę leżenie po stosunku jeszcze kilkanaście minut z nogami do góry, bo więcej nasienia wpada ;) Ja tak robiłam ;)

  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 31 lipca 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to i ja podzielę się moim doświadczeniem :) z pierwszą ciążą to był pierwszy cykl ale kompletnie nie planowalismy tak na poważenie powiekszac rodziny tylko na zasadzie uda się to super no i się udało az byłam w szoku że tak szybko poszło, natomiast druga ciąża była przemyślana i planowana wyszło w 4 cyklu starań może dlatego że się tak spinałam że muszę byc w ciąży i koniec :) metody zeby zwiększyc szanse to oczywiście po stosunku już nie wstawałam tylko szłam od razu spać nie wiem czy to pomogło hehe napewno na moją psychikę ;)

    80e684ff13.png
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 31 lipca 2015, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem w stanie napisać co dokładnie miało wpływ, troszkę zmieniłam styl życia.... takie główne punkty to:

    - przestawienie na naturalne kosmetyki, bez parabenów, sls, barwników,nie tetstowane na zwierzętach, itp.

    - zmiana chemii domowej na bardziej naturalną

    - jedzenie w miarę bez konserwantów i innych dziwnych rzeczy

    - sport zawsze uprawiałam ok 5 razy w tyg i to utrzymałam.

    - zaczęłam liczyć kalorie bo musiałam schudnąć - poszło w dół 7 kg

    - ograniczenie alkoholu do minimum, wyrzucenie z jadłospisu słodyczy pieczywa i przetworów mącznych.

    - zaczęłam pić kawę (gdzie wcześniej za nią nie przepadałam) ok 2 filiżanek dziennie

    z medycznych spraw to:
    Clostlilbegyt, Metformax, Falvit lub kwas foliowy. Monitoring cyklu w każdym miesiącu.


    Wydaje mi się, że najważniejszą sprawą to było nie myślenie o tym. Udało się zajść w cyklu gdzie byłam zajęta remontem domu i ustalaniem planu na 3 tygodniowy urlop. Z obliczeń wynika, że zaszłam tuż przed urlopem. Stwierdziliśmy też z mężem, że na urlop dajemy sobie spokój bo chcemy się pobawić i zaszaleć. Na szczęście wzięłam ze sobą testy ciążowe i dowiedzieliśmy się pod namiotami w środku urlopu :))

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • Gumisia Autorytet
    Postów: 2036 816

    Wysłany: 31 lipca 2015, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    10 miesięcy, w międzyczasie dwa poronienia i ciąża biochemiczna. Pomógł Duphaston brany od owulacji.

  • Gumisia Autorytet
    Postów: 2036 816

    Wysłany: 31 lipca 2015, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa i testy owulacyjne. :)

  • NIEPOKORNA Autorytet
    Postów: 3559 1459

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja starałam się 36 miesięcy (w międzyczasie miałam operację). Jestem pewna, że pomogło odpuszczenie sobie. Powiedziałam, że teraz nie jest czas na dziecko, bo mam za dużo na głowie i tym sposobem zaszłam :) No i na pewno świeca robiona przez 20 minut po pomogła :D

    Pianistka lubi tę wiadomość

    linia-podzialu-ruchomy-obrazek-0012.gif
    2nn3vfxm0x0qzs5t.png
  • Maximka Koleżanka
    Postów: 37 31

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staranie... Læcznie ok.3 lata.. Raz sie udalo,szczescie trwalo krotko ...
    Co pomoglo ? Dobry lekarz, po prostu. Czlowiek ktory zna sie na rzeczy, trafna diagnoza, leczenie ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2015, 20:39

    NIEPOKORNA lubi tę wiadomość

    0d1yskjo95st4xfh.png
  • Katee Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja staram się ok roku. Więc jak czytam wasze komentarze , że staracie się już kilka lat to w sumie długo się nie starałam. Ale już po pół roku było małe załamanie. Początkowo brałam kwas foliowy ale gdy to było za mało to moja ginekolog zaleciła mi Ferti Lady. No i pomogło.

  • elfiona Przyjaciółka
    Postów: 97 37

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam stwierdzone policystyczne jajniki do tego endometriozę. Starałam sie dwa lata. Miałam laparoskopowe nakłówane jajniki ale to tez nie pomagało, jednak pomógł lek glucophage który wspomógł moją owulacje i zaszłam w 23 dc czyli okresie niepłodnym niby....

    w57v9n73tsztg0x5.png
  • niecierpliwaa Autorytet
    Postów: 1319 1619

    Wysłany: 21 września 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaszłam w 8 cs, choć jak sie okazało 4 pierwsze były z torbielą - miesiąc leczenia i po 3 miesiącach ciąża :) w cyklu, w ktòrym zaszłam zmieniłam sposòb odżywiania na zdrowszy i zaczęłam ćwiczyć, może to pomogło :)

    Synuś Antoś - 23.03.2016r. :)
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 24 września 2015, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,

    Moja historia: Staraliśmy się 5 lat, niestety przez 4 latat miałam postawioną przez kilku lekarzy błędna diagnozę: PCOS i niegroźna torbiel na jajniku. Jak się później okazało nie miałam PCOS a "torbiel" na jajniku to wodniak jajowodu który uniemozliwiał zapłodnienie... niestety dopiero w zesżłym roku we wrzesniu kompetentny lekarz postawił dobrą diagnozę. Miałam operacje usunięcia wodniaka razem z jajowodem w październiku zesżłego roku i od tamtej pory lekarze, badania, zalecenia... kilka miesięcy bezskutecznych starań i wreszcie w maju trafiłam do endokrynologa w klinice naprotechnologii. Diagnoza: hipoglikemia czynnościowa, hiperprolaktynemia oraz niedoczynnośc nadnerczy.. zapisał mi leki i kazał zupełnie zmienić dietę. Udało się szybciej niż myslalam bo już pod koneic lipca. Przy moich wszystkich problemach i po tylu przejściach uwazam że to Bóg uczynił CUD - postawił na mojej drodze kompetentnych lekarzy i ludzi którzy przyczynili się do tego wspaniałego cudu.

    W skrócie moja recepta na ciążę:

    1) MODLITWA i głeboka ufność w Bogu
    2) dieta niskoglikemiczna (zero! słodyczy)
    3) mniej stresu / odpuszczenie
    4) dobry kompetentny lekarz - specjalista!

    Pozdrawiam wszystkie Mamusie i ich Maleństwa :)

    AHA! ZASZŁAM W 28dc - czyli teoretycznie w terminie miesiączki!! CUD! Zainteresowane nietypowym wykresem mogą zobaczyć mój wykres na OVU - z pewnoscia nie wygląda on książkowo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2015, 15:52

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • jn007 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 25 września 2015, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85- zgadzam się: modlitwa i całkowite zawierzenie Bogu.

    Staraliśmy się 8 lat,przebadałam się, próbowałam NPR, Conceive Plus, testy owulacyjne, Ovufriend, mikroskop ovulacyjny, mąż cały czas na witaminach i nic nie pomagało. A tu taka niespodzianka :)

    Agunia 2004
    Ewa 2007(40tc) (*)
    maluszek 2011(7tc) (*) maluszki 2013(9tc) (*)
    niespodzianka 29.11.2015 - czekamy :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam PCO i nam pomoglo IVF. Staralismy sie rowne 2 lata <3

  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 12 października 2015, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś w tym Naszym klimacie chyba jest, bo pierwsza ciąża (zakończona przedwcześnie) przyjechała do Nas z Grecji, druga (już na finiszu) z Hiszpanii ;D

    Na wakacjach człowiek się wyłącza. Nie myśli o "tych dniach", czy warto się bzykać czy nie, po prostu działa i korzysta z życia.

    Moja koleżanka też wróciła z Hiszpanii z brzuszkiem :)

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • mamąbyć Debiutantka
    Postów: 14 57

    Wysłany: 12 października 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 3 latach staran i ponad roku leczenia pomoglo in vitro.

    f2w33e3k3aenfwm5.png
‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ