X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne JESTEM W CIĄŻY !!! - LISTOPAD 2013 :)
Odpowiedz

JESTEM W CIĄŻY !!! - LISTOPAD 2013 :)

Oceń ten wątek:
  • Klaudiaa Autorytet
    Postów: 1685 841

    Wysłany: 3 lipca 2014, 05:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margotka gratulacje !! Niech malenka sie zdrowo chowa :)

    Zastanawiam sie, ktora nastepna urodzi :D Plumb czy Aneczka :)

    Plumb80, aneczkaaa1985 lubią tę wiadomość

    c55fgywlzep4egh7.png

    bi7ym6k55zajyuk9.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2014, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Gratuluje Margotka:)

    Anitko ja mam pytanie do Ciebie jako do doświadczonej mamy
    Na ile przy porodzie SN potrzebna Ci sprawna ręka i jak mocno wykorzystujesz kręgosłup szyjny, czy myślisz że przy bólu kręgosłupa, barku i nadgarstka można urodzić naturalnie czy to raczej problem?

    Jeśli chodzi o nadgarstek - w 1 reke mogą podłączyć kroplówkę.Tak było u mnie.A ręka była obolała.Wiec używałam tylko drugiej do ściskania męża podczas skurczów.Także myślę że u Ciebie jedna też wystarczy.
    Jeśli chodzi o odcinek szyjny- tutaj jest już większy problem,wiedząc jaką masz sytuację. Jeśli będziesz rodzić leżąc na plecach,to wtedy trzeba przy każdym parciu podnosić głowę,aby dotykać prawie brodą do piersi.To może być bardzo bolesne u Ciebie.Ale możesz np wybrać inną pozycję,np możesz klęczeć,oparta rękoma o górną część łóżka,tam gdzie leży się głową i łóżko podniesione jest do pozycji siedzącej.
    Albo poród na jednym boku,wtedy glowa może leżeć na poduszce i nie obciążasz tak szyji.

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 3 lipca 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Anitko.
    Jeśli chodzi o pozycję to na szczęście u nas w szpitalu jest krzesełko porodowe takie z dziurą w środku i położne polecają rodzić na tym bo siła grawitacji itd, więc myślę, że to byłoby dla mnie lepsze, czyli właściwie na siedzącą nie muszę przyciskać mocno szyi?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie,na krzesełku nie musisz. Możesz odczuwać jednak ból w barku i innych osłabionych częściach ciała,no bo w momencie jak zaczynasz przeć,to napinasz całe ciało.Mam jednak nadzieję że do porodu Twoja sytuacja się jeszcze unormuje bardziej i wszystko się uda tak,jak sobie tego zyczysz, a ja Tobie.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 3 lipca 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plumb80 wrote:
    Nie,na krzesełku nie musisz. Możesz odczuwać jednak ból w barku i innych osłabionych częściach ciała,no bo w momencie jak zaczynasz przeć,to napinasz całe ciało.Mam jednak nadzieję że do porodu Twoja sytuacja się jeszcze unormuje bardziej i wszystko się uda tak,jak sobie tego zyczysz, a ja Tobie.

    Dzięki kochana, ja też mam taką nadzieję, ale na wszelki wypadek chce być przygotowana i podjąć jakąś właściwą decyzję, skoro lekarze i położne mają takie rozbieżne zdania

    Plumb80 lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • aneczkaaa1985 Autorytet
    Postów: 378 305

    Wysłany: 3 lipca 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po ktg małemu wygodnie w M1, skurczy brak :-( żebym tylko nie przenosiła.

    Także Plumb ty chyba pierwsza z nas na porodówce wylądujesz :-)

    Plumb80 lubi tę wiadomość

    zi13skjodn64ui4h.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem Kochana,u mnie cisza,nic się nie dzieje,oprócz bólu w kroczu i dole brzucha.Ale to nie skurcze,tylko ból od spojenia. Także chodzę wkurzona już,mogłoby ruszyć bo jestem już zmęczona tymi dolegliwościami :/

  • aneczkaaa1985 Autorytet
    Postów: 378 305

    Wysłany: 3 lipca 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tak jak u mnie. Według usg dzisiaj zaczynam 39 tydzień ciąży a tu nic...

    zi13skjodn64ui4h.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 4 lipca 2014, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MArgotka Gratulujeee duża córeczka:):)

    Aneczka a nie masz rozwarcia żadnego??
    U mnie na KTG zero skurczy-zapis idealny a na fotelu okazało się już 2 cm...teraz 4 cm.

    Dziewczyny, myślicie, ze lenistwo Jasia od wtorku to nic groźnego??Mały tak leniwie się rusza, ze szok...w.czoraj na USG niby wszystko okej serduszko ładnie bije, obj wód ok, przepływy tez...a Jasiu takiii leniwy...a ja już schizy łapie przez to,

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, mój też ostatnio już bardziej leniwy. Nic niepokojącego, bo po prostu dzieciaczki mają już mało miejsca, a poza tym odpoczywają przed porodem, bo to dla nich też wysiłek.

    Ładne masz to rozwarcie i w szoku jestem, że Cię nic nie boli :O

    Ciekawe kiedy nas ruszy? My dziś z mężem trochę pofiglowaliśmy, ciekawe czy to coś pomoże :/ W razie czego, kolejna wizyta u położnej w poniedziałek. Tylko co to mi da? Tutaj nie badają szyjki, więc nie wiem na jakim etapie jestem. Tylko mocz, ciśnienie i pomiar brzucha.

    Karola:) lubi tę wiadomość

  • aneczkaaa1985 Autorytet
    Postów: 378 305

    Wysłany: 4 lipca 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia mój synek też ostatnio mało się rusza, najbardziej szaleje w godzinach nocnych 23-1 więc to chyba normalne na tym etapie. Dzisiaj w nocy się nie bardzo ruszał też schizy łapałam ale nad ranem dał popalić.
    Rozwarcie faktycznie masz już spore w każdej chwili może coś z tego być:-) Ja ostatnio na wizycie byłam 3 tygodnie temu i wtedy nic się nie działo z szyjką teraz nic nie wiem a wizyta dopiero za tydzień.

    Ja dzisiaj też dorwałam męża rano ;-) podobno pomaga też wywar z liści malin ;-) ogarnę chałupkę i wypije to cholerstwo zobaczymy. Oczywiście doszedł mi kolejny problem a mianowicie hemoridy, nigdy nie miałam a teraz pod koniec ciąży musiało mi diabelstwo wyjść, mam tylko nadzieję że po ciąży się wchłoną.

    Karola:), Plumb80 lubią tę wiadomość

    zi13skjodn64ui4h.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nadal cisza,mały nie chce wyjść :/
    Co u Was dziewczyny?

  • kada24 Autorytet
    Postów: 5602 3455

    Wysłany: 5 lipca 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plumb ja mam skurcze hehe ale dlatego ze tabletek mam nie barc nawet luteiny juz nie hehe zobacze co 16 lipca na wizycie powie lekarz

    Hanna<3
    5cfa36e136.png
    countdown-1431234000z1455429600zp.png
    Mateuszek <3 13.08.2014
    Emilka <3 08.07.2010








  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kada u Ciebie lepiej żeby jeszcze nie było skurczy i akcji bo to za wcześnie o wiele.

  • kada24 Autorytet
    Postów: 5602 3455

    Wysłany: 5 lipca 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no teraz nie ale obstawili my raczej moja mama co przepowiada porody hehe pierwszy jej sie udal i powiedziala ze 8m lipca urodze corke i urodzialm hehe to teraz mowie ze 28/29 lipiec urodze wiec u mnie zawody kto zgadnie kie urodze

    Plumb80 lubi tę wiadomość

    Hanna<3
    5cfa36e136.png
    countdown-1431234000z1455429600zp.png
    Mateuszek <3 13.08.2014
    Emilka <3 08.07.2010








  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2014, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale miałam okropną noc dziewczyny.Spałam tylko dwie godz od 2:00 do 4:00, bo ból spojenia i pachwin był tak silny.
    Brzuch bolał całą noc jak na @, ale nad ranem już się wyciszyło.Kurczę,jeszcze tylko i aż 6 dni,oby nie dłużej bo zwariuję z bólu!!!

  • Klaudiaa Autorytet
    Postów: 1685 841

    Wysłany: 6 lipca 2014, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziennie tu zagladam i patrze czy juz ktoras z Was napisala, ze urodzila :D

    Kada jeszcze chociaz te 2 tyg :) Dasz rade :)

    Plumb80 lubi tę wiadomość

    c55fgywlzep4egh7.png

    bi7ym6k55zajyuk9.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudiaa wrote:
    Dziennie tu zagladam i patrze czy juz ktoras z Was napisala, ze urodzila :D

    Kada jeszcze chociaz te 2 tyg :) Dasz rade :)

    Buziaki dla Was :*

    Klaudiaa lubi tę wiadomość

  • aneczkaaa1985 Autorytet
    Postów: 378 305

    Wysłany: 6 lipca 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plumb no widzisz narobi nadziei że to już i się uspokoi :-(

    Ja dzisiaj też krótko spałam ale z zupełnie innego powodu- psy sąsiadów tak ujadały że miałam ochotę się przejść i zabić, druga sprawa w sypialni miałam 28 stopni :-/ byłam cała mokra i nie wiem co ja zrobię jak się mały urodzi bo dla niego to za gorąco, nawet przy otwartym oknie jest duszno. Doradźcie dziewczyny czy mogę mieć otwarte okno a może wiatrak?

    Plumb80 lubi tę wiadomość

    zi13skjodn64ui4h.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepiej uchylić okno,bo wiatrak może za mocno dmuchać,żeby nie przewiało uszek.
    U Ciebie też spokój,zero objawów?

‹‹ 200 201 202 203 204 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ