X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Krakowianki w ciąży.
Odpowiedz

Krakowianki w ciąży.

Oceń ten wątek:
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 13 marca 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! :) Kiedyś trochę pisałam na krakowskim wątku staraczkowym (a potem tylko czytałam :) ), brakowało mi takiego po tej stronie!

    Byłam na Ujastku na Bezpiecznym Maluchu tydzień temu i było naprawdę fajnie. Baliśmy się, że może to być zdominowane przez sponsorów, ale nie - większość czasu była przeznaczona dla dwóch ratowników medycznych, którzy opowiadali o doborze i obsłudze fotelika samochodowego i wózka, a potem zrobili kurs pierwszej pomocy przy zachłyśnięciu, utracie oddechu, aż do utraty przytomności niemowlaka.
    Na pewno warto :)
    A, i krzesełka ustawione są w dwóch częściach korytarza. Korytarz ma kształt litery T, dużo krzeseł jet na 'nóżce' litery T, ale są też krzesła za zakrętem, po lewej. My byliśmy 10 min przed rozpoczęciem i siedzieliśmy całkiem blisko, bo zauważyliśmy właśnie wszystkie te krzesła w drugim korytarzu :) Po prostu oglądało się wszystko z boku, ale za to z bliska.

    O Mama Wie słyszałam, ale to już w tę niedzielę, a ja będę się w weekend przeprowadzać, w dodatku nie chce mi się iść na podobne szkolenie tydzień po tygodniu. Ale też słyszałam dobre opinie :)

    Nad szkołą rodzenia się jeszcze zastanawiam. Musiałabym usłyszeć o takiej, która jest naprawdę dobra.
    Na temat przebiegu porodu wiem wystarczająco, bo jako dziecko byłam wręcz zafascynowana porodami (chciałam być położną) i kradłam mamie wszystkie gazety w poszukiwaniu informacji na ten temat :D Pamiętam, że kiedyś trafiłam na grubą wkładkę do gazety zatytuowaną 'Rodzić po ludzku', gdzie było wszystko o fazach porodu, polecanych szpitalach itd. :D A jak już wszedł internet, oglądałam namiętnie filmy z porodów.

    Za to chętnie przeszłabym się na zajęcia z opieki nad maluszkiem. Znalazłam na razie coś takiego - czyli jedna lekcja ze szkoły rodzenia:
    https://www.koala.krakow.pl/kurs/pojedyncze-tematy/
    Znacie coś podobnego?
    I myślę też nad warsztatami z chustowania.

    Nad szpitalem się zastanawiam. Myślałam o Koperniku albo Żeromskim, znajoma ostatnio polecała Siemiradzkiego.
    Na pewno chcę salę rodzinną do porodu. W ogóle ostatnio się zdziwiłam, że są też takie wspólne. Nie chciałabym tak.
    Wiecie może, kiedy są jakieś dni otwarte na Żeromskiego? Widziałam, że rok temu były w maju i listopadzie, ale w sumie maj już niebawem, a nigdzie nie widzę informacji.

    Powoli szykuję też listę z rzeczami do wyprawki :) Najtrudniejszy będzie pewnie wózek. Macie jakiś sklep godny polecenia, w którym będziemy mogli porozmawiać ze sprzedawcami i pojeździć wózkami? Byliśmy w Entliczku na Dobrego Pasterza w sobotę, ale był taki tłum ludzi, że nawet nie dało się porozmawiać ze sprzedawcami :( Może w tygodniu jest lepiej.
    Dla mnie priorytetem w wózku będzie lekka gondola, bo będziemy na drugim piętrze bez windy, więc stelaż wózka zostawię na dole, ale gondolkę trzeba będzie nosić w ręce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2018, 19:11

    Anna Stesia, tym_janek lubią tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 13 marca 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkarolina89 wrote:
    Dziewczyny, a czy ktoras ze swoich wczesniejszych doswiadczen lub opinii znajomych ma do polecenia bardzo dobra doradczynie laktacyjna? Wole sie na zapas z tym tematem ogarnac, jak widze ile znajomych wokol mnie ma problemy z rozkreceniem laktacji, a bardzo nie chcialabym dokarmiac MM.

    Ja nie mam, ale jeśli po porodzie będe miała problemy z karmieniem to poszukam i dam Ci znać - jesli wszystko pójdzie zgodnie z planem to urodzę o jakiś miesiąc wcześniej niż Ty, więc może będę już wtedy miała jakieś kontakty.

  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 13 marca 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena86 wrote:
    I tylko temat pierwszej pomocy był poruszany?
    Przede wszystkim fotelik samochodowy, wózek i pierwsza pomoc maluchowi. Bardzo dużo wiedzy przedstawionej w fajny sposób - ratownicy byli super.

    Do tego był krótki wykład o karmieniu piersią, który akurat do mnie nie przemówił, mimo że karmić planuję :) Trochę o adapterach do pasów dla kobiet w ciąży, o komórkach macierzystych i śmierci łóżeczkowej.

    http://bezpiecznymaluch.com.pl/warsztaty/szczegoly/564 tu można kliknąć 'pobierz program' i jest PDF ze szczegółami.

    lena86 lubi tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 13 marca 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, mi88 :-) My byliśmy w BoboWózkach na Czyżynach, nie jest to duży sklep i w sumie ze sprzedawcami dlugo rozmawialiśmy.

    Koalę polecała mi znajoma, ale dla mnie trochę za daleko.

    W Siemiradzkim są chyba tylko 2 czy 3 sale rodzinne, a tak rodzi się na wspólnej tylko przedzielonej boksami. To też mnie stresuje, bo nigdy nie wiadomo, czy się nie trafi na oblężenie porodowe i nie trzeba będzie rodzić w takich warunkach.

    mi88 lubi tę wiadomość

  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 13 marca 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi88 właśnie dzisiaj też weszłam na stronę Koala:) może wybiorę się na jakieś szkolenie jak jeszcze będę głodna wiedzy:)
    Na temat wózka już trochę czytaliśmy z mężem i raczej chcemy zrezygnować w ogóle z opcji gondoli (bo nasz maluch urodzi się we wrześniu), raczej nie będziemy na długie spacery wychodzić w porze smogu...a jak już to na taki króciutki.
    My mamy na oku wózek Recaro Citylife, ma testy bezpieczeństwa, a to dla mnie najważniejsze. Z tego co czytałam jest leciutki i jedną ręką można go złożyć. Wybiorę się pewnie do sklepu pooglądać jeszcze jak wygląda i ile rzeczywiście waży;)
    Moja koleżanka polecała sklep Entliczek w Nowej Hucie, tam na pewno nie ma tłumów;)

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 13 marca 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 wrote:
    Przede wszystkim fotelik samochodowy, wózek i pierwsza pomoc maluchowi. Bardzo dużo wiedzy przedstawionej w fajny sposób - ratownicy byli super.

    Do tego był krótki wykład o karmieniu piersią, który akurat do mnie nie przemówił, mimo że karmić planuję :) Trochę o adapterach do pasów dla kobiet w ciąży, o komórkach macierzystych i śmierci łóżeczkowej.

    http://bezpiecznymaluch.com.pl/warsztaty/szczegoly/564 tu można kliknąć 'pobierz program' i jest PDF ze szczegółami.

    Bardzo dziękuję, na pewno się wybiorę bo pierwsza pomoc to dla mnie ważna sprawa.
    A polecali jakieś szczególne marki fotelików czy wózków?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2018, 19:22

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 13 marca 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena86 wrote:
    Bardzo dziękuję, na pewno się wybiorę bo pierwsza pomoc to dla mnie ważna sprawa.
    A polecali jakieś szczególne marki fotelików czy wózków?
    Nie polecali konkretnych marek, ale dla mnie to plus - tego mogę się dowiedzieć z testów bezpieczeństwa, a chyba źle odebrałabym ratownika medycznego polacającego konkretne marki :) Za to w korytarzu były stoiska i tam już sprzedawcy.

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • kkarolina89 Autorytet
    Postów: 387 240

    Wysłany: 13 marca 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do opieki nad noworodkiem jako fizjoterapeutka moge poleci Pawła Zawitkowskiego, ogladnijcie sobie jego filmiki na youtubie :)

    Bezpiecznego Malucha baaardzo polecam, zwlaszcza czesc o pierwszej pomocy :) na Mama Wie ide w ta niedziele :)

    W Entliczku na Dobrego Pasterza zawsze tlumy :) my tak zamawialismy i wozek i fotelik, obsluga super!!! ;) mamy Espiro Next Avenue i Avionaut Ultralite :)

    mi88 lubi tę wiadomość

    qb3c20mm6mszqqpm.png
  • Alvareza Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 13 marca 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez wozek kupowalam w entliczku (baby design husky).

    atdcjw4ztte6fk40.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 13 marca 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na razie nastawiliśmy się na wózek i fotelik Recaro CityLife (ma wszelkie testy bezpieczeństwa)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2018, 20:24

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 13 marca 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkarolina89 wrote:
    Co do opieki nad noworodkiem jako fizjoterapeutka moge poleci Pawła Zawitkowskiego, ogladnijcie sobie jego filmiki na youtubie :)

    Bezpiecznego Malucha baaardzo polecam, zwlaszcza czesc o pierwszej pomocy :) na Mama Wie ide w ta niedziele :)

    W Entliczku na Dobrego Pasterza zawsze tlumy :) my tak zamawialismy i wozek i fotelik, obsluga super!!! ;) mamy Espiro Next Avenue i Avionaut Ultralite :)

    Ja też się zastanawiam nad zapisaniem się na szkolenie Mama Wie, ale chyba zrezygnuję, dopiero 14 tydzień nawet nie widać po mnie, że jestem w ciąży. Może organizują coś jeszcze w późniejszym terminie

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • kkarolina89 Autorytet
    Postów: 387 240

    Wysłany: 14 marca 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena86 wrote:
    Ja też się zastanawiam nad zapisaniem się na szkolenie Mama Wie, ale chyba zrezygnuję, dopiero 14 tydzień nawet nie widać po mnie, że jestem w ciąży. Może organizują coś jeszcze w późniejszym terminie

    Na Bezpiecznym Maluchu bylam w 16 tygodniu ciazy i jakos nie ruszalo mnie to, ze byly same bardzo zaawansowane kobietki ;) mysle, ze lepiej jechac i wysiedziec pare godzin jak jest wygodniej niz pozniej z duzym brzuszkiem :) a na Mama Wie nawet zapraszaja swiezo upieczonych rodzicow, bo tematy sa przeciez nie o ciazy, a o opiece nad niemowlakiem czy o pierwzzej pomocy :)

    qb3c20mm6mszqqpm.png
  • Fortitudo Autorytet
    Postów: 267 169

    Wysłany: 14 marca 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-) choć ja jak niektóre koleżanki jestem na wylocie, ale również chętnie dołączę do wątku;-)
    Co do wózka to ja swój znalazłam w entliczku (największy wybór do zobaczenia na żywo), ale zamawiałam w świecie dziecka (odbiór w hucie), bo było dużo taniej ;-)
    A fotelik w centrum fotelików, fajnie doradzają i dobierają bezpłatnie do danego samochodu ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2018, 12:39

    Cukierniczka lubi tę wiadomość

    5djyflw14clkgpvi.png

    tb73qps6y7ksn8nj.png
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 14 marca 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też wózek zamawiałam w Świecie dziecka ze względu na cenę (bo obsługa pozostawia wiele do życzenia), oglądałam go wcześniej w BoboWózkach (tu za to obsługa świetna) :)

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 14 marca 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o to widzę, że świat dziecka dalej jest konkurencyjne cenowo:) szkoda, że nie ma tam modelu, który mam na oku:(

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 15 marca 2018, 00:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba obejrzę wózki w entliczku ale zamawiać będę w jakimś sklepie internetowym. Chyba powinno wyjść taniej :)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • kkarolina89 Autorytet
    Postów: 387 240

    Wysłany: 15 marca 2018, 02:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Entliczku jest promocja, przy zakupach powyzej 3000zl daja rabat 10% :) takim sposobem za wozek dzis zaplacilismy 2024, a bez rabatu 2249 :) oplaca sie, jesli ktos kupuje i wozek i fotelik i jeszcze jakies dodatki :)

    tym_janek lubi tę wiadomość

    qb3c20mm6mszqqpm.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 15 marca 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkarolina89 wrote:
    W Entliczku jest promocja, przy zakupach powyzej 3000zl daja rabat 10% :) takim sposobem za wozek dzis zaplacilismy 2024, a bez rabatu 2249 :) oplaca sie, jesli ktos kupuje i wozek i fotelik i jeszcze jakies dodatki :)

    A do kiedy tą promocję mają?

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • Alvareza Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 15 marca 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta prom9cja jest caly czas. Tez dostalam znizke ale 5% na wozek bo kosztowal powyzej 2 tys.

    atdcjw4ztte6fk40.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 15 marca 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba jednak przejedziemy się do Entliczka, może mają ten wózek który prawdopodobnie kupimy:) niestety on jest mniej więcej w tej samej cenie i w sklepach i w Internecie. Jak będzie jakiś większy rabat to fajnie:) bo na pewno zakupy zrobimy ponad 3 tys. jak nie więcej

    w4sq43r85k8egy8f.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ