X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne KULINARIA czyli pyszna i zdrowa ciąża
Odpowiedz

KULINARIA czyli pyszna i zdrowa ciąża

Oceń ten wątek:
  • Lalita2710 Autorytet
    Postów: 6278 5757

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również jem to na co mam ochotę. Na początku zero słodyczy , teraz raz na 3 dni zjem np knopersa. A czasem przez tydzień nic nie jem słodkiego. (od czekolady mnie odrzuca) Najgorzej bo żadne jogurty też mi nie podchodzą.
    Śniadania np: pieczywko , z szynką gotowaną drobiową ,ser z ogórkiem zielonym ,albo kiszonym , sałata lodowa obowiązkowo ,czasem coś ze szczypiorkiem , jajko na twardo co 2 dzień.
    2 -3 h później , znów kanapka ,lub np płatki z mlekiem (Nesquki)
    uwielbiam je ale to jem raz w tygodniu.
    Obiad to co przed ciążą , staram się jadać z surówkami ,sałatkami z warzywkami, dużo zup jem bo lubię.
    Podwieczorek owoc najczęściej pomarańcze ,truskawki.
    Kolacja podobnie do śniadania :)
    I pije dużo kubusia ;) lubię ten sok


    Dziewczyny przepis na super kanapkę pożywną , akurat bułkę miałam więc bułka masełko ,sałata lodowa,szynka drobiowa gotowana, ser żółty ,ogórek zielony i na to sos tziazyki ,, http://www.zott.pl/_img/images/tzatzyki%20naturalna%20rozkosz.jpg"

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2013, 15:22

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    dqprepoku4out2uw.png

    3d5c5bdbd8a8980a810c3415055e4515.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2013, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kilka razy była już mowa o tuńczyku, czy wolno go jeść, czy nie, a jeśli tak, to ile?

    Dziś znalazłam na Onecie taki wpis:

    http://cukinia.blog.pl/2013/04/29/cala-prawda-o-tunczyku/

    Może kogoś zainteresuje.

  • rubi67 Autorytet
    Postów: 1941 2296

    Wysłany: 3 maja 2013, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki, tak przegladam wasze wpisy... Ja chcialam sie tylko podzielic sugestia, ze w ciazy nalezy jesc wszystko, na co ma sie ochote, ale w rozsadnych ilosciach. Ja osobiscie jem to na co mam ochote. Jak robie mezowi obiad, np. piers z kurczaka w jakims sosie plus ryz to zjem z nim i nie bede oddzielnie gotowac sobie warzyw na parze tylko dlatego, ze to zdrowsze. Poza tym na sama mysl o warzywach na parze robi mi sie niedobrze. Wczoraj bylam u kolezanki i zjadlysmy we dwie pake chipsow ( moja siostra skrytykowala by mnie za to mowiac ze truje dziecko ). Nie przesadzajmy i nie dajmy sie zwariowac.. Mam kolezanke, ktora w ciazy jadla tylko warzywa na parze, nic smazonego, nic tlustego, zero masla , zero oleju, chipsa nawet nie powachala i co?? I dziecko na wszystko ma alergie. Powiedzialam jej o tym, ze to m.in przez to i przyznala mi racje.

    иιєиσямαℓиα, BellaRosa, megan8, Rucia lubią tę wiadomość

    kjmnp07wv7btz8gg.png
    w57vtqyw3stplbvj.png


  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 3 maja 2013, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubi ,a kto Ci kaze gotowac warzywa na parze, bo zdrowsze?nie pomyslalas, ze tak ja Ty wcinasz Chipsy, tak niektorzy wcinaja warzywka na parze ,bo je po prostu uwielbiaja, a nie dlatego, ze sa akurat w ciazy i jedza zdrowo?Niektorzy cale zycie jedza lekkostrawne posilki i czy cos w tym zlego ?Raczej nie robia sie z tego alergie, jesli ktos rozsadnie sie odzywial na dlugo przed ciaza i w czasie ciazy.Organizm musi dostac weglowodany, tluszcze, bialka, witaminy wowczas funkcjonuje dobrze, a od nas zalezy czy dostarczymy to w postaci lekkostrawnej czy tej ciezszej. Wazne ,zeby jesc wszystko i te same skladniki odzywcze dostarczysz zarowno w miesie gotowanym jak i smazonym, tyle ze po smazonym mozna miec w ciazy zgage (szczegolnie w pozniejszych trymestrach), plus wiecej mozna przytyc. Twoja kolezanka nie dostarczala chyba zbyt wielu tluszczow-mam na mysli tych dobrych z oliwy z oliwek ,oleju rzepakowego-wcale nie musi byc tluste mieso,, moze jadla za malo mieska, badz niskotluszczowy nabial.Kazdy robi jak uwaza.Jedzenie to rzecz gustu, nie wszyscy lubimy to samo, kazdy ma inne kubki smakowe...pozdrawiam

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • rubi67 Autorytet
    Postów: 1941 2296

    Wysłany: 3 maja 2013, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patti, podalam akurat przyklad warzyw na parze ;P

    kjmnp07wv7btz8gg.png
    w57vtqyw3stplbvj.png


  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 4 maja 2013, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakupilam dzisiaj rukole na sprobe i o dziwo bardzo mi zasmakowal jej gorzkawo orzechowy smak.zajadam sie salatka z niej pomidorek ogorek cebulka i kilka pieczarek marynowanych sos vinegret :-)pychotka i ta roslinka ma duzo cennych skladnikow :-) ale jednak albo sie ja lubi albo nie ;-) ide jesc kobietki lekka kolacyjke :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 5 maja 2013, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasia27 wrote:
    Zakupilam dzisiaj rukole na sprobe i o dziwo bardzo mi zasmakowal jej gorzkawo orzechowy smak.zajadam sie salatka z niej pomidorek ogorek cebulka i kilka pieczarek marynowanych sos vinegret :-)pychotka i ta roslinka ma duzo cennych skladnikow :-) ale jednak albo sie ja lubi albo nie ;-) ide jesc kobietki lekka kolacyjke :-)

    ja tez ja uwielbiam !!!

    pasia27 lubi tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 5 maja 2013, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ostatnio mam straszną ochotę na wafelki w czekoladzie: Grześki, Prince Polo, byle jakie byle wafelek w czekoladzie. Inne słodycze mnie nie wzruzają. Ale takich wafelków potrafię zjeść nawet 2 dziennie, ale nie robię tego dzień w dzień - staram się ograniczać ;) mimo wszystko. Polubiłam też strasznie grapefruty ze względu na ich soczystość :)

    Lalita2710 lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 6 maja 2013, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co sądzicie i pizzy domowej w ciąży :)?
    Czy można w ciąży bazylię świeżą? Słyszałyście o jakichś przeciwwskazaniach?

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 6 maja 2013, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    ja ostatnio mam straszną ochotę na wafelki w czekoladzie: Grześki, Prince Polo, byle jakie byle wafelek w czekoladzie. Inne słodycze mnie nie wzruzają. Ale takich wafelków potrafię zjeść nawet 2 dziennie, ale nie robię tego dzień w dzień - staram się ograniczać ;) mimo wszystko. Polubiłam też strasznie grapefruty ze względu na ich soczystość :)

    u mnie jak narazie faza na ciasteczka.
    Maz mnie cisteczkowym potworkiem nazywa :D :D :D

    A grejfruty tez jadam albo pije,do plynu z zelazem zeby lepiej przyswoilo sie zelazo w organizmie ;)

    Co do pizzy super sprawa sma robilam dwa tygodnie temu.Ciasto wlasnej roboty i do tego dodatki jakie dusza zapragnie ;)
    Co do bazyli hmm nic nie slaszalam ze nie wolno :\

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 6 maja 2013, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    ja ostatnio mam straszną ochotę na wafelki w czekoladzie: Grześki, Prince Polo, byle jakie byle wafelek w czekoladzie. Inne słodycze mnie nie wzruzają. Ale takich wafelków potrafię zjeść nawet 2 dziennie, ale nie robię tego dzień w dzień - staram się ograniczać ;) mimo wszystko. Polubiłam też strasznie grapefruty ze względu na ich soczystość :)

    u mnie jak narazie faza na ciasteczka.
    Maz mnie cisteczkowym potworkiem nazywa :D :D :D

    A grejfruty tez jadam albo pije,do plynu z zelazem zeby lepiej przyswoilo sie zelazo w organizmie ;)

    Co do pizzy super sprawa sma robilam dwa tygodnie temu.Ciasto wlasnej roboty i do tego dodatki jakie dusza zapragnie ;)
    Co do bazyli hmm nic nie slaszalam ze nie wolno :\

    o to sobie chyba dzisiaj zrobię pizzę :), bez pieczarek bo ostatnio są dla mnie ciężkostrawne, dodam za to mnóstwo warzyw :).
    Pytam o bazylię bo to w końcu zioło, a z ziołami w ciąży różnie bywa :)

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 6 maja 2013, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nienormalna w takim razie smacznego ;) ;)
    Poczytalam w necie na temat swiezej bazyli i zdania sa podzielone :\
    Ale mylsle ze w umiarze nic w ciazy nie powinno zaszkodzic ;)

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 6 maja 2013, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien wrote:
    Nienormalna w takim razie smacznego ;) ;)
    Poczytalam w necie na temat swiezej bazyli i zdania sa podzielone :\
    Ale mylsle ze w umiarze nic w ciazy nie powinno zaszkodzic ;)

    no właśnie też czytam i jak zwykle :)...coś jest na rzeczy
    eh :)

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 6 maja 2013, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tez mysle ze troche bazyli nie zaszkodzi a domowa pizza to swietny pomysl bo sama skomponujesz co chcesz zjesc :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 6 maja 2013, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja dzisiaj zrobilam krem z selera posypany koperkiem i pietruszka i super sprawa :-) smaki mam ciekawe ostatnio.hehe

    patti, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 7 maja 2013, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasia27 wrote:
    a ja dzisiaj zrobilam krem z selera posypany koperkiem i pietruszka i super sprawa :-) smaki mam ciekawe ostatnio.hehe

    hmm rzeczywiście oryginalne smaki :). I jak ? :) Smakowało :)?

    Ja jako że mam ostatnio ochotę na lody zakupię sobie chyba urządzenia do robienia domowych lodów. Świetna sprawa - u moich rodziców mieliśmy taką przystawkę do robota kuchennego w której można było robić lody i były pyszne! Wiadomo co do takiego loda dodajemy. Świeże truskawki, śmietana, cukier mmmmm...pycha :)!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2013, 08:40

    pasia27 lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 7 maja 2013, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, mozna prosic o przepis na pizze domowa?nigdy nie robilam i chcialabym wyprobowac cos sprawdzonego.

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 7 maja 2013, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patti wrote:
    dziewczyny, mozna prosic o przepis na pizze domowa?nigdy nie robilam i chcialabym wyprobowac cos sprawdzonego.

    ja robię według takiego:
    40 dag maki
    10dag masła
    szczypta soli
    2 łyżki oleju
    szklanka mleka ciepłego
    łyżeczka cukru
    koncentrat pomidorowy
    drożdże pół kostki

    W małym garnku robisz rozczyn z drożdży - pół kostki drożdży , łyżeczka cukru, rozprowadź łyżeczką drożdże z cukrem aż się upłynnią. Wlewasz szklankę ciepłego (nie gorącego!) mleka. Odstawiasz na 15 min w ciepłe miejsce żeby wyrosły.
    Mąkę wsypujesz do garnka większego garnka , dodajesz szczyptę soli i masło, rozdrabniasz wszystko ręką. Gdy wyrośnie ci rozczyn z drożdży dodajesz go do mąki i wyrabiasz ręką ciasto, na koniec 2 łyżki oleju , wszystko dokładnie zagniatasz. Odstawiasz w ciepłe miejsce do podrośnięcia. Jak wyrośnie wyrabiasz jeszcze raz. Wykładasz na brytfanke i rozciągasz ręką na całej brytfance. Ciasto jest na tyle plastyczne, że dasz radę zrobić to ręką. Smarujesz ciasto koncentratem pomidorowym, dodajesz zioła, mozesz wycisnąć świeży czosnek jeśli lubisz, a na to już kładziesz co chcesz. W oryginale daję pieczarki obsmażone z cebulką na patelni, ale w ciązy mi pieczarki szkodzą, są dla mnie ciężkostrawne wiec z nich zrezygnowałam. Dodajesz paprykę pociętą w kostkę, kukurydzę z puszki, ja dodałam wczoraj brokuły , które wczensiej ugotowałam w osolonej wodzie, możesz dodać pomidora jeśli lubisz. Ja wczoraj dodałam nawet trochę sera feta i ogórka kiszonego :P, bo chciałam zrobić wersję mega warzywną. Można wcześniej na patelni zrobić sobie gyrosa z piersi kurczaka i też go dodać albo pokrojonego ananas z puszki- zależy kto co lubi. Można dodać fasolę w puszce, to zależy co akurat posiadasz w domu. Na to wszystko starty ser żółty i można jeszcze oprószyć wszystko jakimiś ziołami typu oregano, bazylia etc. Do piekarnika na 30 minut i pieczesz w 200st C. Można najpierw ciasto z dodatkami wstawić do piekarnika na 20 minut, żeby to podpiec a na ostatnie 10 minut wyjąć , posypać startym żółtym serem i piec z serem tylko 10 minut, wtedy ser nie będzie tak bardzo spieczony:). Smacznego :)!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2013, 11:09

    anilorak, patti lubią tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 7 maja 2013, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A oto ostatni kawałek mojej wczorajszej domowej pizzy :D

    a3add2a3cce16975med.jpg

    anilorak, Izabela, pasia27, patti, Lalita2710, xcarolinex, Ma ja, Rucia lubią tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 7 maja 2013, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2015, 20:16

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ