X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne KULINARIA czyli pyszna i zdrowa ciąża
Odpowiedz

KULINARIA czyli pyszna i zdrowa ciąża

Oceń ten wątek:
  • Izabela Ekspertka
    Postów: 195 330

    Wysłany: 7 maja 2013, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja robie wedlug tego przepisu (tylko za podwojnie na 2 pizze :)) bardzo prosty


    (1 pizza o srednicy 25 cm)

    120 g maki (ok. 3/4 szklanki)
    1/2 lyzeczki drozdzy instant
    1/2 lyzeczki cukru
    1/2 lyzeczki soli
    1/3 szklanki wody
    2 lyzeczki oliwy + 1 lyzka do posmarowania ciasta

    Wszystkie skladniki zagniesc - mozna mikserem. Uformowac kule, posmarowac ja lyzka oliwy i odlozyc do miski na 1 h do wyrosniecia. Przykryc miske sciereczka.

    Sos:
    puszka pomidorow
    szczypta soli
    szczypta cukru
    pieprz
    ostra papryka
    czosnek
    ziola:
    suszona bazylia
    suszone oregano
    swieza bazylia

    wszystkie skladniki umiescic w garnuszku. Doprowadzic do wrzenia, nastepnie zmniejszyc ogien i gotowac 10 minut, aby zredukowac

    Wyrosniete ciasto rozwalkowac na ksztalt kola o srednicy 25 cm. Polozyc na papierze do pieczenia. Posmarowac sosem pomidorowym i ukladac na wierzchu dowolne skladniki
    Piekarnik nagrzac do temp. 230 st C. Rozgrzewamy blache.
    Wstawiamy pizze do goracego piekarnika i pieczemy ok. 10 minut.
    Piekarnik powinien byc maksymalnie goracy.
    wychodzi cieniutka, taka uwielbiamy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2013, 11:28

    pasia27, иιєиσямαℓиα, anilorak, patti, aila lubią tę wiadomość

    lprkcwa1k6b8086c.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 7 maja 2013, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anilorak wrote:
    иιєиσямαℓиα, ale narobiłaś mi smaku!

    hihi ;)
    No wczoraj tak mnie na tą pizzę naszło :), że tak się uwinęłam i w godzinę ją z robiłam łącznie z upieczeniem :).

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • Izabela Ekspertka
    Postów: 195 330

    Wysłany: 7 maja 2013, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    pasia27 wrote:
    a ja dzisiaj zrobilam krem z selera posypany koperkiem i pietruszka i super sprawa :-) smaki mam ciekawe ostatnio.hehe

    hmm rzeczywiście oryginalne smaki :). I jak ? :) Smakowało :)?

    Ja jako że mam ostatnio ochotę na lody zakupię sobie chyba urządzenia do robienia domowych lodów. Świetna sprawa - u moich rodziców mieliśmy taką przystawkę do robota kuchennego w której można było robić lody i były pyszne! Wiadomo co do takiego loda dodajemy. Świeże truskawki, śmietana, cukier mmmmm...pycha :)!

    nigdy nie robilam sama lodow, cos czuje, ze zaraz zaczne przegladac oferty zeby sobie taka maszyne sprawic ;)

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    lprkcwa1k6b8086c.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 7 maja 2013, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    pasia27 wrote:
    a ja dzisiaj zrobilam krem z selera posypany koperkiem i pietruszka i super sprawa :-) smaki mam ciekawe ostatnio.hehe

    hmm rzeczywiście oryginalne smaki :). I jak ? :) Smakowało :)?

    Ja jako że mam ostatnio ochotę na lody zakupię sobie chyba urządzenia do robienia domowych lodów. Świetna sprawa - u moich rodziców mieliśmy taką przystawkę do robota kuchennego w której można było robić lody i były pyszne! Wiadomo co do takiego loda dodajemy. Świeże truskawki, śmietana, cukier mmmmm...pycha :)!

    podsypalam to przed jedzonkiem koperkiem i pietruszka i straaaasznie mi smakowalo :-) specyficzne ale dobre :-)
    oj tez mialam halo na lody w zime na poczatku ciazy latalam jak oszalala za smakami hehe teraz raz w tygodniu jem lody z polewa z soczku z malinek od babci :-)

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 7 maja 2013, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2015, 20:16

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 7 maja 2013, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anilorak wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    anilorak wrote:
    иιєиσямαℓиα, ale narobiłaś mi smaku!

    hihi ;)
    No wczoraj tak mnie na tą pizzę naszło :), że tak się uwinęłam i w godzinę ją z robiłam łącznie z upieczeniem :).

    No to niezłe tempo faktycznie :)

    Ja może o pizzy pomyślę w piątek. Jak macie jeszcze jakieś fajne pomysły to piszcie!!! Ostatnio był temat leczo, no i musiałam zrobić :P

    jak tylko coś ugotuję, to wrzucę pomysł :).
    Poza tym idę 9tego do dietetyczki może mi podrzuci jakieś pomysły kulinarne, to będę robić i pisać :)

    anilorak, Ma ja lubią tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 7 maja 2013, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabela wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    pasia27 wrote:
    a ja dzisiaj zrobilam krem z selera posypany koperkiem i pietruszka i super sprawa :-) smaki mam ciekawe ostatnio.hehe

    hmm rzeczywiście oryginalne smaki :). I jak ? :) Smakowało :)?

    Ja jako że mam ostatnio ochotę na lody zakupię sobie chyba urządzenia do robienia domowych lodów. Świetna sprawa - u moich rodziców mieliśmy taką przystawkę do robota kuchennego w której można było robić lody i były pyszne! Wiadomo co do takiego loda dodajemy. Świeże truskawki, śmietana, cukier mmmmm...pycha :)!

    nigdy nie robilam sama lodow, cos czuje, ze zaraz zaczne przegladac oferty zeby sobie taka maszyne sprawic ;)

    jedyny problem z tego typu urządzeniami, to fakt że tam jest taka specjalna miska , którą trzeba min 24 h mrozić w zamrażarce. Potem przygotowaną mieszankę domowych lodów wlewa się stopniowo do tej miski i specjalne mieszadło wyrabia lody przez 30 min, miska oddaje zimno i wychodzą typowe lody o konsystencji lodów gałkowych. Robot kuchenny Bosch ma taką specjalną dostawkę, tylko ona pasuje do starszych modeli Boscha, a ja jak na złość jak kupowałam robota to kupiłam już nową wersję Boscha i przystawka nie pasuje, więc będę zmuszona kupić takie urządzenie, bo te lody ze sklepu raz że słodkie a dwa wiadomo, że w ciąży warto dostarczać tylko te wartościowe składniki i produkty, a nie sztuczne barwniki :)

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 7 maja 2013, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a nie macie jakiegos przepisu na pyzy z miesem??kurde zrobilam juz krokiety,uszka i pierozki z kapustka i grzybami i zamrozilam ale latam co chwile do sklepu po takie kupne ale wiadomo co w nich siedzi...niby dobre i w ogole ale jednak wole takie rzeczy robic sama tym bardziej ze mam halo na takie maczycha ostatnio :-)

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 7 maja 2013, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasia27 wrote:
    dziewczyny a nie macie jakiegos przepisu na pyzy z miesem??kurde zrobilam juz krokiety,uszka i pierozki z kapustka i grzybami i zamrozilam ale latam co chwile do sklepu po takie kupne ale wiadomo co w nich siedzi...niby dobre i w ogole ale jednak wole takie rzeczy robic sama tym bardziej ze mam halo na takie maczycha ostatnio :-)

    powiem ci, że ja nigdy jeszcze w życiu nie robiłam w ogóle pyz :(. ale znalazłam coś na internecie , na zdjęciach wygląda fachowo więc może też są w smaku oki :)

    http://smacznapyza.blogspot.com/2012/07/najlepsze-pyzy-z-miesem-vel-cepeliny.html

    pasia27 lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 7 maja 2013, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasia powiem ci, że cię podziwiam, bo mi w ciąży w ogóle nie chce gotować :(. Zjadłabym pierogi z truskawkami :) ale za cholerę nie chce mi się ich zrobić o.O , a wiadomo z tymi w sklepie różnie bywa...

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 7 maja 2013, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    X

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2015, 20:18

    pasia27 lubi tę wiadomość

  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 7 maja 2013, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki dziewczyny za przepis na pizze- na pewno wykorzystam przepis kazdej z WAs :-)

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 7 maja 2013, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no w sumie chyba slaskie z miesem tez sa dobre wiec musze cos pokombinowac i wziasc sie za nie :-) dzisiaj juz kupilam pyzy ale na jutro bo sie najadlam dzisiaj pierdol i zupki selerkowej :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 7 maja 2013, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie mam pomysłu na jutro na obiad :P. Potrzebuję inspiracji :)

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 7 maja 2013, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moze filet z indyka albo z kuraka pieczony na grilu elektrycznym jak masz i do tego oststnio mi posmakowala marchewka z groszkiem z mrozonek duszona bez tej maki ;-)

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 7 maja 2013, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasia27 wrote:
    A moze filet z indyka albo z kuraka pieczony na grilu elektrycznym jak masz i do tego oststnio mi posmakowala marchewka z groszkiem z mrozonek duszona bez tej maki ;-)

    hmmm...uwielbiam marchewkę z groszkiem :). Filet musiałabym kupić bo nie mam w zamrażarce :). Ale to nie problem. Grila niestety nie posiadam :)

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 7 maja 2013, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moze na patelni z kropla oliwy tez daje rade takie cus.przez ten nasze pisanko juz mam zaplanowana na kiedys picke i te pyzy zrobie no i co jeszcxe dziewczyny??poki na chodzie jestem hehe fasolke tez bym zjadla ale boje sie wariacji po niej bo to ciezka sprawa jak dla.mnie :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 7 maja 2013, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam piers z kurczaka/indyka w platkach owsianych :)
    uwielbiam to, super soczysty kurczak, zamiast bulki tartej to platki owsiane - cos innego i super smaczne ;)

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 8 maja 2013, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xcarolinex wrote:
    Ja polecam piers z kurczaka/indyka w platkach owsianych :)
    uwielbiam to, super soczysty kurczak, zamiast bulki tartej to platki owsiane - cos innego i super smaczne ;)

    racja, przyznaję - robiłam kiedyś :). Bardzo dobre :)

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 8 maja 2013, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja sie napcham dzisiaj pyzami ze sklepu :-/ tralalalala
    ale kolacja bedzie delikatna bo jutro badanie krzywej cukrowej i lekarz kazal delikatnie zjesc kolacyjke :-)

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ