X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne KULINARIA czyli pyszna i zdrowa ciąża
Odpowiedz

KULINARIA czyli pyszna i zdrowa ciąża

Oceń ten wątek:
  • Ma ja Ekspertka
    Postów: 126 136

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny... jestem na samym począteczku mojej ciążowej przygody. Oczywiście, że jestem pełna obaw, strachów... ale postanowiłam mysleć tylko pozytywnie!
    Uwielbiam gotować... ale nie zawsze mam pomysł na pyszne i zdrowe ciążowe potrawy. Podzielmy się naszymi kulinarnymi, ciążowymi przeżyciami. Jakie obiadki przygotowujecie? A co na sniadanko? ... no i jak zaspakajacie swoje zachcianki?

    7v8r90bvus29kyhn.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku jadłam wszystko na co miałam ochotę i tak jest do teraz:) Nic specjalnego nie gotuję, jem to, co wcześniej, no może trochę więcej nabiału, za którym teraz przepadam.
    U mnie dzień rozpoczyna się od kilku kanapek przed godz. 8.00. Potem około 10 jakiś pączek lub bułka, albo np. płatki owsiane na mleku. Potem ok 12-13 obiadek, po południu znowu jakieś kanapki (np. z serem białym i rzodkiewką + szczypiorek), potem owoce i wieczorem zazwyczaj jakaś przekąska jeszcze.
    Tak więc jem naprawdę sporo:) Widocznie Laura tego potrzebuje.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, jestem w 28 tyg ciazy.w pierwszym trymestrze nie ma wiekszego zapotrzebowania na jedzenie niz przed ciaza,ale warto jesc zdrowo i nie ulegac zachciankom zbyt bardzo-ja mialam wstret do wszystkiego co slodkie, za to czesto gotowalam zupe pomidorowa:-)od drugiego trymestru jadam okolo 5-6 posilkow dziennie (oczywiscie nie sa one ogromne, ale w rownych odstepach czasu). Jesli wstane o 8 rano zjadam 6 posilkow ,jesli po 9 (co mi sie zdarza czesciej) jem tylko 5, co 3 godzinki i nie podjadam. Warto przed snem cos zjesc, zeby sie w nocy nie budzic (lepiej zeby to nie byly owoce- te najlepiej jadac do 18.00 i zawsze po jakiejs przekasce, bo gdy je sie same owoce to bardzo skacze cukier i jest sie szybciej glodnym- to tez dobra rada w razie ,gdy ma sie klopoty z cukrzyca).3 porcje owocow wystarcza, najlepiej te nasze polskie i sezonowe.Pozniej 3-4 porcje nabialu w pozniejszych trymestrach.
    Ja do kazdeego posilku staram sie dodawac warzywa- na sniadanko zawsze jem chleb zytni razowy,serek smietankowy, salate, szpinak, rzodkiewki, pomidory, papryczke, rukole- robie sobie taki mix, plus jakas wedlinka chuda, lub jajko, ser zolty, badz twarog plus herbatka owocowa.Na drugie sniadanko zazwyczaj mleko z kawa inka i tez jakas przekaska z chlebem chrupkim i warzywkami, rzadko musli z mlekiem ,bo jest slodkie.Na obiadek wolowinka, kurczaczek itp- raczej staram sie piec w folii w piekarniku badz na parze, podobnie warzywka- sa pyszne z pary.Prawie codziennie zupka ,ale nie na kostkach rosolowyh ,bo to sama chemia, plus pietruszka do zupek -ma duzo zelaza.Raczej lekkie zupki z dodatkiem jogurtu badz ziol.
    Warto jesc na przemian ciemne makarony, ryz, ziemniaczki, kasze gryczana, plus ryby 2 razy w tyg na obiad i na kanapki np losos.Od czasu do czasu suszone sliwki i morele-w malych ilosciach, bo kaloryczne.
    Ja tak jem i pije okolo 2 litrow plynow dziennie i do tej pory nie mam problemow z zaparciami, tyje tyle ile potrzeba, codziennie okolo 40 minutowy spacer, plus zakupy i wchodzenie po schodach na 3 pietro.Dzidzia rozwija sie dobrze, ja czuje sie ok.
    Oczywiscie mialam zachcianki 3 razy na pizze i kebab wiec zjadlam ,ale juz mi przeszlo, a ciasto jesli jem to tylko takie zrobione przez babcie i czasem siegne po czekolade gorzka, badz ciasteczka owsiane.Ale sie rozpisalam.

    benitka, Ann_, mychowe lubią tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • Antolka Ekspertka
    Postów: 168 98

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA również jem to co przed, no może wiecej jem warzyw i owoców.
    Jesli chodzi o śmieciowe zachcianki to mąż wyznaczył mi limit :)
    I np. mogłam zjeśc dwa lody z mc donalda w tygodniu.
    Pizza, również jeden kawałek raz w tygodniu i przed godzina 16 itp.
    Starałam się nie ulegać jakiemus obłędowi, ale jak miałam ochote na maca to chocbym bardzo chciała to stłumic nie dało się i jadłam ale rozsadnie.
    Teraz, mam wieksze zapotrzebowanie.
    Wiec jadam 5 posiłków dziennie.
    Sniadanko - w pracy paróweczki z pieczywkiem, w domu kanapeczki.
    II sniadanie-praca jogurt z musli, platkami itp, w domu to samo.
    Obiad, to na co mam ochote9dziś schabowy z purre.
    Kolacja płatki owsiane.
    Pozniej owoc badz shake jogurtowo owocowy.

    mhsvj44jngo177cq.png
  • Antolka Ekspertka
    Postów: 168 98

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patii, ja odradzałabym kurczaka. Te dostepne w sklepie sa faszerowane hormonami, wiec zaburzaja nam nasz gospodarke hormonalna.
    ja jadam ale tylko jak tesciowa zabije i nam da:)

    mhsvj44jngo177cq.png
  • Ma ja Ekspertka
    Postów: 126 136

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co myslicie o łososiu i tuńczyku?
    W większości poradników piszą, że dużych ryb (jak tuńczyk) nie należy jeść bo mają ołów itp... a w tych samych książkach kilka stron dalej... jedz tuńczyka bo jest zdrowy. O co chodzi? Steków z tuńczyka unikaj... ale tuńczyka z puszki jedz jedną lub dwie tygodniowo... Jak to rozumieć???

    7v8r90bvus29kyhn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie tych puszkowanych należy unikać, bo po pierwsze zawierają ołów, a po drugie nie wiesz, z jak dużej ryby pochodzą. Mi lekarka mówiła, że jeśli chcę jeść łososia lub tuńczyka, to tylko świeże i tylko z niewielkich ryb - takie jak widzisz świeże na stoiskach z rybami.

    Aczkolwiek nie należy popadać w paranoję, puszkę też czasem zjem i mam się dobrze i moje dziecko też.. ;)

  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oto kilka moich zestawow dan: warzywka na patelnie, podlewa sie tylko troche oleju rzepakowego i dochodza do siebie na patelni, plus np omlet z pomidorkami do tego, badz jajko sadzone, plus ogorki kwaszone.brazowy makaron z kurczakiem i szpinakiem- pycha ,tylko zeby bylo lzejsze lepiej nie dodawac smietany 36% i makaron al dente ,bo taki zdrowszy, plus oczywiscie cebulka i czosnek jesli Wam nie szkodzi.Bardzo lubie dorsza lub pstraga pieczonego w folii w piekarniku, razem z marchewka i pietruszka, a jako dodatek ziemniaczki tluczone z groszkiem zielonym i brokulami. Filet z lososia smakuje super jesli zrobiony jest w foli aluminiowej na parze-tylko 10 min, nie trzeba go solic nic i pycha-mozna podac z jakas salata plus pieczywko badz ziemniaczki.Ryz brazowy-mozna zabarwic go curry przy gotowaniu i pozniej wymieszac z kurczaczkiem ,pieczarkami, cukinia i papryka -danie gotowe.Moje ulubione danie wolowina z pary-tylko ze to musi byc mloda wolowinka ,ktora sie szybko ugotuje-45 minut na parze w folii aluminiowej i z przyprawkami bez soli-doprawiamy po ugotowaniu.Do tego robie ziemniaki w plasterkach z pary, brokuly, marchewki i pory -bardzo smaczne z majonezem.Czasem robie spaghetti, bo maz lubi.Klopsiki z miesa z kurczaka, gotuje sie w wodzie i robi do tego sos pomidorowy, mozna podawac z kasza jeczmienna plus salatka z kwaszonej kapusty ,marchewki i jablka.
    Jak mam ochote na kebab to robie sobie kurczak kebab w domu z plackami pita- wypelniam salata z pomidorkami i polewam sosem z jogurtu naturalnego z dodatkiem czosnku.
    Zupki robie ze swiezych warzywek z targu i zazwyczaj z jednego skrzydelka, jak mi brakuje czasu z mrozonek-jarzynowa, ogorkowa, pomidorowa, kalafiorowa,barszczyk czerwony, zupki kremy czasem.
    Oto kilka moich dan, mam nadzieje ,ze ktores Ci zasmakuje.pozdrawiam

    Ma ja, Lilka lubią tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antolka wrote:
    Patii, ja odradzałabym kurczaka. Te dostepne w sklepie sa faszerowane hormonami, wiec zaburzaja nam nasz gospodarke hormonalna.
    ja jadam ale tylko jak tesciowa zabije i nam da:)

    ja wlasnie jadam tylko takie, plus jajka podobnie, wolowinka i wedliny...wiem, ze te sklepowe sa okropne

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma ja wrote:
    Dziewczyny a co myslicie o łososiu i tuńczyku?
    W większości poradników piszą, że dużych ryb (jak tuńczyk) nie należy jeść bo mają ołów itp... a w tych samych książkach kilka stron dalej... jedz tuńczyka bo jest zdrowy. O co chodzi? Steków z tuńczyka unikaj... ale tuńczyka z puszki jedz jedną lub dwie tygodniowo... Jak to rozumieć???

    o tunczyku slyszalam ale robie czasem spaghetti z tunczykiem,nie ma chyba co panikowac, wazne ,zeby nie jesc codziennie takiego tunczyka.

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w programie Wiem co jem mówili kiedyś, że kurczaki na jakiś czas przed ubojem nie są już karmione hormonami, więc ilości hormonów, które znajdują się w sklepowym kurczaku, są tak naprawdę śladowe.. Ja czasem jadam, bo lubię kurczaka pod różnymi postaciami. Więc tak ze 2 razy w miesiącu mi się zdarza. Również dlatego, że się łatwo i szybko przygotowuje.

    Tu można obejrzeć ten odcinek:

    http://tvnplayer.pl/programy-online/wiem-co-jem-odcinki,122/odcinek-5,kurczak,S03E05,3942.html

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jem wszystko na co mnie najdzie w rozsadnych ilosciach o normalnych godzinach.jedyne co unikam to surowe mieso i surowe ryby a i watrobka. :-)
    Mysle ze jak sie zje delikatna kolacje o 18-20stej to sie nic nie stanie.nie trzeba az tak sie pilnowac jak w normalnej diecie zeby zjesc ostatni posilek do 18stej bo tak jak ja chodze spac o 22 -23 to nie usne glodna od 18stej.hehe

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pasia, i nie wychodzą Ci ketony (++) w moczu?

  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma ja wrote:
    Dziewczyny a co myslicie o łososiu i tuńczyku?
    W większości poradników piszą, że dużych ryb (jak tuńczyk) nie należy jeść bo mają ołów itp... a w tych samych książkach kilka stron dalej... jedz tuńczyka bo jest zdrowy. O co chodzi? Steków z tuńczyka unikaj... ale tuńczyka z puszki jedz jedną lub dwie tygodniowo... Jak to rozumieć???

    Ja slyszalam wlasnie, ze mozna zjesc puszeczke tunczyka na tydzien.
    Nie wiem co mowia o lososiu, ale ja jem zapiekany filet z piekarnika tak raz na 1-2tyg. I nie slyszalam nic zlego na temat jedzenia lososia :)

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_f wrote:
    Pasia, i nie wychodzą Ci ketony (++) w moczu?

    m f mam od poczatku ciazy bardzo dobre wyniki moczu i krwi(robie co 3tyg) nie biorac zadnych witaminek :-) procz kwasiku i lekarz nie widzi potrzeby zeby cokolwiek mi zlecac na ten moment :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2013, 15:54

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jedyne co mialam pojedyncze szczawiany ale to od pomidorkow wlasnie :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mf tak na marginesie ale ladny brzusio :-) ale doczytalam ze nie twoj osobisty hihi :-) ale sweet :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja musialam swoja dietke albo napisze lepiej spisob zywienia zmienic :( tylko i ze wzgledu na spadajacy poziom zelaza :( :(
    Teraz zamiast kurczaka chude czerwone mieso,duzo zielonych warzyw i przypraw.Wszystko pod zegarek...
    Dwie godziny przed i po zjedzonym posilku gdzie bylo zelazo nie nalezy jesc nabialu,czekolady,pic czarnej herbaty czy kawy :( bo hamuje to przyswajanie i nie nalezy dwie godz przed i po jesc tab. z magnezem
    (male info dla tych ktore beda potrzebowaly ;) )

    A tak staram sie jesc duzo warzyw i owocow za nabialem zbytnio jak narazie nie przepadam jedyne co to mleko sojowe mi podchodzi ;)
    Na sniadanie staram sie jesc zawsze pelnoziarniste produkty.
    Z piciem wody sie juz zaprzyjaznilam ;)

    Juz nie moge sie doczekac lata czeresni,wisni,arbuzow,truskawek hmmmmmmmmm <3 <3 <3

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • Ma ja Ekspertka
    Postów: 126 136

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może wpisujmy w tym wątku również konkretne przepisy? :)

    Czy znacie potrawę "pyry z gzikiem" ? ... dziewczyny z Wielkopolski na pewno!

    Mega proste i baaaardzo smaczne!

    pyry = czyli ziemniaki gotujemy w mundurkach
    gzik = czyli twarożek (ja z mężem mieszamy ser półtłusty ze śmietankowym) ...
    i dodajemy śmietanę, szczypiorek, cebulkę, odrobinę świeżego czosnku...
    można tez dodać inne pyszności np. rzodkiewki
    Tak przygotowany gzik solimy, pieprzymy i do lodówki (najlepiej na minimum 2-3 godzinki, żeby sie przegryzło)

    Ziemniaki po ugotowaniu obieramy ze skórki rozkrajamy na pół i układamy na talerzu, na ziemnaczki nakładamy masło i duuuużą kołderkę z przygotowanego wcześniej gziku... GOTOWE!

    PS. Najlepiej jak ziemniaki sa bardzo duże (najładniej wygladaja na talerzu), a gzik najlepiej przygotować rano... zeby na obiad przegryzł się.

    co Wy na to?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2013, 11:46

    yoku, iśka, Adka, megan8, Lilka lubią tę wiadomość

    7v8r90bvus29kyhn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektórzy twierdzą, że w ciąży nie powinno się jeść kupnego pasztetu jest w tym trochę racji bo to tłuste i nie wiadomo jakie mięso w tym siedzi.
    Podaję zatem przepis na pasztet wegetariański, prosty ale przede wszystkim smaczny i zdrowy :)

    1 ugotowany seler
    3 ugotowane marchewki
    1 duża cebula
    5 pieczarek
    2 jajka
    1/2 szkl. bułki tartej
    sól
    pieprz
    papryka ostra (jak ktoś nie lubi pikantnych rzeczy, może być słodka)
    szczypta chili

    zmiksować, wymieszać, piec 40-50 minut w 180 stopniach

    iśka, mychowe lubią tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ