X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwiecień 2020
Odpowiedz

Kwiecień 2020

Oceń ten wątek:
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 17 czerwca 2020, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzicie, czyli różnie to jest :). Daj znać małżowinka co powiedział. A wizyta właśnie z tego powodu?

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Szpilkka Autorytet
    Postów: 921 293

    Wysłany: 17 czerwca 2020, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj syn tez ma problem ze spaniem w dzien. Zasypia na rekach a po odlozeniu do lozeczka budzi sie po chwili. Za to w nocy spi ciagiem od 21-3rano. Znalazlam sposob na drzemki bo na dworze w wozku potrafi spac 3 godziny ciagiem ale zanim usnie na dobre musze ruszac wozkiem hehe. Dobrze ze teraz sa upaly to bez problemu go wynosze w krotkim rekawku ... Nie trzeba dlugl ubierac. Tym sposobem moge jechav cos zalatwic. Dziadek wtedy tylko doglada do wozka a jak zostawialam go w lozeczku to potrafil sie obudzic juz po 10 minutach ...

    82dox1hp9jc30rad.png
    gyxwl6d8duuarpfk.png
  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 17 czerwca 2020, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jakie macie chusty? W takie upały też nosicie swoje pociechy w chustach? Mam chustę lennylamb i jest dość gruba i chyba byśmy się zapociły w niej w taką pogodę (nawet nie myślę o wychodzeniu na słońce). Zastanawiam się nad chustą kółkową, bo zawsze to mniej tego owijania. Macie chusty z cieńszego materiału i możecie coś polecić?

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • Justa29 Ekspertka
    Postów: 248 132

    Wysłany: 17 czerwca 2020, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam lennylamb moją to bawełna i len i w te upały się nie motaliśmy chyba mniejsza gramatura =mniej kilo udźwigu chyba tak to działa. Moja jest disc gruba więc Ci nic nie polecę

  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 18 czerwca 2020, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja z majówek ale zaglądam tu czasem bo urodziłam 3 tygodnie przed czasem 17.04 więc jesteśmy na tym samym etapie z dziećmi ☺️ Ja mam chustę kółkową 100% len z The Slings i jestem bardzo zadowolona nawet w upał (nie za długo ale daje radę).

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 18 czerwca 2020, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w te upały to nawet karmić nie lubię, bo się za bardzo sklejamy... Chustujemy się głównie rano, jak jeszcze nie ma ukropu. Też mam lenny lamb moja pierwsza i ona jest faktycznie grubasa, chociaż nie mam porównania do innych :)

    1267e64ec8.png
  • Mmiśka Autorytet
    Postów: 1047 336

    Wysłany: 18 czerwca 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy little frog , powiem tak jak dla mnie w upal kazda chusta odpada :D cialo od ciała mega sie grzeje :( ale rano i wieczorami super :)

    70876cd2f5.png
    Michałek <3
    72d679d744.png
  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje Maleństwo przespało dziś 8,5h ciągiem! Szkoda, że nie wiedziałam, że taki ma plan, to bym poszła spać o tej samej porze 😂 ale zastanawiam się czy go w nocy za bardzo nie opatulam... Spal w samym rampersie i rożku, bo tak zasnął i nie chciałam go budzić do przebrania, a normalnie spi w bodziaku i pajacu i w rożku. Miał wprawdzie zimne łapki, ale skoro tyle spal to chyba było mu dobrze 🤔

    1267e64ec8.png
  • Mmiśka Autorytet
    Postów: 1047 336

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rączki moja ma zawsze chlodne a kark spocony a wlasnie ba karku sie patrzy temperature :p spi w samym pajacu od urodzenia bez przykrycia :D moja najwięcej spi od 20 do 2 w nocy pozniej juz gorzej :p

    70876cd2f5.png
    Michałek <3
    72d679d744.png
  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że na karku, ale jak łapy jak kostki lodu, to mi się wydaje, że mu zimno 😂

    1267e64ec8.png
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniaem86 wrote:
    Moje Maleństwo przespało dziś 8,5h ciągiem! Szkoda, że nie wiedziałam, że taki ma plan, to bym poszła spać o tej samej porze 😂 ale zastanawiam się czy go w nocy za bardzo nie opatulam... Spal w samym rampersie i rożku, bo tak zasnął i nie chciałam go budzić do przebrania, a normalnie spi w bodziaku i pajacu i w rożku. Miał wprawdzie zimne łapki, ale skoro tyle spal to chyba było mu dobrze 🤔
    Ooo tak ciepło ubierasz przy takiej temperaturze?? Ja sprawdzam kark A nie raczki. Mój śpi w rampeesie lub samym bodziaku na krótki rękaw i pod pieluszka bambusowa lub cienkim.kocykiem bawełnianym.

    Na spacery to też sam bodziak na krótki rękaw. Wychodzę max o 9, żeby nie chodzić w tym upale. Teraz wyszłam na chwilę do paczkomatu i zasnął od razu i tetaz siedzę pół h na ławce pod blokiem w cieniu, żeby nie obudził się w domu zaraz i nie darl japy😂

    U mnie na razie max 6h przesypia ciągiem 😭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2020, 12:53

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to samo. Mała śpi w samym bodziaku i przykryta pieluszką. Tyle, że śpi z nami. Ja śpię praktycznie na golasa więc Małej też jest pewnie ciepło.

    Jestem w szoku jak widzę niektóre niemowlaki na dworze w taki upał w długich rękawach, nogawkach i jeszcze do tego czapeczka, opaska.

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • Justa29 Ekspertka
    Postów: 248 132

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ubieram body dlugi rekaw +spodenki albo sam pajac. Mi młody dalej budzi się co 3 Max 4 h ale pewnie wy macie starszaki tygodniowo od mojego. Na spacer ubieram chustę bo chyba nie ma nic gorszego jak ból ucha więc uważam na przeciągi. Dziewczynki mają fajniej bo są śliczne opaski A dla chłopaka tylko takie czapki ala chustka

  • pingwinkowa Autorytet
    Postów: 586 259

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juna wrote:
    U mnie to samo. Mała śpi w samym bodziaku i przykryta pieluszką. Tyle, że śpi z nami. Ja śpię praktycznie na golasa więc Małej też jest pewnie ciepło.

    Jestem w szoku jak widzę niektóre niemowlaki na dworze w taki upał w długich rękawach, nogawkach i jeszcze do tego czapeczka, opaska.

    Mnie już nic nie jest w stanie zdziwić jeśli chodzi o ubieranie dzieci. Już się tyle tego naogladalam spacerując córką. Największy festiwal jest wiosna i jesienią. A najbardziej śmiać mi się chce jak widzę matki na krótki rękaw, a dzieci kurtki, śpiworki wozkowe itp.

    Ja synka teraz na noc ubieram bodziaka i mam śpiworek taki cieniutki. Ale u mnie nad morzem to jakoś wielkich upałów póki co nie ma. Na spacer chodzimy w bodziaku na krótki rękaw i długie spodenki.

    0bf940b8f1.png
    5569ac92a8.png
  • pingwinkowa Autorytet
    Postów: 586 259

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa29 wrote:
    Ja ubieram body dlugi rekaw +spodenki albo sam pajac. Mi młody dalej budzi się co 3 Max 4 h ale pewnie wy macie starszaki tygodniowo od mojego. Na spacer ubieram chustę bo chyba nie ma nic gorszego jak ból ucha więc uważam na przeciągi. Dziewczynki mają fajniej bo są śliczne opaski A dla chłopaka tylko takie czapki ala chustka

    W gondoli dziecko jest w miarę osłonięte od wiatru.
    A synek miał już jakieś problemy z uszkami, że się obawiasz? Ja jakoś nigdy z córką szczególnie nie uważałam na uszy (a mieszkamy nad morzem i tu wieje prawie zawsze) i nic jej się działo.

    0bf940b8f1.png
    5569ac92a8.png
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pingwinkowa wrote:
    Mnie już nic nie jest w stanie zdziwić jeśli chodzi o ubieranie dzieci. Już się tyle tego naogladalam spacerując córką. Największy festiwal jest wiosna i jesienią. A najbardziej śmiać mi się chce jak widzę matki na krótki rękaw, a dzieci kurtki, śpiworki wozkowe itp.

    Ja synka teraz na noc ubieram bodziaka i mam śpiworek taki cieniutki. Ale u mnie nad morzem to jakoś wielkich upałów póki co nie ma. Na spacer chodzimy w bodziaku na krótki rękaw i długie spodenki.
    Ja dzisiaj widziałam Panią z dzieckiem w gondoli, ubranym na długie rękawy, pod kocem polarowym i pod plandeka.. serio, dramat. A sama w letniej sukience.

    My jednegonrazu wsadzikismy termometr do gondoli. Na dworzu 19 stopni w cieniu, a w gondoli 25, a momentami było 30. Od tego momentu zaczęłam dużo lzej ubierac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2020, 14:48

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • 1000 Autorytet
    Postów: 653 487

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj tez dziś ciągiem przespał 8 godzin :D od 19.30 do 3.30 :) pierwszy raz tyle spał, chyba jakaś dobra noc dla bobasów była :D

    Do spania zakładam rampersa i przykrywam cienkim kocykiem już teraz. Ostatnie dni bodziak plus krótkie spodnie, ewentualnie długie, ale cienkie. Jak się zaczęły te ciepłe dni to miałam trochę problem jak go ubierać, bo przecież on taaaaki mały, pewnie pare razy go przegrzalam przez to. Teraz po prostu ubieram go jak siebie i jak starszego, ewentualnie czymś okryje jak wieje, a on nie jest w gondoli, tylko np. w leżaczku lub na rękach.

    abebc6b312.png
    6814342a4e.png
  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym przewianiem uszu to podobno mit. 😉 Moja mama nadal się za głowę łapie, że dziecko ma odsłonięte uszy. Za jej czasów to nawet w domu niemowlak w czapce był.
    Zawsze się śmieje jak idziemy do kogoś w odwiedziny z Małą pierwszy raz i zamykają wszystkie okna🙈
    Bratowa męża jeździ w samochodzie z zamkniętymi oknami, bez klimy, wszyscy się pocą a dziecko wiecznie chore, bo ciągle przegrzewane.

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie wiem, mam w domu 20-21 stopni. Ja śpię pod kołdrą i w koszuli nocnej z krótkim rękawem, mąż też pod kołdrą, więc jakoś sobie nie wyobrażam, żeby mały spal w bodziaku pod pieluszką :) Na dworzu to w samej pieluszce siedzi albo w ogóle na golasa. Te noce stanowią tylko problem ;)

    1267e64ec8.png
  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy największy problem w te upały z fotelikiem samochodowym. Mały się tak poci, że nie wiem. Wyjęłam już wkładkę noworodkowa, kupiłam mate antypotowa, do tego wkladam pieluszkę muślinowa, mały w samym bodziaku, a i tak się topi :/ W gondoli też mam wrażenie, że się zaraz ugotuje.

    1267e64ec8.png
‹‹ 497 498 499 500 501 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ