X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwiecień 2020
Odpowiedz

Kwiecień 2020

Oceń ten wątek:
  • 1000 Autorytet
    Postów: 653 487

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez słyszałam, ze zapalenie ucha nie zrobi się od wiatru, wiec czapeczka przed zachorowaniem nie uchroni. Ale się nie znam.

    Aniaem, 20-21 stopni przy takich upałach? Jak to robisz? My właśnie montujemy klime i mam nadzieje ze uda się uzyskać chociaż 24-25 stopni. W upalny dzień na poddaszu, czyli tam gdzie jest sypialnia i pokoje dzieci, mamy nawet 30 stopni 😰

    abebc6b312.png
    6814342a4e.png
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniaem86 wrote:
    No nie wiem, mam w domu 20-21 stopni. Ja śpię pod kołdrą i w koszuli nocnej z krótkim rękawem, mąż też pod kołdrą, więc jakoś sobie nie wyobrażam, żeby mały spal w bodziaku pod pieluszką :) Na dworzu to w samej pieluszce siedzi albo w ogóle na golasa. Te noce stanowią tylko problem ;)
    To masz chłodniej niż mam u nas około 24 stopni tetaz:/ ja bym zakładała ttakim razie samego pajacyka i kocyk czy rozek. Jak była u nas taka temperatura na wiosnę to tak ubieralam i bylo akurat:)

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • pingwinkowa Autorytet
    Postów: 586 259

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1000 wrote:
    Tez słyszałam, ze zapalenie ucha nie zrobi się od wiatru, wiec czapeczka przed zachorowaniem nie uchroni. Ale się nie znam.

    Aniaem, 20-21 stopni przy takich upałach? Jak to robisz? My właśnie montujemy klime i mam nadzieje ze uda się uzyskać chociaż 24-25 stopni. W upalny dzień na poddaszu, czyli tam gdzie jest sypialnia i pokoje dzieci, mamy nawet 30 stopni 😰

    Współczuję mieszkania na poddaszu. Mieszkałam tak jakoś 10 lat i latem to jest dramat. Nigdy bym się już z wlasnego wyboru nie zdecydowała. Mimo że bardzo mi się podobają takie mieszkania, mają swój urok.

    0bf940b8f1.png
    5569ac92a8.png
  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy ten komfort, że przenieśliśmy się do lasu, do starego domu dziadków, który ma mury jak średniowieczny zamek, więc prawie jak byśmy mieli klimę ;) Dodam tylko, że rożek jest noworodkowy, więc zapinam go pośrodku a większość ciałka i tak odkryta:p

    1267e64ec8.png
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniaem86 wrote:
    Mamy ten komfort, że przenieśliśmy się do lasu, do starego domu dziadków, który ma mury jak średniowieczny zamek, więc prawie jak byśmy mieli klimę ;) Dodam tylko, że rożek jest noworodkowy, więc zapinam go pośrodku a większość ciałka i tak odkryta:p
    Zazdroszczę!! U nas klima A i tak cały czas 24-25 stopni. Pot po tyłku się leje!😂

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mała śpi w rapersie lub bodziaku na krótki rekaw z gołymi nóżkami. Przykrywam ja pieluszka flanelowa tylko. Ale mamy 24-25 stopni. Moja mama jak u nas była to jeszcze by jej skarpetki, spodenki zakładała i ja nakrywala. Nie docieralo do niej że my ja przecież kąpiemy jak jest 24-25 st w pomieszczeniu.... Czy wasze dzieciaczki też robią teraz bardziej wodnista kupę? Mam wrażenie że moja ma teraz jakaś biegunkę a jest na cycu

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM wrote:
    U nas mała śpi w rapersie lub bodziaku na krótki rekaw z gołymi nóżkami. Przykrywam ja pieluszka flanelowa tylko. Ale mamy 24-25 stopni. Moja mama jak u nas była to jeszcze by jej skarpetki, spodenki zakładała i ja nakrywala. Nie docieralo do niej że my ja przecież kąpiemy jak jest 24-25 st w pomieszczeniu.... Czy wasze dzieciaczki też robią teraz bardziej wodnista kupę? Mam wrażenie że moja ma teraz jakaś biegunkę a jest na cycu
    U mojego od początku praktycznie wodnista kupa, tylko kp. Ponoc to normalne :)

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też kp i też taka jest rzadka ale ostatnie dni jest taka wodnista ta kupa że najpierw muszę ręcznik papierowy położyć jak ja przewijam do pieluszki zanim podniose jej nóżki z pupka bo by się wylała na przewijak. Dużo truskawek ostatnio jem. Nie zsypalo jej ale może ma to wpływ na kupę? :/ nic innego szczególnego teraz nie jem

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:) dawno nie pisałam ale dużo się u nas dzieje. Felicity waży już ponad 5kg, przesypia cale noce okolo 10-11h ciągiem, jest małym głodomorem. Mała ma refluks i podejrzenie alergii więc ja mam diete eliminacyjna i próbujemy dojść co małej szkodzi. A tak poza tym to Mała nosi już rozmiar 68 🙈🙈.

    ElenaM, diversik89 lubią tę wiadomość

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juna wrote:
    Dziewczyny, jakie macie chusty? W takie upały też nosicie swoje pociechy w chustach? Mam chustę lennylamb i jest dość gruba i chyba byśmy się zapociły w niej w taką pogodę (nawet nie myślę o wychodzeniu na słońce). Zastanawiam się nad chustą kółkową, bo zawsze to mniej tego owijania. Macie chusty z cieńszego materiału i możecie coś polecić?


    Na takie upały najlepsza jest chusta z lnem lub bambusem ja mam kilka takich i serio polecam. Najbardziej polecam loombera model snerta. Ewentualnie wloz pieluszke muslinowa między siebie a dziecko.

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do spania mala spi w bodziaku lub samej pieluszce przykryta kocykiem muslinowym.

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do czapek moja mala ma czapkę przeciwsloneczna tylko jak mam ja w chuscie na spacerze z psem lub normalna czapeczkę jak zimno i jest w chuscie.

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my dziś połamaliśmy stelaż w wózku 😂 wybraliśmy sie na dziką plaże nad Wisłą i przebijaliśmy się przez totalny offroad, błoto po kolana, potem po piachu.... I tak się dziwie, że stało się to dopiero jak wracaliśmy przy samochodzie :)

    1267e64ec8.png
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniaem86 wrote:
    A my dziś połamaliśmy stelaż w wózku 😂 wybraliśmy sie na dziką plaże nad Wisłą i przebijaliśmy się przez totalny offroad, błoto po kolana, potem po piachu.... I tak się dziwie, że stało się to dopiero jak wracaliśmy przy samochodzie :)


    Współczuję ja bym się zapłakała jakby mi się stelaż złamał:(

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney wrote:
    Na takie upały najlepsza jest chusta z lnem lub bambusem ja mam kilka takich i serio polecam. Najbardziej polecam loombera model snerta. Ewentualnie wloz pieluszke muslinowa między siebie a dziecko.

    Dzięki, właśnie zamówiłam z bambusem kółkową. Zobaczymy jak się sprawdzi 😊
    A co do wagi to moja młodsza o ponad 2 tyg od Twojej i już ma 5400 i zaczyna nosić 68. Tyle, że my z mężem wysocy (ja 175 a on 190)😅
    Macie jakieś doświadczenie z osteopatią? Na grupie o kp na fb widziałam, że często polecają na kolki, refluks itp.

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juna wrote:
    Dzięki, właśnie zamówiłam z bambusem kółkową. Zobaczymy jak się sprawdzi 😊
    A co do wagi to moja młodsza o ponad 2 tyg od Twojej i już ma 5400 i zaczyna nosić 68. Tyle, że my z mężem wysocy (ja 175 a on 190)😅
    Macie jakieś doświadczenie z osteopatią? Na grupie o kp na fb widziałam, że często polecają na kolki, refluks itp.

    Moja jest wczesniakiem urodzona 4 tyg wcześniej wiec urósła z 44cm mega szybko. Ja tez jestem dosc wysoka i jako dziecko szybko rosłam wiec pewnie ma to po mnie. Wagowo tesmz juz prawie podwoiła swoją wage urodzeniowa 🙈

    Daj znać jak się chusta sprawiła.

    A co do osteopatii to myślałam o tym ale u nas tu gdzie mieszkamy do lipca co najmniej nie ma szans ze osteopatow otworzą:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2020, 08:40

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • Szpilkka Autorytet
    Postów: 921 293

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do zapalenia ucha to lekarz powiedzial mi kiedys ze znacznie gorzej jest kiedy dziecko ma czapke w gorace dni. I ze nie mozliwe jest aby latem przewialo dziecku ucho. Chyba ze ma mokre ucho.

    A jesli chodzi o poddasze to wiem cos o tym bo mieszkamy na poddaszu. 30 stopni mamy latem. Jakis kosmos. Dwa lata temu kupilam klimatyzator wiszący bo po prostu nie dalo sie tam spać. Nie zawsze ja wlaczam bo staram się minimalizować... Klima najzdrowsza nie jest.


    U mojego syna 5l niedawno mieliśmy pierwszy raz w zyciu zapalenie ucha. Byl na dworze zgrzal sie i sciagnal czapke a byl zimny wiatr. Na drugi dzień wieczorem skrecal sie z bolu.

    82dox1hp9jc30rad.png
    gyxwl6d8duuarpfk.png
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa na dzielni wrote:
    Widzicie, czyli różnie to jest :). Daj znać małżowinka co powiedział. A wizyta właśnie z tego powodu?
    Z tego i u pediatry wyglądało jakby skracała jeden bok, a ponieważ mamy za darmo w ramach projektu unijnego to nie było się co zastanawiać.
    Fizjo obejrzała i wszystko w porządku, mówiła że na tym etapie nie musi jeszcze tej głowy tak doskonale trzymać. Mamy ćwiczyć przez właściwe układanie i zaznaczanie środka ciężkości na pupie.
    A co do osteopatow to ja bardzo polecam, sama chodzę

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • Justa29 Ekspertka
    Postów: 248 132

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 02:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do kp co ile w dzień karmicie? U nas równo 2 miesiące A dalej karmię co 1h A czasem 40min każde karmienie to min 30mindo 1h. Już mi ręce opadają

    ElenaM lubi tę wiadomość

  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa29 wrote:
    Mam pytanie do kp co ile w dzień karmicie? U nas równo 2 miesiące A dalej karmię co 1h A czasem 40min każde karmienie to min 30mindo 1h. Już mi ręce opadają

    Moja mala przesypia cale noce ale w dzien chce jesc co 1-2.5h. Kazde karmienie to 30-40min

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

‹‹ 498 499 500 501 502 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ