X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne KWIECIEŃ 2023
Odpowiedz

KWIECIEŃ 2023

Oceń ten wątek:
  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 29 listopada 2022, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie czasem takie kłucia w szyjce ?

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 29 listopada 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati6 wrote:
    Macie czasem takie kłucia w szyjce ?

    Ja mam...strasznie nieprzyjemne uczucie, ale u mnie nie ma związku z ciążą. Miewam takie coś od czasu konizacji szyjki.

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2022, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarBal wrote:
    O kurde to współczuję.ja powiem szczerze że mnie nacieli i szyli czego nawet nie czułam .ja chyba coś podpisywałam że się zgadzam na nacięcie.nie boisz się że pekniesz? To chyba jeszcze gorsze.pytam też dlatego bo mogłam mieć akurat szczęście że tak ładnie mi to zszyli że śladu nie ma i szybko się zagoiło ale nwm właśnie czy teraz się godzić na takie coś.boje się właśnie pekniecia
    Pytasz czy nie boje się, że pęknę? Boje, ale mam 50% szans, że nie, nie będę szyta, obejdzie się bez antybiotyku i będę mogła normalnie siedzieć. Zaryzykuję😃

    MarBal lubi tę wiadomość

  • Cappuccino Znajoma
    Postów: 22 8

    Wysłany: 30 listopada 2022, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a skąd wiecie że to jest kłucie w szyjce? Bo ja nie potrafię tego rozpoznać, czuje czasem kłucie w podbrzuszu ale nie mam pojęcia czy to szyjka czy kopniak czy jeszcze coś innego :)

  • MarBal Autorytet
    Postów: 469 278

    Wysłany: 30 listopada 2022, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kłucia nie mam ale czuję takie dziwne uczucie ostatnio w pachwinach.takie jakby mnie tam mięśnie bolały albo nwm jakby uczucie ciężkości.ciezko to opisać.

    05396a9a8c.png
  • Sigi13 Ekspertka
    Postów: 170 175

    Wysłany: 30 listopada 2022, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj miałam wizytę u swojej ginekolog (19w5d). Potwierdzenie dziewczynki, wymiarowo jak na 20t.c.,a wagowo wyszło 415g 😳 czyli na 21t.c... Jutro mam badanie połówkowe, ciekawe czy też taka kosmiczna waga wyjdzie 😅.

    MaggieMay, Nieśmiała, Qer, Ajka, Jaszczureczka, Nati91 lubią tę wiadomość

  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 30 listopada 2022, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cappuccino wrote:
    Dziewczyny a skąd wiecie że to jest kłucie w szyjce? Bo ja nie potrafię tego rozpoznać, czuje czasem kłucie w podbrzuszu ale nie mam pojęcia czy to szyjka czy kopniak czy jeszcze coś innego :)


    Bo u mnie kłuje od srodka , da sie rozpoznac od kłucia w podbrzuszu czy jajniku

  • Nieśmiała Autorytet
    Postów: 1042 1000

    Wysłany: 30 listopada 2022, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wrażenie że sporo dziewczynek mamy na grupie 😁

    U mnie dziś kopniaki wyczuwalne ręką, mąż będzie miał radoche 😂

    Czekam bardzo na połówkowe, ale jeszcze tydzień... Póki co cieszę się z Waszych wizyt, miło się czyta ☺️☺️

    Mnie nic nie kłuje póki co, ale czasem brzuch mam spięty zaraz pod pępkiem, czyli góra macicy

    age.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 30 listopada 2022, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie od wczoraj okropnie ciągnie i kłuje w dole brzucha, gdy chodzę. Mam nadzieję, że to jakieś wiązadła albo zrosty po cc. Nie macie takich odczuć?

    age.png
  • Jaszczureczka Autorytet
    Postów: 2734 2244

    Wysłany: 30 listopada 2022, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarBal- możliwe że masz pospinane mięśnie dna macicy. U mnie też pospinane wszystko I fizjoterapeutka uro-gin mi to ostatnio rozluźniała. Twierdzi że inne moje bóle podbrzusza mogą wynikać z tych napięć i troszkę za mało zmobilizowanej blizny po cc.

    MarBal lubi tę wiadomość

    2023
    40w4 | 3280g - ♀️ - 2023.04
    ----
    39w6 | 3166g
    38w6 | 3000g
    36w6 | 2730g
    33w6 | 2109g
    30w6 | 1605g
    28w5 | 1256g
    26w6 | 909g
    22w6 | 501g
    20w5 | 337g
    18w6 | 230g - ♀️
    14w6 | 90mm
    12w5 | 65mm
    8w6 | 20mm
    8w0 | 12mm
    49dc | 6w6d | ❤ 7mm
    43dc | bHCG 15 527 | prog 26,9
    40dc II

    Metformina 2x850 ; Q-10 ; Folian ; B12 ; NAC ; R-ALA ; Wit D, C, E ; Mioinozytol 4g ; Tran
    ----
    2021
    41w2d - ♀️ - 2021.04
    ----
    2020
    29dpt ❤
    13.07 - FET

    18.06 - punkcja >> 17 pęcherzy >> 3 oocyty >> po 24h 1 zarodek zamrożony w 3 dobie
    I IVF

    4 IUI - biochem
    ---
    2019
    3 IUI - biochem
    2 IUI - biochem
    1 IUI - puste jajo płodowe
    ---
    2018 - pierwsza wizyta w klinice
    ---
    2016 - początek starań
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 529 394

    Wysłany: 30 listopada 2022, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie córka ma bostonkę, dziś już lepiej ale boje się że się od niej zarażę 😔

    event.png
  • anulla91 Autorytet
    Postów: 762 630

    Wysłany: 30 listopada 2022, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja na razie żadnych ruchów dziecka nie odczuwam wizyta była w tamtym tygodniu i było wszystko okej ale ruchów nic a nic.
    Może dlatego że pierwsza ciąża nie wiem.

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 30 listopada 2022, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulla91 wrote:
    Dziewczyny a ja na razie żadnych ruchów dziecka nie odczuwam wizyta była w tamtym tygodniu i było wszystko okej ale ruchów nic a nic.
    Może dlatego że pierwsza ciąża nie wiem.
    To bardzo indywidualne. Jedyne kobiety czują szybciej inne później.
    Połóż się na pół godzinki na łóżku nic nie rób zrelaksuj się. Ponaciskaj czasem brzuch. Może zwyczajnie na codzień masz tyle odwracaczy uwagi że Ci to umyka.
    A nawet jeśli nic nie poczujesz to jest jeszcze czas.

    2020 :)
    2023 :)
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 30 listopada 2022, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulla91 wrote:
    Dziewczyny a ja na razie żadnych ruchów dziecka nie odczuwam wizyta była w tamtym tygodniu i było wszystko okej ale ruchów nic a nic.
    Może dlatego że pierwsza ciąża nie wiem.
    Spokojnie,moja trzecia ciąża, a zaczęłam czuć dopiero w zeszłym tygodniu, czyli w 20tc. Skoro na wizycie wszystko było.ok, to nie martw się, tylko uzbroj w cierpliwość :-)

    age.png
  • Taka_Sytuacja Autorytet
    Postów: 289 248

    Wysłany: 30 listopada 2022, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko też chore od poniedziałku, właśnie namierzyłam mu ponad 39. Mąż na delegacji, więc jesteśmy sami. Mam nadzieję że mnie nie zarazi, ale ciężko własnego dziecka unikać zwłaszcza opiekując się nim.
    Anulla tak jak piszę Ajka połóż się i na spokojnie. Z mojej strony polecam kawkę u coś słodkiego pół godziny przed. I lekki ucisk - ja np jak ciężką książkę oprę o brzuch albo za mocno się brzuchem do męża przytulę to czuje jak Mała napiera.

    Ona: 35lata Niedoczynność tarczycy, Endometrioza, PCOS
    On: 40lat Morfologia 3% DFI: 32% > 29%
    Dziecko 2016 po 18cs
    Starania o rodzeństwo od kwietnia 2019:
    04.19 ciąża biochemiczna, 2x IUI :( 08.22 pozytywny test po biopsji endometrium :)
    Córcia ❤️ tp. 11.04
  • Nati91 Przyjaciółka
    Postów: 120 79

    Wysłany: 30 listopada 2022, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamamani wrote:
    A u mnie córka ma bostonkę, dziś już lepiej ale boje się że się od niej zarażę 😔
    Ojoj, wspolczuje bostonki! Oby szybko minęła i żebyś się nie zaraziła!
    Ja dziś byłam u lekarza- zdziwiona, jak ja mogę w ciąży chorować „na co Pani ta choroba teraz?!” I generalnie wyszłam z recepta na antybiotyk gdyby były dużo dużo gorzej, bo ona to nic mi nie może przepisać, bo mi nie wolno 🤦‍♀️ Także pozostaje mi samodzielne leczenie się. Dziś na maksa boli mnie gardło… ciepłe herbatki z miodem, psikania niewiele dają 😔

    40+5 ♥️
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati91 wrote:
    Ojoj, wspolczuje bostonki! Oby szybko minęła i żebyś się nie zaraziła!
    Ja dziś byłam u lekarza- zdziwiona, jak ja mogę w ciąży chorować „na co Pani ta choroba teraz?!” I generalnie wyszłam z recepta na antybiotyk gdyby były dużo dużo gorzej, bo ona to nic mi nie może przepisać, bo mi nie wolno 🤦‍♀️ Także pozostaje mi samodzielne leczenie się. Dziś na maksa boli mnie gardło… ciepłe herbatki z miodem, psikania niewiele dają 😔

    Nie no na pewno nie jest tak że nic nie może, całkiem spory może, nie tylko antybiotyk. Juz nie wszystko pamiętam, ale pytałam mojej gin i prawie z każdej grupy leków na objawy przeziębienia, można coś brać w ciąży.
    Na pewno coś wyksztuśnego, coś że sterydem do nosa też, paracetamol, tabletki do ssania...
    Mi jeden lekarz nie dał nic, inny wypisał tyradę leków + antybiotyk i według gin ten drugi miał rację. Generalnie w 2 trymestrze stosunkowo najwięcej można.

    2020 :)
    2023 :)
  • Nati91 Przyjaciółka
    Postów: 120 79

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    Nie no na pewno nie jest tak że nic nie może, całkiem spory może, nie tylko antybiotyk. Juz nie wszystko pamiętam, ale pytałam mojej gin i prawie z każdej grupy leków na objawy przeziębienia, można coś brać w ciąży.
    Na pewno coś wyksztuśnego, coś że sterydem do nosa też, paracetamol, tabletki do ssania...
    Mi jeden lekarz nie dał nic, inny wypisał tyradę leków + antybiotyk i według gin ten drugi miał rację. Generalnie w 2 trymestrze stosunkowo najwięcej można.
    Ja wiem, ze pewnie są leki i preparaty, które mogą brać kobiety w ciąży ;) Ja ich nie znam, a lekarka akurat niewiele doinformowana, ginekolog mam dopiero za 2 tygodnie. Chyba zostaje mi wizyta w aptece i poproszenie farmaceuty o coś co mi może pomoc 🤷‍♀️

    40+5 ♥️
  • anulla91 Autorytet
    Postów: 762 630

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    To bardzo indywidualne. Jedyne kobiety czują szybciej inne później.
    Połóż się na pół godzinki na łóżku nic nie rób zrelaksuj się. Ponaciskaj czasem brzuch. Może zwyczajnie na codzień masz tyle odwracaczy uwagi że Ci to umyka.
    A nawet jeśli nic nie poczujesz to jest jeszcze czas.


    No mam przez cały dzień wysokie obroty dość w pracy sajgon ale na wieczór spokój relaks łóżko i książka i próbuje coś wyczuć ale na razie nic hehe

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
  • Mancia Ekspertka
    Postów: 143 168

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati ja byłam chora 2 tyg temu gardło i kaszel. Moja lekarz rodzinna jest młoda i bardzo doinformowana. Dała mi na kaszel syrop islandzki, na gardło płukanie szałwią i rumiankiem, mąż kupił mi tabletki do ssania prenalen z propolisem, piłam napar z rumianku 1 dziennie (nie mogę herbaty bo mnie strasznie meczy zgaga) z duza ilością imbiru, soku z malin, miodu i cytryny i po 3 dniach byłam zdrowa;) mojej gin zapytałam wcześniej o tantum verde powiedziała ze średnio ale sporadycznie można ;)

    preg.png
‹‹ 86 87 88 89 90 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ