X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    A co do skutków, tak jak z rozstępami... Jak maja wyjść to wyjdą i tak. Karmilam 16 msc drugiego.. I w zadnej ciazy nie smarowalam niczym.. Ani w ciazy ani karmiac i nic mi się nigdy z skutkami nie stało.. To tak jakby któraś się stresowała że nie smaruje i matko co to będzie!! Hihi

    Te kilkanaście lat temu nikt nie mówił w ogóle o smarowaniu i wszystkie karmilysmy normalnie. Oczywiwxice na początku jest nawał pokarmu, który bardzo boli, trzeba się posilkowac czasem przeciwbolowcami, kapusta, homeopatia... I sutki mogą być pogryzione jak się dziecko uczy ale to mija po paru dniach, więc nie ma sensu wykupywac pół apteki maści.., po pierwsze aptek nie zamykają, zawsze zdąży się pójść, a poza tym potem okazują się niepotrzebne. :)
    Już chyba ustaliłyśmy, że jak u jednej działa to u drugiej nie musi ;) Ja spotkałam już kilka kobiet (na dwóch szkoleniach z karmienia, w szkole rodzenia i w szpitalu), którym taki masaż i smarowanie pomogło. Ale oczywiście są takie osoby jak Ty, że nie potrzebują tego - mają większą elastyczność "fabrycznie":)

    Mama36 lubi tę wiadomość

  • Martusiazabka Autorytet
    Postów: 1093 552

    Wysłany: 22 lutego 2019, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    cześć Martusia :) Madurowicz też ma III st. referencyjności
    Niby tak piszą w internecie, ale jak trafiłam do szpitala w 26tc to wieźli mnie właśnie do matki polki, bo mówili że tylko tam jest szansa uratowania tak malutkiego dzieciaczka w razie czego

    h84f3e5e51n59t97.png

    f2wli09kez578bel.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Mama "COACH" 18 jak zwykle na posterunku!!!!! CO my byśmy bez Ciebie zrobiły!? :)
    Nie no to nie tak!!! "
    Ja nie uważam że pozjadalam rozumu czy jestem najmadrzejsza. Boże broń!!
    Po prostu pisze z własnego, matczynego podwójnego doświadczenia czasem... Cudowne są te wszystkie nowinki.. Ja jestem za!
    Tylko czasem to jest tak, że dużo rzeczy to komercja żeby Nas naciągnąć trochę niepotrzebnie.
    Tylko rzucam takie słowo z rana.. Ze bez tej maści piersi też będą ok. Nie odpada ;p
    Naprawdę.. Mam. Obie... I sutki też :D

    Fasolka77, Natalia-tosia, stresant, Tunia76, Lolka30, mysla.nieskalana, martusiawp lubią tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 22 lutego 2019, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martusiazabka wrote:
    Niby tak piszą w internecie, ale jak trafiłam do szpitala w 26tc to wieźli mnie właśnie do matki polki, bo mówili że tylko tam jest szansa uratowania tak malutkiego dzieciaczka w razie czego

    nie wiem jaki miałaś przypadek, ja leżałam w 2016 2x w matce polce i tam jest rzeźnia po prostu... ale każdy ma prawo oczywiście do swojej oceny :)

    Martusiazabka lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    16.00
    Kciukasy mocno zacisniete :)

    Fasolka77, Daffi lubią tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 22 lutego 2019, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Nie no to nie tak!!! "
    Ja nie uważam że pozjadalam rozumu czy jestem najmadrzejsza. Boże broń!!
    Po prostu pisze z własnego, matczynego podwójnego doświadczenia czasem... Cudowne są te wszystkie nowinki.. Ja jestem za!
    Tylko czasem to jest tak, że dużo rzeczy to komercja żeby Nas naciągnąć trochę niepotrzebnie.
    Tylko rzucam takie słowo z rana.. Ze bez tej maści piersi też będą ok. Nie odpada ;p
    Naprawdę.. Mam. Obie... I sutki też :D

    ależ absolutnie nie uważam, że się mądrzysz!!!! :) jesteś doświadczoną matką i ja sobie bardzo cenię Twoje uwagi!!! :)

    Mama36 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Mała ma tak okropna czkawkę biedna moja niunia. Biedna moja szyjka, okropne uczucie ;/ jeszcze się tak wypycha przy tym że dziwne to uczucie
    Też zawsze na początku uważam że biendy Krystuś ma czkaweczke.. I go glaszcze po brzuchu.. Ale jak mnie to zaczyna irytować po paru minutach to mnie szlag trafia hihi

    Karmelllka90, Lolka30, mysla.nieskalana, martusiawp lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewióreczka wrote:
    O matko, faktycznie Feniks z wątku Wielodzietna Rodzinka to Blue...ale żeście wytropiły, nie mogę z Was...spryciule :D
    Feniks usunęła już konto ;)
    Jeśli nas czytasz, to życzymy Ci wszystkiego dobrego :)
    Naprawdę??? Było coś takiego.. To chyba przegapiłam.. Ona z Wami nie ma życia.. Nasze małe detektywki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 07:59

    Karmelllka90, KarmeLoVe lubią tę wiadomość

  • Martusiazabka Autorytet
    Postów: 1093 552

    Wysłany: 22 lutego 2019, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    nie wiem jaki miałaś przypadek, ja leżałam w 2016 2x w matce polce i tam jest rzeźnia po prostu... ale każdy ma prawo oczywiście do swojej oceny :)
    Fasolka, ja rękami i nogami broniłam się przed matką Polką. Mówiłam że wołami by mnie tam nie zaciągnęli. Jak się zaczęło coś dziać to pojechałam na IP do Rydygiera (poprostu znam już tą IP i jakoś mi tam raźniej było). I karetką mnie i tak przewieźli do CZMP

    h84f3e5e51n59t97.png

    f2wli09kez578bel.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, nie dokonałam się tematu jedzonka na dzis :D
    Co kochane na śniadanko!!???? :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zjadłabym żurek :D

    Lolka30, martusiawp lubią tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 22 lutego 2019, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Dobra, nie dokonałam się tematu jedzonka na dzis :D
    Co kochane na śniadanko!!???? :D

    ja pisałam, ze wcięłam kanapki z pastą jajeczną (jajka, majo, rodzkiewka) , sałata i awokado :)

    martusiawp lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 22 lutego 2019, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martusiazabka wrote:
    Fasolka, ja rękami i nogami broniłam się przed matką Polką. Mówiłam że wołami by mnie tam nie zaciągnęli. Jak się zaczęło coś dziać to pojechałam na IP do Rydygiera (poprostu znam już tą IP i jakoś mi tam raźniej było). I karetką mnie i tak przewieźli do CZMP

    ale wszystko ok?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Zjadłabym żurek :D
    O matusiu, ale Cię wzięło z rana :D
    Mi na szczęście dalej chce się tej bagietki, więc jak już mnie przypili idę robić maselko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 08:01

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    O matusiu, ale Cię wzięło z rana :D
    Mi na szczęście dalej chce się tej bagietki, więc jak już mnie przypili idę robić maselko.
    U mnie chyba ktoś gotuje i pachnie żurkiem :D
    W bloku zawsze wiesz co sąsiad ma na obiad ;)

    martusiawp lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właśnie - dostałam od położnej próbki itd. Mamy butelkę z aventa 80ml, d-vitum 6 kapsułek, sudocrem, dwie saszetki loveli, pełnowymiarowe masło dla dzieci dermedic, próbka kremu dla mnie do twarzy dermedic, butelkę wody "mama i ja" i całą garść innych próbek (emolium, kremy, olejki itd).


    Ta buteka jest słodka, taka maluuuuusia :)

    Fasolka77, Lolka30, martusiawp, Wiewióreczka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    ja pisałam, ze wcięłam kanapki z pastą jajeczną (jajka, majo, rodzkiewka) , sałata i awokado :)
    Muszę kupić majo. Skończył mi się... Mniam!!!! Kocham

    Fasolka77, martusiawp lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myśmy Paula dostali na szkole to samo.te butelki są przeslodkie, masz rację.. Dzięki temu odpadko mi kupowanie butelki bo i tak nie wiem czy się przyda.. Kiedy i jaka :)
    Miły prezent.
    Przy pierwszym musiałam mieć od razu butelkę.. Drugi nie wie co to butelka, dopiero kubek niekapek.

  • Martusiazabka Autorytet
    Postów: 1093 552

    Wysłany: 22 lutego 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    ale wszystko ok?
    Tak, dziękuję, nadal trzymamy się w dwupaku :-)
    Tak tylko chciałam się odnieść co do doktora Krekory. Faktycznie lekarz godny polecenia. Trafiłam na niego właśnie w CZMP, jest tam bodajże zastępcą ordynatora. Ale wiem że przyjmuje też prywatnie chyba gdzieś na Matejki
    Co do szpitala, zgadzam się - rzeźnia. Choć na patologii ciąży jest chyba trochę lepiej niż na położniczym. Tyle historii stamtąd słyszałam, że dziwię się że jeszcze tego szpitala nie zamknęli. Ale ludzie chętnie tam idą. Nie wiedzieć czemu nadal ma renomę najlepszego

    Fasolka77, martusiawp lubią tę wiadomość

    h84f3e5e51n59t97.png

    f2wli09kez578bel.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Myśmy Paula dostali na szkole to samo.te butelki są przeslodkie, masz rację.. Dzięki temu odpadko mi kupowanie butelki bo i tak nie wiem czy się przyda.. Kiedy i jaka :)
    Miły prezent.
    Przy pierwszym musiałam mieć od razu butelkę.. Drugi nie wie co to butelka, dopiero kubek niekapek.
    Ja butelki kupiłam z lovi, bo mnie przekonał ten bajer, że niby dynamiczne, nie zaburzają odruch ssania itd. I pewnie ich użyję najpierw a nie tej malutkiej. Ale wiem, że dziecko sobie lubi samo wybrać, więc będzie taka w razie czego.

‹‹ 1885 1886 1887 1888 1889 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ