X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Mama019 Autorytet
    Postów: 378 616

    Wysłany: 16 września 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    Nie mam pojęcia. Wokół mnie tyle dzieci z tego rocznika. Jak się ze znajomymi spotykamy to wszystkie dzieci grzecznie leżą, a mojej do wózka nie włożę. Nie ma szans 😛
    Albo klątwa forum

    mjvyk6nl8jkpk8vf.png
  • Mama019 Autorytet
    Postów: 378 616

    Wysłany: 16 września 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka możesz ugotować na wywarze warzywny ale na razie nie na mięsnym.
    Wywar mięsny się robi po roku chyba (ale. Teraz nie mam gdzie sprawdzić dokładnie) a do tego czasu mięsko gotujesz oddzielnie
    No i najpierw indyk a potem króliczek kaczka gęś

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    mjvyk6nl8jkpk8vf.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 16 września 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama019 wrote:
    Albo klątwa forum
    Najwidoczniej 😂😂😂😂

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 16 września 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama019 wrote:
    Malutka możesz ugotować na wywarze warzywny ale na razie nie na mięsnym.
    Wywar mięsny się robi po roku chyba (ale. Teraz nie mam gdzie sprawdzić dokładnie) a do tego czasu mięsko gotujesz oddzielnie
    No i najpierw indyk a potem króliczek kaczka gęś
    Mi pediatra kazała już na wywarze mięsnym gotować. Żeby zupki zawierały więcej żelaza.

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 16 września 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    Pewnie można tylko zależy czy rosół był posolony. Ja na razie będę unikać soli w daniach dla dziecka.
    Zamierzam gotować jej zupki na bulionie mięsnym, ale nie doprawiać solą, tak jak to jest w tych zupkach ze słoiczka.
    No ja właśnie mam taki wywar bez przypraw. Zrobiłam, może będzie trochę lepsze w smaku :)

    f1d9680377.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 16 września 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm ja też miałam z mieskiem. I już dolalam. Nie wywale tyle dyni...😭

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My normalnie robimy na wywarze mięsnym ale z kury z wioski a nie z marketu ;-)
    Podajemy stopniowo wszystko.
    Nie zdążyliśmy w tym tygodniu na nasz targ i dopiero za jakiś czas się uda więc podajemy te przeklęte słoiki. Chyba że znajdę inne źródło wioskowego mięska i jarzyn.

  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 16 września 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stressant oj też bym chciała wiedzieć co jest takiego beee w naszym wózku czy foteliku...Ale pewnie już się nie dowiem. Jak Kasia dorosnie to będę Jej robić wypominac jak matkę maltretowala, a co!!

    Słuchajcie, jak te kaszki holle mają w opisie żeby zrobić na mleku-to jakim mleku?? Mam modyfika najpierw sobie przygotować i na tym kaszke?? Bo widzę że niektóre są na mleku a niektóre na wodzie.

    age.png
    age.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 16 września 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    Pewnie można tylko zależy czy rosół był posolony. Ja na razie będę unikać soli w daniach dla dziecka.
    Zamierzam gotować jej zupki na bulionie mięsnym, ale nie doprawiać solą, tak jak to jest w tych zupkach ze słoiczka.


    A dozwolone są wywary mięsne?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Mama019 Autorytet
    Postów: 378 616

    Wysłany: 16 września 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się nic maluchom Waszym nie dzieje to podawajcie. Ogólnie zasady są takie :
    - Ze względu na ryzyko alergii wywary mięsne nie nadają się dla niemowląt. Mięso powinno gotować się w osobnym garnku i pokrojone dodawać do zupy. Najlepsze są zupy przygotowywane na wywarze warzywnym, zawierające dużą ilość warzyw z kaszą lub makaronem, bez przypraw zawierających dodatki wzmacniające smak ( kostki, magii, gotowe mieszanki przyprawowe).

    mjvyk6nl8jkpk8vf.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4365 5527

    Wysłany: 16 września 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bartek był niewózkowy. pamiętam do dziś jak wychodziłam z nim przed dom, lulałam aż nie zasnął, a potem 5 domów w prawo i 5 domów w lewo max się oddalałam, bo przy pobudce był taki wrzask, że nie szło wyrobić...
    Maćko długo jeździł.
    Wojtek trochę poleży, ale nie można iść nigdzie w sumie dalej, najbliższy plac zabaw, ja na kocu i tylko karmię...

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • angella908 Autorytet
    Postów: 570 931

    Wysłany: 16 września 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Dziewczyny kp macie już okres?
    Ja jeszcze nie mam i się zastanawiam, czy to nie menopauza😁


    Ja tez jeszcze nie mam, przy pierwszym synie miałam jakoś wczesniej przynajmniej tak mi się wydaje ;)

    Tunia76 lubi tę wiadomość

    mhsvj44jxrsr3ijj.png82dol6d8wb8ewah0.png
  • angella908 Autorytet
    Postów: 570 931

    Wysłany: 16 września 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Dziewczyny zrezygnowałam z knopersow, ciężko było, ogólnie ograniczyłam słodycze.
    I co mam mniej mleka.
    Nic nie schudłam.
    Dostałam od męża rozkaz jeść słodkie. 😀

    Także ten, knopers = lepsza laktacja😁
    Ja od 2 tygodni jestem na diecie i Hubert zaczął źle spać , często się budzi na jedzenie. Hmmm czy to tez może być związane z dieta ?

    Mi udało się schudnąć już wazę mniej niż przed ciąża, teraz trzeba duzo ćwiczyć żeby te ciało ujędrnić ;)

    Tunia76, martusiawp lubią tę wiadomość

    mhsvj44jxrsr3ijj.png82dol6d8wb8ewah0.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 16 września 2019, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama019 wrote:
    My też nie.. Chyba żeby brać po uwagę w ogóle dużego tatę który ma 2m prawie.. Ale dziadek ma dużą (tata męża). Chodzą żarty po rodzinie że jak go sadzali to mu głowa przeważala i upadal 😂

    Misia zmierzyłam klatkę bo i tak Gnom nie śpi. 47cm
    Nie no ciezko, zeby syn 2 metrowego chlopa mial jakas maleńką głowinę :) No to Kryst ma prawidlowy obwod klatki do glowy, bo lepiej jak jest wiecej w klatce w stosunku do obwodu glowy niz mniej.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 16 września 2019, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Laski sprzedaje patent...jesteśmy na wyjeździe i obok sąsiedzi mają 1,5 rocznego synka... Polecają coś takiego
    http://www.mamoza.com.pl/2017/02/kitchen-helper.html?m=1#

    Jak się nie natknelyscie na takie cudo to proszę 😀 bierzcie i róbcie 😀

    K. Już ma za zadanie zrobić tablice manipulacyjna i kitchen helpera 😁
    Slyszalam i chcialam kupic, ale odwagi mi zabraklo 😬 Michalek by chcial z miejsca z tego kichen helpera wpakowac sie na blat. Tablice manipulacyjna tez nie kupilam, bo wczesniej byly mniej dostepne niz teraz, bardziej chodzilo mi po glowie by samemu zrobic. Ale obecnie te tablice sa tak estetyczne i fajne ze kupie malemu na roczek :)

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 16 września 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam okresu i ostatnio przy Michalku dostalam po roku i mysle ze stalo sie to dlatego ze zrobilam jednej nocy przerwe miedzy odciaganiami 8 godzin. Z poprzedniego forum dziewczyny tez mowily ze jak przekroczyly 8 h karmiac piersia, dostawaly okresu. Niewiem czy te 8 godzin to taka scisla granica, ale na pewno robiac dluzsze przerwy w karmieniu sie do tego zblizamy.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 16 września 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dodawala i dodaje do zupy masło klarowane, dla mnie jest super dodatkiem. Nic nie wydziela szkodliwego nawet topiac sie w bardzo wysokich temperaturach w odroznieniu do zwyklego masla i oliwy. Oliwe dodawalam tez czasami do juz schlodzonej zupki. Obecnie robie zupy dla nas wylacznie na wywarze warzywnym z maslem klarowanym i wole je niz na miesnym. Zwlaszcza ze my oszczeednie uzywamy miesa i kupujemy je w sklepie z ekologiczna zywnoscia, albo mamy od kogos kto ekologicznie chowa kury. Czasem robimy rosol to wiadomo jest na miesie. Bardzo lubie z krolika z makaronem, mniam :)

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Mama019 Autorytet
    Postów: 378 616

    Wysłany: 16 września 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarowane maselko jest mega!
    Ja w ogóle lubię robić sama Klarowane i w ogóle masło do smarowania ze śmietany też sama :)
    Teraz będę częściej jeszcze dla Krysta

    Misiabella lubi tę wiadomość

    mjvyk6nl8jkpk8vf.png
  • Bubek Autorytet
    Postów: 848 663

    Wysłany: 16 września 2019, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAga85 wrote:
    My jutro szczepienie o ile się da je zrobić...sama nie wiem co robić bo wg stan skóry Małego na to nie pozwala...

    Piję kawę i ogarniam myśli...

    Ja w temacie gotowania jestem naprawdę zielona🙄🙄🙄

    Twoj synus ma AZS stwierdzone tak? Moja starsza ma ciezkie AZS, ma juz 10 lat i teraz jest powiedzmy lepiej, ale jakby co to moge sluzyc jakas porada
    Tunia76 wrote:
    Dziewczyny kp macie już okres?
    Ja jeszcze nie mam i się zastanawiam, czy to nie menopauza😁
    ja nadal nie mam


    Paula az mi slabo....no i dlatego dobrze ze zaszczepilam...nie moge pojac jak szybko ta choroba zabiera...koszmar :/
    ale pierworodnej z kolei nie szczepilam na meningo..




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 16:58

    86a4a28ed8.png
    ❤️❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubek - podobno najgroźniejsze meningokoki są do 5 roku życia. Potem zagrożenie spada. Ale może stać się nosicielem i zarażać.
    I najgorsze jest właśnie to że część populacji jest nosicielami nawet tego nie wiedząc. I mogą sprzedać dziecku nieświadomie.
    Meningokoki bytują w gardle.

‹‹ 3921 3922 3923 3924 3925 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ