Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Eeeee tam JUsta....to Bull shit z tą koroną 🤭🤭🤭
    Wiedziałam że Ciebie jedną to ucieszy dlatego napisałam bo lubię dawać ludziom radość :)

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale meningokoki chyba mi nie zaszczepią, bo jak czytałam to odblokowują szczepienie obowiązkowe.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Ale meningokoki chyba mi nie zaszczepią, bo jak czytałam to odblokowują szczepienie obowiązkowe.
    Mozliwe.. ja zadzwonię jutro i dopytam.. swoja droga szkoda bo skoro ktos zaczął to teraz nie moze skończyć..

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Ale meningokoki chyba mi nie zaszczepią, bo jak czytałam to odblokowują szczepienie obowiązkowe.

    Tunia - na mój gust ten punkt pozwala zrobić wszystkie szczepienia - nawet te nieobowiązkowe:
    Minister Zdrowia oraz Główny Inspektor Sanitarny, w oparciu o stanowiska Zespołu ds. Szczepień Ochronnych oraz Polskiego Towarzystwa Wakcynologii oraz kluczowych instytucji zdrowia publicznego (WHO, CDC, NHS, NCIRS) zalecają wznowienie bieżącej realizacji wszystkich szczepień obowiązkowych w ramach Programu Szczepień Ochronnych u dzieci, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przeciwepidemicznego w czasie szczepienia, ze szczególnym uwzględnieniem:
    5. Realizacji innych szczepień ochronnych, których konieczność podania lub dokończenie wynika z Charakterystyki Produktu Leczniczego.

    Ale oczywiście wszystko zależy od przychodni.

    Ja chcę zrobić MMR i ospę. Dokończyć meningokoki. Plus obowiązkowe. Więc minimum trzy wizyty

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2020, 13:51

  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Doriska kompletnie się na zusie nie znam więc nie odpowiem na żadne z Twoich pytań ale rozumiem Twoje zakłopotanie, teraz to nie wiadomo jak to wszystko działa, ja też nie mam pojęcia jaka pensje teraz dostanę a zgłosiłam już odbiór zaległego urlopu wypoczynkowego.
    Dziewczyny czy Wasze Dzieci piją już wodę nieprzegotowana???
    Dziękuję za odzew :-)
    No właśnie mam nadzieje ze już coś będzie wiadomo zanim te urlopy nam się skończą...Bo tak to człowiek nie wie co robić... Zresztą nie wiadomo jak te żłobki teraz będą działać bo niby ma być ograniczenie co do ilosci dzieci na powierzchnię- wiec może nawet okaze sie ze nas nie przyjmą :-(


    Moja pije wodę źródlaną Primaverę (nieprzegotowaną) od około 10 miesiąca życia, czesto pól na pół z sokiem. Tzn zwykle ja takiego drinusia sobie robię a ona mi wypija ze szklanki :-)

    W naszej przychodni były przypadki zakażenia koronawirusem wśród personelu. Była dezynfekcja całej przychodni i zamknęli ją na chyba 2 tygodnie.
    Mają otworzyć po weekendzie.
    Ciekawe czy wdrożą dodatkowe środki ostrożności...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2020, 15:27

    2019 Natalka
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbuję jutro zadzwonić. Zobaczę co mi powiedzą. O ile się dodzwonię.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia - daj znać co się udało dowiedzieć. Ja też będę dzwonić do siebie.

  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciala bym juz podawać zwykłą wodę, bo Kasia pije sporo (średnio 3 szklanki dziennie) i czasami nie nadążam ze studzeniem żeby zawsze mieć gotowa porcje do podania.
    Tunia, Fasolka a jak wasze cycki przechodzą odstawienie, twardnieja jak na początku i trzeba odciągnąć czy nie??

    age.png
    age.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Chciala bym juz podawać zwykłą wodę, bo Kasia pije sporo (średnio 3 szklanki dziennie) i czasami nie nadążam ze studzeniem żeby zawsze mieć gotowa porcje do podania.
    Tunia, Fasolka a jak wasze cycki przechodzą odstawienie, twardnieja jak na początku i trzeba odciągnąć czy nie??
    U mnie cycek cały czas miękki. Chyba już bym mogła całkowicie odstawić bez odciagania. Niestety Wiki jeszcze nie pozwala.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - u nas przychodnia będzie organizować się już od czwartku i będą dzwonić do każdego rodzica żeby umówić szczepienia. Będzie to zorganizowane tak, że będzie mógł wejść jeden rodzic i w przychodni będzie znajdować się jedno dziecko po każdym zawsze będzie dezynfekcja.
    Także będziemy czekać na telefon.

    U nas zostało jedno karmienie dziennie. Czasem w porywach do dwóch. Cycki nie twardnieją. Myślę że spokojnie mogłabym Igsa odstawić ale dobrze mi się go tak usypia na noc 🤷😉

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zaczynają się próby samodzielnego chodzenia. Ignas podnosi się przy czymś, odwraca i leci na twarz. Dzisiaj znowu rąbnal tak, że myślałam że nos połamał co najmniej.
    Boję się od niego odejść na centymetr.

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez dzwonilam. Ten tydzien maja przygotowawczy i tez dzwonia sami do najbardziej zaległych ze szczepieniami. Ale połączyli mnie z nasza pediatra i ona wpisała nas na piątek o 9:00. Dostanie maly meningokoki i od razu umowimy sie na MMR. Nie spotykamy sie z nikim w przychodni. Pani dr będzie ubrana jak komandos.. dzwonimy dzwonkiem otwieraja nam drzwi i tylko my jestesmy w środku.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczepil ktoś na ospę? Bo się zaczęłam nad nią zastanawiac.

    Paula_90 lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Wiedziałam że Ciebie jedną to ucieszy dlatego napisałam bo lubię dawać ludziom radość :)


    Nie jestem jedyną 😁

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Chciala bym juz podawać zwykłą wodę, bo Kasia pije sporo (średnio 3 szklanki dziennie) i czasami nie nadążam ze studzeniem żeby zawsze mieć gotowa porcje do podania.
    Tunia, Fasolka a jak wasze cycki przechodzą odstawienie, twardnieja jak na początku i trzeba odciągnąć czy nie??


    Ja tylko raz czułam twarde, teraz karmię tylko raz do popołudniowej drzemki i nic nie boli 😁. W sobotę dostałam okres

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansi moj pije normalna wodę z butelki taka jak my już od bardzo dawna - nie pamietam od kiedy, ale na pewno zaczęłam mu taka dawać jeszcze w zeszłym roku.
    Nie widzę powodow żeby ja przegotowywać. Mi przegotowana nie smakuje wogole wiec i jemu nie daje 😉

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Szczepil ktoś na ospę? Bo się zaczęłam nad nią zastanawiac.
    Planuję zaszczepić

  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chce być mama i Doriska dzięki za odzew w sprawie wody, też będę już podawać zwykłą, zwłaszcza że ciepło się robi i pewnie dzieci będą jeszcze więcej piły.
    Fasolka i Tunia dzięki za odzew w sprawie cycków, widzę że to łagodnie przechodzicie, co mnie z jednej strony zachęca do odstawienie, a z drugiej mi jednak szkoda się tak "pozegnac" z Corcia. Juz zupełnie się przyzwyczaiłam do tych 2-3 pobudek na szybkiego cycusia...
    Chciałam na wiosnę zrobić sobie jakieś zabiegi na twarz do których karmienie jest przeciwwskazaniem, ale i tak wszystko pozamykane więc się nie śpieszę...

    stresant lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chcę szczepic na ospe.

    age.png
    age.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie wciaz waham.. mam jeszcze czas na myslenie. Teraz to sie boje piątku żeby tą bexsero miec juz za sobą.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
‹‹ 4177 4178 4179 4180 4181 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ