Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w przychodni szczepić zaczęli o dzieci z 2020r. My dopiero później.
    Szczepią 2 dzieci dziennie, więc trochę to potrwa.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi a masz już receptę na bexero?

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansiviera ja jeszcze karmie bardzo intensywnie w nocy z 4 razy w dzien tez tak...narazie nie zamierzam skonczyc
    Jutro mamy 3 dawke hexy.

    Sansivieria lubi tę wiadomość

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Daffi a masz już receptę na bexero?
    Ja nie potrzebuję recepty. U nas po przejsciu kwalifikacji do szczepienia kupuje sie szczepionkę w przychodni w pokoju w którym szczepią.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Ja nie potrzebuję recepty. U nas po przejsciu kwalifikacji do szczepienia kupuje sie szczepionkę w przychodni w pokoju w którym szczepią.
    Extra. Ja nie mam jeszcze recepty.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Extra. Ja nie mam jeszcze recepty.
    Nasza przychodnia nie zaszczepi szczepionka kupiona w aptece. Nie wezma na odpowiedzialność sobie faktu ze ktos mogl ja zle przechowywac.. mi nawet wygodniej ze na miejscu.. ale nigdy nie znam ceny a muszę mieć odliczona kwote.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas luksusowo bo nie dość że szczepionki na miejscu to jeszcze można płacić kartą. Wystarczy mieć książeczkę i kartę płatniczą.

    U nas zwiększa się ilość kp. Drugi dzień było 4 w ciągu doby.

  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam wrażenie że Kasia chętniej je z piersi...na dobę mamy 5-6 karmien, ale ciągnie dłużej i sama zagląda mi pod bluzkę czego jeszcze niedawno nie robiła...
    U nas w przychodni też mega wygoda bo mają na miejscu szczepionki i płaci się też kartą.
    A kojarzycie może ile kosztuje szczepionka na ospe??? I ile dawek??

    age.png
    age.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ospe wydaje mi sie ze jak szczepilam michalka w tamte wakacje to placilam 250 zl. Wlasnie rozmawialam z lekarka z przychodni, zeby omowic wyniki krwi malego, bo mial anemie i ostatnio mial juz dobre. Ale kazala podtrzymac zelazo do konca maja i wtedy dopiero pobrac zeby nie ryzykowac jesli to nie jest konieczne. Ze szczepieniami powiedziala ze zaczynaja szczepic ale najpierw biora sie za wczesniaki i noworodki, zeby odlozyc wszelkie szczepienia ktore nie sa obowiazkowe na pozniej, Michalek mial miec 2 dawke ospy i zabraklo szczepionki a teraz szczepienia tez nie bedzie i ze w dalszej kolejnosci wezma sie za niemowlaki, a w jeszcze dalszej za maluchy.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazda przychodnia ma pewnie swoja politykę w zaleznosci pd mozliwosci. Przy szczepieniu na pewno trzeba uwazac, zeby dziecko nie dotknelo pani dr czy pielegniarki za odziez ichronna, maseczke czy przylbice. Ja na pewno nie zgodze sie na wazenie i mierzenie, bo to moge zrobic w domu i chyba malego w jakis kaftan zapakuje by nic nie dotykal rekoma a potem nie wsadzil ich sobie do oka lub do buzi.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Bubek Autorytet
    Postów: 848 663

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej

    ja przelozylam szczepienie ale tylko o 2 tygodnie

    86a4a28ed8.png
    ❤️❤️❤️❤️
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ospa to jakos kolo 250zl i chyba 2 dawki.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Daffi.
    Narazie sama się nie wybieram, dam im czas na noworodki i wcześniaki...może za miesiąc zadzwonię.

    age.png
    age.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Dzięki Daffi.
    Narazie sama się nie wybieram, dam im czas na noworodki i wcześniaki...może za miesiąc zadzwonię.
    Nas dziela godziny... Ja sie tak boje bexero.. zadne szczepienie nie zrobilo na małym wrazenia ale pierwsza dawka meningokokow skonczyla sie 2 godzinnym przerażającym płaczem. Pocieszam sie ze bedzie to juz za nami no i moze druga dawka juz nie będzie tak bolesna dla malego.

    A ja na domiar Wszystkiego mam ból zęba:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2020, 21:48

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 24 kwietnia 2020, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy po. Fifi przy badaniu plakal tak bardzo.. podczas wklucia rozplakal się również ale zdecydowanie gorzej zniósł kwalifikacje do szczepienia. Wypełnić musialam karte koronawirusowa.. ze nie bylismy w ciagu 14 dni w krajach z koronawirusem...ze nie mieliśmy kontaktu z osoba z potwierdzonym zakażeniem i ze nie wystąpiły u nikogo z nas goraczka 38°, kaszel duszności. Zdziwilo mnie ze Pani doktor miala byc jak kosmita a tymczasem nikt nie byl. Zwykle swoje ubranka lekarskie miały plus maseczki czuc bylo zapach srodkow odkazajacych ale pani dr tylko zelem antybakteryjnym myła ręce wiec chyba srednio z tym reżimem. Jedynie sie nie mijaliśmy. Ciahle ktoś kontrolowal i jak ktos był w poczekalni odczekać po szczepieniu to ja siedziałam w punkcie szczepień. Po wyjściu kogos z poczekalni wchodziłam ja i tak w kółko.
    Mamy umówione MMR na 5 lub 12 czerwca. Wzrost 83cm i waga 11.100g.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 24 kwietnia 2020, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dafi u nas 10cm mniej a wagi pol kilo wiecej 🙈 73cm i 11,5 kilo

    Daffi, Misiabella lubią tę wiadomość

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 24 kwietnia 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Dafi u nas 10cm mniej a wagi pol kilo wiecej 🙈 73cm i 11,5 kilo
    Dlatego u nas tak tej wagi nie widac. Ja caly czas myslalam ze Jula ważyła wiecej w wieku Filipa ale nie.. za to ona tez byla króciutka wzrostem stad taka roznica..

    stresant lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2020, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ładna waga. Ignaś ma 82-83 cm mierząc tak jak u lekarza po kregoslupie i waży 9kg.

    Ja coś czuję że my sobie poczekamy na szczepienie bo chodzą słuchy że najpierw te dzieci które jeszcze nie mają szczepień i te bardzo zaległe. My tak naprawdę mamy 3 miesiące na spokojnie żeby skończyć bexsero. A 5w1 nadal w terminie. Więc czekamy.

    Idziemy dziś oglądać działkę. Będę mieć swoje warzywka ❤️ i piaskownice dla Ignacego z czystym piachem 😊

    Dzisiaj się wściekłym na psa. Az ja trzepłam. Wyrwała Ignasiowi jedzenie dosłownie z buzi a Ignaś się rozpłakał. Mam nadzieję że zrozumiała. Nigdy dotychczas tak nie robiła, brała dopiero jak coś jej dałam albo spadło na podłogę.
    Trzeba powtórzyć szkolenie.

    I dzisiaj robimy przymiarkę i jazdę próbną w foteliku na rowerze.

    Czy któraś z Was ma hulajnogę scoot&rude albo coś podobnego? Jak się sprawdza?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2020, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmierzyłam Ignasia na stojąco przy futrynie i tak nam wyszło 73cm.

    Jak Wam lekarze mierzą dzieci? Na stojąco czy nadal centymetrem krawieckim po ciele?

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 24 kwietnia 2020, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_90 wrote:
    Zmierzyłam Ignasia na stojąco przy futrynie i tak nam wyszło 73cm.

    Jak Wam lekarze mierzą dzieci? Na stojąco czy nadal centymetrem krawieckim po ciele?
    U nas jest lozko do pomiaru. Kladzie sie dziecko glowka do brzegu i dosuwa do stop jezdzacy podnóżek ktory jest połączony z miara. I kiedy dotrze do stopki na miarze widac gdzie sie zatrzyamala.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2020, 16:31

    Paula_90, Misiabella lubią tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
‹‹ 4178 4179 4180 4181 4182 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ