Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, od tygodnia nie karmie piersia , Franus pije 2-4 × na dobe 120 ml bebilon profutura i pojawil sie problem z kupa....robi codziennie ale zawsze placze przy tym i ciezko mu idzie....
    Mysle ze to wina mleka...co zrobic zeby mu szlo lzej?

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze zmiana mleka? Na jakieś typowo na brzuszkowe problemy?
    Albo jakis espumisan podawac?
    Wina moze byc zelazo albo zle odmierzona porcja mleka do wody.

    U nas trafiły sie ostatnio 3 epizody zr pp 3 dni nie bylo kupy a potem ogromny placz i w końcu zrobiona. Ostatnio podalam czopek i poszlo gladko ale nie chce tego stosowac czesto bo nawet nie wolno.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Dziewczyny, od tygodnia nie karmie piersia , Franus pije 2-4 × na dobe 120 ml bebilon profutura i pojawil sie problem z kupa....robi codziennie ale zawsze placze przy tym i ciezko mu idzie....
    Mysle ze to wina mleka...co zrobic zeby mu szlo lzej?
    A po co teraz wprowadzasz mm?
    Ja liczę lada dzień odstawić mm.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2021, 21:12

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia jak odstawilam od piersi to pierwsze dni dawalam krowie 3,5% ale pil tylko z kakalem a w nocy byl problem zeby szybko przygrzac...mm wygodniejsze w uzyciu bo stawiam wode w podgrzewacz j ciagle mam ciepla...
    A co Wiki bedzie pic jak odstawisz mm...zwykle krowie?

  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Tunia jak odstawilam od piersi to pierwsze dni dawalam krowie 3,5% ale pil tylko z kakalem a w nocy byl problem zeby szybko przygrzac...mm wygodniejsze w uzyciu bo stawiam wode w podgrzewacz j ciagle mam ciepla...
    A co Wiki bedzie pic jak odstawisz mm...zwykle krowie?
    Liczę że sery, jogurty, kaszki na krowim , kakao wystarczą. Artur wcale nie pił mm. A karmiłam piersią tylko 1,5 roku.
    Wiki w nocy nic nie pije już od dawna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2021, 22:27

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałam pediatrę to powiedziała że już na krowie można przechodzić.

    stresant lubi tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie Nina nie chce pić mleka odkąd odstawiłam butelkę. Podaje nabiał w innej postaci, twarog, Jogurt, mleko w daniach. Na pewno nie zjada 500 ml (któraś pisała że tyle to powinno wynosić) ale musiałabym podawać nabiał na obiad, śniadanie i kolacje. Gdyby chciała pić to bym podawała. Więc albo wprowadź więcej błonnika albo zmień mleko. A jeżeli nie robi to roznicy to podawaj mleko krowie do picia. Moja nie lubi pic🤷‍♀️

    stresant lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuję dawac mm długo. Choc te 1 szklanke na dzień.
    Ale jesli problemy z wyproznianiem sie beda zdarzać czesciej to rozwaze i krowizne juz. Z Jula po roku musialam przejść bo bylo bardzo ciężko z wyproznianiem.

    stresant lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Dziewczyny, od tygodnia nie karmie piersia , Franus pije 2-4 × na dobe 120 ml bebilon profutura i pojawil sie problem z kupa....robi codziennie ale zawsze placze przy tym i ciezko mu idzie....
    Mysle ze to wina mleka...co zrobic zeby mu szlo lzej?


    a po co dajesz mm? Bunio od roczku dostawał cyca tylko do dziennej drzemki (od grudnia już całkowicie odstawiony) i mm nie dawałam, krowiego też nie chciał pić więc robię owsianki na mleku, daję twarożek, jogurty i to wystarczy

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie mleko krowie dajecie do picia?
    UHT czy świeże?
    Przegotowane, czy nie?
    Ile procent tłuszczu?

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Julce robilam zawsze UHT i 3.2% lub wiecej. Zawsze przegotowane.
    Filip jescze nie wie jak smakuje.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    a po co dajesz mm? Bunio od roczku dostawał cyca tylko do dziennej drzemki (od grudnia już całkowicie odstawiony) i mm nie dawałam, krowiego też nie chciał pić więc robię owsianki na mleku, daję twarożek, jogurty i to wystarczy
    Daje mm bo wlasciwie starszyznie tez dawalam 🤔 ....rano przed przedszkolem byla flacha a sniadanie o 8 w przedszkolu...
    Przez dzien nabialu nie przemyce bo miesozerny jest czasami jogurt zje czasami grysik....ale to malo jest
    Przy mm sie nie upieram moze byc i krowie ale mi jakos latwiej moze kwestia przyzwyczajenia

    Jak mu smakuje nich pije chlopina bo mu raczej nie zaszkodzi tylko zeby z kupa nie bylo problemu....

    Starszaki do dzis pija mleko litr mleka na dzien to malo u nas 🙈

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pokombinuj z dieta żeby ułatwić wypróżnianie. Może mało pije innych płynów?

    stresant lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    To pokombinuj z dieta żeby ułatwić wypróżnianie. Może mało pije innych płynów?
    Chyba tak...teraz w zimie to wychodzi max. 250ml plynow ...herbatki albo wody..
    To chyba malo...w lecie bylo wiecej...

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Daje mm bo wlasciwie starszyznie tez dawalam 🤔 ....rano przed przedszkolem byla flacha a sniadanie o 8 w przedszkolu...
    Przez dzien nabialu nie przemyce bo miesozerny jest czasami jogurt zje czasami grysik....ale to malo jest
    Przy mm sie nie upieram moze byc i krowie ale mi jakos latwiej moze kwestia przyzwyczajenia

    Jak mu smakuje nich pije chlopina bo mu raczej nie zaszkodzi tylko zeby z kupa nie bylo problemu....

    Starszaki do dzis pija mleko litr mleka na dzien to malo u nas 🙈


    No jak wege z niego nie bedzie tylko mięcho to tak... moj codzinnnie je jogurt, 2x tyg owsianka, 2x twarozek.. teraz szukam dobrego kakao... kupilam dzis w lidlu bio z cukrem kokosowym...

    stresant lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Chyba tak...teraz w zimie to wychodzi max. 250ml plynow ...herbatki albo wody..
    To chyba malo...w lecie bylo wiecej...
    U nas pije ok 0.5l na dzien bo 2 pelne bboxy, zjada zupke (zrodlo blonnika) je jogurty, owoce glownie jablko i banan, budyn..
    Ooo w sumie to na krwoim je budyń.. zapomniałam 🙈
    Jest bardzo miesny.. a najlepiej to jadlby schabowe.. i przy takim menu bylo wszystko ok a od jakiegos czasu sa zaparcia.. cholera wie czemu.
    Dojada tez kabanoska, chrupki, kasze z owocami ale nie zawsze apetyt mu sprzyja we wszystkim.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2021, 13:29

    stresant lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina od lutego idzie do żłobka!! Aparat i wada nie są problemem, bardzo pozytywne wrażenie odniosłam po rozmowie. O wszystkich zaleceniach mam informować, w miarę możliwości będą to wdrażać i ćwiczyć z młodą. Więc 31 stycznia chyba się spije a 1 lutego będę plakac😂😂

    stresant, Fasolka77, Tunia76 lubią tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Nina od lutego idzie do żłobka!! Aparat i wada nie są problemem, bardzo pozytywne wrażenie odniosłam po rozmowie. O wszystkich zaleceniach mam informować, w miarę możliwości będą to wdrażać i ćwiczyć z młodą. Więc 31 stycznia chyba się spije a 1 lutego będę plakac😂😂


    To wypij moje zdrowie również bo mam urodziny a 1.02 bedziesz wyc jak bóbr...wiem to po sobie... a tak w ogole to dychniesz w koncu... u nas stary po kilku dniach zlobkowania powiedzial, ze w koncu sie wraca przyjemnie do domu :)

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To już tylko Wiki siedzi w domu?
    Powoli dojrzewam do żłobka.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy dziecko może chodzić do żłobka jak mama jest na wychowawczym?
    Czy w tym czasie mogę iść do jakiejś dorywczej pracy?

    zem3df9hh3tl9qot.png
‹‹ 4265 4266 4267 4268 4269 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ