X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie, maly ma u mnie identyczny problem, jak Bunio. Byliśmy na mrozie przy - 14 stopniach i na nastepny dzien wyszly mu bardzo wyrazne czerwone plamy na obu policzkach i na brodzie. Niestety Michalek nie chcial wracac z sanek i sie przedluzylo wyjscie do co najmniej godziny. U malego jednak wczesniej wychodzily plamy od jakiegos czasu, jak spal wczasie drzemki i znikaly po chwili. Dlatego na poczatku powiazalam to z alergia. Przez jakis czas nie jadl jajek bo bardzo nie chcial wiec mu nie dawalam. A ostatnio znow zaczal jesc. Na kolacje zaczelam mu dawac kasze 5 zboz i ta kasze tez zaczelam podejrzewac. Po tym, co napisala Fasolka, uznsje ze moglo byc tylko od mrozu, choc jajka i ta kasze na razie nie bede podawac, a potem bede wprowadzac od nowa by zobaczyc, czy to to.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2021, 09:10

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franio jak spi po obiedzie to tez czasami budzi sie z czerwonymi policzkami... nie wiem dlaczego 🤔

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki ige calkowite 28...norma 0-60... fo to znaczy? Jest czy nie ma alergii???

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli norma jest do 60, to na chlopski rozum nie ma, ale moze ze cos to wiecej oznacza, nie mam pojecia. Stresant, no wlasnie u mnie maly sie budzi z takimi czerwonymi policzkami. Zastanawialam sie czy to od przegrzania, ale nie spi grubo ubrany, poza tym jak byly te mrozy rzez kilka dni z powodu awarii, nie mielismy ogrzewania i cieplej wody, bez problemu przezylismy brak ogrzewania, bo raczej utrzymujemy chlod w mieszkaniu, ale policzki mial tez czerwone po spaniu. Moze to cos normalnego, ale wczesniej tak nie mial.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2021, 12:22

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze przeczytalam o Twoich dolegliwosciach i jestem w szoku. Strasznie sie musisz meczyc, wspulczuje.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Mam wyniki ige calkowite 28...norma 0-60... fo to znaczy? Jest czy nie ma alergii???
    Wg wyniku alergii nie widac. Ale nawet prawidlowy wynik nie moze zapewnic ze tej alergii jednak nie ma.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lekarz mówił, żeby iść do poradni alergologicznej bo podejrzenie jest więc już mam skierowanie. Dziwią mnie te policzki bo w sumie od soboty nie widać jakiejś specjalnej poprawy... zaczęło się po spacerze w sobotę... w niedzielę wyszła pokrzywka... szybko zniknęła.. potem może 1,2 kropki się pojawiały w ciągu kilku dni a te poliki dalej zaczerwienione... jeśli to alergia pokarmowa i np na orzechy (bo jadł włoskiego w sobotę) to jak długo się takie rumieńce mogą utrzymywać?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od wczoraj dopiero niestety smaruje te poliki linomagiem i dzis juz prawie nie widac rumiencow... oby to przemrozenie a nie alergia pokarmowa

    stresant lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez w sobote bylismy na sankach, w niedziele pojawilo sie to zaczerwienienie i do tej pory jest. Najgorsze jest to nie na policzkach- to juz nie jest tak straszne jak bylo, tylko to pod brodą i na czubku brody. Przez to ze czesto spi tak ze ma ta czesc ciala „rozplaszczona” na szyi, tam mu stan sie pogarsza, bo skora jest pocierana o skore. Maly kiedys mial cos podobnego na szyi, takie niby odparzenie, dostal masc na bazie chyba cynku i mu to przeszlo. W poniedzialek zadzwonie chyba na teleporade, czy mi na to nie moga wystawic recepty, to taka masc robiona. W czd nam kiedys przepisali, a potem na łojotokowe zapalenie skory na ramieniu. Do alergologa uderzymy jak nam ta masc nie pomoze, lub nie beda wiedzieli o jaka chodzi.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam kiedys z malym u alegolog, ktora stwierdzila ze maly ma ŁZS. On ma tez nadal czesto ciemieniuche, ktora sie pojawia co jakis czas. I ta alergolog mowila, ze taka nawracajaca ciemieniucha to tez objaw alergii. Za uszami tez mu sie takie dziwne cos robilo i to tez byl objaw łzs.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie uwierzycie.. ponad 1.5 roku i mam znow ataki bolowe brzucha i wymioty. Dzis pol nocy nie spalam... W dzień było ok, i teraz umieram. Kupilam lek ktory jest bez recepty bo slabszy ale musze sie dostac do lekarza znow.. jestem zalamana.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Nie uwierzycie.. ponad 1.5 roku i mam znow ataki bolowe brzucha i wymioty. Dzis pol nocy nie spalam... W dzień było ok, i teraz umieram. Kupilam lek ktory jest bez recepty bo slabszy ale musze sie dostac do lekarza znow.. jestem zalamana.
    Jezu Dafi a z czego to?

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka jak policzki?

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia u Francika tez wlasnie bylo pod broda czerwone po wizycie na mrozie...ale to wina kominiarki...teraz juz ubieram komin i czapke i jest ok...a ma taka fajna kominiarke z welny merynosa az zal nie nosic, bo cieplutka i wszystko zakrywa 🙄

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Fasolka jak policzki?


    O niebo lepiej! Raczej to przez mroz ale do alergologa sie na pewno wybiorę

    stresant, Daffi lubią tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w srode na cystoskopie ide i oczekuje ze juz w koncu postawia diagnoze...sama podejrzewam srodmiaszowe zapalenie pecherza...ale jak lekarzowi powiesz ze na internetach wyczytalas to sie z hukiem za drzwi wyrzuci...ale objawy wszystkie pasuja
    Dalej sie mecze..najgorzej jest dopoludnia straszny bol....dzis az sie poplakalam 😪 zaden lek od bolu nie pomaga....popoludniu przechodzi i do teraz nie boli.....

    Do tego znow mnie gryzie...jak mi znow grzybica wrocila to nic tylko w leb strzelic 🥵 w tym miesiacu bylam 3 razy u ginekologa ..jak znow zawitam w poniedzialek to sie chlop zdziwi 🥴 smaruje i biore laktovaginal moze jakos rozgonie

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 01:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Jezu Dafi a z czego to?
    Jesli to to samo to wrzody zoladka lub dwunastnicy.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 06:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Ja w srode na cystoskopie ide i oczekuje ze juz w koncu postawia diagnoze...sama podejrzewam srodmiaszowe zapalenie pecherza...ale jak lekarzowi powiesz ze na internetach wyczytalas to sie z hukiem za drzwi wyrzuci...ale objawy wszystkie pasuja
    Dalej sie mecze..najgorzej jest dopoludnia straszny bol....dzis az sie poplakalam 😪 zaden lek od bolu nie pomaga....popoludniu przechodzi i do teraz nie boli.....

    Do tego znow mnie gryzie...jak mi znow grzybica wrocila to nic tylko w leb strzelic 🥵 w tym miesiacu bylam 3 razy u ginekologa ..jak znow zawitam w poniedzialek to sie chlop zdziwi 🥴 smaruje i biore laktovaginal moze jakos rozgonie

    Stresant idz kobieto do psychiatry! Powaznie! Ja tez tak mialam, ze rano bolalo a popoludniu jak reka odjal... mnie pomogla terapia psychologiczna ale moze leki u Ciebie zadzialaja. Wiem co czujesz!

    stresant lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dafii jak Ci dzisiaj? Lepiej?

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Dafii jak Ci dzisiaj? Lepiej?
    Biore lek ten bez recepty na czczo codziennie i nie mam bolu. Czyli to jednak to... Ale tez jem mniej, duzo dokladniej żuje pokarmy i oczywiście jem lekkostrawne.

    A ty jak sie trzymasz? Jeszcze 2 dni i masz badanie.

    stresant lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
‹‹ 4268 4269 4270 4271 4272 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ