X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wychodzimy na minimum godzine dziennie. Max bylismy na spacerze 2,5 godz, zawsze wracam do domu zeby go nakarmic. I najczesniej nie wychodzimy 2 raz bo po 1 nie miesci sie nam drugie wyjscie w harmonogramie ;p a po drugie nie mam sily tachac wozka. A w tuli to tylko krotkie wypady.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, może uda mi się jutro wyjść na dłużej, w godzinach popołudniowej drzemki. Mamy światła przy wózku, to może nas nic nie rozjedzie xD tylko u nas jest zawsze to ryzyko, że nie zdążę przed drzemką na spacer, bo Lila usnie przy piersi, dlatego staram się wychodzić do południa, bo wtedy jak nie wyjdzie to jest jeszcze druga szansa xD

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie da se trafić za tym moi synem, bo jednak zrobił sobie 3 drzemke od 16 do 17 :P on jest nieprzewidywalny :P
    Edwarda-ja nie wyobrażam sobie nie karmić młodego na dworze/autobusie/sklepie. Nie dałabym rady ułożyć tak harmonogramu :P

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie na totalna mamozę nałożył się problem ze snem. Budził się zaraz po zaśnięciu z krzykiem, ciężko było ją uspokoić i uśpić. Na szczęście pomagał szum (musiało być niezle głośno by młoda spała, tak ze nam to przeszkadzało w spaniu. Jak tylko szum się kończył, to ryk. Po kilku takich nocach miałam dość, a w dzień nie było lepiej i noszenie non stop. Nie pamiętam ile to dokładnie trwało, ale w moim subiektywnym odczuciu wieczność. Akurat byłam u rodziców, ale coś się jej odwidziało i nikomu, nawet ukochanemu tatusiowi nie dała się dotknąć...

    Totoro lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o czas na podwórku, to u nas rano jest krótki spacer ok 0,5 h i wieczorem 1-2 h. Zależy ile maja ochoty (tzn spacer trwa póki któraś się nie zacznie drzeć jak srena...

    Totoro lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga to "wesoło" mieliście. U nas póki co nie jest źle ogólnie, w ciągu dnia bardzo ładnie się bawi, nie ma problemów z zasypianiem w ciągu dnia, wieczorem w sumie też tylko godziny ma kosmiczne, no i muszę być caluski czas przy niej, bo nawet z tatą właśnie nie chce zostać i burzy mi się pod drzwiami od łazienki jak muszę wyjść O.o

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 17:46

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 21 listopada 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetmalenka wrote:
    Nie da se trafić za tym moi synem, bo jednak zrobił sobie 3 drzemke od 16 do 17 :P on jest nieprzewidywalny :P
    Edwarda-ja nie wyobrażam sobie nie karmić młodego na dworze/autobusie/sklepie. Nie dałabym rady ułożyć tak harmonogramu :P
    Wiem, majac drugie dziecko nie jest tak latwo :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 21 listopada 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas chyba tez te problemy osmego miesiaca,o ile to nie za wczesnie. Jest tylko mama, ze spaniem masakra, zasypianie jeszcze gorsze. Zosia tez sie wszystkiego boi. Dzis sie rozplakala jak rozkladalam worek do kosza, jak wykladalam blache papierem,kazde otwarcie drzwi, stukniecie, szuranie. Spi sie najlepiej przy wlaczonym okapie no i lubi jak odkurzam. W dodatku na dworze sie buntuje, nie chce siedziec w wozku, pol godz na podworku to jest sukces. Nie jest lekko.

  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 21 listopada 2018, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko jedyna jaką gehenne przeszłam z usypianiem małego... Na cycu nie zasnął, na rękach nie chciał tylko krzyczał, do łóżeczka kładłam to chwila moment siedział i myk wspinał sie i stawał, 20min praktycznie non stop stał co jakiś czas dosłownie na 2 sekundy siadał i dalej stawał, masakra :p ale w końcu się udało.. Zobaczymy ile pośpi.

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez z usypianiem masakra :/ Wczesniej normalnie zasypial przy cycku, a teraz tylko na rekach i z wielkimi wrzaskami...
    Strachliwy na szczescie nie jest :p

    W ogole ostatnio mu dawalam kasze manna kilka dni bo dodalam do zupki i chyba jednak za duzo bo wczoraj nie zrobil kupki i dopiero dzisiaj zrobil duzo gestsze i smierdzace xd

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z kupami dalej problem mimo słoiczków ze śliwkami.. Robi co prawda kilka razy dziennie ale zamiast jedna konkretną zrobić to po trochu, dawno tyle razy pampersow nie zmieniałam mu w ciągu dnia jak teraz..

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Kate86 Przyjaciółka
    Postów: 67 104

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok 18.40 zasłaniam rolety, wietrzymy pokój i idziemy do kąpieli, wszystkie czynnosci już przy świetle wyregulowanym do minimum,
    Później ubieranie, butla i odkladam do lóżeczka i ładnie zasypia, za ok 30 min się przebudza, zazwyczaj daje jej smoka i spi do ok 1, wtedy budzi się na jedzenie i spi dalej do 4 i wtedy pobudka, zasypia ok 7 na 1h, później ok 11.30 znowu drzemka ( ok 1 h jeśli jestesmy na dworze, w domu 15 minut i koniec spania)
    Kolejna drzemka ok 15stej 30-45min
    To taki standard
    Wczoraj np obudzila się na butle o 1 i nie spała do 4, spędziłam 3h nad jej lóżeczkiem, kładąc ją... A ona fik na brzuch,raczkowała do końca łóżeczka i wstawała, ja ją kładę ona znowu to samo i tak przez 3h
    Godz spania 19.30 sama sobie ustaliła, próbowaliśmy wydłużać codziennie po 10 min i nawet później chodziła spać 20.30 lub 21 jednak i tak budziła się o 1 i o 4
    Z drzemkami tez kombinowałam, raz wcześnie, raz poźniej ale nie ma to żadnego wpływu.
    Jedynie 2 noce od sierpnia w miare normalnie przespała tzn do 6, w otulaczu, ale już 3cia i kolejna noc w nim konczyla się wielką awanturą, wrzaskiem i silowaniem żeby się z niego wydostać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 21:53

    IVF maj 2017 nieudane
    Transfer crio lipiec 2017 - udany córeczka <3
    Transfer crio maj 2019 - czekamy na <3
    iv09df9hddm181mm.png

    [w4squgpj0lnox53g.png
  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To faktycznie mega zimno u was. Ja mam spiworek elodie details i chyba też zacznę na dniach używać:-)

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 21 listopada 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś Kubę pierwszy raz ubrałam w kombinezon, dałam pod spód tylko body długi rękaw i rajstopki, nakrylam pozniej kocykiem takim lżejszym i jak go w domu po spacerze rozebralam to był cieplusi, a mieliśmy -1 stopni więc super :) a wyglądał w nim mega słodko <3
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/bd5b0c2de6e8.jpg

    A co do czasu ile na spacerze jesteśmy to nie ma reguły, czasami Po pół godziny wracamy bo krzyczy a czasami nawet 2h się udaje bo sobie z 40min pośpi w międzyczasie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 22:22

    Katy, Totoro, Malyprosiaczek, darika, edwarda20 lubią tę wiadomość

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 21 listopada 2018, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyna wszystkie już w spacerówce wozicie?

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 21 listopada 2018, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To widzę, że nie tylko u nas trudny okres :) ja właśnie próbuję uśpić Lilę, no uparla się na trzecią drzemkę przed 21 i róbcie co chcecie, baluje po niej do tej godziny. W międzyczasie przedarla się całe moje mycie pod prysznicem, mąż już na głowie stawał, żeby ją zająć.

    Gosiczek my już od dawna, inaczej nie byłoby spacerów :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 23:49

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 21 listopada 2018, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiczek ja jeszcze czasami w fotelik włożę małego na krótki spacer jak nie mam np czasu lub chęci mocowac spacerowki :p ale już rzadko się zdarza.

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 22 listopada 2018, 03:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    To widzę, że nie tylko u nas trudny okres :) ja właśnie próbuję uśpić Lilę, no uparla się na trzecią drzemkę przed 21 i róbcie co chcecie, baluje po niej do tej godziny. W międzyczasie przedarla się całe moje mycie pod prysznicem, mąż już na głowie stawał, żeby ją zająć.

    Gosiczek my już od dawna, inaczej nie byłoby spacerów :D
    A to nie trzeba bylo sprobowac ja juz na noc polozyc przed ta 21?

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 22 listopada 2018, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tesciowa zostaje z gabrysiem jeden dzien w tygodniu zazwyczaj bo ja wtedy mogę odebraz corke, zrobic zakupy na spokojnie, isc do logopedy, ubrania kupic. I jest z nim od ok 8 do 16. I najbardziej lubie tekst ze odpoczne sobie od Gabrysia.. co z tego zr nie ma mnie w domu przez caly dzien...
    Tak samo jak np zajmuje sie nim 2 h gdy jadę po córkę (mamy szkole 7 przystanków dalej). Po drodze zachacze o poczte i zakupy na szybko. I biegne z wywieszonym jezorem. To ten... odpoczelam sobie.
    Dobra kobitka jest. Zajmie sie mlodymi gdy potrzeba. Tylko ona i tak odespi w nocy, a gdy zajmuje sie w nocy to odespi Kiedy indziej. I "odpoczniesz trochę " jest,,, dziwnym stwierdzeniem. Odpoczelabym o! Gdyby wzięła dwójkę a ja mogla leżeć i pachniec. Chociaż tez nie.. zatesknilabym sie. I co mi da jeden dzien teoretycznego odpoczynku gdy czlowiek zmeczony 8 miesiącami ;p
    I mam duze rozterki w sobie... niby potrzebuje czasem oddac Gabrysia, zeby zrobic zakupy czy cos zalatwic, ale gdy tyljo gp zostawię to juz jestem zla, ze nie ma go przy mnie.
    Czasem patrzę na mamy, ktore ida na zakupy z dzieckiem i ono spi, albo patrzy, i jest spokojne. Jestem w szoku, i zazdroszcze. U nas jesli muszr wejsc do sklepu to lapie wszystko co pod reka bo nie dość ze Gabrysiowi srednio odpowiada wozek to jeszcze marudek. Jakby byl taki jak moja corka to byloby idealnie. Ciekawa jestem czy to jego marudzenie, i potrzeba ciaglej uwagi minie gdy bedzie mobilny. I ciekawe jaki charakterek bedzie mialo 3 dziecko ;p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 07:29

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 22 listopada 2018, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetmalenka wrote:
    A to nie trzeba bylo sprobowac ja juz na noc polozyc przed ta 21?

    No taką mam zawsze nadzieję, wykąpana, przebrana, nakarmiona, ale ona usypia przed 21, budzi się po 21 i zabawa :/ Dziś ostatecznie usnęła 1:20 :/ jeszcze po takim marudzeniu... Ręce nie, podłoga nie, cycek nie, łóżko nie, siedziała na łóżku i płakała, bo się bała moich kapci O.o chociaż całe dnie jej życiowym celem jest wyciumkanie ich. Znowu bała się biało - czarnej strony maty.. No i generalnie jedno wielkie marudzenie. A jak mąż ją próbował wziąć na ręce to już w ogóle darcie itd O.o jeszcze tak nie było O.o

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 07:57

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
‹‹ 1408 1409 1410 1411 1412 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ