Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie Kinga chora :-( i to tak, że dziś nagle dostała powyżej 39, żeby nie napisać, że prawie 40. Mąż akurat pojechał do Krakowa, a ja w te pędy czopek w tyłek i do lekarza. Normalnie nogi mi się ugięły, bo pierwszy raz taka temp. Oczywiście nasza super pediatra, że albo zęby (idzie jej dalej góra i to na oko 2 lub 3 na raz) ale, że też gardło trochę czerwone, więc może infekcja. A może trzydniówka. No tyle to bez niej byłam w stanie wydedukować.. no ale powiedziała co mam dawać i daję, choć widzę, że temp.sie zbija po czym znowu mocno rośnie.. chyba spać nie pójdę i będę czuwać nad nią, już nawet zimny okład na kark jej robię. A wczoraj nic nie zapowiadało, ani nie kaszle, ani nie ma gili (przynajmniej widocznych, bo pediatra powiedziała, że coś jej tyłem spływa z nosa po gardle). Zapowiada mi się długa noc.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    A u mnie Kinga chora :-( i to tak, że dziś nagle dostała powyżej 39, żeby nie napisać, że prawie 40. Mąż akurat pojechał do Krakowa, a ja w te pędy czopek w tyłek i do lekarza. Normalnie nogi mi się ugięły, bo pierwszy raz taka temp. Oczywiście nasza super pediatra, że albo zęby (idzie jej dalej góra i to na oko 2 lub 3 na raz) ale, że też gardło trochę czerwone, więc może infekcja. A może trzydniówka. No tyle to bez niej byłam w stanie wydedukować.. no ale powiedziała co mam dawać i daję, choć widzę, że temp.sie zbija po czym znowu mocno rośnie.. chyba spać nie pójdę i będę czuwać nad nią, już nawet zimny okład na kark jej robię. A wczoraj nic nie zapowiadało, ani nie kaszle, ani nie ma gili (przynajmniej widocznych, bo pediatra powiedziała, że coś jej tyłem spływa z nosa po gardle). Zapowiada mi się długa noc.


    Tak wysoka temperatura na zęby? Oj chyba nie. U mojego taka temperatura okazała się trzydniówką

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiczek wrote:
    Tak wysoka temperatura na zęby? Oj chyba nie. U mojego taka temperatura okazała się trzydniówką

    No właśnie mi intuicja też mówi, że nie zęby. Poprzednio nawet podwyższonej nie miała a teraz ponad 39. Obstawiam trzydniówkę lub infekcję po prostu..

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 04:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    No właśnie mi intuicja też mówi, że nie zęby. Poprzednio nawet podwyższonej nie miała a teraz ponad 39. Obstawiam trzydniówkę lub infekcję po prostu..
    Objawy pasują do 3-dniówki. Wysoka temp która się zbija i zaraz wraca. A jak dziecko? Źle się czuje czy raczej pełne energii i fika jak gdyby nic?

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5261 5672

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda wspolczuje :/ Tez niedawno mielismy remont, łazienkę robilismy od nowa praktycznie cala i jeszcze kilka rzeczy..Na szczęście Kamil spal w ciagu dnia nawet jak wiercili itp. Dwa razy pojechałam do mamy na caly dzien bo juz nie wytrzymalam siedzenia w jednym pokoju ciagle...Jeszcze musialam psa ogarniac zeby tam nie latał, myślałam, ze zwariuje :/ Ciagle tez czegos brakowalo itp.
    Najwazniejsze , ze kiedys sie to skonczy ;)

    K - 08.04.2018 2520g 49cm (36+5tc)

    K- 26.02.2020 3060g 51cm (39+2tc)
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6532 2677

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik współczuję:/ Zdrówka dla Kingi.

    My mieliśmy dziś jechać na badanie krwi i jutro szczepić, ale przekładamy to na razie. Lila walczy z górnym zębami, prawdopodobnie trzema i jest taka marudna, ma problemy z zasypianiem, no i boli ją :( wczoraj jej dałam ibufen koło południa, miałam dać też wieczorem, bo płakała i uderzała rączką w dziąsła :( ale myślałam jeszcze, że pojedziemy na to badanie i nie chciałam, żeby to jakoś na wyniki wpłynęło. Potem trochę zaczęłam czytać czy szczepienie przy takim ostrym zabkowaniu jest na pewno bezpieczne i stwierdziłam, że nie będę ryzykować, już i tak ma teraz obniżona odporność, a po szczepieniu też spada... Może w przyszłym tyg się uda. Dziąsła czerwone jak nie wiem, więc może wreszcie na dniach wyjdą te zęby :/

    Jupik lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    A u mnie Kinga chora :-( i to tak, że dziś nagle dostała powyżej 39, żeby nie napisać, że prawie 40. Mąż akurat pojechał do Krakowa, a ja w te pędy czopek w tyłek i do lekarza. Normalnie nogi mi się ugięły, bo pierwszy raz taka temp. Oczywiście nasza super pediatra, że albo zęby (idzie jej dalej góra i to na oko 2 lub 3 na raz) ale, że też gardło trochę czerwone, więc może infekcja. A może trzydniówka. No tyle to bez niej byłam w stanie wydedukować.. no ale powiedziała co mam dawać i daję, choć widzę, że temp.sie zbija po czym znowu mocno rośnie.. chyba spać nie pójdę i będę czuwać nad nią, już nawet zimny okład na kark jej robię. A wczoraj nic nie zapowiadało, ani nie kaszle, ani nie ma gili (przynajmniej widocznych, bo pediatra powiedziała, że coś jej tyłem spływa z nosa po gardle). Zapowiada mi się długa noc.
    Jak dla mnie trzydniowka. Mój syn właśnie przeszedł a córką jako niemowlaczek. Ale dakt strach jest...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam czasu na nic. Młody raczkuje po całym domu i wstaje przy meblach, idą mu na raz górne jedynki i dwojki. Córka siedzi w domu chora bo znowu jakiś rodzic postanowił zaprowadzić chore dziecko do przedszkola, a ja nie mam czasu na toalete w samotnosci.

  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    Objawy pasują do 3-dniówki. Wysoka temp która się zbija i zaraz wraca. A jak dziecko? Źle się czuje czy raczej pełne energii i fika jak gdyby nic?

    Tak wygląda na 3dniowke niestety :-( i tym razem Kinga śpiąca i się pokłada-nie fika. Jak miała kiedyś infekcję to fikala, ale wtedy temp.byla maks.38.5, a teraz 39-40.
    Wicie czy to się łapie od dzieci tylko czy od kogo? Próbuję namierzyć kiedy i od kogo złapała. Dzień wcześniej byłyśmy na imprezie rodzinnej gdzie były dzieciaki siostry. Ale czy w 1 dzień, i to niecały już by się rozwinęło?

    No i my mieliśmy mieć w czwartek 1 dawkę meningow i nie będziemy :-( a za tydzień lecimy. Jestem wkurzona na tą pielęgniare co nie chciała zrobić mi wcześniej. Szczególnie, że rozmawiałam z siostrą z UK- tak się nie patyczkują w ogóle- Bexero miała tegi samego dnia co 5w1, Prevenar13 (pneomokoki) i na dokładkę rotawirusy. No żesz kurna! Krzywizna banana w Unii się musi zgadzać, a nie mogą w całej Europie wprowadzić jednego kalendarza szczepień, żeby nie było wątpliwości co i kiedy szczepić..

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kachna.62 wrote:
    Ja nie mam czasu na nic. Młody raczkuje po całym domu i wstaje przy meblach, idą mu na raz górne jedynki i dwojki. Córka siedzi w domu chora bo znowu jakiś rodzic postanowił zaprowadzić chore dziecko do przedszkola, a ja nie mam czasu na toalete w samotnosci.

    Tego się właśnie obawiam przy dwójce dzieci :-/

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Tak wygląda na 3dniowke niestety :-( i tym razem Kinga śpiąca i się pokłada-nie fika. Jak miała kiedyś infekcję to fikala, ale wtedy temp.byla maks.38.5, a teraz 39-40.
    Wicie czy to się łapie od dzieci tylko czy od kogo? Próbuję namierzyć kiedy i od kogo złapała. Dzień wcześniej byłyśmy na imprezie rodzinnej gdzie były dzieciaki siostry. Ale czy w 1 dzień, i to niecały już by się rozwinęło?

    No i my mieliśmy mieć w czwartek 1 dawkę meningow i nie będziemy :-( a za tydzień lecimy. Jestem wkurzona na tą pielęgniare co nie chciała zrobić mi wcześniej. Szczególnie, że rozmawiałam z siostrą z UK- tak się nie patyczkują w ogóle- Bexero miała tegi samego dnia co 5w1, Prevenar13 (pneomokoki) i na dokładkę rotawirusy. No żesz kurna! Krzywizna banana w Unii się musi zgadzać, a nie mogą w całej Europie wprowadzić jednego kalendarza szczepień, żeby nie było wątpliwości co i kiedy szczepić..
    Wiesz co moj teoretycznie tez nie miał od kogo zalapac. Obstawiam że gdzieś w sklepie od kogoś. Od poniedziałku do piątku była wysoka gorączka a od piatku do niedzieli wysypka na plecach i brzuszku ktora zniknela bez śladu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Tego się właśnie obawiam przy dwójce dzieci :-/
    Ale jak bawią się w psy i ścigają kto pierwszy dojdzie do innego pokoju albo jak śpią to tak ich kocham że chce żeby już się obudzili :P

    Totoro, Jupik, edwarda20, gondi lubią tę wiadomość

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Tak wygląda na 3dniowke niestety :-( i tym razem Kinga śpiąca i się pokłada-nie fika. Jak miała kiedyś infekcję to fikala, ale wtedy temp.byla maks.38.5, a teraz 39-40.
    Wicie czy to się łapie od dzieci tylko czy od kogo? Próbuję namierzyć kiedy i od kogo złapała. Dzień wcześniej byłyśmy na imprezie rodzinnej gdzie były dzieciaki siostry. Ale czy w 1 dzień, i to niecały już by się rozwinęło?

    No i my mieliśmy mieć w czwartek 1 dawkę meningow i nie będziemy :-( a za tydzień lecimy. Jestem wkurzona na tą pielęgniare co nie chciała zrobić mi wcześniej. Szczególnie, że rozmawiałam z siostrą z UK- tak się nie patyczkują w ogóle- Bexero miała tegi samego dnia co 5w1, Prevenar13 (pneomokoki) i na dokładkę rotawirusy. No żesz kurna! Krzywizna banana w Unii się musi zgadzać, a nie mogą w całej Europie wprowadzić jednego kalendarza szczepień, żeby nie było wątpliwości co i kiedy szczepić..
    To wirus. Każdy mógł go przynieść. Choruje się 2 razu bo są 2 typy i zwykle nabiera się odporność. Przynieść mógł ktoś, kto nie miał objawów. Choć Sara i Emi zachorowały po kontakcie z dziećmi... Tylko jedna i druga chorowała tylko raz (wyglada jak chodziło o ten sam typ wirusa) lub Sarah jak chorowała Emi miała mocniejszy ukł odpornościowy i się nie zaraziła. 3-dniówka jest ok. dziękuj Bogu ze to nie bostonka, bo z tego co słyszałam to jest hardcorowa, a do tego łapie też rodziców i często przechodzą jeszcze gorzej niż dzieci... Tak słyszałam, bo moje odpukać jeszcze nie chorowały.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2018, 10:35

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda dzisiaj na jednej z grup na fb pojawił się post o Bebilonie. Co prawda Pepti DHA, ale może producent zrobił tak i w Profuturze. Dziewczyna pisała, że po zmianie opakowania zmienił się też skład. W nowych puszkach jest Mortierella alpina - jednokomórkowy grzyb, który produkuje olej zawierający kwas arachidonowy. To podobno odpowiednik kwasu arachidowego, co może powodować reakcje alergiczne u dzieci uczulonych na orzechy.

    Jupik zdrówka dla Kini. Może uda Wam się zaszczepić od razu po powrocie? Wtedy nawet w przypadku kontaktu z meningami, może to częściowo ochroni? Chociaż oczywiście oby żadnego kontaktu nie było!

    Jupik lubi tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2657

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White Innocent wrote:
    Edwarda dzisiaj na jednej z grup na fb pojawił się post o Bebilonie. Co prawda Pepti DHA, ale może producent zrobił tak i w Profuturze. Dziewczyna pisała, że po zmianie opakowania zmienił się też skład. W nowych puszkach jest Mortierella alpina - jednokomórkowy grzyb, który produkuje olej zawierający kwas arachidonowy. To podobno odpowiednik kwasu arachidowego, co może powodować reakcje alergiczne u dzieci uczulonych na orzechy.

    Jupik zdrówka dla Kini. Może uda Wam się zaszczepić od razu po powrocie? Wtedy nawet w przypadku kontaktu z meningami, może to częściowo ochroni? Chociaż oczywiście oby żadnego kontaktu nie było!
    Ooooo. Ja mam lekka alergie na orzechy :O lekka ze nie umieram po zjedzeniu orzecha, ale wlasnie objawia mi sie wysypka. Jak bylam mlodsza mialam astme alergiczna. Moze moj maly tez ma :O No nic, zamawialm stare opakowania, jak nic sie nie zmieni to przechodzze na Capri Care. Dzięki za informacje.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2657

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    A u mnie Kinga chora :-( i to tak, że dziś nagle dostała powyżej 39, żeby nie napisać, że prawie 40. Mąż akurat pojechał do Krakowa, a ja w te pędy czopek w tyłek i do lekarza. Normalnie nogi mi się ugięły, bo pierwszy raz taka temp. Oczywiście nasza super pediatra, że albo zęby (idzie jej dalej góra i to na oko 2 lub 3 na raz) ale, że też gardło trochę czerwone, więc może infekcja. A może trzydniówka. No tyle to bez niej byłam w stanie wydedukować.. no ale powiedziała co mam dawać i daję, choć widzę, że temp.sie zbija po czym znowu mocno rośnie.. chyba spać nie pójdę i będę czuwać nad nią, już nawet zimny okład na kark jej robię. A wczoraj nic nie zapowiadało, ani nie kaszle, ani nie ma gili (przynajmniej widocznych, bo pediatra powiedziała, że coś jej tyłem spływa z nosa po gardle). Zapowiada mi się długa noc.
    Bidulka. Zdrowka dla Kingi!

    Jupik lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101580,23631570,trzydniowka-wysypka-objawy-leczenie.html

    No i doszłam kto- teściowa mi ją załatwiła. Ponad tydzień temu przylazla mi tu z opryszczką na gębie :-/ przeszło mi przez myśl, czy to nie zaraźliwe, ale ostatecznie zbilam myśl, bo teściowa swoje dzieci chowała sterylnie (mój mąż do dziś ma uraz bo odporność miał przez to zerową..) i pomyslalam, że by nie była tak głupia i narażała moje dziecko. A jednak :-/

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WI, jak to trzydniowka to spróbuję jeszcze zaszczepić za tydzień we wtorek. W piątek lecimy. Od wtorku do piątku będzie czas odpukac na jeszcze jakieś temperatury, choć mam nadzieję, że się obejdzie bez tego. A jak się nie uda to lecimy z moim wkurwem i będę uważać na wszystko i wszystkich. Wyjścia nie ma.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrowka dla Kini!

    Totoro oby jak najdzybciej przeszly te bolesci. Ja tez jestem w kropce bo mielismy do tej pory tylko dwa szczepienia i ciagle cos :/

    Ale uwaga, uwaga! Po ponad pol roku rehabilitacji w koncu jestesmy wolni :) dzis nas wypisali,tak sie ciesze :) oczywiscie sa jakies niedociągnięcia, ale mamy na to zwracac uwage tylko i tyle :)

    Totoro, Katy lubią tę wiadomość

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6532 2677

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik nie spiesz się tak z tym szczepieniem. Niby trzydniowka, ale zawsze to wirus i nie wiadomo ile organizm dochodzi do siebie po nim.

    Acygan nie przejmuj się, my dopiero 1 szczepienie mieliśmy:) no i gratulacje! :D a niedociągnięcia u każdego dziecka się znajdą :D

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
‹‹ 1428 1429 1430 1431 1432 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kiedy ginekolog może zaproponować pessaroterapię i jak przebiega wdrożenie?

Obniżenie macicy, nietrzymanie moczu, ryzyko przedwczesnego porodu – to tylko niektóre z problemów, z którymi zmaga się wiele kobiet. Dla tych, które chcą uniknąć operacji, a jednocześnie poprawić jakość życia, rozwiązaniem może być pessaroterapia. Dowiedz się więcej, czym jest ta metoda i komu jest polecana. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ