X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego ja już postanowiłam, że za pieniądze od dziadkòw, ktòre Borysek dostał na Mikołajki zamiast kupować zabawki idziemy na świąteczną sesję zdjęciową.Potem oprawię te zdjęcia i dam na dzień babci i dziadka. A zamòwiłam jeszcze książeczkę grającą z Vtech, telefon komòrkowy i projektor i teraz myślę, że niepotrzebnie..no zobaczymy.

    Jupik lubi tę wiadomość

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w domu bylo tak, ze 6 grudnia dostawalysmy z siostra "wieksze" prezenty, a w Wigilie cos symbolicznie zeby bylo pod choinke i tak tez chyba ja bede robic :p W tym roku pod choinke chyba nic nie bedzie dla malego bo dostał duzo na Mikolaja ;)

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie tak samo było jak u Katy, na Mikołaja coś symbolicznego, na wigilię już większe prezenty. U nas mały dostał stolik interaktywny, ale to już kilka dni temu, nawet mu się podoba. Od dziadków taką fajną piłkę gumową w środku jest druga która grzechocze, podoba mu się. U nas ogólnie mały lubi zabawki ale raczej te co ma już. lubi gryźć i bawić się metkami.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    u mnie tak samo było jak u Katy, na Mikołaja coś symbolicznego, na wigilię już większe prezenty. U nas mały dostał stolik interaktywny, ale to już kilka dni temu, nawet mu się podoba. Od dziadków taką fajną piłkę gumową w środku jest druga która grzechocze, podoba mu się. U nas ogólnie mały lubi zabawki ale raczej te co ma już. lubi gryźć i bawić się metkami.
    u Katy odwrotnie ;p

    Katy, Agusia_pia lubią tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zawsze bylo tak, ze na mikolajki tylko jakis slodycz, np mikolajka albo czekolade. Za to na swieta juz normalne prezenty i my tez tak bedziemy robic. W tym roku Henio dostanie od nas swoj pokoj ;p


    A u nas zabawki ok :) gryzie, je, klepie, bawi sie pileczka, oglada, metki wiadomo hicior. Ale rzeczy domowego uzytku i tak the best :) Jak cos sie pojawi na podlodze to od razu pedzi do tego, obojetnie co to, but, jego pieluszka, plecak meza, smieci, pudelko itp to jest to najlepsze co moze byc.


    Mielismy dzis ciezka noc, maly budzil sie co godzine :( 2 razy z wielkim placzem. Chyba od gornych jedynek :( O 6 maz go nakarmil i dal do mnie do lozka bo nie mogl zasnac i plakal. Musialam chodzic z nim po pokoju i go bujac, w koncu zasnal. Spalismy sobie w najlepsze jak o 8.40 zadzwonil listonosz... Przyszly bony z pracy na swieta. Apropos White Innocent ;p bylam pewna ze mnie oleja, a tu prosze. Wiec otwieram je na lozku, z ciekawosci ile ;p Maly sie zainteresowal koperta, doslownie minuta ja patrze a ten duzy kawalek odgryzl i zuje. Musialam mu na sile wyciagac eh.


    A no i mialam Was zapytac, czy tez tak macie jak ja, ze patrzycie na swoje bobo i myslicie jakie to sliczne, cudowne i w ogole? ;p
    Jak maly w koncu zasnal obok mnie, to patrzylam na niego jaki przesliczny jest, ze to moj misio, ze to takie dziwne ze powstal ze mnie ;p i ze w ogole najpiekniejszy na swiecie ;p Przy okazji posmialam sie jakie miny robi przez sen, usmiecha sie, za chwile marszczy brwi (identycznie jak ja), potem sie smieje w glos, wytyka jezyk, chowa :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2018, 11:57

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • gondi Autorytet
    Postów: 297 178

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikolaj sprezentowal Hubertowi sorter, drewniane cymbalki i farbki do malowania palcami (chce porobic odciski stop i rak do albumu). Hub wypatrzyl prezenty jak tylko go rano polozylam na dywanie, najbardziej podobaly mu sie tasiemki :)
    Wraz z kotem rozpakowali zrobilam im pare zdjec, bo wygladali uroczo szarpiac za te wstazki :) Najwieksza frajde mialam ja patrzac na nich:) Ja dostalam piernikowe serce a maz nic :(

    3jvz3e5e9hsogjgk.png

    qdkkanlis2ttu8uo.png
  • gondi Autorytet
    Postów: 297 178

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak patrze na spiacego Huberta to mam ochote go wycalowac i wysciskac. Tez uwazam ze jest najpiekniejszy i najcudowniejszy. To niezwykle ze przez 9 miesiecy mieszkal w moim brzuchu. To dluzej niz jest "na zewnatrz".

    Wiem, to brzmi jakbym byla niespelna rozumu ale to chyba uroki macierzynstwa :P

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    3jvz3e5e9hsogjgk.png

    qdkkanlis2ttu8uo.png
  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zmieniliście już fotleik na większe? Jeśli tak to na jaki się zdecydowaliście?

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiczek wrote:
    Dziewczyny zmieniliście już fotleik na większe? Jeśli tak to na jaki się zdecydowaliście?
    Jak najdłużej w foteliku 0-13. Moja corka miala zmieniony w wieku 16 miesiecy.

    White Innocent lubi tę wiadomość

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie raczej na gwiazdkę ze wzgl na duża rodzinę prezenty będą raczej symboliczne. Dlatego to co chciałam im kupić, kupiłam bez okazji Z drugiej strony nie chce walić Mikołajowej ściemy i zastanawiam się jak opowiedzieć prawdziwa historię o Mikołaju by zakumała, że ważniejsze jest obdarowywanie innych niż same prezenty, które się dostaje. Oraz to że trafiony prezent wcale nie musi być drogi, ważne by się podobał odbiorcy. No i wyzwanie było zrozumiała 2,5 Czyli min słów, a max treści. Chyba najprościej będzie zrobić jakaś książeczkę. Mam czas do wieczora ;)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na Mikolaja jest drobiazg. Kinder jajko i książka. Wieksze prezenty na święta aczkolwiek ja dzieciom nie kupuje bo dostaną od dziadków, cioc, wujkow. Co za dużo to nie zdrowo.

    U nas panuje jelitowka... Najpierw młodąa przyniosła z przedszkola biegunkę i 40 stopniową gorączkę, teraz poskladalo mnie a dziś młody już ma gorączkę.

  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kachna.62 wrote:
    Jak najdłużej w foteliku 0-13. Moja corka miala zmieniony w wieku 16 miesiecy.

    Dlaczego jak najdłużej? Moja córka tez długo jeździła w 0-13 a syn jeździł krócej bo się nie mieścił. Niko też przestaje mi się mieścić w ramionach. Na dodatek 0-13 mam kiepski i wolałabym kupić jakiś porządny RWF 0-25kg

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A widzisz Edwarda, lepiej w te stronę i miło się zaskoczyć, niż rozczarować.
    .
    A Mała ostatnio też zeżarła papier. Byliśmy na pizzy i zjadła kawałek menu XD bo właśnie zamiast normalnej formy jakieś książeczki czy coś to były położone tylko kartki luzem. Część wyciągnęłam, część zdążyła połknąć. Co miałam zrobić... Dałam jej wody, żeby popiła i tyle XD

    U mnie w domu rodzinnym zawsze na Mikołaja coś dostawaliśmy i później pod choinkę też. Na Mikołaja zawsze rano przy łóżku czekały prezenty. My z mężem akurat nie robimy sobie prezentów dwa razy, tylko raz 24ego, ale Małej będziemy też kładli przy łóżku. W tym roku jeszcze nie, bo i tak nie rozumie, pod choinkę dostanie wszystko.

    A co do fotelików, to tak jak mówi Kachna, jak najdłużej się da w łupinie, później kolejny najlepiej również tyłem (5x bezpieczniej!). Jeśli nie przekraczacie wagowo ani czubek główki nie wystaje nad fotelik to woźcie do oporu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 22:29

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie niedługo wyrośnięty. Co do kryterium wagowego. Ile może ważyć ubranie takiego maluszka? Bo chyba też trzeba je brać pod uwagę

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się przymierzam do Minikida, ale na pewno będziemy jechać do sklepu i mierzyć :) chociaż u nas to myślę, że jeszcze drugie tyle przejeździ w łupinie.
    A co do ubrań to hmm, z pół kg max?

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaczek, a tak jeszcze pomyślałam. Jak wozisz Niko ubranego? Wiesz żeby nie wozić w kurtce? Generalnie lepiej mniej warstw na dziecku i na to kocyk, śpiworek niż dziecko grubo ubrane, bo wtedy pasy nie dolegają do ciała tak jak powinny. Może tu jest problem, że się nie mieści wszerz? :)

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj o tak źle przeczytałam :D

    Mamuśki pytanie dot. jedzenia.
    1. daję małemu codziennie pół jogurtu naturalnego z Bakomy bio plus owoce. czy dobrze? czy można codziennie dawać jogurt?
    2. czy cały czas muszę małemu gotować zupki? czy mogę mu dawać jakieś ambitniejsze dania np. makaron z białym serem? albo jakieś pulpeciki w sosie pomidorowym z ziemniakami lub kaszą?

    u nas fotelik będzie zmieniany pewnie po roczku :)

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia, co do drugiego pytania to śmiało! Nasza je to co my zazwyczaj. Jeśli jemy coś czego jej nie chce dawać to wtedy tylko daje jej zupkę. Wczoraj jadła placki z cukinii, dziś będzie miała spaghetti w sosie brokułowym na przykład :)

    Agusia_pia lubi tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiczek wrote:
    Dziewczyny zmieniliście już fotleik na większe? Jeśli tak to na jaki się zdecydowaliście?
    Jeszcze nie, chce przejeździć w nim zimę. A przynajmniej wrócić ze świat BN. Poźniej Emi dostanie concord reverso (tyłem 0-22 kg i 105 cm wzrostu) Powinien wystarczyc do ok 3-4 r.ż

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mysle, ze tez do roczku okolo nam starczy ten fotelik ;)

    Ja jogurt taki sam z owocami daje mniej wiecej co drugi dzien, ale nie wiem jak czesto mozna:p

    Kamil ostatnio jadl makaron z sosem brokulowo-śmietanowym i bardzo mu smakowal :p

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
‹‹ 1432 1433 1434 1435 1436 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ