Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Doniczka Bratków Koleżanka
    Postów: 53 5

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córeczka zaczęła siadać dwa tygodnie temu. Ale ona od dawna leżała na brzuszku i tylko tak się bawiła. Mówi się, że dziecko musi przejść etap zabawy tylko na brzuchu, bo nie osiągnie kolejnych etapów rozwoju czyli siadania, pełzania, raczkowania, stania. Może lepiej prywatnie idźcie do rehabilitanta?

    Są tu jeszcze jakieś dzieci, które nie siedzą i nie raczkują?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2019, 21:16

    Córeczka - 11.04.2018.
  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, moja Lili nie siada (choć posadzona siedzi stablnie) i nie raczkuje. Czasami pełza ale tylko w najbliższej okolicy - nie po całym mieszkaniu. Na krótko zdarza jej się przyjąć pozycje czworaczą wiec mam nadzieje że niedługo ruszy :)
    Bardziej mnie martwi że nadal nic nie chce jeść :/ rozszerzamy dietę już 2,5 miesiąca a ona najwiecej zjadła naraz 2 łyżeczki:/ czy któraś z Was miała podobnie?

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj maly je duuuuuzo ;p
    Rano kaszka na 210 ml wody + owocowy sloiczek lub 3/4 banana lub jablko starte itp.
    Zupy - gęste, warzywno mięsne, z makaronem, kaszą lub ryzem - je minimum 250 ml na raz i jeszcze sie oglada ;p

    Jeszcze do niedawna jadl mleko rano, wieczorem i jako srodkowy posilek, a od swiat nie chce tego srodkowego pic. Czasami wypije 1/4 a czasami polowe o koniec. Wtedy robie mu na szybko kanapke bo wiem ze jest glodny :/ Wiec przymierzam sie do zastapienia tego mleka lekką zupą, a potem tak jak zawsze dac cos miesnego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2019, 21:35

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik daj jutro znac czy kupilas szczepionke i gdzie.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • gondi Autorytet
    Postów: 297 178

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas po świętach zaczął siadać samodzielnie, podoba mu się bo może dostać do wyższej półki na regale i ściągać książki. Podciaga się rękami (przy lozku, regale) ale jeszcze nie wie co zrobić z nogami i tak biedak wisi w powietrzu. Mam nadzieję że zacznie raczkować lada moment.
    Przytkało mi zatoki, gardło mnie boli. Młody kaszle już od tygodnia, lekarz mówił że płuca czyste.

    3jvz3e5e9hsogjgk.png

    qdkkanlis2ttu8uo.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy, pytam, bo właśnie wszystko wychodzi od pozycji brzuszkowej. Dziecko ćwiczy mięśnie rąk, grzbietu, brzuszka. Bez tego trudno, żeby robił coś więcej. Leżąc na plecach nic nie wypracuje. Nam położna już na pierwszych wizytach powiedziała wprost, że oczywiścieże dziecko tego nie będzie lubiło i będzie się drzeć, bo będzie się męczyć (do dziś pamiętam jak nam Kinga dyszała po takiej rundce kładzenia na brzuszku, gdzie dźwigała łepek do góry). Ale mimo to ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Kłaść na brzuchu jak najczęściej i na jak najdłużej.

    Katy lubi tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda, nie szczepimy jednak we wtorek.. mamy plany na weekend w Wawie i nie chcę ryzykować, że mi zagoraczkuje po tym szczepieniu czy coś. A mężowi nie uśmiecha się latać jutro po aptekach i szukać szczepionki na hurra, bo ma dużo roboty.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga no mnie właśnie zastanowił ten rumianek sam, bo wiadomo, że skoro to szampon no to zblendowanego ziela tam nie wrzucili samego :/ pytanie czemu nie podają pełnego składu.

    Kaszelkowa nie wiem czy znajdziesz w sklepie, bo mi na jakiejś stronce wyskoczyło, że trudne do znalezienia w aptekach O.o ale jak zlapiesz to zerknij :) w końcu delikatne substancje myjące też nam niewiele mówią, nie wiem co oni tak strzegą tego składu.

    Jak mi się uda wyrwać do tej apteki w tym tygodniu to sama obadam co to za kosmetyczny "cud" ;)

    Katy dobrze, że się wybieracie na rehabilitację :) być może to jeszcze nie czas dla Kamilka i za chwilę sam zaskoczy, ale może też być obniżone napięcie mięśniowe. Tak czy siak nie zaszkodzi poćwiczyć :)

    Rany, ja z kolei miałam odwrotny problem - Lila od 2-go tyg. życia non stop na brzuchu. W ogóle nie chciała leżeć na plecach i od razu płakała. Nam fizjo przy konsultacji kazał wkładać ją w ciągu dnia trochę do fotelika, żeby nie wyginala się ciągle w tył. No ale my na rehabilitację się nie zdecydowaliśmy i w naszym przypadku była to bardzo dobra decyzja. A Lila do tej pory śpi głównie na brzuszku :)

    Katy lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Sylwiaa95 Autorytet
    Postów: 750 762

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I moj jeszcze sam nie siada(chociaz probuje z pozycji bocznej ale jeszcze nie wychodzi) i nie raczkuje. Przyjmuje pozycje czworaczą i buja się. Pełza tylko do tyłu. A i robi takjakby pompki :D prostuje rece w lokciach, tylek do gory i opiera sie na palcach u stop na wyprostowanych nogach :P

    xk81pfk.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Do 2 r. to ja mam nadzieje ze będzie blisko odpieluchowania.
    I zeby nie bylo, da się. Moja siostra zaczela sadzac swojego mlodszego syna jak tylko zaczal stabilnie siedziec. Konsekwencja i się udalo. Tuz po 2 urodzinach przestal uzywac pieluch. Wiadomo zdarzalo mu sie jeszcze zapomniec zawolac, zagapic sie itp itp, ale nie bylo to czeste.
    Wg mnie to zależy od gotowości dziecka i jak przyjdzie czas, to zwyczajnie usiądzie na wc/nocniku i przestanie robić w pieluchę. Ze da się wcześniej też wiem, ale dla mnie to trochę mija się z celem, bo wtedy jest dużo wpadek po drodze, problemy co zrobić w trasie (dużo jeździmy w długie trasy i postój na już nie jest możliwy, bo trzeba najpierw znaleźć parking) a ok 2-2,5 dzieci już kontrolują pęcherz i potrafią trzymać, wejść, zejść, samodzielnie się ubrać i rozebrać. Wiadomo wszystko zależy od dziecka, ale póki co Emi te etapy osiąga trochę poźniej od siostry, także właśnie szacuje ze będzie gotowa na jakieś 2,5r No chyba ze wcześniej będzie chciała naśladować siostrę (bo też jest taka opcja i jej nie wykluczam).

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Malyprosiaczek Autorytet
    Postów: 867 470

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę powiedzcie mi jak wyglądały kupy waszych maluszków gdy miały jelitowke. Mój Wiktor dzisiaj zrobił 2 wielkie kupy takie żółte, żółto pomarańczowe. W jednej kawałki jakby po jedzeniu i taka zielona maz. Nie wiem co to jest. Może być od ziemniaków z maselkiem? Ma dziwny zapach, nie jak normalna kupa. Przelewa się bokami ale nie jest płynna... Nie wiem może błąd, że daje mu w butelce te elektrolity? On wypija na raty te 100ml, ale czasem wypije od razu połowę. Może za dużo płynów? Ja mu daje kleik, pierś, smecte, elektrolity no i dzisiaj ziemniaczki z maselkiem. Gdyby to była biegunka to chyba cały czas by robił? Młody zrobił 2 w ciągu dnia. Zachowuje się normalnie. Nie wymiotuję już, ale te brzydkie kupy robi...

    f2wlqps6jdpv4xb3.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas średnio jeśli chodzi o posiłki stałe. Na razie udało nam się wprowadzić obiadek. Generalnie Amela jest wybredna. Kaszki nie, owoce ble, w ogóle wielu rzeczy nie lubi. Ale pediatra do roku kazała się nie spinać. Zresztą są dni, że je mniej, a są, że więcej. Ja nie wmuszam, jak widzę, że już nie chce no to nie naciskam. Choć proponuję często i dużo różnych rzeczy.

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie łóżeczko turystyczne polecacie?

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U dziewczyn cecha wspólna jelitówki jest kupa co chwie (płynna) i tak śmierdzi kwasem solnym, odparza w 3 s ;)

    Wodnista, śluzowa kupka może być reakcja na jedzenie )np masło, bo po jelitowce organizm musi dojść do siebie. Dziecko może miec przejściowa nietolerancję laktozy. Jak kiedyś zgłębiałam temat to jelita dochodzą do siebie nawet do miesiąca. Oczywiście wszystko zależy od stopnia uszkodzenia (tylko przy niektórych jelitowkach do tego dochodzi)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2019, 08:28

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malyprosiaczek pewnie jelitka jeszcze nie wróciły do równowagi po jelitowce :)

    Mój A Lila zjadła wczoraj pierwszy raz chyba od 2 miesięcy zupę pomidorowa z mięsem i kaszą. Byłam w szoku. Po czym poprawiła ponad 1/3 banana. Ciekawe jak będzie dzisiaj... Tak bym chciała, żeby zaczęła znowu jeść... :/

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darika wrote:
    Dziewczyny jakie łóżeczko turystyczne polecacie?
    Stabilne i ze „zdrowych” materiałów, bo dzieci lubią je obgryzać. My mamy graco contur prestige (siostrzenica ma electre). Nie jest zle, ale drugi raz bym. Na plus są gadżety typu przewijak, pułki, jest stabilne (podwieszana cześć nie zarwała się nawet pod skaczącą dwulatką. Na minus
    -nie da się zdjąć do prania tapicerki
    -ciężko się składa
    -jest drogie przez bajery (typu wibracje, odgłosy, lampka, termometr). Korzystałam tylko z termometra, lampki, ale np termometr jest w tej części podwieszanej wiec teraz już go nie ma :(

    Dla naszych maluszków podwieszana cześć nie jest potrzebna, ale jeśli ktoś planuje rodzeństwo to warto temat przemyśleć, bo osobno tego nie można dokupić.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kinga :-) ale ja bym chciała takie zwykłe, bez bajerów. Chodzi mi o wyjazd w góry, za niecały miesiąc wyjeżdżamy i chciałam się zorientować, a najlepiej już kupić, żeby mieć z głowy. W domu nie będzie ono używane tylko na wyjazdach.

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malyprosiaczek wrote:
    Dziewczyny proszę powiedzcie mi jak wyglądały kupy waszych maluszków gdy miały jelitowke. Mój Wiktor dzisiaj zrobił 2 wielkie kupy takie żółte, żółto pomarańczowe. W jednej kawałki jakby po jedzeniu i taka zielona maz. Nie wiem co to jest. Może być od ziemniaków z maselkiem? Ma dziwny zapach, nie jak normalna kupa. Przelewa się bokami ale nie jest płynna... Nie wiem może błąd, że daje mu w butelce te elektrolity? On wypija na raty te 100ml, ale czasem wypije od razu połowę. Może za dużo płynów? Ja mu daje kleik, pierś, smecte, elektrolity no i dzisiaj ziemniaczki z maselkiem. Gdyby to była biegunka to chyba cały czas by robił? Młody zrobił 2 w ciągu dnia. Zachowuje się normalnie. Nie wymiotuję już, ale te brzydkie kupy robi...

    Duże, wodniste, żółte z białymi grudkami i mega mega śmierdzące. Zosia była wtedy tylko na piersi. Z każdą kupka zapach był coraz lżejszy.

    U nas jedzenie idzie fajnie :) na śniadanie jest kaszka z owocem, ale muszę właśnie jakoś to śniadanie urozmaicić. Po południu dostaje obiadek i tyle. Wszystko chętnie je, nie mamy problemów :)

  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba kaszka znowu pluje, więc zazwyczaj daje mu Po prostu jakiś owoc do zjedzenia na śniadanie, później dostaje obiad, zazwyczaj w kawałkach, chociaż czasami robię mu zupy, tyle że rzadko bo muszę wywalać. Ostatnio zrobiłam mu pomidorową z suszonymi pomidorami z alaantkowe i my musieliśmy zjeść bo jemu nie podeszła. Wczoraj dałam mu indyczka w kawałkach, ziemniaka i kawałek ogórka korniszona, ogórek posmakował najbardziej :p
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3dd4a99d4c82.jpg

    Aga78, gondi lubią tę wiadomość

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Malyprosiaczek Autorytet
    Postów: 867 470

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acygan wrote:
    Duże, wodniste, żółte z białymi grudkami i mega mega śmierdzące. Zosia była wtedy tylko na piersi. Z każdą kupka zapach był coraz lżejszy.

    U nas jedzenie idzie fajnie :) na śniadanie jest kaszka z owocem, ale muszę właśnie jakoś to śniadanie urozmaicić. Po południu dostaje obiadek i tyle. Wszystko chętnie je, nie mamy problemów :)


    Ile dni mieliście te kupki? Ja teraz nie wiem czy jak ma takie kupki to ja mogę iść z nim na spacer? Dzisiaj jeszcze siedzimy w domu, ale myślę o jutrze.. My też mamy żółte wodniste, białe grudki i mega smierdzace. Takie uoy, że bokiem leci mimo że w pieluszke ledwo ledwo jest ta kupa..

    f2wlqps6jdpv4xb3.png
‹‹ 1482 1483 1484 1485 1486 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ