X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o język to w domu mówimy raczej po pl. Teraz zaczynam wprowadzać pojedyncze słowa (by jak pójdzie do przedszkola potrafiła zakomunikować podstawowe sprawy). Ogólnie Sara niemiecki słabo kuma, angielski wchodzi jej lepiej (pewnie po mamusi). No ale to takie proste zwroty, bo ona jeszcze dobrze po pl nie odmienia (jest na etapie zdań 3-4 wyrazowych po pl). Ogólnie to teraz ma fazę na różne piosenki. Dla mnie super jest seria książek Tip toi (to taki długopis z wgranymi treściami. Książki dostosowane są do wieku (kupujemy te na 3-4 lata) i z tego co widzę chętnie przyswaja piosenki i wyrażenia ze śmiesznych historii. Na historyjki jest jeszcze za mała.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Makira Autorytet
    Postów: 359 253

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Moja Lila jako takich awantur nie robi. Jak bierze coś co jej nie wolno to mówię NIE NIE NIE, "groze" palcem, zabieram i jest ok. Natomiast jeśli chodzi o płacz jak ją kładę na matę, a chciała być u mnie na rękach to ją biorę z powrotem i próbuję odłożyć za jakiś czas jak już nie płacze. Widać potrzebuje akurat być blisko, a że jest w okresie skoku to tym bardziej rozumiem, że jej to potrzebne.

    Może się trochę źle wyraziłam jeśli chodzi o to odkładanie na mate. Oczywiście też biorę go z powrotem i jest grzeczny, więc faktycznie potrzebuje bliskości, później robię kolejna próbę i już się daje odłożyć :)

    Ja sobie zawsze powtarzam jak ma jakiś atak histerii, że dziecko na pewno nie chce nic zrobić na zlosc, tylko jakoś musi zakomunikować, że coś mu nie pasuje a inaczej nie umie. Dużo mam do niego cierpliwości, nie umiem się na niego denerwować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2019, 15:27

    Totoro lubi tę wiadomość

    gg646iye46nicebi.png
  • Malyprosiaczek Autorytet
    Postów: 867 470

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja orłem z angielskiego nie jestem i też bardo dużo zapomniałam. Puszczam młodemu na yt piosenki Dave and ava które lubi a przy okazji ja sobie powtarzam :p 2p min dziennie :) są fajne też powolne rysunki kolorowe :)

    Wiktorkowi mówię że nie wolno jak podchodzi do szuflad. I generalnie reaguje na nie wolno, ale za pierwszym razem musi sprawdzić czy aby na pewno nie wolno :p

    PS. To się tyczy tylko szuflad bo przecież do kuchni musiałam kupić bramkę bo mnie nie słucha jeśli chodzi o miskę kota :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2019, 16:51

    Totoro lubi tę wiadomość

    f2wlqps6jdpv4xb3.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga ja też uwielbiam Twoje posty :) bardzo dużo wnoszą moim zdaniem :)

    Zosia też reaguje na "Nie wolno" ale już nie tak często jak wcześniej, więc chyba trochę jej popuscilam za bardzo. Ale najbardziej wkurzaja mnie sytuacje, gdzie Zosia marudzi, bo chce do mnie, jak ja wezmę to marudzi, bo chce już coś łapać, wygina się w stronę podłogi, odkładam, znów płacz i tak w kółko. Ona sama nie wie, czego chce, naprawdę.

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acygan wrote:
    Kinga ja też uwielbiam Twoje posty :) bardzo dużo wnoszą moim zdaniem :)

    Zosia też reaguje na "Nie wolno" ale już nie tak często jak wcześniej, więc chyba trochę jej popuscilam za bardzo. Ale najbardziej wkurzaja mnie sytuacje, gdzie Zosia marudzi, bo chce do mnie, jak ja wezmę to marudzi, bo chce już coś łapać, wygina się w stronę podłogi, odkładam, znów płacz i tak w kółko. Ona sama nie wie, czego chce, naprawdę.

    Mojej Lili zdarzało się tak jak jej zęby wychodziły. Najpierw się na mnie wspinala cały czas i marudzila, żeby ją wziąć, a potem na rękach też jej nie pasowało... :/

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam, takze was podczytuje - tak samo uwielbiam twoje posty, Kinga :)

    Acygan, no moj tak samo robi, sam nie wie czego chce
    Nie reaguje wcale na „nie wolno”, jakbym mowila do sciany :/

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff, w końcu Borys zasnął o normalnej godzinie to mogę coś skrobnąć,ostatnio chodził spać o 23, więc o tej porze już padałam.
    Odnośnie odpieluchowaniA to jak dla mnie zakup nocnika już rozpoczyna ten proces.Jestem bardzo ciekawa jakie Henio będzie robił postępy.Dawaj nam Edwarda znać na bieżąco może udzielisz fajnych wskazowek. Ja nie zamierzam nic z tym robić dopóki Borys nie skończy 1,5 roczku, chyba, że wcześniej da jakiś sygnał.Chociaż u nas kupa jest zawsze rano jak go sadzam na krzesełko do karmienia, 10 minut posiedzi, napnie się i jest klocek.I tak codziennie, więc będzie łatwo wyłapać ten moment.No i Borys uwielbia toaletę , jego najlepszą atrakcją jest oglądanie jak spuszczam wodę z papierem toaletowym, a jak widzi, że ktoś idzie do toalety to raczkuje za nim piszcząc i śmiejąc się na przemian ..kto wie, może ominiemy nocnik i odrazu będzie kibelek..?zobaczymy..
    Jeżeli chodzi o złość to też się wkurza,ale łatwo odwròcić jego uwagę, czymś go rozśmieszyć i odrazu zapomina.Ja mam bardzo dużo cierpliwosci i raczej jeszcze Borys mnie nie wyprowadził z równowagi..zobaczymy jak będzie dalej..
    Ogòlnie reaguje na słowo nie wolno-zwykle chodzi o to, żeby nie opierał się o doniczki szarpał kwiatki, ale za każdym razem pròbuje to robić.A jak mu zabraniam to patrzy się na mnie maślanymi oczami i gada: błabłabła, ale nie rusza.
    Do pracy nie chcę wracać ale zaczynam bardziej już dbać o siebie.Wczoraj byłam w galerii, kupiłam sobie trochę ciuchòw bo od ciąży nic nie kupowałam, ćwiczę pośladki bo mam teraz dwa naleśniki, byłam na ściągnięciu kamienia z zębów a w przyszłym miesiącu fryzjer i stopy.Muszę trochę nadgonić bo dziecko mnie całkowicie pochłonęło.. chociaż przed ciążą cwaniakow Ałam, że nigdy się nie zapuszczę:)
    A w ogóle to się wkurzyłam na mojego M. bo się rozchorował. Wyszedł z basenu bez czapki.Mam nadzieję, że na nas nie przejdzie bo na koniec miesiąca mamy w końcu chrzciny.No normalnie wściekła jestem. Nie dość, że z Borysem tyle roboty, pies i jeszcze chory facet..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2019, 21:31

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • gondi Autorytet
    Postów: 297 178

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo chory facet to najgorzej

    Aga78 lubi tę wiadomość

    3jvz3e5e9hsogjgk.png

    qdkkanlis2ttu8uo.png
  • gondi Autorytet
    Postów: 297 178

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Młody też się złości jak mu zabieram jakaś zdobycz, staram się tego nie robić zbyt często. Wczoraj minutę po tym jak nalalam kotu wody, moje dziecko próbowało pływać w tej wodzie :)

    3jvz3e5e9hsogjgk.png

    qdkkanlis2ttu8uo.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie tych misek z woda i karmą, to jeśli macie czas, można zaproponować coś w zamian. Np zabawę w wannie czy dużej misce (żeby było jak najmniej sprzątania ;) i pozwolić mu robić to co lubi. Np przelewać z pojemnika do pojemnika, albo dac coś przesypywania (np klocki, albo ugotowana fasole czy groszek). Tak samo można zrobić jakieś masy plastyczne (ostatnio swoim robiłam piasek księżycowy.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    Odnośnie tych misek z woda i karmą, to jeśli macie czas, można zaproponować coś w zamian. Np zabawę w wannie czy dużej misce (żeby było jak najmniej sprzątania ;) i pozwolić mu robić to co lubi. Np przelewać z pojemnika do pojemnika, albo dac coś przesypywania (np klocki, albo ugotowana fasole czy groszek). Tak samo można zrobić jakieś masy plastyczne (ostatnio swoim robiłam piasek księżycowy.
    Ooo dobry pomysł..muszę jeszcze wymyślić alternatywę na tłuczenie ciężką zabawką w akwarium na pòł ściany:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 08:46

    Totoro lubi tę wiadomość

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro właśnie nie widzę żeby coś jej szło.

    Mój mąż jak jest chory, to sama go namawiam żeby odpoczal i się wyleczyl porządnie bo on nie ma czasu na pierdoly jak to mówi. Ostatnio jak miał gorączkę to łaskawie polezal w łóżku, ale to było chwilę a potem na podwórko poszedł bo miał jego zdaniem dużo pracy :) A miał wtedy urlop w pracy. W naszym związku to ja źle znoszę choroby :)

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę tą fasolę Lili zrobić do zabawy, fajny pomysł :) mas wszelkich się boję, bo Lila dalej wszystko pcha do buzi :/ muszę się w ogóle do takich zabaw plastycznych przełamać, bo w sumie jeszcze się tak z Lilką w ogóle nie bawiłam.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Muszę tą fasolę Lili zrobić do zabawy, fajny pomysł :) mas wszelkich się boję, bo Lila dalej wszystko pcha do buzi :/ muszę się w ogóle do takich zabaw plastycznych przełamać, bo w sumie jeszcze się tak z Lilką w ogóle nie bawiłam.
    Piasek księżycowy jest w 100 jadalny (mąka+ oliwa i opcjonalnie barwnik spożywczy lub soki owocowe jeśli ma być kolorowy). Do tego bidon z woda do popicia jak się zapcha ;)

    Emi zaczyna chodzić przy meblach i próbuje ostroznie wstawać bez podparcia (póki co dochodzi do pozycji kucznej ;). Śmiesznie to wyglada. Jeszcze kilka dni i trzeba będzie się wziąć za naukę bezpiecznego schodzenia z łóżka.

    A i w ciągu ostatniego tygodnia przebił się drugi ząb czyli ma już wszystkie 4 jedynki. Szybko poszło. Biorąc pod uwagę fakt, że niedawno nie miała żadnego ;)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O chorobach to mi się ostatnio nawet nie chce pisać. Najpierw były młode chore, teraz my z mężem.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na szczescie choroby przeszly. Moze dzis wyjde z malym na spacer bo nie wieje. Juz tydz jak skonczyl antybiotyk a my dalej w domu :/
    A nam sie przebija siódmy ząb (dolna dsojka) :)

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja się chlapie w wanience codziennie. Ze swoimi zwierzątkami (foczki, wieloryb). Mąż wychodzi cały mokry i łazienka jest do wytarcia cała, ale pozwalamy, bo ma radoche, a szkodliwość niska :-)
    Co do walenia dostaliśmy zabawkę z ikei- taki drewniany młotek i kołki w które się nim puka. Na razie młotek tylko jest w ruchu bo lubi nim chodzić i pukać w różne rzeczy (oczywiście w te kołki nie) ale przynajmniej przestała walić zabawkami.
    Przyszły mi w końcu książki Pucio (2 pierwsze) i księga dźwięków. Księga ok, siedzi i słucha. Pucia ma w poważaniu. Chyba nie podobają jej się rysunki (mnie w sumie też nie),poza tym już widzę, że Kinga nie jest typem książkowym. Dużo bardziej woli siedzieć przy wieży i naciskać guziki fascynując się, że czasem jakaś muza poleci, i piloty, i baterie. Spróbować jej zabrać baterię od pilota to grzech ciężki. Trzeba szybko odwracać jej uwagę. No i zaczyna nam tańczyć..jak leci muzyka a ona stoi i się czegoś trzyma to zaczyna dupką ruszać, komedia. W ogóle lubi muzykę. Śpiewanie na porządku dziennym- coś leci a ona aaaaaaa. Będziemy z nią chodzić na zajęcia muzyczne.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co dajecie swoim maluszkom do picia? Syn nie lubi wody ani herbatek z Humana dla niemowlat. Ogólnie nie lubi pic

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do picia wodę. W ramach posiłku mleko i soki.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ja daje wode z odrobina soku malinowego swojego. Samej wody tez nie chce

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 11:32

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
‹‹ 1486 1487 1488 1489 1490 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ