X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, trzymam mocno kciuki, aby obylo sie bez operacji!

    U nas tez wrzask, moze to taki etap? Ostatnio te zeby tak nam daja popalic, ze szkoda gadac...

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ciocia, mamy siostra, niestety ale umarła przy pęknięciu tetniaka, 3 miesiące w śpiączce leżała a później niestety ale odeszła. Trzymam kciuki Kinga żeby było wszystko ok.

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga mocne kciuki.

    Andzia a naczyniak i tętniak to to samo? Wydaje mi się, że chyba tętniak to powazniejsza sprawa, ale w sumie nie znam się.

    Nie wiem czy u Zosi nie zaczyna się ospa :( dwa tyg temu miała kontakt z wirusem, miałam nadzieję, że nic się nie rozwinie, ale dziś przy kąpieli miała już kilka krostek takich małych z czerwona obwodka. Wyglądają co prawda bardzo łagodnie, ale zobaczymy rano co będzie. Mam jeszcze nadzieję, że to potówki, bo dziś mogła się trochę zgrzac w sklepie w kombinezonie, oby to było przyczyną.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 21:22

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acygan nic się nie martw, nawet jeśli to ospa. Wprawdzie to nie reguła, ale często jest tak, że im młodsze dziecko tym łagodniej przechodzi. Ja złapałam ospę w 3 klasie podstawówki i leżałam jak kłoda, po prostu zawaliło mnie z nóg. Byłam obsypana od stóp do głów, włącznie z głową właśnie i co najgorsze - z gardłem. Normalnie miałam pęcherzyki na gardle i nie mogłam przelykac tak bolało. No i gorączka przy której miałam już omamy. Tymczasem mój brat miał wtedy 2 latka, złapał oczywiście zaraz ode mnie i miał może z 5 krostek na krzyż i ganial po domu jakby zupełnie nic mu nie było:) przechoruje i z głowy :) no jeśli oczywiście to jest to.

    U nas dziś ciężki wieczór. Ja złapałam najpierw jakiegoś doła, potem totalny wkurw nie wiadomo na co. W dodatku tak mi się kolejny dzień chce zrec, że już w ogóle mnie kur***a bierze, bo dopiero co schudłam trochę i znowu żre jak wieprz. A Lila z kolei nie mogła zasnąć, ale dziś to przeszła samą siebie. Już było widać, że śpiąca jak cholera i ni emoglam kompletnie zasnąć. Przewalala się, wyla, jeczala, cycek, znowu przewalanie, jęki, cycek, płacz, wstawanie, na ręce, przytula się, przysypia, od nowa to samo. No masakra. Już mi jej tak szkoda było... Po ciężkich bojach usnęła... W międzyczasie łapki do buzi pchala, nie wiem czy to zęby znowu czy skok.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 04:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acygan wrote:
    Kinga mocne kciuki.

    Andzia a naczyniak i tętniak to to samo? Wydaje mi się, że chyba tętniak to powazniejsza sprawa, ale w sumie nie znam się.

    Nie wiem czy u Zosi nie zaczyna się ospa :( dwa tyg temu miała kontakt z wirusem, miałam nadzieję, że nic się nie rozwinie, ale dziś przy kąpieli miała już kilka krostek takich małych z czerwona obwodka. Wyglądają co prawda bardzo łagodnie, ale zobaczymy rano co będzie. Mam jeszcze nadzieję, że to potówki, bo dziś mogła się trochę zgrzac w sklepie w kombinezonie, oby to było przyczyną.
    Jak pojawia się pecherzyki we włosach, to ospa. Pamiętaj by nie używać Ibuprofenu w przypadku ospy i gorączki. Ja byłam starsza. Miałam dużo zmian i bardzo swędziało (drapałam jak głupia), zaraziłam siostrzeńca (był młodszy od naszych i miał kilka bąbli, zeszło mu bardzo szybko. A ja od drapania miałam nadkazenia bakteryjne. Mimo wszystko kciuki, by jednak się nie zaraził.

    Tętniak, a naczyniak, to nie to samo. Naczyniaki pękają częściej (statystycznie), ale zwykle są większe szanse przeżycia. Choć każdy wylew = uszkodzenie mózgu, pytanie tylko jakiego obszaru (wielkość i za co odpowiedzialnego). A najlepsze w tym wszystkim jest to, że mnie prawie nigdy nie bolała głowa. Tzn kilka lat temu miałam przez 2 tyg b.silny ból głowy jak mi tarczyca wariowała i to tyle. A tak, to raczej jedna z lepiej funkcjonujących części mojego organizmu, w którym non stop się coś sypie. W sumie do neurologa skierowała mnie nadgorliwa lekarka rodzinna by wykluczyć stwardnienie, bo 2x miałam zapalenie nerwu twarzowego. Neurolog mnie trochę wyśmiała na pierwszej wizycie, ale stwierdziła ze dla spokoju sumienia to sprawdzi, bo może rodzina widzi coś więcej niż ja jej powiedziałam (wątpię bo byłam u niej 2 razy, raz z zapaleniem pęcherza w ciąży i drugi raz z tym nerwem, bo to było 2 dni przed naszym urlopem w Egipcie i myslalam, że może mi coś da przeciwzapalnego)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2019, 05:30

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam ospe jak mialam 6-7latbi przeszlam ja bardzo łagodnie z tego co pamiętam:p

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • gondi Autorytet
    Postów: 297 178

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga,trzymam kciuki żeby to nie było nic poważnego.

    Ja miałam tylko świnkę jako dziecko, moi bracia mieli ospę,jeden miał 14 lat drugi 8 i obaj przeszli ja łagodnie (z tego co ja pamiętam).

    3jvz3e5e9hsogjgk.png

    qdkkanlis2ttu8uo.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i super, zaraziłam się w przychodni, wszystko mnie boli, każdy mięsień, każda kość i mam 37,7. Cuuudownie...

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam naczyniaka w mózgu ale nikt mi nie mówił że może pęknąć

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, ale się chorobska szerzą, makabra. Zdrowia wszystkim chorowitkom!

    Mnie cały czas cmi jajnik i tak się czuję przedokresowo. Ciekawa jestem czy przyjdzie.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jednak nie ospa. Wiem, że moze łagodnie dzieci przechodzą, ale ja boję się powikłań:/ nie jestem w tym momencie gotowa na taka chorobę zakaźna :)

    Kinga wszystko będzie ok, zobaczysz :)

  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W razie czego można zaszczepić po kontakcie z ospą. Od ekspozycji na ospę do choroby mija jakiś czas, a szczepionka (bodajże do 72h po kontakcie, ale nie jestem pewna), daje dużą szansę, że uda się uniknąć zarażenia :) tylko dziecko musi mieć skończone 9m, ale u nas już większość dzieciaczków ma :)

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju jak Kuba marudzi dziś.. Katar+kaszel+zeby+skok= maaasakra, zdecydowanie nie polecam takiego połączenia.. Do tego nauczył się pluc, gdzie nie podejdzie tam zostawia za sobą ścieżkę śliny i kałużę w miejscu gdzie na chwilkę się zatrzymał. Już chce żeby był wieczór, żeby chwikie w ciszy posiedzieć..

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amela też marudzi, idą dwie czwórki na dole i na górze bo ma takie rozpulchnione tam dziąsła, że szok. A my dzisiaj wychodzimy z mężem do znajomych i Młoda zostaje z babcią :-D.

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Doniczka Bratków Koleżanka
    Postów: 53 5

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mamy ten bidon B.Box ale córcia woli Doidy. Tylko muszę jej trzymać śliniak czy tam ścierkę pod brodą bo jej leci jak weźmie za dużego łyka. Moje kubki też lubi, chce zawsze pić to co ja.

    Nocnika też będziemy używać jak już będę widziała, że malutka siedzi porządnie, że jak ją posadzę to się nie przewróci. Myślę, że tak maksymalnie za miesiąc do półtora. No a potem lato więc będzie po ogrodzie biegała bez majtek. Czytałam o treningu czystości i wszędzie jest napisane, że im szybciej się zacznie tym lepiej. Tylko wszystko wolno, spokojnie, z zabawą, z misiami i lalami i ze śmiechem.

    Córeczka - 11.04.2018.
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas chyba też czwórki idą, bo Lila całe popołudnie gryzla zabawki, wpychala gdzieś głębiej i 2 razy chyba za mocno ugryzła i tak płakała... :(

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Malyprosiaczek Autorytet
    Postów: 867 470

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my dzisiaj kończymy 9 miesięcy!

    Katy, Totoro, Andzia123, edwarda20, White Innocent, Sylwiaa95, Aga78 lubią tę wiadomość

    f2wlqps6jdpv4xb3.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które kp i mają już okres - zauwazylyscie, żeby Wam się bardziej wrażliwe sutki przed okresem robiły...? Ja od wczoraj czuję trochę dyskomfort przy kamieniach, co mi się nigdy dotąd nie zdarzyło. No i odczuwacie pms? Ja się czuję jakbym zaraz miała dostać, nerwy, obzarstwo... Za tym najmniej tesknilam :(

    Buziaki dla Wiktorka! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2019, 20:39

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Henia kropeczka na dolnej dwójce, wiec wychodzi 7 zabek. Poki co, tfu tfu, bez oznak ze boli. Oby tak zostalo, bo gorne jedynki i dwojki to byl pogrom.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro tak, też miałam bardziej wrażliwe sutki i pms to była masakra, Jak dostałam okres to mąż się śmial że teraz już wie co się działo i że bal się mnie normalnie przez kilka dni przed :p

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
‹‹ 1492 1493 1494 1495 1496 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ