X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mialam bardziej wrażliwe sutki, dalej mam tylko w trakcie okresu, a nie przed :p A pms mam taki, ze lepiej niw podchodzić xd

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh, co za koszmar... A słodkiego mi się tak chce, już się dziś nazarlam, mimo, że miałam nie jeść :( w ogóle zjadłam bigos i poprawiłam wafelkami :/ masakra, sam okres to jest nic w porównaniu z tym co się dzieje przed... :/ mam nadzieję, że chociaż faktycznie zakończy się to okresem i cykle mi ruszą jak już się muszę tak męczyć :P

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Dziewczyny, które kp i mają już okres - zauwazylyscie, żeby Wam się bardziej wrażliwe sutki przed okresem robiły...? Ja od wczoraj czuję trochę dyskomfort przy kamieniach, co mi się nigdy dotąd nie zdarzyło. No i odczuwacie pms? Ja się czuję jakbym zaraz miała dostać, nerwy, obzarstwo... Za tym najmniej tesknilam :(

    Buziaki dla Wiktorka! :)


    Ja nic nie czuje:-) sutki mam chyba mega zahartowane bo syn gryzie ma juz 6 zębów

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • Malyprosiaczek Autorytet
    Postów: 867 470

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Totoro :* ja nie czuje problemu z skutkami, ale jak mam okres to czuję że mam mniej mleka w piersi

    f2wlqps6jdpv4xb3.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małyprosiaczek podobno często tak jest ze w trakcie okresu jest mniej mleka i podobno nawet dzieci instynktownie podczas karmienia jedna piersią kręcą sutka w drugiej, tzw strojenie radia robią :p nie wszystkie ale często sie zdarza, czytałam o tym na fb w kwartalniku laktacyjnym :)

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas wczoraj przebiła się dopiero trzecia jedynka :P nie wiem czy szykują się kolejne zęby, bo Mała prawie w ogóle nie daje sobie zajrzeć w górne dziąsła. Tę jedynkę zauważyłam przez przypadek, że już jest.

    A co do karmienia i okresu to mnie właśnie od kiedy wrócił mi okres to karmienie trochę nawet irytuje. Te ciągnięcia, obracanie głowy, kręcenie się, a wszystko z sutkiem w buzi. Wcześniej tego w ogóle nie odczuwałam, a teraz już tak. Tylko że okres mi się skończył prawie 2 tyg temu, a ta wrażliwość została :| a oprócz tego znów zaczęła mi się bardziej przetłuszczać twarz i włosy, koszmar. A tak się cieszyłam, że nie muszę już myć głowy codzinnie/co drugi dzień :(

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas przebila sie dolna dwojka. W symie juz osiem zębów bedziemy miec ;)

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i Borys nie ma kataru.A w piątek lekarka powiedziała,że będzie lada moment.Zaopatrzyłam się w sole, kropelki, psikadełka,plasterki a tu cisza..chyba, że jeszcze przyjdzie.Ale gorączki nie ma, apetyt duży, humorek do wczoraj znakomity, więc może ominęła nas bokiem ta infekcja..
    Za to dzisiaj maruda do potęgi entej..ale podejrzewam zęby.Jak nie lubi być noszony tak cały czas na rękach..
    A ja na okres czekam. Mam teraz strasznie suchą skórę, libido zerowe, przy stosunku też mam sucho a nigdy nie miałam z tym problemu,liczę, że po okresie wszystko wróci do normy..no chyba że to już menopauza:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2019, 11:05

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, jak u mnie też będzie mniej mleka przy okresie, to słabo, bo Lila je tylko owoce i skórki z chleba :/ póki co mam nadmiar mleka, bo wydłużyla przerwy między karmieniami do nawet 3h, cycki pękają O.o

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba zrobił pierwszy krok sam o.O trzymał się stołu, w pewnym momencie puścił, postal sobie chwilkę i zrobił kroczek w kierunku taty i upadł na pupke :)

    Katy, Aga78, Malyprosiaczek, Kinga., Totoro, White Innocent, acygan lubią tę wiadomość

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Malyprosiaczek Autorytet
    Postów: 867 470

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dostałam okres i mleka było mniej to była tak tragiczna noc, że masakra. Co 30 min budził mi się Wiktorek z wielkim płaczem. Ja nie wiedziałam czemu bo już od dawna mam miękkie piersi i nie czuje czy są pełne czy nie... Zaczęłam dawać mu butle bo przecież był strasznie głodny. I od pierwszego okresu już nie mam praktycznie mleka mimo, że przystawialam młodego często. Pogodzilam się nawet z laktatorem, ale to co mi Wiktor pije to parę lykow. Teraz daje mu tylko na noc i w nocy, ale przed snem i w nocy po cycku obowiązkowo butla bo nie jest najedzony. 9 miesięcy karmie i chyba to już jest ten czas, żeby małego przestawić tylko na butle. Tak mi przykro z tego powodu. Chciałam karmić do roku. No chyba, że do roku będzie się utrzymywała laktacja tylko na wieczór i w nocy to może pociągne do roku. Od 3 miesięcy jakoś mało jest, a jeszcze coś pociągnie więc może...

    f2wlqps6jdpv4xb3.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawa dla Kuby.Andzia a Kuba chodzi w skarpetkach po domu czy na bosaka?
    U nas zimne podłogi,więc Borysek ma skarpetki a wolałabym, żeby na bosaka śmigał:(

    Andzia123 lubi tę wiadomość

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też zimne podłogi więc chodzi w rajstopach z absem zazwyczaj :)

    Aga78 lubi tę wiadomość

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jaaa, brawa dla Kubusia!!! :D

    Malyprosiaczek o rany nawet mnie nie strasz :O moja taki cycoholik, że jak mleka zabraknie to nie wiem co będzie :O mam nadzieję, że moja laktacja przetrwa okres. Zakładając, że on przyjdzie, ale wydaje mi się, że tak.

    Andzia123 lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ogólnie to Kuba znowu przestał gadać, już wiem dlaczego, ogarniał ten pierwszy krok :p

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia123 wrote:
    A ogólnie to Kuba znowu przestał gadać, już wiem dlaczego, ogarniał ten pierwszy krok :p

    Rozmyślal jak go postawić :D

    Andzia123 lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Sylwiaa95 Autorytet
    Postów: 750 762

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To kto oprocz nas jeszcze bezzebny/a? :D

    xk81pfk.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga jak tam się sprawy mają? Mam nadzieję, że wszystko w porządku :)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Kinga jak tam się sprawy mają? Mam nadzieję, że wszystko w porządku :)
    Sama nie wiem. Na pewno mogło być gorzej. Naczyniak już nie krwawi (sam się zatkał), wg radiologa konieczna będzie wizyta u neurochirurga i to on ma zdecydować co dalej. Mam nadzieję ze skończy się na obserwacji. W następny pon mam neurologa i pewnie dopiero dostanę skierowanie dalej;) Jestem ciekawa jak to będzie z lataniem, czy mogłabym miec kolejne dziecko i sn (póki co zupełnie teoretycznie, bo 3 malucha teraz i tak bym nie ogarnęła)

    Ogólnie to jestem mega zmęczona. Źle się czułam po kontraście, a poźniej Emi nie chciała nic jeść, nocka z głowy. Nie wiem o co chodziło, bo nie chciała jeść ani mm ani mojego odciągniętego mleka. Ani z butelki ani z kubka. Do tego stopnia ze na widok butelki/smoczka/kubka od razu dostawała spazmów. Ogólnie to w ten weekend mieliśmy jechać do pl, ale nic z tego przez rezonans i to śmieszne odstawianie. W przyszły wekend mamy ślubn siostrzeńca, ale nie wiem czy młode zniosą podróż (przyjazd w sb nad ranem by wracać w niedziele bo w pon neurolog i brak możliwości przesunięcia wizyty

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedna :/ Może Emi po prostu brakowało cyca :D sama się dziś zastanawiałam jakby to było jakbym musiała odstawić Lilę, albo nie miałabym wystarczająco dużo pokarmu przez okres np. Już mnie to stresuje, mimo, że mam nadmiar póki co :/ Co do wyjazdu do Polski to ja bym na pewno odpuściła :/ zdrowie i dziewczyny ważniejsze, każdy powinien zrozumieć sytuację. No ale dla mnie takie odległości, jeszcze z dziećmi w dodatku to w ogóle kosmos, Wy już jesteście zaprawieni w boju :)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
‹‹ 1493 1494 1495 1496 1497 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ