X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No powiem wam, że to odstawienie było dla mnie cięzkie. Emi odrzuciła kompletnie ojca. Tylko mama. Musialam ściągać pokarm (do uczucia ulgi wychodziło mi 0,5 l mleka, a i tak po tj dobie czułam ze coś jest nie tak (jakby poczatki zapalenia). W ramach strajku przestała jeść i pic (zaczęłam się martwić bo przestała moczyć pieluchy. Ostatecznie się poddałam po 24 h. Niby w poradni radiologicznej zalecali 48 h, ale babka powiedziała ze jakby było bardzo zle, to mogę dać po 24h. Ogólnie to trochę wszystko jest pokręcone, bo hafija napisała ze można karmić, ale poźniej czytałam ze czasem w perspektywie długo terminowej są problemy. Do tego sama źle się czułam po kontraście więc jednak chciałam odstawić tak długo jak tylko się da. Szczerze to myślałam ze będzie luzik, bo piła już z butelki jak miała jelitówkę. Przezornie kupiłam 4 różne butelki (łudziłam się ze będzie jadła w. nocy tj normalnie czyli zaśnie przy jedzeniu), w domu miałam kolekcje kubków, a mimo to była jedna wielka klapa...

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany, współczuję :/ u mnie pewnie byłoby to samo, Lila w ogóle nie zna butelki. Ostatni raz piła z butelki w lipcu albo sierpniu jakos, jak musiałam jej żelazo podawać.

    Dzisiaj wreszcie byliśmy zrobić jej morfologię i żelazo. Wprawdzie nie wygląda mi na anemiczkę, bynajmniej xD ale chciałam skontrolować, bo tyle czasu była na piersi tylko... Dopiero od tygodnia je coś więcej. Tak się stresowalam, a poszło gładko :) prawie nie płakała, wkurzala się tylko, że jej rączkę trzymają :D

    Swoją drogą miałam sobie też zrobić morfologię, bo nie robiłam jeszcze po porodzie i zapomniałam się i zjadłam śniadanie......

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2019, 07:48

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, wspòłczuję sytuacji i trzymam kciuki, żeby wszystko się unormowało.
    Melduję, że Borys poza jednodniowej temperatury.wyszedł z infekcji cało. Nie miał kataru ani kaszlu pomimo tego, że nas z mężem ostro rozłożyło. Cofam wszystko co mòwiłam o kp, że wolałabym nie karmić, żeby nie zarażać Borysa tylko sama się kurować.Myślę teraz, że to właśnie moje przeciwciała z kp mu pomogły.
    Ale nie wiem czy to przez zęby czy taka faza bo mały całkowicie odrzucił kawałki.Do tej pory jadł jabłka, banany, makaron penne, chrupki.Teraz absolutnie nic, jedynie zupki mu wchodzą, nawet ulubionego chrupka nie tknie..no nic..czekam i obserwuję.

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas lecą cały czas owoce i skórki z chleba. Wczoraj dałam Lili zupę z kaszą i mięsem to ze 2 razy buzię otworzyła, po czym pokazała palcem na chleb i nara. O.o no ale lepsze to niż nic.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas dzis był duży apetyt. Na śniadanie miałam truskawki z jogurtem sojowym i orzechami. I jestem w szoku ze tyle zjadła, bo
    Wcześniej opiła się mleka... Ale założę się że zupą będzie pluła na odległość i co najwyżej zje 2 danie (to po mamusi ;), bo ja też zup nie lubię. Spadam zrobić jeszcze kurczaka i obiad będę miała z głowy. A potem trzeba mieszkanie ogarnąc, bo ostatnio sobie odpuściłam, wiec mam stertę prania do zrobienia i złożenia, chyba powinnam też nas z grubsza spakować (nie lubię tego robić na ostatnia chwilę), ale poczekam czy mężowi uda się załatwić wolne. Fajnie by było jakby dostał choć na pt i pon.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Malyprosiaczek Autorytet
    Postów: 867 470

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może i głupie pytanie, ale.. Czy Wy wszystkie dzisiaj jedziecie do babci na ich święto czy np innego dnia jeśli macie coś zaplanowane?

    f2wlqps6jdpv4xb3.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malyprosiaczek wrote:
    Dziewczyny może i głupie pytanie, ale.. Czy Wy wszystkie dzisiaj jedziecie do babci na ich święto czy np innego dnia jeśli macie coś zaplanowane?
    My mamy w planach rozmowę na Skypie ;)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malyprosiaczek my byliśmy u moich rodziców w sobotę, a u teściów wczoraj. Chociaż teściów mamy za płotem. Ale mąż wraca późno z pracy i tak nam wygodniej. Przecież to żadna różnica kiedy się będzie, ważna jest pamięć :)

    Totoro nie musisz być na czczo do morfologii. Ogólnie do niewielu badań trzeba być na czczo. Ja kojarzę tylko cukier. Pamiętam jak na pierwsze pobranie krwi w ciąży pojechałam na czczo to położna mnie opitoliła, że ledwo się na nogach trzymam i że mam jeść normalne, lekkie śniadania przed badaniami ;)

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malyprosiaczek wrote:
    Dziewczyny może i głupie pytanie, ale.. Czy Wy wszystkie dzisiaj jedziecie do babci na ich święto czy np innego dnia jeśli macie coś zaplanowane?

    U teściów byliśmy w sobotę, do moich rodziców wybieramy się w niedzielę :) przynajmniej posiedzimy spokojnie, bo w tygodniu wszyscy pracują :) dziś i jutro tylko SMSy z życzeniami :)

    White Innocent patrz, a wszędzie czytałam zawsze, że morfologia na czczo O.o

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2019, 10:05

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko, 0,5 l mleka? Szok! Ja za czasów ściągania ściągałam średnio 80ml.. parę razy wyszło ze mnie może ok.100-120ml..teraz rozumiem, czemu Emi tak szybko przybierała na wadze..a moja tak wolno.. :-/
    A teraz u mnie jak u Malegoprosiaczka, laktacja mi powoli wygasa. Kinia pije nie ma najedzenie tylko na popitke, więcej się bawi, karmię już tylko rano, trochę w ciągu dnia. Nie wiem, czy dociagniemy do roku, bo mam bardzo mało mleka, cycki małe i sflaczałe. Ale mi nie jest przykro. Widocznie tak miało być. I tak się cieszę, że mimo ogromnych problemów na początku, również właśnie z ilością mleka, wytrzymałam i mm dostała dopiero po 6 mcu. Powoli szykuję się na całkowite odstawienie, choć wiem, że łatwo nie będzie, bo ona lubi kontakt ze mną i cyc ją uspokaja.

    Małyprosiaczek - my jesteśmy poza Łodzią, więc do dziadków nie jedziemy. Wyślemy pewnie życzenia. No i czekamy na kalendarze, bo jeszcze nie mamy, więc odwiedziny będą jak je dostaniemy.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez slyszalam, ze nie trzeba byc na czczo przed morfologia ;)

    My bylismy wczoraj u mojej mamy, tesciow mamy na miejscu, a do mojego taty na cmentarz w weekend pojedziemy.

    Kinga, wspolczuje tego odstawienia u nas by to byla maskara pewnie bo Kamil nie butelkowy w ogole:/

    Czy Wasze dzieci maja jedynki gorne z dosc duzym odstepem czy tylko moj taki "Karolak"? Haha

    Coś Edwarda milczy albo mi sie wydaje:p

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Malyprosiaczek Autorytet
    Postów: 867 470

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. My do moich rodziców w sobotę jedziemy bo wczoraj miałam kolede więc nie dało rady, a w tygodniu pracują do późna. I oni nie mają nic przeciwko. Za to teściowa to się nagada że dzisiaj jej święto a ja nie przyjechałam z Wiktorem że co to ma być itd. A nie jadę bo mam z nią na pienku i sam na sam nie jadę, a mąż wraca w środę więc w czwartek będzie chciał do niej jechać. Więc chciałam znać Wasze zdanie bo teściowa uznaje że jak dzisiaj dzień babci to dzisiaj, a nie w sobotę. I tak że wszystkim jest..

    f2wlqps6jdpv4xb3.png
  • Makira Autorytet
    Postów: 359 253

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po przeprowadzce, było ciężko mały marudzil, cały weekend wstaje o 6 więc jesteśmy padnięci. Mąż w pracy, w nowym mieszkaniu bałagan powinnam wszystko układać, a Jul czuje się niepewnie i na mnie wisi, jak go zostawiam samego to płacze, ok jest tylko na łóżku. Tak myślałam, że nowe miejsce tak na niego wpłynie i będzie musiał się przyzwyczajać. O spaniu samemu nie było mowy, jeszcze sobie tate upatrzyl do usypiania. Zawsze zasypia przy cycu a wczoraj opil się i żadnego spania nie było, tylko tata tata no to przyszedł tata i zasneli razem wtuleni <3 ostatnio go bardzo mało widział i naprawdę widać jak mu go brakuje.

    gg646iye46nicebi.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy wrote:
    Tez slyszalam, ze nie trzeba byc na czczo przed morfologia ;)

    My bylismy wczoraj u mojej mamy, tesciow mamy na miejscu, a do mojego taty na cmentarz w weekend pojedziemy.

    Kinga, wspolczuje tego odstawienia u nas by to byla maskara pewnie bo Kamil nie butelkowy w ogole:/

    Czy Wasze dzieci maja jedynki gorne z dosc duzym odstepem czy tylko moj taki "Karolak"? Haha

    Coś Edwarda milczy albo mi sie wydaje:p
    Hahaha Katy my też na naszego wołamy Karolak

    Totoro, Katy lubią tę wiadomość

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy wrote:
    Tez slyszalam, ze nie trzeba byc na czczo przed morfologia ;)

    My bylismy wczoraj u mojej mamy, tesciow mamy na miejscu, a do mojego taty na cmentarz w weekend pojedziemy.

    Kinga, wspolczuje tego odstawienia u nas by to byla maskara pewnie bo Kamil nie butelkowy w ogole:/

    Czy Wasze dzieci maja jedynki gorne z dosc duzym odstepem czy tylko moj taki "Karolak"? Haha

    Coś Edwarda milczy albo mi sie wydaje:p


    Umarłam ze śmiechu xD od paru dni wołamy na Lilę Karolak xD

    Katy, Aga78 lubią tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie, z tym mlekiem to u mnie tak, bo nadal karmię obie ;). Normalnie kazda ma swojego cyca (a ostatnio jeszcze ściągałam na zapas, więc trochę bardziej rozbujałam laktację, a trochę się bałam hamowania (ziołami), żeby nie przegiąć (zero przystawiania, a młoda dzis niby wchodzi w okres skoku. Ogólnie stwierdziłam że karmienie mm wychodzi drogo. Mimo ze młode nie chciały mm, to co jakiś czas robiłam butelkę, licząc ze może się przełamie i przez jeden dzień poszło mi niecałe pół puszki mleka 400 g (ciągle robiłam po 240 licząc ze może zaskoczy). Do tego padł mi podgrzewacz (w sensie działa opcja rozmrażania i sterylizacji, a podgrzewanie nie. Także chyba się obrażę na beabę, bo to któraś rzecz od nich która pada mi zaraz po gwarancji... A używałam go sporadycznie, właśnie do wypaczania smoczków czy części od inhalatora.


    Jeśli chodzi o zęby, to Sarah miała tak okropnie krzywe, ale z czasem się naprostowały. U Emi ciężko powiedzieć, bo jej 3 wyszły w ciągu chyba ostatnich 3 tyg (wiec jeszcze nie wyłazy na całą długość)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha to mnie pocieszylyscie :p

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malyprosiaczek olej babę. Rany jaj ja nie lubię takiego ustawiania ludzi, bo ona sobie coś wymyśliła i ma być tak jak ona chce... Daj boże żebyśmy my nie były takimi teściówkami XD

    Katy, Malyprosiaczek lubią tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba też diasteme ma ale żeby Karolak na niego mówić to nie wpadliśmy :D

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie ostatnio też cycki bolą, czuje jakby miał okres przyjść, ale coś go nie widać, a spóźnia się już długo.

    Zosia też ma przerwę między jedynkami :)

    U teściów i babci byliśmy wczoraj, moi rodzice prezent i życzenia dostali dziś.

    Dziś na szybko robiłam tort, bo mąż ma urodziny. Nie było łatwo, ale dałam radę.

    Katy lubi tę wiadomość

‹‹ 1494 1495 1496 1497 1498 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ