X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Lili09 Przyjaciółka
    Postów: 90 22

    Wysłany: 15 marca 2019, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Andzia,naprawdę im więcej się czyta tym to moja dziecko jest bardziej chore..

  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 15 marca 2019, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma co czytać za dużo :) tylko cieszyć się kazdym dniem z maluchem :) każde dziecko rozwija się w swoim tempie i bez sensu odczuwać jakąś presje że inne dzieci w tym wieku to już mówią/chodzą/pokazują itd. u nas np wczoraj była piękna tęcza, jeszcze takiej chyba nie widziałam i próbowałam ją pokazać Kubie a ten się patrzył na klamkę od okna XD takze tego.. wszystko w swoim czasie ;)

    Na roczek na pewno chcemy taki rowerek mu sprawić bo spacerowke mamy używana i jest do chrzanu a nie wiem czy jest sens inwestować w drugą, myślę że taki rowerek się sprawdzi super https://allegro.pl/oferta/rowerek-trojkolowy-pompowane-kola-skladany-360-8w1-7276885085?utm_source=google&utm_medium=cpc&ds_rl=1262532&ds_rl=1262532&ev_campaign=_DCK_pla_dziecko_rowery&ev_adgr=Rowery+tr%C3%B3jko%C5%82owe&gclid=EAIaIQobChMI6sfApOP54AIVD6qaCh2IygriEAQYASABEgJoJPD_BwE&gclsrc=aw.ds
    A oprócz tego na pewno dostanie pieniądze i mnóstwo innych zabawek, sama nie wiem co bo nikt nic nie mówi :p

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Lili09 Przyjaciółka
    Postów: 90 22

    Wysłany: 15 marca 2019, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie rowerki są super,już wiem że Tomek dostanie taki od chrzestnej😀

  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 15 marca 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od nas Mała dostanie bujak Nattou, od moich rodziców Odkrywczy domek z Dumela, chrzestni mówili o pieniądzach na fotelik, chociaż ostatnio chrzestna wspomniała, że może jednak coś też kupi, ale nie wiem co :) inni nie pytają więc nie wiem. Jak ktoś zapyta to podsunę jeszcze pomysł na lalkę, taką zwykłą szmaciankę. Jak nie, to sami kupimy, ale to już nie na roczek tylko może na dzień dziecka :)

    Ja myślałam jeszcze o takim autku do odpychania się, ale później doszłam do wniosku, że wolę poczekać do lata i kupić rowerek biegowy :) raz, że będzie na dłużej, a dwa, że nie będzie mi się tym tarabanić w domu XD

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2019, 09:33

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 15 marca 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do pokazywania w książce to moja też nie pokazuje, ale zapamietała dużo odgłosów zwierząt i jak jej opowiadam to je naśladuje. Wczoraj też na spacerze szliśmy obok kur to normalnie jak zaczęła machać nogami i "ko ko ko". No mega się zdziwiłam, bo akurat kura jest tylko w jednej książeczce i dawno jej nie pokazywałam. Reaguje też na psy na spacerach, na naszego kota w domu. Palcem pokazuje dużo, się śmiejemy z Mężem, że normalnie paluch dyrektorski ma - "proszę mnie zanieść tutaj", "proszę mi to podać" XD kosi kosi nie robi, ale to może być dlatego, że nigdy z nią nie robiłam, bo nie pamiętam jak w to się bawi :P robi papa i brawo.
    Na zabawkach nie skupia uwagi na dłużej, wszystko jest na chwilę.
    Może tak jak Andzia pisze, może Twoj synek zajął się na razie czymś innym? Zaczął chodzić albo zaraz zacznie? Piszesz, że reaguje na imię, a to bardzo dobrze, nie martw się na zapas :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2019, 09:34

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili, moj tez nic nie wskazuje palcen, a na pewno nie tak zebym wiedziala o co mu chodzi. Smieje sie jak wydaje rozne odglosy z ksiegi dzwiekow ale tez nie nasladuje ich, ale za to duzo gaworzy mama, tata, baba, dziadzia, duzo po swojemu a ostatnio bylo „isc” ciagle, tez reaguje na imie, ale nie potrafi sie skupic na niczym za bardzo, sorter na 2 minuty i rozne obrazki i zabawki. Wszystko chce gryzc. Teraz ciagle wstaje, puszcza sie i mam wrazenie ze tak sie tym przejal, ze nic go innego juz nie obchodzi ani nie zajmuje

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili, wydaje mi się, że na autyzm składa się wiele różnych czynników, no i zakładam, że to specjalista powinien sprawdzić i się wypowiedzieć.
    A co do rozwoju u nas- moja Kinia papa zrobiła pierwszy raz dosłownie parę dni temu, mimo, że tłukliśmy to z nią od miesięcy (za to brawo biła od dawna). Książeczkami w ogóle nie jest zainteresowana, otworzy czasem sama Pucia, ale przerzuci parę stron i koniec. Jak jej zaczynam coś pokazywać albo sama czytać- traci zainteresowanie w 15 sek. Wszędzie trąbią, żeby czytać dzieciom, no mojej się po prostu nie da, przynajmniej na razie. Palcem pokazuje i wtedy nazywam jej to co wskaże, ale nie przywiązuje do tego wagi. Z twarzy dalej króluje nos, reszta ją nie interesuje. Gaworzy coś po swojemu, ale, nic konkretnego. No mama i tata powie, no i od dawna bam- ulubione słowo. Generalnie różne dzieci różne rzeczy rozwijają w innym tempie i kolejności. Czy oprócz tego co napisałaś są inne rzeczy, które Cię niepokoją?

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • kaszelkowa Autorytet
    Postów: 327 281

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tak poczytać opisy w necie to co drugi dzieciak albo miałby autyzm albo jakieś nie wiadomo jakie wady i chorobska, a rozwój dzieje się skokowo i to co malucha aktualnie interesuje niekoniecznie zależy od wieku. Bardzo fajnie jest to wyjaśnione w montessori na przykładzie "schemas", nie mam pojęcia niestety jak to się po pl nazywa.

    J.S. napisałaś że gryzie wszystko - z Wami włącznie? My mamy całe ręce w siniakach od tego gryzienie już mam dość bardzo, boli w ciul jak gryzie :(:(:(

    mjvy9vvjacooymry.png
  • Lili09 Przyjaciółka
    Postów: 90 22

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzicie mój syn jako jedyny chyba tu na forum nie gaworzy,zamuast gaworzenia jest pisk i krzyki..skupia się jedynie na Księdze Dźwięków,każda inna książeczka jest mi wyrywana z ręki i wyrzucana..mam wrażenie że chyba rozumie słowo "daj"bo raz po raz poza mi zabawkę i która proszę..jedyne co mnie dziwi na Plus w jego zachowaniu to załatwianie się na nocnik..nie komunikuje ale jak się to na nim pisadzi to od razu jest jakaś niespodzianka..nie wiem skąd to zakumal

  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie synio gaworzy. mówi baba, czasem mu wyjdzie mama, lala, gaga, ostatnio mówi go. ale nie pokazuje, książki gryzie :D sortera nie czai. klocki wrzuca ale do samego wiaderka bez pokrywki. zaczął chodzić. robi papa. piszczy, krzyczy. śmieje się.
    Lili tak jak piszą dziewczyny nie czytaj i nie diagnozuj niczego w necie. Jeżeli Cię coś niepokoi to umów się do specjalisty.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Lili09 Przyjaciółka
    Postów: 90 22

    Wysłany: 15 marca 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    u mnie synio gaworzy. mówi baba, czasem mu wyjdzie mama, lala, gaga, ostatnio mówi go. ale nie pokazuje, książki gryzie :D sortera nie czai. klocki wrzuca ale do samego wiaderka bez pokrywki. zaczął chodzić. robi papa. piszczy, krzyczy. śmieje się.
    Lili tak jak piszą dziewczyny nie czytaj i nie diagnozuj niczego w necie. Jeżeli Cię coś niepokoi to umów się do specjalisty.
    Na specjalistę pewnie jeszcze jest za wcześnie dam mu że 3 miesiące jak nie zacznie Gaworzyc to pójdę.Niepokoi mnie jeszcze to że ostatnio znów zaczął oglądać swoje dłonie,myślałam że ten etap jest już za nim.Często jak się czymś zainteresuje to drapie siebie lub przedmiot.

  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili tak jak dziewczyny piszą, dzieci chyba skupiają się na konkretnych umiejętnościach. Pamiętam jak większość dzieci już się śmiała w głos, składała raczki, oglądała je itd a Zosia nic. Ale za to bardzo szybko usiadła, raczkowala i wstała, w pewnym momencie musieliśmy ja hamować. Natomiast teraz dzieci już chodzą a Zosia ma gdzieś chodzenie ale za to super się rozwija intelektualnie. Więc chyba coś za coś.

  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swoją drogą- Edwarda jak u Ciebie próby nocnikowe? Ja chyba się przymierzę do jakiegoś, bo nie ukrywam, że teraz jak drugie w drodze dostałam większej motywacji, żeby Kinie zacząć powoli przyzwyczajać do tematu, choć póki co jeszcze tego nie widzę.. no ake nocnik czas nabyć.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Lili09 Przyjaciółka
    Postów: 90 22

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam nocnik z Ikei,Młody zakumal za pierwszym razem.Praktycznie od 2 tygodni nie zrobi kupki w pieluche i przyznam że to mega ulatwienie

    Jupik, Agusia_pia lubią tę wiadomość

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili09 wrote:
    Polecam nocnik z Ikei,Młody zakumal za pierwszym razem.Praktycznie od 2 tygodni nie zrobi kupki w pieluche i przyznam że to mega ulatwienie

    O ja nie mogę, ale wcześnie załapał o co chodzi :O widzisz, to kolejny dowód na to, że każde dziecko ogarnia różne rzeczy w różnym czasie :D Co do gaworzenia to moja też mało - głównie mówi tata, nie nie nie, rzadziej mama, no i naśladuje zwierzątka i samochody. Żadne baba, dziadzia, zresztą poza słowami, które potrafi nie chce próbować powtarzać żadnych innych :)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 15 marca 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totori, a Ty jakie kredki kupiłaś Lilce?

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 15 marca 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaszelkowa, probowal nas gryzc, w szczegolnosci mnie ni z tego ni z owego, ja go na rece a on mi w bark sie wgryzal np
    Ostatnio moj narzeczony mu nie pozwolil na wdrapywanie sie na rant lozka, to odwrocil sie, nie wiedzial gdzie ma ta zlosc wyladowal i ugryzl mnie. Ja wtedy go tak wzielam na swoich kolanach no i tlumacze, ze nie wolno, mame to boli, bede plakac i takie rozne rzeczy
    Widze ze tak sie dzieje jak czegos mu nie wolno, wtedy sie wyladowuje i szuka sobie kogos, zeby go ugryzc
    Coraz mniej tych sytuacji tak jakby widzi, ze to na nas nie dziala i nic tym nie wskora, a za kazdym jego ugryzienien staramy sie tlumaczyc spokojnie ze tak nie wolno bo wiadomo boli itp

    Kaszelkowa gryzie was tak ot po prostu? Nie zauwazylas zeby to bylo wlasnie jak mu czegos zakazujecie?

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 15 marca 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili09 wrote:
    Hej Dziewczyny,mam nadzieję,że mnie przygarniecie.Otóż mój synek Tomek urodził się 17 kwietnia,więc zaraz ma 11 miesięcy,jest pogodnym dzieckiem,dobrze rozwinięty ruchowo,nie mam problemu z jedzeniem,ostatnio przesyłka nawet całe noce bez dziwnych pobudek aby wziąć to do łóżka.Martwi mnie inna rzecz..Bardzo dużo ćwiczę z Tomkiem tzn.czytam Księgę Dźwięków,nazywam przedmioty,pokazuje je palcem..a on niestety nie może tego załapać,nie gaworzy tzn nie wydaje sylab w stylu ma-ma ba-ba,nie pokazuje palcem,nie potrafi się skupić tzn daną rzecz interesuję go pół minuty i następna następna..zaniepokojona poczytałam w necie i co mi się wyświetliło?ze sa to objawy autyzmu..zamarlam..nie wiem może przesadzam;ale podzielcie się proszę informacja na temat umiejętności Waszych dzieci jeśli chodzi o komunikację.
    Witaj Lili09. Mòj Borys też niewiele mòwi a staram się dużo z nim czytać ale nudzi się po 2 minutach. Mòwi tylko bła bła bła.Ani mama, ani tata, ani dziadzia. Ale widzę, że jest bardzo kontaktowy i wcale się nie martwię, że mało mówi.Ostatnio przestał pokazywać nosek (taki bunt😉)ale za to uwielbia pokazywać jaki jest duży.Bije brawo robi kosi kosi .Ja się nie martwię brakiem mowy Przyjdzie jego czas

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2019, 12:27

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • kaszelkowa Autorytet
    Postów: 327 281

    Wysłany: 15 marca 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gryzie jak mu czegoś nie wolno albo w drugą stronę-jak jest nakręcony i bardzo podekscytowany, więc nie, bez powodu raczej nie, ale boli tak samo ;)
    Czwórki na zakręcie też pewnie się przyczyniają do zamieszania ...

    mjvy9vvjacooymry.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 15 marca 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik takie: https://allegro.pl/oferta/kredki-olowkowe-stabilo-woody-grube-6-kolorow-7695675744?snapshot=MjAxOS0wMy0wN1QwNzowMjo1MS43MjVaO2J1eWVyOzZhNmI5NDhmODcyMjU2ODZkNDgzMzIxMWE3ZWVkOGE3MTI3NzQ3NzVkOTZhM2VjYWMwYzAzYjIwOTg4ZTcxYzg%3D

    Pierwsza próba zakończyła się tym, że ją byłam niebieska, Lila czerwono - niebieska, a na koniec ugryzła niebieską kredkę, wsadzala palec do buzi i pokazywała nam, że wyciąga niebieski xD

    Dziś zrobimy podejście do farb... Już czuję apokalipsę w powietrzu xD

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2019, 15:30

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
‹‹ 1556 1557 1558 1559 1560 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ